Joint samo prekršaj?

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Z&N

Aktivan Član
27.12.2009
3.360
5.539
298
motamota je napisao(la):
...ma kroz 5 godina legalno sigurno, samo sto je zalosno sto cemo bit medu zadnjima u tome, ako drzava ne propadne u meduvremenu. mogli smo medu prvima legalizirat, pobrat pare od turista i napravit nesto od ove drzave.

:clap:
 

Z&N

Aktivan Član
27.12.2009
3.360
5.539
298
motamota je napisao(la):
...ma kroz 5 godina legalno sigurno, samo sto je zalosno sto cemo bit medu zadnjima u tome, ako drzava ne propadne u meduvremenu. mogli smo medu prvima legalizirat, pobrat pare od turista i napravit nesto od ove drzave.

:clap:
 

Krejzy

Aktivan Član
22.02.2010
327
25
0
33
@ motamota

ovako... sad pazljivo citaj

1. Stav ti je korektan sto se tice legalizacije kao i svima nama ovdje ostalima i nitko se ne protivi legalizaciji
2. Pricas o legalizaciji trave u RH kao da je neka druga drzava koja ima kakvu takvu svijest o tome, sto u RH ne postoji!
3. Jedini tko vrijedja si ti i to prilicno dosjetkama tipa " odi radije djeci po selu pricat da ce im trava sprzit mozdane stanice " - ne znam od kud si to bila izvukla ali je definitivno pokusaj vrijedjanja iako mi ne smeta
4. Definitivno ne zelis prihvatiti kako svijet danasnjice funkcionira i to ti je najveca greska
5. To sto svaki puta istaknem da pises postove od 5 metara je samo iz razloga jer u tih 5 metara ne napises nista sto bi moglo biti od bilo kakve vaznosti nekome tko je upoznat sa svojstvima trave, a to smo svi ili barem vecina korisnika ovog foruma ukljucujuci i tebe
6. Drago mi je sto si istaknula koncept foruma jer prema tome i mi ostali imamo takodjer pravo pisati nasa misljenja s tim da netko kome se to ne svidja ili ima neko drugacije misljenje ne bi trebao reagirati na to kao neki osobni napad, što to definitivno nije vec primjedba na post, a tu osjecaji nemaju mjesta

Sigurno si mlada, pametna i kreativna individua i ne pokusavam te omalovazavat ili bilo sto u tom stilu, samo ti pokusavam cijelo vrijeme pokazati da trebas mozda promijenit strategiju i prilagodit ju nacinu na koji svijet funkcionira jer da bi doslo do one pred-legalizacijske faze, koja ce bit puna prosvjeda i svega sto ti srce pozeli i mozda ces ti cak biti nas Che Guevara koji ce vikat na megafon parole o legalizaciji:icon_wink:, prvo treba pustiti korijene u nasu, kako neki to kazu, balkansku kulturu i kad bude vrijeme za berbu doc ce i legalizacija, po uzoru na nasu dragu biljku:icon_biggrin: ( mozes kao primjer uzeti kanadu koja ocekuje legalizaciju u sljedecih par godina, a rade na tome vec prilicno dugo )

nadam se da se sad razumijemo:pat:
 

Krejzy

Aktivan Član
22.02.2010
327
25
0
33
@ motamota

ovako... sad pazljivo citaj

1. Stav ti je korektan sto se tice legalizacije kao i svima nama ovdje ostalima i nitko se ne protivi legalizaciji
2. Pricas o legalizaciji trave u RH kao da je neka druga drzava koja ima kakvu takvu svijest o tome, sto u RH ne postoji!
3. Jedini tko vrijedja si ti i to prilicno dosjetkama tipa " odi radije djeci po selu pricat da ce im trava sprzit mozdane stanice " - ne znam od kud si to bila izvukla ali je definitivno pokusaj vrijedjanja iako mi ne smeta
4. Definitivno ne zelis prihvatiti kako svijet danasnjice funkcionira i to ti je najveca greska
5. To sto svaki puta istaknem da pises postove od 5 metara je samo iz razloga jer u tih 5 metara ne napises nista sto bi moglo biti od bilo kakve vaznosti nekome tko je upoznat sa svojstvima trave, a to smo svi ili barem vecina korisnika ovog foruma ukljucujuci i tebe
6. Drago mi je sto si istaknula koncept foruma jer prema tome i mi ostali imamo takodjer pravo pisati nasa misljenja s tim da netko kome se to ne svidja ili ima neko drugacije misljenje ne bi trebao reagirati na to kao neki osobni napad, što to definitivno nije vec primjedba na post, a tu osjecaji nemaju mjesta

Sigurno si mlada, pametna i kreativna individua i ne pokusavam te omalovazavat ili bilo sto u tom stilu, samo ti pokusavam cijelo vrijeme pokazati da trebas mozda promijenit strategiju i prilagodit ju nacinu na koji svijet funkcionira jer da bi doslo do one pred-legalizacijske faze, koja ce bit puna prosvjeda i svega sto ti srce pozeli i mozda ces ti cak biti nas Che Guevara koji ce vikat na megafon parole o legalizaciji:icon_wink:, prvo treba pustiti korijene u nasu, kako neki to kazu, balkansku kulturu i kad bude vrijeme za berbu doc ce i legalizacija, po uzoru na nasu dragu biljku:icon_biggrin: ( mozes kao primjer uzeti kanadu koja ocekuje legalizaciju u sljedecih par godina, a rade na tome vec prilicno dugo )

nadam se da se sad razumijemo:pat:
 

wannabeshaman1

Aktivan Član
31.05.2007
400
33
0
35
trabunjar.bloger.hr
ono što vi razumijete,a nitko drugi nemože, se razumije samo po sebi. i sve je vrlo jasno i jednostavno...legalizacija je cilj, dekriminalizacija značajan korak prema tom cilju, a promjena zakona o kojoj se priča, početak ili priprema za taj nadolazeći korak.
to što svijest ljudi na početku tog procesa nije kao što će bit na kraju, ne znači ništa.
ali ono što ja ne razumijem su neki stavovi o utjecaju trave i njezine legalizacije(mislim na one koje sam naveo u prethodnom postu).
edit:i @krejzy pristrano je da kažeš kako samo @motamota vrijeđavrijeđa.
 
08.06.2009
48
9
0
35
Krejzy je napisao(la):
@ motamota
...
nadam se da se sad razumijemo:pat:
razumijemo!!!(mozda:)) uocavamo sto zelite rec, ali mnogi misle da to nije potrebno. svijest se lako mijenja. kazu na dnevniku: znanstvenici su se slozili da marihuana bla bla bla pa cemo ju legalizirat. ti od drugog svog posta vrjedas, a ovo sa djecom je bilo jer je Tropico reko da se djeca radi trave nebi mogla fizicki i psihicki razvijat. svijet se konstatno mijenja i mora se mijenjat inace smo sjeb...sandor je napisao sve sto vec znamo pa mu nisi odgovorio da mu je badava pisat. uzmi primjer kalifornije koja ce krajem godine glasat za ili protiv. ako oni uspiju, uskoro i ostatak sad-a, europa je vec i sad blizu, mi preuzmemo praksu svijeta...5 godina :) a mozda sam samo optimist. prosvjedi nisu potrebni, oni koji nemaju drugi izbor rade prosvjede i u ovoj drzavi nista ne postizu time. treba nam ozbiljna organizacija za lobiranje vlade i obrazovanje stanovnistva, naucinkovitije i najbrze. evo sad u kaliforniji zele preokrenut lose misljenje o travi marketingom i tako time http://www.nytimes.com/2010/04/24/us/24pot.html

Blodeuwedd je napisao(la):
J Kao što Motamota kaže za aliene, križali bi se kad bi vidjeli da ne iskorištavamo biljku koju su nam navodno oni poklonili.
mislila sam kao netko tko nije s naseg planeta da vidi to, neznam bas kolko su nas oni stvorili, a koliko su kemijski procesi imali veze s tim ;) znam da nam biljke rastu po zemlji da bi ih koristili u razne svrhe.
 

Krejzy

Aktivan Član
22.02.2010
327
25
0
33
@ motamota

Isao sam malo sad citat svoje postove i vidim da sam postepeno se malo izzivcirao pa se moglo to shvatiti kao pokusaj vrijedjanja, pa se ovime ispricavam doticnima :pat:
(ali inace nisam imao tu namjeru):icon_wink:

a sto se tice te lancane reakcije... ima smisla ali mi se svejedno cini da ce prilicno tesko to ic
isto tako sam cuo prognoze i za medicinsku marihuanu da ce se nakon cali prosirit na sve dijelove svijeta, pa nista od toga :/
ali dapace, meni bi bilo draze da si ti u pravu :pat:

@wannabeshaman1

Ja isto smatram da bi se to trebalo podrazumijevati isto kao i argumenti koje postavlja motamota al ljudi reagiraju kao da je to nesto nepojmljivo i nepotrebno, a cak je bitnije nego sama legalizacija. NL je cisti primjer
 
28.04.2010
3
0
0
31
Krejzy je napisao(la):
4. Definitivno ne zelis prihvatiti kako svijet danasnjice funkcionira i to ti je najveca greska

Nije vrijedanje ni nista takvo, al mislim da zbog takvog misljenja nekih ljudi (da treba prihvatit kako svijet funkcionira) svijet i je kakav je.

kuzim kaj si htio rec s tim, al ipak...

5. To sto svaki puta istaknem da pises postove od 5 metara je samo iz razloga jer u tih 5 metara ne napises nista sto bi moglo biti od bilo kakve vaznosti nekome tko je upoznat sa svojstvima trave, a to smo svi ili barem vecina korisnika ovog foruma ukljucujuci i tebe

Mislim da njena namjera nije bila obrazovati neuke, nego se raspravljat s tobom i ostalima. Napokon, tom forum i sluzi, jel? Ispravite me ak sam u krivu :)
 

Krejzy

Aktivan Član
22.02.2010
327
25
0
33
nisi procitao sve postove prije nego sto si komentirao i uzeo si neke dijelove iz konteksta i krivo ih interpretirao

Prowler je napisao(la):
mislim da zbog takvog misljenja nekih ljudi (da treba prihvatit kako svijet funkcionira) svijet i je kakav je.

kuzim kaj si htio rec s tim, al ipak...

ne shvacas sto sam htio reci, cak nisi ni blizu, citaj postove

Prowler je napisao(la):
Mislim da njena namjera nije bila obrazovati neuke, nego se raspravljat s tobom i ostalima. Napokon, tom forum i sluzi, jel?

ako ja znam sto ona s time zeli reci, i ako ona zna sto s time zeli reci i svi ostali znamo sto s time zeli reci i slazemo se u vezi s tim onda rasprave nema i nema potrebe ponavljati bez obzira na to sto ona nije nista krivo napisala -.- citaj postove - i za to forum sluzi :icon_biggrin:
 

He-Man

√-1 <3 π
Urednik
Moderator
31.05.2009
1.569
1.432
188
Eternia
Buddha je napisao(la):
I sta na kraju ,jel se ide zbog dzoka u tvorza ili sta ? Mislim jel to neka sprdnja bila ili sta ?
Zakon je nepromijenjen !
Razlika je sto sada nemozes biti osudjen za isto dijelo dva puta, kao sto je to bila praksa dosad. (prekrsajna i kaznena presuda)
ALI to ne znaci da vise nema kaznene prijave !,

Doskocili su oni i tome pa sada policija i drzavno odvjetnistvo podizu prvo kaznenu prijavu,
i onda na osnovu dokaza i svega ostalog tu kaznenu prijavu procesuiraju ili odbace.
U slucaju da je odbace tek onda podizu prekrsajnu prijavu.



@Greenpower ili netko drugi: stavite objasnjenje odmah u prvi post ove teme, da se ljudi ne nadaju bezveze kada nabasaju na temu :icon_lol:
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Sativa Diva

weberjohn2

Aktivan Član
27.01.2010
68
4
0
33
pa j e b e n im sunce pa sta ovi prije nisu napravili, eh valjda su skuzili da zatvor kosta zbog te stvari, samo se bojim da se neki ne opuste pa ak ih uhvate pa im o p i z d e kaznu pa ti plati u roku 10 dana, a zasto ne legaliziraju, ne kuzim neki kazu da to nebu dobro za mlade, ali su cigarete i alkohol legalizirani, pa ipak svi ne hodaju pijani non stop!

Za legalizaciju jesam u obzir uzimam i dobre i negativne efekte, j e b i g a ne spale nam mozak alkohol i trava spalimo si ga sami, alkohol te ne opije, sam se opijes
 

BoRaiCho

Aktivan Član
05.12.2009
514
184
63
33
Temples of Boom
A de objasni ljudima da je manje stetno od alkohola....od alkohola sam sutradan bolestan i pominjem sve svetce i bogove sto sam pio uopste.......a nikad ne znam popit malo da budem normalan,zato sam prestao pit alkohol.....ali ne vrijedi o tome raspravljat,tako je kako je,jbg.....samo se cuvat,i gajit za sebe (ako si u mogucnosti i boli te briga)....
 
10.05.2010
15
1
3
33
gledajte isto ce biti ko i do sad...samo ako te ulove sa npr jednim jointom vjerovatno ces dobit prekrsajnu prijavu a ne kaznenu ,, sto je dobro....jer npr prije cca godinu dve za jedan joint si dobio eventualno u najgorem slucaju uvjetnu u vecini prekrsajnu prijavu...a sad ce to biti lakse sto je dobro....no svejedno se vi drzite hlada ko i do sada... :)
 

iSensation

iSensation
Poznanik Foruma
24.08.2009
1.815
1.808
188
E, pročitao sam sve od 1. do zadnjeg odgovora....
Govori se o učenju ljudi, edukaciji, u neku ruku promoviranju marihuane.

Da sve je to istina! Ali na ovakvim forumima, stranicama, blogovima, aktivizmom na netu, člancima itd itd nećemo baš previše učiniti u educiranju.

Jer je potrebno educirati veliku masu ljudi i smrtnike koji su još običniji od nas koji raspravljamo ovdje. Npr.:dosta njih nema net, a oni koji ga i imaju neznaju za ovakve forume, blogove.... A i kad je Jutarnji list napravio onaj forum gdje se može "poboljšati" naša država i gdje sam osobno otvorio temu za dekriminalizaciju marihuana, samo je nekoliko ljudi nešto napisalo...

Prošle sam godine bio na Špancirfestu u Varaždinu gdje sam slučajno dobio letak na nekom mup-ovom štandu u kojem su nabrojane sve teške droge uključujući i marihunau i za svaku je bilo napisano nešto, uglavnom loše, ali o marihunai najviše. I u cijelom tekstu nisam pronašao niti jednu dobru stranu o marihuani. I kad neki laik, a ima ih hvala bogu na tisuće, vidi taj tekst naravno da će se odmah opredjeliti da je marihuana loša i da ni pod koju cijenu neće razmišljati nego će prihvatiti nakladanja gluposti iz tog letka.

Pitam se, ako se već želi nešto pokrenuti i promjeniti, zažto još nitko nije organizirao javnu edukaciju suprotnu policijskoj i da na tom nekom budućem "našem" letku budu građanima prikazane sve strane marihuane?!? Dati primjeri ljudi koji se koriste ovom biljkom, prikazani filmovi (kojih ima na stotine), pokazati koliko ta biljka nosi dobrog, a koliko lošeg......

Bitna je MASA! I to na javnom prostoru jer internet nudi previše sranja...
 

He-Man

√-1 <3 π
Urednik
Moderator
31.05.2009
1.569
1.432
188
Eternia
Javni istupi i edukacija su zajebana stvar, jer i samo promoviranje kanabisa je kaznjivo djelo,
e sada, ovo je okupljaliste ljudi koji konzumiraju ili u "gorem" slucaju sade svoje bilje.
I kako onda ocekivati od ikog tu da istupi javno kada moze u blazem slucaju najebati i zbog majice s slikom
vutre. A istupom se samo exponira bez neke prevelike garancije da ce ista postici time.

Zato bi trebalo osnovati neku udrugu za promicanje istine o konoplji/kanabisu a osnivaci i predstavnici
te udruge bi trebali imati "kristalno" cistu povijest od bilo kakvih kriminalnih radnji. I tek tada bi se mozda
nesto moglo pokrenuti u pozitivnom smjeru.