jesu li ovo prave gljive ?

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
16.09.2006
0
0
0
jucer sam sjedio na klupici u jednom sumarku i ugledao gljive koje me jako podsjecaju na magicne gljive pa sam ih i pobrao ...zanima me sta vi mislite :?:
 

Growimir

Aktivan Član
10.07.2006
309
17
0
I da jesu baci ih prije nego bude kasno...da nebi cijeli zivot bio ko ta gljiva :D
 

Beyond

Vutra Veteran
07.08.2006
1.948
335
0
38
Gledajte, zolla i svi ostali, prije nego ista probate unesti u sebe potrazite sve informacije o djelovanju, posljedicama, koji je stupanj predoziranja, na koji naèin djeluje na psihu, itd. Neæeš valjda unesti u sebe nešto samo zato jer ti je netko rekao da je to halucinogeno? Ja prije nego sam probal marihuanu, znao sam gotovo sve o njoj, djelovanje, posljedice, statistike..., sve osim praktiènog iskustva, i zakljuèio sam da je dobra stvar, da me neæe uništiti i zato sam je probao...
 
16.09.2006
0
0
0
pa bas zato sam i stavio sliku da ako neko zna da mi moze reci...nacitao sam se i ja puno po netu...i knjigama o svemu sto sam do sad probao..normalno da necu bez ikakvih informacija koristit nesto pa da me kosta zivota
 

sinsemila_smajl

Aktivan Član
02.02.2006
286
3
0
43
e sad nemoj se osjetit napadnutim, nije napadanje, veæ usmjeravanje :wink: :

slijedeæi put kad Ti se pokažu, ako nisi potpuno siguran da su to one s kojima možeš suraðivati, nemoj ih brati...

možda èekaju na Druge...

možda èekaju i Pravi Trenutak za Tebe(uslikaj ih u staništu, il dovedi nekoga Iskusnog, il pak, ak nemaš slikalicu sa sobom, a osjeæaš da bi to moglo biti razvojno uberi jednu i proveri je i blablabla)

možda su tu samo da te nasmeše :)

a možda su bile žrtvovane u svrhu Tvog Razvitka :wink:

tralalala la tralalala li

u svakom sluèaju Ti toplo preporuèam Uèitelja i Vodièa, i za branje i za uzimanje i Putovanje samo...

mada, u iznimnim i RETKIM sluèajevima Osobnog Blagoslova, možeš i sam...

èuvaj se...
pozdrav :D
 

RedSh

Vutra Veteran
21.08.2006
821
141
63
45
toliko ima gljiva i vrsta da tko zna sta si ti to nasao... ako su imale prsten ispod klobuka onda su otrovne, ali halucinogene...???

uzmi neki leksikon gljiva, pogledaj koje su gljive uobicajene za tvoje podrucije i usporedi sa slikama, pa saznaj...
 
16.09.2006
0
0
0
na kakav prsten mislis? jel se taj prsten vidi na slici..ak da da ih se odma rjesim ...a mogao bi ih i dat susjedovom psu pa da dokumentiram sta ce mu se desit :lol: pa ako njemu bude dobro ..onda zovem cijeli kvart na porciju :lol:
 
16.09.2006
0
0
0
he he :lol: koliko god to zvucilo ludo...imam punu saku frendova koji bi to ucinili i kad im kazes da mogu umrjeti ili zavrsiti u bolnici :D
 

RedSh

Vutra Veteran
21.08.2006
821
141
63
45
kad se klobuk odvoji od stabljike, ostane njezan prsten ispod klobuka, tako se bar zove. najcesce je to pokazatelj da je gliva otrovna. drugo, svjeze gljive se cuvaju u frizideru u papirnatoj vrecici samo 3-4 dana a ako ne trebaju se osusiti sto prije, ako ne istrulit ce.

nemoj ih jesti..samo savjet.

ne daj ih psu jer cu osobno doci tamo i nagurat ti te gljive u usta, sta imas 13 godina?

da ti kazem da znam bika kojem iz ***** tece acid-sperma dal bi ga popusio? to pitam jer cesto ovdje nailazim na ljude koji bi strpali sve i svasta u sebe samo da budu NA necemu...

bez uvrede :lol: sala mala
 

RedSh

Vutra Veteran
21.08.2006
821
141
63
45
kad bolje pogledam sliku, DA imaju prsten sto znaci da je 99% otrovna. Baci to u smece!
 

Growimir

Aktivan Član
10.07.2006
309
17
0
Ono sto ti trazis izgleda ovako :

kad bi uzeo te puklo bi te jedino u stomak i tri dana bi povracao i kakao meko....
 
16.09.2006
0
0
0
pa salio sam se za psa ...imam 2 psa i volim zivotinje ,a nisam ni mislio probavat te gljive.samo me zanimalo sta je to.ionako nevolim nikakve gljive tak da sam u tom podrucju neznalica...i nisam jedan od onih samo da budem na necemu.totalno si me krivo procjenio a nevidim zbog cega
 

Vutragenjo

Sutra Genjo
Administrator
23.10.2004
5.421
8.733
298
Čikago, USA
www.vutra.org
TO NIJE TA GLJIVA MADA LICHI I RASTE PORED OVE DOLE NA SLICI!

Takodje cak ni Zvonoliki Smetistar nema nesto puno halucinogenog dejstva. Mene je glava jedno zaboljela a ovako ko osjecaj veoma slabo.

Znaci ova dolje slika je nesto najblize sto raste na nasim prostorima toj cuvenoj magicnoj pecurki...NARAVNO NA SLIKU KLIKNI.


 
18.05.2007
9
0
0
38
koji smjeh od teme

ja ti savjetujem da ih pojedeš, sigurno ce biti odlične :icon_lol:
pa samo jednom se živi, nemoj bit papak:icon_lol: :icon_lol: :icon_lol:
 

Narquila

Aktivan Član
02.02.2007
225
17
0
36
omega je napisao(la):
koji smjeh od teme

ja ti savjetujem da ih pojedeš, sigurno ce biti odlične :icon_lol:
pa samo jednom se živi, nemoj bit papak:icon_lol: :icon_lol: :icon_lol:

1.post je postan prije 7/8 mjeseci znaci tih gljiva vise nema nigdje;
2.tvoj savjet je totalna glupost,aj razumijem sto se svi tjesimo za travu i kazemo zivot je jedan i pusenje nam pruza zadovoljstvo,al ja da imam jos sto 100 zivota nebih se trovao gljivama koje nadem u sumi i odmah se ufuram da sam nasao pejotli te da ce mi te gljive pruzit rad, mislim hoce trovanje;
3.tvoj savjet nemoj biti papak,znaci neko kad bi pred tebe razvukao liniju heroina i rekao povuci neboj biti papak pa jednom se zivi sta bi ti uradio???
te gljive mozda su bile otrovne znaci mozes se otrovati kao i od heroina
 
18.05.2007
9
0
0
38
ajme kako smo ozbiljni :(
bez obzira što je tema stara, situacija mi je svevremenska i ciničan sam prema gospodinu zolli koji je sjedio s nekom ekipicom u nekom parku i vidio gljive na zemlji.
njegov mentalni sklop je reagirao "jao možda se mogu pojest"
no to nije stalo na toj ideji nego ih je stvarno nabrao i otišao doma sav uzbuđen nadajuci se da ce mu ljudi ovdje reci upravo ovo što sam mu ja rekao
"pojedi ih, sigurno su odlične"
naravno da nisu odlične i naravno da sam ciničan i naravno da mi je komična situacija i da se sprdavam.
isto tako siguran sam da postoje ljudi koji su toliko očajni i/ili glupi da bi ih zaista pojeli samo zato da se zgaze nečega ali zato ne mogu vjerovati da postoje ljudi koji bi moje citiram: "ja ti savjetujem da ih pojedeš, sigurno ce biti odlične :icon_lol:
pa samo jednom se živi, nemoj bit papak:icon_lol: :icon_lol: :icon_lol:" (primjeti 4 smajlica) shvatiti ozbiljno. ako postoje ljudi koji bi ovakav komentar shvatili ozbiljno ja mislim da bi bilo dobro da im netko oduzme internet ili da se ovakve stranice koje promoviraju potencijalno opasne stvari pod odmah zatvore.
ili ne znam o čemu mi tu pričamo? o tome što sam disrispektao čovjeka koji bere gljive koje rastu ispod klupica i nada se da ce moc počastit cijeli kvart "s porcijom". ma daj molim te :)

i da, ja ne pušim travu jer mi je život jadan, pušim jer mi je život super i da mi nije, prvo bi ga sredio pa onda pušio travu.
 

Narquila

Aktivan Član
02.02.2007
225
17
0
36
Dobro znam da sam burno reagovo ali sam tako reagovo iz prostog razloga sto ne volim osobe koje te nafuravaju kao sto si papak jer se bojis uzeti nesto i kao izgovor(ili kao utjeha) govore ti kako se zivi jednom;
Takvi ljudi su sjebali zivote mnogima drugima.
Samo to sam htio reci
Jbg pogrijesio sam
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.