Jeste gladni?

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Vuk_samotnjaK

nobody's puppet
22.07.2006
498
127
63
Fiji
balcan_smoke je napisao(la):
samo ne teretana,tek to nije zdravo

kada se priodno razvijes i dobijes prirodne misice to ostaje na tebi
kada se napumpas u teretani,to splasne


Kolega, nemoj širiti dezinformacije! Najprije se informiraj pa ćeš onda biti kompetentan da drugima dijeliš savjete. Peace!

BTW - Ako netko treba savjete u vezi sportske prehrane(dobivanje mišićne mase, definicija) i u vezi koncepcije treninga općenito, slobodno mi se može obratiti!
 

domba

Aktivan Član
06.01.2006
353
10
0
e kad se već nudiš.....inače treniram..ali kako da smršavim a da se nezenem opet...
jednom nisam jeo ništa 1 tjedan pa nakraju tjedna pao u nesvjest...
imaš neku dijetu koja je normalna ali da se brzo smršavi? :)
 

Vuk_samotnjaK

nobody's puppet
22.07.2006
498
127
63
Fiji
domba je napisao(la):
e kad se već nudiš.....inače treniram..ali kako da smršavim a da se nezenem opet...
jednom nisam jeo ništa 1 tjedan pa nakraju tjedna pao u nesvjest...
imaš neku dijetu koja je normalna ali da se brzo smršavi? :)

Najprije mi napiši što i koliko često treniraš, ako imaš program treninga - opiši mi ga. A kao drugo, ali ne i manje važno - opiši mi malo svoju prehranu tj. što najčešće jedeš, koliko puta na dan jedeš. Eh da - visina, težina i ako znaš postotak masti ili body fat index.

Žao mi je što te gnjavim pitanjima, ali samo te tako mogu kvalitetno savjetovati...ako želiš - možemo preko pm-a. Peace!
 

balcan_smoke

Vutra Veteran
01.03.2006
1.836
493
108
peace zirafo
mislio sam pod prirodno bavljenje sportom
rekoh u istom postu cast izuzecima koji znaju da koriste teretanu
predpostavljam da znas da dodjes do rezultata bez preparata
koji nisu ok
znam dosta slucajeva koji su se pumpali pa splasnuli
ako ti nije problem bilo bi odlicno da napises neke osnovne greske koji ljudi prave,koje nisu zdrave
ja nemam iskustva sa teretanom sem kroz poznanstvo sa ljudima koji je koriste
meni je odbojna zbog neprirodnog okruzenja
prastaj zbog gluposti
osvjezi nas dobrim savjetom :)
peace
 

domba

Aktivan Član
06.01.2006
353
10
0
Hepi_žirafons je napisao(la):
Najprije mi napiši što i koliko često treniraš, ako imaš program treninga - opiši mi ga. A kao drugo, ali ne i manje važno - opiši mi malo svoju prehranu tj. što najčešće jedeš, koliko puta na dan jedeš. Eh da - visina, težina i ako znaš postotak masti ili body fat index.

Žao mi je što te gnjavim pitanjima, ali samo te tako mogu kvalitetno savjetovati...ako želiš - možemo preko pm-a. Peace!

Treniram parkour...uglavnom nesjedim samo kod kuće :)
A čuj..moja prehrana.....cigare,alkohol,slatko,trava,meso,jedem 3 puta na dan.
Visina:180cm
Težina:74Kg
postotak masti neznam..
ajde složi mi nešto...
 

Vuk_samotnjaK

nobody's puppet
22.07.2006
498
127
63
Fiji
domba je napisao(la):
Treniram parkour...uglavnom nesjedim samo kod kuće :)
A čuj..moja prehrana.....cigare,alkohol,slatko,trava,meso,jedem 3 puta na dan.
Visina:180cm
Težina:74Kg
postotak masti neznam..
ajde složi mi nešto...

Pošto parkour ne smatram standardnim sportom jer večina ljudi ni ne zna što je to, a i kod parkoura je veči naglasak na koordinaciji, snazi uma, motivaciji, okretnosti nego na samoj fizičkoj spremi tj. na nekoj posebnoj mišićnoj masi.

Ono što ti preporučam, a to bih preporučio svima...izbaci cigarete(smanjuje ti se kapacitet pluća - posljedica - loša kondicija), alkohol(degradacija moždanih stanica). Što se slatkog tiče - ako ti je cilj smršaviti, izbaci ga iz prehrane, a isto tako smanji postotak unošene masti.

Pošto parkour(svaka mu čast) nije toliko fizički zahtjevan sport kao sportovi kojima se ja bavim, ne mogu govoriti iz iste perspektive.

Neću ti napisati ni plan dijete niti išta slično. Jedino što je bitno je to da se počneš kvalitetnije hraniti.

1. Preporučam ti 5 obroka na dan, a ne 3. Manje opterečenje za želudac, bolje raspoređena energija tokom dana.

2. Doručak je najvažniji obrok, neizostavan za one koji se bave sportom. Npr - zobene pahljice, plazma keks, korn fleks itd.

3. Obroci prije treninga trebali bi sadržavati kvalitetne ugljikohidrate što znači - crni ili neka druga vrsta kruha(samo da nije bijeli ili polubijeli), riža, integralna tjestenina, jaja(bjelanjak+žutanjak).

4. Obrok ili obroci poslije treninga trebaju sadržavati naravno i ugljikohidrate, ali naglasak je na proteinima. Tuna ili neka sruga vrsta ribe, sir, pileća ili pureća prsa - prolazi i svinjetina ali ju ne preporučujem.

5. Pošto imaš 74 kg, tebi je na dan potreban unos od 1,5 gr proteina po kilogramu mišićne mase. A pošto ne znaš body fat index - ne mogu ti to točno izračunati.

6. Ne jesti neposredno prije odlaska u krevet.

7. Piti oko 2-3 litre vode na dan.

8. Unositi vitamine. Bez vitamina uspjeh treninga, neovisno da li se radi o treningu mase ili definicije opada i do 30%.


Ako pak želiš nešto drastično, ali i efikasno - preporučujem trčanje u jutro. Pojedeš 2-3 bjelanjka i ideeeemoooooo. Nakon takvog treninga, obavezno 10-20 gr glukoze i 2-3 bjelanjka.
Nakon te prve faze prilagodbe možeš uzeti ruksak i u njega nabaciti nekoliko cigli(prema mogućnostima), ostalo vezano uz prehranu je isto, samo što možeš povećati broj bjelanjaka.