JuicyFields.io - crowdgrowing platforma za uzgoj kanabisa

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

kveLe

Aktivan Član
12.05.2013
267
2.246
143
Earth
Nešto smo pričali u crypto temi pa sam ubacio JuicyFields u post iako nema veze s cryptom osim s uplatama/isplatama i uglavnom ustanovili smo da bi bilo najbolje napraviti novu temu pa da možemo u miru piskarat. U nastavku ću pokušati objasniti sve bitne stavke pa da vam bude lakše ako planirate u virtualnu sadnju. Ne radim za njih nit imam koristi od ovoga - jednostavno dobra prilika za uzet nešto love.

Što je JuicyFields.io ?

jcy.png


JuicyFields je tvrtka osnovana 2017. godine i zamišljena je kao crowd growing platforma koja povezuje investitore s tvrtkama kojima je potrebno financiranje. Jedan od ciljeva ove platforme je da omogući zaradu korisniku(investitoru/e-groweru), dok u isto vrijeme pruža pomoć u razvoju manjim tvrtkama na tržištu. Trenutačno oko 100 tisuća ljudi uzgaja virtualno.

Industrija kanabisa trenutno je jedna od najbrže rastućih industrija na svijetu, ali je i ujedno industrija koja zahtjeva velika ulaganja. JuicyFields je osnovan upravo s ciljem da uzgoj postane dostupan svima uz što manje troškove što znači da virtualni grower nema potrebe za izdavanjem dozvola i velikim ulaganjima, a manje tvrtke imaju stalan i stabilan izvor prihoda.

Članove tima i njihovo iskustvo s kanabis industrijom možete provjeriti ovdje - https://juicyfields.io/contacts

Legalnost ?

Tvrtka je registrirana u Berlinu i sve što rade je potpuno legalno i registrirano u državama u kojima djeluju. Svi partneri imaju sve potrebne dozvole za uzgoj i preradu medicinskog kanabisa u svojim zemljama. Sade se THC i CBD sorte, a to ovisi o državama i stanju legalizacije.

Trenutne lokacije i partneri:

Sabores Purpura – Portugal, Kannabyte – Medellin, Dutch Pharmaceutical Solutions – Costa Rica, Terra Cann Colombia – Colombia. Jedno vrijeme su bili u partnerstvu s tvrtkom iz Makedonije kojoj sam zaboravio ime. U narednim mjesecima stižu u još nekoliko EU država i Mexico, dok su uredi smješteni u Njemačkoj, Švicarskoj, Portugalu, Malti i Nizozemskoj.

Kannabyte.jpg Juicy1.jpg Sabores.jpg

Registracija i demo:

Ukoliko vas zanima više, možete se registrirati na https://juicyfields.io/signup i pokrenuti demo da dobijete potpunu sliku. Nakon registracije sve je poprilično jednostavno i user friendly. Potrebno je odabrati vrstu, broj biljoza i uplatiti sredstva na račun. Trenutno uplate/isplate idu putem Bitcoina, Ethereuma, Tethera i SEPA transfera.

juicy.png

Dostupne biljke (klonovi):

Da pređemo na ono bitno odnosno klonove i njihove cijene. Trenutno su dostupne 4 vrste klonova koji su u cjenovnom rangu od 50 do 2000 eura, a razlikuju se po gramaži, otkupnoj cijeni i vremenu potrebnom za isplatu. Svaki korisnik može napraviti narudžbu za 90 biljki odjednom, a ukupno ih može imati 1000 (po vrsti = 4000 biljoza). U nastavku su sve bitne informacije za svaku biljku:

prices.png

Gdje i što se prodaje ?

Svi partneri posjeduju sve potrebne dozvole za izvoz, a trenutno prioritetna tržišta su Europa i Kanada. Ovisno o državi i legalizaciji, uzgajaju se CBD/THC sorte koje zatim kao cvijet, ulje, krema ili neki drugi proizvod završavaju na policama trgovina diljem svijeta pod JuicyFields brandom.

full-size-files-jpg-02-1-1024x576 (1).jpg

Jesam li dužan platiti porez ?

Kada su u pitanju isplate u FIAT valutama (EUR, USD, CHF, itd.) tada smo dužni platiti porez (% ovi o državi), ali postoji ali!! Tu dolazi crypto odnosno isplate/uplate u istom, korisnici JuicyFieldsa koji vrše uplate i isplate putem cryptoa nisu dužni išta prijaviti, a sav trošak poreza snosi tvrtka nakon prodaje kanabisa u ljekarnama i trgovinama. Opet napominjem, ukoliko ne isplaćujete crypto u FIAT, niste dužni platiti porez na dobit. Isti taj crypto je moguće trošiti na razne načine bez da ikad ode u npr. Euro, postoje mjenjačnice koje do određenog iznosa ne traže dokumente, a i u današnje vrijeme barem svaki grad ima jednog koji se bavi otkupom za keš uz sitnu naknadu tako da se sve da sredit.

Još informacija: JuicyFields Berlin, JuicyFields.online, JuicyFields.io, Greenpaper, Twitter
 

Herb Gardener

..micro..
Poznanik Foruma
17.02.2014
1.477
8.738
258
out of space & time
Kupio jednu biljku, platio Etherumom. Ovu od 50€ naravno:)

Jedna ima za 50€, a sve ostalo po 2000€. Nesto mi mnogo to sad.

Harvest nedje u novembru, pa da vidim kako to ide.

Jedino sto sam mozda pogrijesio dugorocno, kad sam se regao stavio opciju skromno 1-5 biljki. Ne znam moze li se to povecat naknadno, ali ok za pocetak, nisam nesto mnogo ni proucavao opcije po sajtu..
 

kveLe

Aktivan Član
12.05.2013
267
2.246
143
Earth
E pa odlicno:thumb: Pomalo uzet jos koju, u skladu sa mogucnostima, a ni ne ulece mi se u nepoznato sa hiljadama eura.. samo pomalo..:)

Eto javicu odje sta se desava, nadam se i jos neko ako je probao/ili ce probati..
Normalno svatko si ubaci koliko je njemu prihvatljivo, ovo se sve tek zakuhava pa i jos nije toliko velik broj ljudi ali opet se širi okolo i kroz godinu dana mogu čuda bit.. Što se isplata tiče to ti odma mogu potvrditi da je jednostavno kao i uplate, lova bude na računu i obavi se withdraw na željenu adresu i to je to :)
 

kveLe

Aktivan Član
12.05.2013
267
2.246
143
Earth
Jedino sto mi nemamo pojma koliko je zapravo, doticna biljka, zaista dala grama. Osim to sto oni napisu na kraju ciklusa?
Tako da mi je najbolje da racunam onu minimalnu ocekivanu gramazu, a sve preko toga jos bolje..:)
Tako je, nama je zapravo garantiran povrat od 36 % što je već okej iznos za pasivnu zaradu.. Tu je taj njihov prostor za "manipulaciju" s gramažom i što se mene tiče mogu mi isplatit uvijek tih 36 posto i ja sam zadovoljan. Ja uvijek računam minimum pa onda na kraju harvesta se iznenadim :)


Po meni sasvim solidno za neki pasivni prihod.

Malo pasivni prihod vamo, malo tamo i skupi se za ulaganje negdje dalje, ratu kredita etc. Ako se gleda dugoročno, ovo može nekima postat puno više od solidnog pasivnog prihoda..


Evo ja sam danas uplatio za 10 biljki :)
Istrazivao sam danima nakon sto sam vidio da je kvele to spomenio i odlucio se da cu probati.j
Sretno, samo reinvest nakon prvog ciklusa i lagano nadodavat biljoze..
 

serviser

mumijev drug
Poznanik Foruma
05.09.2019
712
4.467
163
Ne znam koliko sam dobro shvatio, ali ako jedan korisnik moze u jednom momentu kupiti max 90 kom, ova racunica od kolege @ironymous ima limit u 21. mjesecu (limit na taj strejn)?
Druga stvar, ako je limit 1000 kom po strejnu (u totalu), pored toga sto racunica gore dolazi do limita u 50.om mjesecu, sta se desava kada prodje ciklus? Recimo ako kupim na startu 1000 komada (teoretski), da li se, nakon 108 dana, resetuje ciklus ili sam ja zavrsio sa tim strejnom (forever)?
Ili, ako kupim na startu svih 4000 komada (teoretski), jesam li ja zavrsio s tom kampanjom?::ludak::
 
Poslednja izmena:

serviser

mumijev drug
Poznanik Foruma
05.09.2019
712
4.467
163
Upravo me to interesuje, oni su fakticki "jedino" limitirani prostorom cije potrebe rastu geometrijskom progresijom. Fizicki je nemoguce imati otvorenu semu za svakog korisnika da progresivno reinvestira i plus imati otvoren prostor za novog korisnika koji ce takodjer da reinvestira. Mora postojati fizicki limit jer matematika vodi u beskonacnost.
 

Herb Gardener

..micro..
Poznanik Foruma
17.02.2014
1.477
8.738
258
out of space & time
A opet mozda ne treba gledat taj fizicki limit.. jer.. ako sam ja kupio 1 sto daje 45-55g, i kolega 10 takvih, to su virtuelne biljke, a realno tih 11 biljki su mozda jedna mrcima sto daje pola kila.. jer ko bi normalan komercijalno uzgajao biljkice od 50g..:)

Te micro biljke i rekreativno uzgajaju samo ludi u glavu..:razvaljen:::D

Bitno je samo da nama legne taj procenat na racun..:)
 

serviser

mumijev drug
Poznanik Foruma
05.09.2019
712
4.467
163
Ma svakako, jasno mi je da su u pitanju tier-ovi, a ne fizicke biljke. Poznat mi je crowdfunding koncept. :D
Pitanje ostaje isto, bez obzira koja je biljka u pitanju, i da li je uopste poljoprivreda u pitanju (iza bilo kojeg tiera moze da stoji bilo sta jbg, od metha do obogacenog uranijuma).
Ali evo, neka su zaista u pitanju biljke, eto i da daju kilo i po, fizicki limit kad tad dolazi u prvi plan. Progresija je cudo i vrlo brzo ide u beskonacnost.
Zato me interesuje da li se nakon ciklusa resetuje limit ili je to to?
 

kveLe

Aktivan Član
12.05.2013
267
2.246
143
Earth
Ne znam koliko sam dobro shvatio, ali ako jedan korisnik moze u jednom momentu kupiti max 90 kom, ova racunica od kolege @ironymous ima limit u 21. mjesecu (limit na taj strejn)?
Druga stvar, ako je limit 1000 kom po strejnu (u totalu), pored toga sto racunica gore dolazi do limita u 50.om mjesecu, sta se desava kada prodje ciklus? Recimo ako kupim na startu 1000 komada (teoretski), da li se, nakon 108 dana, resetuje ciklus ili sam ja zavrsio sa tim strejnom (forever)?
Ili, ako kupim na startu svih 4000 komada (teoretski), jesam li ja zavrsio s tom kampanjom?::ludak::

Da, ovo što je kolega @ironymous računao probija granice po osobi, to se opet može iskalkulirat na dva profila i odradit bez problema.. Što se tiče limita, odnosno ako ti kupiš u startu 1000 komada istog straina (50 € npr.), nakon 108 dana ti si slobodan za novi shoping po još 1000...Također ako kupiš po 1000 od svakog straina, nakon svakog ciklusa tebi se profil resetira odnosno kako ti koji strainovi završavaju, tako možeš u shoping po nove. Ako se ne varam mislim da svaki utorak se režu naručeni klonovi i popunjavaju prostori (bilo bi glupo da idu rezat svakog klona odmah po narudžbi).


Upravo me to interesuje, oni su fakticki "jedino" limitirani prostorom cije potrebe rastu geometrijskom progresijom. Fizicki je nemoguce imati otvorenu semu za svakog korisnika da progresivno reinvestira i plus imati otvoren prostor za novog korisnika koji ce takodjer da reinvestira. Mora postojati fizicki limit jer matematika vodi u beskonacnost.

Ako gledamo površinu od 1 hektar kao obično polje, limitirani smo na 100x100 metara, ali ako se gleda vertikalni uzgoj onda ipak imamo puno više prostora za sadnju. Neće svaki korisnik ići na tu taktiku reinvesta, neće također ni svatko uložiti veće iznose.. Sve se to dobro kalkulira kod njih i zasad je jedini problem što se tiče prostora za THC uzgoj jer su u nekim državama ograničeni s dozvolama i količinama, dok je za CBD doslovno zasad neograničena količina.

Druga stvar koja dolazi s njihove strane je i JuicyBox. Riječ je o automatiziranom kontejneru za uzgoj koji je zamišljen za gradove ili područja u kojima je problem doći do kvalitetnog komada zemlje za uzgoj.. Također to ide u partnerstvu s njima tako da je otkup zagarantiran, zamišljeno je za vertikalni uzgoj pa korisnik može od 1 kontejnera doći do njih 100 ako želi. Naravno koristi se najnovija tehnologija i senzori/AI kako bi grower dobio potpune podatke i imao kontrolu. Mali teaser je dolje, trenutno su u test fazi u Portugalu.


Ma svakako, jasno mi je da su u pitanju tier-ovi, a ne fizicke biljke. Poznat mi je crowdfunding koncept. :D
Pitanje ostaje isto, bez obzira koja je biljka u pitanju, i da li je uopste poljoprivreda u pitanju (iza bilo kojeg tiera moze da stoji bilo sta jbg, od metha do obogacenog uranijuma).
Ali evo, neka su zaista u pitanju biljke, eto i da daju kilo i po, fizicki limit kad tad dolazi u prvi plan. Progresija je cudo i vrlo brzo ide u beskonacnost.
Zato me interesuje da li se nakon ciklusa resetuje limit ili je to to?

Svaka od lokacija na kojoj posluje JuicyFields je otvorena za javnost i uz prethodnu najavu možeš posjetiti bilo koju :).. Ništa skrivenih stvari, po meni su uskočili jako rano na vlak i ukoliko nastave s razvojem kao i do sad, za 10 godina će bit na vrhu kanabis industrije. Ako se uhvatimo Amera, njihova kanabis industrija trenutno raste oko 25 % godišnje, a samo prošle godine ako se dobro sjećam imali su preko 15 milijardi dolara u prodajama iako je potpuno legalizirano tek u 13 ili 14 država i u nekih 30tak država je legalno za medicinske potrebe. Sad si probaj zamisliti potpunu legalizaciju i cijelo EU i USA tržište i kolika je to količina love.

A opet mozda ne treba gledat taj fizicki limit.. jer.. ako sam ja kupio 1 sto daje 45-55g, i kolega 10 takvih, to su virtuelne biljke, a realno tih 11 biljki su mozda jedna mrcima sto daje pola kila.. jer ko bi normalan komercijalno uzgajao biljkice od 50g..:)

Te micro biljke i rekreativno uzgajaju samo ludi u glavu..:razvaljen:::D

Bitno je samo da nama legne taj procenat na racun..:)

Ti si kupio biljku i dao njima lovu koju će oni investirat u partnere i nama će platit tih 45-55 grama cvijeta, ali u pozadini se krije zapravo potpuna prerada odnosno u prodaji završava cvijet ali i vape kapsule, čajevi, čokolade, ulja, čepići i ekstrakti.. Uskoro će kanabis ući i u građevinsku industriju tako da oni zapravo zarade puno puno više od nas.. Kao što kažeš, meni je bitno da meni sjedne kako je dogovoreno, a oni neka dalje rade kako misle da je najbolje.

Samo pitajte, ono što znam nije problem natipkat.
 

0Marac0

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
01.05.2017
2.033
15.280
358
Neki dan, čitam prvi post. Reko, zašto bi ja nekome plačao, da zasadim biljku? :)
Jbga, još ni Bitcoin, nisam shvatio, ali jedino zlato i nekretnine su mi ziher. Meni, padne sistem na kompjuteru, skoro svaki put kada ga upalim:), moj virus ima virus, što sve uspijem napravit:)
Nemojte me krivo shvatiti, ovo je puno bolje od kladionice i sl. To što sam ja, informatički nepismen, nasmije me povremeno!