K.C.36&CC54, 44x88x150, CFL 300 do kraja

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

xandal

Aktivan Član
01.02.2012
67
27
18
64
Dimenzije boxa su iste kao i pre i kao u naslovu. Svetlo: CFL do 300W. Zemlja je Terra Magma sa vrlo malo izdrobljenog stiropora. U početku zalivanje destilovanom vodom, kasnije regulišem PH lakmusom i dodavanjem jabukovog sirćeta.
Iako još uvek nisam završio prethodni unutrašnji grow (tačnije: obrao sam dve biljke ranije sazrelog fenotipa) morao sam već da započnem i nov. Evo i zašto: growbox se nalazi na mestu vrlo podložnom spoljnim temperaturama i dok ne rešim problem grejanja i izolacije, odnosno, dok ne napravim nov box, moram da požurim jer oktobar (pretpostavljeno vreme cvetanja) može biti vrlo hladan i vlažan a ja bi da napravim zalihu do leta sledeće godine.

Iz prethodnih razloga sam se odlučio za strainove koji imaju relativno kratak period cvetanja.


K.C.36 je strain čije roditelje K.C. Brains Seeds Holland krije ali se zna da je to sativa/indika kratke zdepaste stabljike, 'gigantskih' budova, da jako dobro rađa i da je prava THC bomba, da mu je period cvetanja 6-8 nedelja (što je igralo odlučujuću ulogu pri izboru), da u unutrašnjem uzgoju dostiže otprilike 75cm i daje prinos od oko 175gr po biljci (ne po m2)
CC54 je bonus koji se ne pominje među strainovima Mallorca Seeds, i jedini podaci koje sam našao na jednom nemačkom forumu govore da je to navodno kopija Critical Mass. Uzimajući to kao tačno nadam se da će i dužina cvetanja kod ovog straina biti kao kod Critical Mass-a kratka.
Ovo su semenke koje sam stavio na isklijavanje:


Ono sa čime se najpre susrećem kao nepovoljnošću je veoma topao period u vreme vegetacije. Temperatura će morati da se obara pojačanim radom ventilatora jer će svetlo morati da gori skoro neprestano, znači i tokom ionako vrelih dana. Možda da u početku ne idem sa više od 3x30W 6400K?
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Z&N

matia

Aktivan Član
13.04.2011
590
260
83
45
A šta da ti kažem osim sretno i baš me zanima taj CC54 :thumb:
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.457
3.198
Bekaa Valley
sretno xandal, za taj cc 54 zaista nisam cuo, a k.c.36 je odlicna biljka, kao i sve od kc brains sto sam probao... sto se tice svetla, ja bih u pocetku isao sa bar 120~150w
 

xandal

Aktivan Član
01.02.2012
67
27
18
64
CC54 je počeo silovito u navlaženoj salveti. U roku od dva i po dana klice su bile skoro 3cm dugačke i nekoliko ih je probilo jedan sloj papira.
K.C.36 je počeo znatno umerenije i nijedna klica nije bila duža od 1cm.
A, evo, kako sada izgledaju u zemlji pod kineskih 160W CFL u 4 lampe po 40W, (što je po količini lumena očigledno manje od malo boljih 30W CFL-ki sa garancijom):


Za sada su na otvorenom pod gore pomenutim CFL-kama, hlađene 12cm PC ventilatorom i zalivane destilovanom vodom.

Za one koji prate i moju prethodnu a nadam se, i uskoro završenu temu sa Ganesh strainom idu slike finala za neki dan pošto preostale tri biljke odleže u mraku 48h.
 

xandal

Aktivan Član
01.02.2012
67
27
18
64
5-ti dan od nicanja je bio juče. Biljke su prebačene u Box i stavljene pod 6 CFL-ki 4x40W kineske i 2x30W (isto kineske ali sa garancijom 6 meseci) znatno jačeg svetla.
Jedna od biljaka CC54 straina nije izdržala sađenje u zemlju ili sam joj ja, verovatnije, oštetio klicu. Ostao sam na 8 biljaka:


Interesuje me šta mislite o ovoj zemlji, koja po sastavu izgleda da nije loša?
 

usrname

Banned
Banovan
14.04.2012
501
676
0
12
Nisam imao iskustva s tom zemljom al da vidimo šta piše : NPK uzmemo da je 5:1:1
PH je deklrariran 6...Evo što sam ja nekako pohvatao što se toga tiče...NPK izgleda ok, jednino je pitanje jeli uistinu PH zemlje 6 jer se dešava slijedeće...nekvalitetne(jeftinije) zemlje si dozvoljavaju veća odstupanja od deklrariranih vrijednosti. Ako računamo da nam PH vode ima tendenciju ić na 8, onda postoji mogucnost da se s vremenom i PH zemlje digne i onda problemi...negdje sam pročitao da je baš zbog toga poželjno uzimati kiseliju zemlju 5.0-6.0 koja onda s vremenom dolazi u 6.5 područje koje biljci najviše paše. Ono što rješava sumnje je svakako neki PH mjerač zemlje, zabodeš i znaš na čemu si :)

edit: pogledao sam jutros sastav TM po kojoj se ravnam...NPK ove tvoje bi mozda mogao biti prejak sa N a nedovoljno P i K, tako da neznam...evo ti slija TM za usporedbu pa vidi odnose :)
Super vodiš dnevnike, samo tako nastavi.
 

opa cupa

fuckin' Petrolhead
Administrator
04.03.2012
7.996
34.378
2.598
Sve 5...ali nije bas najsretnije rjesenje ove posude u kojima su biljke...svjetlo nebi smjelo dolaziti do korjena a kod tebe to radi bez problema.pozdrav
 
12.02.2008
11
7
3
45
Paaa...ne bi da budem kritičar, mada je to dobro za skontavanje grešaka. poslušaj savete i stavi u neku svetlosno ne propusnu posudu. Ako ti svetlost dopre do korena, deblji korenovi če se udrveniti (postati isti ko stabiljka) a sitni pipci na tom delu će se posušiti.

Evo ti nekih informacija o temperaturama (mada bi bilo dobro da napravim i novi post o ovome).

************

...najbolje uspeva tamo, gde period sa prosečnom dnevnom temperaturom iznad 15 stepeni C traje najmanje 150 dana.
...za normalni razvoj biljke temperatura od 18 - 28 stepeni C je najpogodnija.
...na temperaturi od 9 step. C prestaje rast biljke.
...izmrzava na 0 stepeni, mada usevi iz direktne setve, u fazi kotiledonih listića(početna vege faza) mogu izdržati kratkotrajne mrazeve od -1,1 ili -1,3 stepeni C.
...drugi pak problem u plasteničnoj, stakleničkoj ili ti "grov box" proizvodnji su temperature preko 30 C, gde je asimilacija veoma mala, odnosno ona je skoro ista kao i na temperaturi do od 10 C. Da bi proizvođači obezbedili na ovim uslovima bolji rast biljke može se dodavati CO2, i njegova se koncentracija na tako visokim temperaturama može povećati i do 1,2%, što je 40 puta više od normalnog. Tada se asimilacija uspešno odvija i na 35 C. U ovom slučaju asimilacija raste i do 4 puta.

***********

Dakle, ako želiš bole prinose (količina budova) ubaci CO2 u box. CFL sialice su ti jako dobra solucija za visoke temperature ali bi ti savetovao da se poigras sa 2 boce, malo creva, kvascem i šećerom. Mala investicija a može nekoliko puta da ti poveća prinose.
 

xandal

Aktivan Član
01.02.2012
67
27
18
64
U pravu ste svi sa komentarima vezanim za providnost posuda i problemom osvetljenosti korena. Nadam se da ću da ih presadim u 4l saksije za neki dan uz rizik koji presađivanje ovako mladih biljaka donosi. U međuvremenu sam ostao bez još jedne CC 54 koja se naprosto osušila od vrućina u boksu. I to mi je najveći problem!!! Temperatura u boxu dostiže 40C tako da sam ubacio još jedan ventilator, PC 8cm. Problem je mesto boxa koje ne mogu da promenim. Nadam se nižim temperaturama i razmišljam o CO2 ali mislim da je strujanje vazduha preveliko da bi to imalo smisla. Ne znam, pokušaću, jer mi se čini da dosta sporo napreduju. Zbog temperature sam morao i CFL-ke da udaljim od biljaka jer i one oslobađaju temperaturu. Isušivanje vazduha je još jedan problem kao i jačina duvanja ventilatora na tako nežne stabljike. Ovaj grow mi zadaje definitivno mnogo više problema.
 

usrname

Banned
Banovan
14.04.2012
501
676
0
12
Natrpaj zemlje do vrha...zrak ne cirkulira oko biljki jer su preduboko u posudama i akumulira se toplina. Ako biljke plešu od strujanja zraka u boxu znači da je to to. Primiće se one, sad je najgore još par tjedana žege...al zato će joj bit super u cvjetanju kad zahladi...jedva čekam :)
 

opa cupa

fuckin' Petrolhead
Administrator
04.03.2012
7.996
34.378
2.598
Ako postoji mogucnost ,otvori box,nekakav sobni vent. ispred i spasavaj situaciju.
 

Bizzzo

https://twitch.tv/vutraorg
Urednik
Moderator
11.02.2008
7.429
30.048
2.718
twitch.tv
kupi potenciometar i igraj se sa jacinama ventilatora. Ima ih jeftinijih od nekih ventova srednje cijene. U svakom slucaju temp je gadna stvar moze te disejblat do kraja frende pa probaj to rijesiti.
 

xandal

Aktivan Član
01.02.2012
67
27
18
64
Nažalost CC54 nije izdržao temperature ni novo presađivanje tako da sa fotografijama uvelih biljki neću ni vas ni sebe da sekiram. U skladu sa tim molim Greenpower-a da preimenuje temu u "K.C.36, 44x88x150, cfl 300 do kraja".
Iako veoma sporo napreduje, K.C.36 je za ove uslove (vrućinu) za sada pregurao osim jedne biljke koju možete ovde da vidite:


Očekuju se veoma vreli dani ali su noći za sad ipak prijatnije nego do pre neki dan. Valjda se skratio dan.
Biljke su u režimu dan/noć 20h/4h (od 11h do 15h) da pokušam da izbegnem najtopliji period dana.
Zalivam ih prokuvanom i odstajalom vodom čiji PH popravljam jabukovim sirćetom.
Presađene su u saksije od 4l, u zemlju koja je 50%/50% mešavina Tera Magme i Čarobne Zemlje uz dodatak malo mrvljenog stiropora.
Osvetljenje obezbeđuje 6 CFL-ki od prebacivanja u box.
Danas im je 13ti dan od nicanja
 

opa cupa

fuckin' Petrolhead
Administrator
04.03.2012
7.996
34.378
2.598
Oporavit ce se ta mala........imas neki poseban razlog za ovu foru 20/4? nemoras prokuhavati vodu............Prokuhana voda. Kuhanje vode, ubija bakterije. Ali, postupkom prokuhavanja dolazi i do povećanja koncentracije nitrata, soli, teških metala i drugih nečistoća u vodi koja ostaje.......................................................................................................sada kad si presadio sve izgleda puno ozbiljnije.poz
 

xandal

Aktivan Član
01.02.2012
67
27
18
64
Još je jedna žrtva pala u borbi sa vrućinama. Ovaj put je to bio jedan od preostalih pet K.C.36. Ali, to valjda tako ide: prvo početnička sreća, pa onda ozbiljni problemi itd. Još uvek ne očekujem mnogo ali se nadam da će konačan broj uspešno posađenih i presađenih biljaka ostati na četiri. Vrućine su prestale ali ko zna kako će biti krajem oktobra. Kako bi bilo lepo kad bi sve preostale bile ženke.
 

Blade

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
11.07.2011
2.504
2.929
188
39
Negdje na Balkanu
Pretopstavljam da je ovaj box u potkrovlju...ocito trebaš još ventova,nešto svakim javljanjem imaš sve manje biljaka...i kolika ju uopce temp u pitanju?...mjeriš li ti to ista?...u prvom postu napisao si ""moram da požurim jer oktobar (pretpostavljeno vreme cvetanja) može biti vrlo hladan i vlažan a ja bi da napravim zalihu do leta sledeće godine""....ovo je ocito indoor..nebi trebalo da je važno koji je mjesec...teško da ceš napraviti zalihu do ljeta iduce godine ovako....moraš poduzmeš nešto frend....ako ništa stavi ih ovako u teglama van dok ne složiš novi box....sad je tem vani ok pa je ocito i u tom tvojem boxu ok....ali sutra može da upekne na 35c...sta ceš onda....sretno
 

xandal

Aktivan Član
01.02.2012
67
27
18
64
Na žalost, za sada, nemam vremena a ni sigurnosnih uslova za sklapanje novog boxa. Potpuno ste u pravu što se tiče primedbi.
Temperature su išle i do 42C u boxu, dok je okolina kipela na 45-6C. Zato se i desilo to što se desilo i ovako slabo napredovanje preživelih biljki.
Nadam se boljem vremenu, koje je već počelo a i biljke su ubrzale rast:
 

opa cupa

fuckin' Petrolhead
Administrator
04.03.2012
7.996
34.378
2.598
bilo bi dobro ako je izvedivo,sijalice postaviti vodoravno a predpostavljam da nemas reflektor a i on bi dobro dosao.......a to sada i nije hitno:) Neces vjerovati ja sam jednom....odvajao balast od same sijalice i postavio ga izvan boxa ustvari njih 12....samo da spustim temp.i izvedivo je.ima cak na nasem forumu kako se to radi ...sumljam da sam ti pomogao ali eto da te utjesim,navodno da su vrucine na odlasku.pozdrav.....evo pronasao sam...........https://forums.vutra.org/oprema-za-unutrasnji-uzgoj/6407-rastavljanje-cfl-diy.html
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.