Jos jedan novi uzgajivac help/info needed!!

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
05.08.2009
11
0
0
35
Pozdrav,
Planiram od sledece nedelje postaviti grow box dimenzija 80x80x170 mat bele boje
sa ventilacijom od 6 kompjuterskih ventilatora (2 intake 2 out i 2 za u bilje);
osvetljenje 400w MH/HPS;
kupovnom zemljom izmesanom sa stiroporom + floravitom za vegetaciju i cvetanje sto se tice prehrane.
E sad, zanima me koliko biljki bih mogao da stavim u taj box i koje saksije da koristim (litraza)
da li da koristim mylar foliju ili da ne diram nista,
da li da zamenim stiropor perlitom i ako menjam gde da nadjem isti (srbija);

Takodje, svaki savet je dobrodosao. Ovo je moj prvi post, pratim forum vec skoro 6 meseci i koristim ovu priliku da se zahvalim svim dobrim ljudima koji nam pruzaju ove divne informacije.

Sto se tice semenki razmisljam da uzmem ili master kush, white skunk ili super skunk.
Ocekujte topic u Dnevnicima uzgoja cim pribavim sav neophodan materijal (ostalo jos jedna MH lampa i semena)

Hvala unapred svima.Pozdrav.
 

Avantura

kontrolor leta
Prijatelj Foruma
17.10.2008
3.867
2.556
228
Probaj staviti 4 biljke,mada je prostor za jednu pravu :)
Mylar,hm,ako je imaš stavi je,ali se nemoj ubivati dok je tražiš!
da li da zamenim stiropor perlitom i ako menjam gde da nadjem isti
stiropor je dovoljan ako nema perlita.
Ako sam dobro shvatio možeš kreniti i bez MH sijalice(HPS je dovoljan).
Sjeme?:sick:
:signs046:
 
05.08.2009
11
0
0
35
Sti se tiche biljki, mislio sam da probam sa 5 ili 6 biljki.
Ne znam, da li mi je HPS sa crvenim spektrom svetlosti.
SHto se tiche mylar folije, mogu da je nadjem mada je mnogo skupa.

Hvala na informacijama, samo josh saksije da izaberem i ostale potrebshtine, pa da krenemo...!:)))
 

peri.lee

Aktivan Član
16.07.2008
81
9
0
57
ako ćeš trpat 6 biljki na taj prostor neka velka vegetacija ti ne treba...hps će odradit poso
tako da umjesto mh lampe bolje nađi neki pošten ventilator, jer ti pc ventovi ti neće bit dovoljni za 400w
 

griva

Aktivan Član
08.05.2005
100
2
0
51
da li da koristim mylar foliju ili da ne diram nista,
da li da zamenim stiropor perlitom i ako menjam gde da nadjem isti (srbija);
Oboje ces naci u ***********(perlit i glinene kuglice su jeftini dok maylor je 4 jevreja po kvadratu)
 
05.08.2009
11
0
0
35
peri.lee je napisao(la):
...tako da umjesto mh lampe bolje nađi neki pošten ventilator, jer ti pc ventovi ti neće bit dovoljni za 400w

hmm mislis na nesto tipa 220V 20W ? ili na one turbine (cevne ventilatore)?

griva je napisao(la):
..Oboje ces naci u ***********(perlit i glinene kuglice su jeftini dok maylor je 4 jevreja po kvadratu)

E upravo sam tamo i video sve to, mada nacuo sam da traze licnu kartu sumnjivima :) pa mi nije svejedno...
Btw, videh u *********** onaj merac 3 u 1.Dal valja to?

Hvala svima na informacijama, ako ovakvu podrsku budem imao bice dobar rod :)
 

peri.lee

Aktivan Član
16.07.2008
81
9
0
57
dospelov vent iz hidroponike nije loša investicija, bolje nego oni glasni kupaonski drlozi, na njega možeš metnit i CT kad budeš pri parama
3u1 mjerač je smeće, uloži u pravi tester il se drži listića ko i većina ovdje za početak
ne znam za "vad osobnu" u radnji, 1. put čujem za to, al ak je ovo na avataru tvoja kapa s privjeskom sve je moguće
ti se lijepo uredi, počešljaj na razdjeljak, metni cvikere i ne bi trebo imat problema...nemoj kupovat "opremu za unutarnji uzgoj", jer perlit i kuglice imaš i drugdje osim u ***********, a za vent reci da ti treba za zatvoreni terarij u kojem obitava tvoja iguančina...smisli nešto ak te strah

ljudi su trgovci...jebe se njima šta ćeš ti sa stvarima za koje si im dao novce
sretno
 

griva

Aktivan Član
08.05.2005
100
2
0
51
upravo sam tamo i video sve to, mada nacuo sam da traze licnu kartu sumnjivima :)
Budalastina to mora da govore oni koji nikad nisu bili tamo kao sto najcesce odgovore ovde daju oni koji nisu nista nikad uzgajali(a sve znaju)
 
05.08.2009
11
0
0
35
peri.lee je napisao(la):
...dospelov vent iz hidroponike nije loša investicija...

hmm... posto mi je box mat bele boje mozda mi je isplativije da umesto mylar folije uzmem dospel vent..

ili cu ici sa listicima a mozda se otvorim i za neki bolji merac.
btw, da li se moze bez ec/ppm meraca?

griva je napisao(la):
..Budalastina to mora da govore oni...

to sam i ja pretpostavio, al evo sad znam :)

sta mislite o saksijama? ako idem sa 5-6 biljki koje velicine bi mi trebale?
 

teglica_unca

Banned
Banovan
29.09.2009
5
0
0
38
naravno da se moze bez ec metra ali ph metar moras da imas u najgorem slucaju onaj iz hidroponike......
super je ormarce samo ti kuleri su malo smesni na toliki prostor,ct bi ti dobro dosao i neka fluorescentna u mesto Mh lampe i moj ti je savet ne zaleci se sa firmiranim semenkama bolje posadi neku domaju za pocetak
 
05.08.2009
11
0
0
35
nabavio sam one listice za ph mada cu sigurno uzeti i neki ph merac.
ta tri kulera sam postavio za intake, dok ona fi100 rupa gore ceka na dospel turbinu.
takodje jos po koji vent unutra da se granje leprsa.

semenke sam vec narucio tako da... :)

i da sto se tice ct-a spremam neki projekat od kamionskog filtera za vazduh....

hvala na savetima...
 
03.07.2009
1.740
2.317
188
zemljoradnik je napisao(la):
ta tri kulera sam postavio za intake

Sjeba si se, ventilatori za intake tribaju biti u donjem djelu boxa nikako u gornjem, jer po ovom tvom, zrak c e ulaziti i odman izlaziti na outtake vent.....
 
05.08.2009
11
0
0
35
We_ComE_OnE je napisao(la):
Sjeba si se, ventilatori za intake tribaju biti u donjem djelu boxa nikako u gornjem, jer po ovom tvom, zrak c e ulaziti i odman izlaziti na outtake vent.....

sta znam, kad sam planirao box zamisljao sam ga po ovoj slici iz thread-a

BOKS ZA GAJENJE-Tehnicke osobine i kako ga napraviti

Ventilaciju u box-u gore navedenih dim. bi bilo lako resiti sa dva ventilatora 120mm (220V, 20-40w). Jedan se postavi da ubacuje vazduh u box ispod ravni sijalice a drugi na vrhu box-a da izbacuje...

...http://img258.imageshack.us/i/boxff7.jpg/

stim sto je u mom slucaju intake resen sa ova tri venta a out sa turbinom...

no offense, ali jel moze jos neko ovo da mi potvrdi
 

zla zla

Aktivan Član
06.10.2009
92
2
0
38
ulazni vazduh treba ici odozdo, kako bi napravio dobro kruzenje vazduha u tvom box-u. posto koristis pc kulere, za njihovo napajanje su ti najboli punjaci mobilnih telefona. Bitno je da se vaduh menja a njegove performanse ( vlaznost,temperatura...) ostanu zadovoljavajuce, isto tako bitno je da sprecis insekte da udju u box. Sve najbolje, pisi kad budes zavrsio sa kupovinom u ***********, da cujemo i tvoja iskustva i konacno razbijemo tabu" treba li uz kupovinu prijaviti adresu, tj. pokazati licnu kartu?"
 
10.10.2009
11
0
0
34
Da sad ne pravis nove rupe, mogo bis samo usmjeriti smjer zraka od intake ventova. Znaci samo ih malo okruzis sa nekim kartonom, i usmjeris da bacaju zrak prema dole.