Jeli je ovo normalno?

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Z&N

Aktivan Član
27.12.2009
3.360
5.539
298
Nije normalno,ali je dobro :icon_lol:
Pošto ti na svakoj internodi rastu 3 lista,rasti će i tri grane što znaći 33,33% više prinosa (tako barem kažu)
Eto,da se pohvalim,imam i ja jednu takvu :icon_lol:
 

Vu ing.

Aktivan Član
09.03.2012
191
229
43
Prvo pozdrav svim clanovima.
Sad problem: improvizovani grow box u ormaru, tacnije delu ormara, dimenzije (DxSxV) 40x36x70, svetlo 2 stedljive sijalice od 65w 6400k i 4000lm proizvodjaca Greengo (Turska mislim), saksija prvih 15 dana 1l a posle presadjeno u 5l, zemlja za cvece neka kojoj ne treba dodatno djubrivo (tako pise na dzaku) sa dodatim stiroporom (1:5 zapremina). Semenka je neka od pre 2 i vise godina (nisam ni mislio da ce da proklija) i posadjena vise iz zezanja ali kad je proklijala vec rekoh da je ispratim do kraja. Elem, biljka je super po obliku i boji ali je nekako mnogo zbunasta i patuljasta. Za nekih 20 dana kolko je stara dimenzije su joj 13cm visine i oko 9 cm sirine. Ima mnostvo listova ali su svi natrpani i zbijeni - kao ziva ograda skoro.
Pitanja:
1. Da li je nedovoljno svetla? 2 stedljive od 65w na nekih par cm od vrha to je 130w i 8000lm po onome sto pise na kutiji
2. Naso sam HPS sijalicu od 70w i sa starterom i prigusnicom bi me to izaslo oko 27e ali na njoj pise da pravi temperaturu od preko 300 stepeni, ja imam u ormanu 2 kulera (1 uduvava pri dnu i 1 izvlaci pri vrhu) ali me strah da ne zapalim nesto pa me zanimaju iskustva po tom pitanju. Ili da stavim jos jednu od 65w stedljivu.
2. da li je problem nesto drugo.
Ovo mi je prvi eksperiment pa se zahvaljujem na razumevanju i pomoci.

PS: sve ovo naravno hipoteticki pitam ako neko od organa cita da ne gubi vreme - sve je ovo samo imaginarno :)
 

Kenny Dalglish

Aktivan Član
15.03.2011
378
690
93
svjetlo nije - imaš ga dosta za taj box ( što ne znači da ne može još, uvijek može još), vjerojatno je genetika u pitanju, slika bi itekako pomogla
Dosta nas ima HPS nisam čuo da se nekome zapalio box, kad je struja u pitanju - pažnja na kvadrat, dobro sve prouči i pročitaj što treba, razmisli i nema beda kasnije.
Čemu tej strah prijatelju, opušteno i dobrodošao :)
 

Vu ing.

Aktivan Član
09.03.2012
191
229
43
Hvala na pozdravu i brzom odgovoru!
Ako je genetika onda sam slucajno doso do semenke koja je ekstra za unutrasnje uzgajanje :) Samo da nisam s*ebo koren kod presadjivanja pa da ne ispadne bonsai :p
Znaci mislis svetlo da ne diram tako kako je? A sto se tice struje ako si mislio na povezivanje to sve dobijam povezano.
 

Kenny Dalglish

Aktivan Član
15.03.2011
378
690
93
Da to je bolja verzija genetike, ima i druge ne tako dobre, daj baci neku sliku ovako je to sve bla bla bla
Nisam rekao da ne diraš svetlo, samo sam rekao da nije do manjka svjetla :) Trebat će ti drugi spektar za cvjetanje, samo ću to reći :) dok ne staviš slike
inače će ova tema na groblju završit
 
21.03.2012
12
0
0
30
ma dobra je šta se tiče visine i sveg, al mislim da joj fali nečeg, vidiš kako su listovi obješeni.. možda previše zaljevaš?
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.456
3.198
Bekaa Valley
ne znam sta si ocekivao i sta ti je tu cudan izgled, ali biljka izgleda prilicno normalno za taj uzrast, jedino si je malo osisao dole, nemoj seckat lisce bez potrebe
 

Vu ing.

Aktivan Član
09.03.2012
191
229
43
Ma nije seckano nista evo slika izbliza:
Fotografija0008.jpg
A listovi se uvek obese kad se ugasi svetlo a na prethodnoj slici sam nocas palio svetlo samo zbog slikanja. Ova slika je posle 3 sata pod svetlom i odmah su listovi ispravljeni.
A sta sa 70w hps? Da uzimam? Racunam da je dobra za cvetanje samo da nije slaba tow?
 

Etajglecha

Aktivan Član
24.02.2009
160
23
18
30
ako pricamo o biljki....NISTA JOJ NE FALI!!!!!!! NORMALNA JE....malo je izduzena dole....ali ima cak i prve oble listice.....po meni je biljka u super stanju!!!!!!! samo gledaj tu da ne zalivas previse...itd itd.....
 

Z&N

Aktivan Član
27.12.2009
3.360
5.539
298
Kad je problem, onda se otvori tema u pod forumu problemi tokom uzgoja, a ne u unutrašnjem uzgajanju.
Ovdje problema nema, još. Malo si pogledaj sticky (zaheftane) teme i naući kako se izvodi ventilacija i rasvjeta u boxu, a da bi dobio potpunu sliku kako to funkcionira u praksi, prelistaj gotove i aktualne dnevnike uzgoja.
:signs046: & :read:
 

Avantura

kontrolor leta
Prijatelj Foruma
17.10.2008
3.867
2.556
228
Ne slušaj zlo&naopako:icon_lol: ne otvaraj temu prije nego pretragom pronađeš temu u koju bi mogao staviti svoje pitanje. Mnogo tema=nepregledan forum.
Spojeno s pretpostavkom da si hrio pitati dali je izgled normalan.