Kaafaaa!!!

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.456
3.198
Bekaa Valley
m a n d o r je napisao(la):
evo pije se C Kafa iz Srbije,dobio od familije i mogu reć da se nijedna Hrvatska kava nemože usporedit sa ovom,kafa je zbilja vrhunskog okusa i mirisa... ;)

da ga ebem... nije losa, bas sam neki dan uzeo C, mada uglavnom pijem bonito... al drzi C kvalitet jos uvek... periodicno :) a ambalaza ocajna, no pika se sadrzaj ;)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: M a n d o r

M a n d o r

Banned
Banovan
12.01.2013
720
747
113
zbilja,evo vrtim treću ;) stvarno mi je fina kava nisam probao još takvu a mogu reć da sam probao svu hrvatsku kavu,poznatiju.... ;)
 

marley trix

Aktivan Član
23.05.2012
69
72
18
33
: :snooze: :sadbanana: :smoke18: i kafa ,nista jace i bolje za dobar dan nego joja i kafa,meni to tako digne raspolozenje za nepovjerovati :kiss:
 
23.02.2008
1.048
1.455
188
Mandor ako je tebi C bolja od vasih, kakve li su vase, ja godinama
ne pijem "firmiranu' kafu, prvo zato sto ko zna koliko to sedi na policama a
drugo jer ubacuju svasta u istu, lepo odem do lokalne przionice kafe,
samelju mi 200gramadi dok dodjem kuci meni kafa vise i nije potrebna,
njen miris me vec "uradio".
Sto se tice zavisnosti, kafa izaziva cak i kad se piju 3 dnevno a simptomi su pospanost
i dosadno zevanje, smanjene koncetracije i tako to.
Pre par godinama sam poceo zbog teretane biti Kreatin a kako kofein izbacuje isti iz organizma
prestao sam piti kafu tj pio sam jednu ujutro, 2 dnevne kafe sam izbacio i aprozevao sam se ko blesav celo
poslepodne, to je trajalo mozda 2 nedelje, kasnije sam se stabilisao.
Kafa podstice rad mozga, dize koncetraciju, dize i pritisak kome je mali :p, ubrzava metabolizam
i jos par sitnica su dobre stvari kje kafa cini al normalno 2 do 3 soljice dnevno odnosno 10-15 gramica,
sve preko toga je otrov.

edit. Kafu naravno pijem bez secera, tek sam presto da nasipam secer otkrio sam pravi ukus
kafe :D
 

loop

veteran spliffer
10.08.2012
773
527
0
43
WeeDiC je napisao(la):
Kafu naravno pijem bez secera, tek sam presto da nasipam secer otkrio sam pravi ukus
kafe :D

JBN ISTINA....šteta samo što sam ja navučen na slatko,pa moram,makar kašičicu da stavim...ali da,DA
kafa bez šećera je prava stvar :)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Sativa Diva

Papa Romeo

barba non facit philosophus
Prijatelj Foruma
30.03.2011
1.204
6.193
258
Omiljena kafana, prijatni konobari, neka dnevna stampa, poznata lica s kojima razmjenjujemo lijepe zelje za dobro jutro i naravno kafa.
Otprilike bi to bio ritual sredovecnih osoba, kojima i sam pripadam.
Sto se ovisnosti tice, napomenuo bih da unazad 20 godina svako jutro ponavljam isti ritual ispijanja kafe i licno bih se osjecao drugom osobom da poneki put preskocim. To je dugogodisnja navika koja nam izaziva psihicku ovisnost. Fizicka ovisnost o kofeinu se rjesava vodom, popijte casu - dve vode ujutro i necete imati problema sa pospanoscu i glavoboljom prouzrokovane manjkom kofeina :)
 
23.02.2008
1.048
1.455
188
Papa Romeo je napisao(la):
Omiljena kafana, prijatni konobari, neka dnevna stampa, poznata lica s kojima razmjenjujemo lijepe zelje za dobro jutro i naravno kafa.
Otprilike bi to bio ritual sredovecnih osoba, kojima i sam pripadam.
Sto se ovisnosti tice, napomenuo bih da unazad 20 godina svako jutro ponavljam isti ritual ispijanja kafe i licno bih se osjecao drugom osobom da poneki put preskocim. To je dugogodisnja navika koja nam izaziva psihicku ovisnost. Fizicka ovisnost o kofeinu se rjesava vodom, popijte casu - dve vode ujutro i necete imati problema sa pospanoscu i glavoboljom prouzrokovane manjkom kofeina :)

Zbog teretane a i ovako zato sto je zdravo pijem mininimum 2 litra vode a
kad sam pio kreatin pio sam 3l i vise i veruj mi da ne pomaze,
posebno posle rucka kad padne pritisak zbog spustanja krvi u stomak
ne pomaze nista, zevajuci se najedem dodatnih proteina iz lokalnih
muva i ostalih letecih cudovista koji se nadju u mojoj blizini :D
 

M a n d o r

Banned
Banovan
12.01.2013
720
747
113
Weedic kako da ti kažem ova hrv. kava mi nekako žufka ko da je prepržena il nešto....za sad sam na anamarija kavi i ona je koliko toliko ok ....mnogo bolja po meni od frank kave...kad god odem za Bosnu kupim si neku plavu nemogu se sjetit isto fina kava...sad sam naručio od tetke ovu Power-ovu Bonito za sljedeći put.... ;)

evo usput da napišem tamani se druga.. :)
 

THC_power

Aktivan Član
10.07.2012
211
554
93
35
Probajte amigo kavu u hrvatskoj, ja pijem esspreso i amigo mi je bas dobra, dobar omjer cijene i kvalitete, dostupna je po Hrvatskoj u vecim trgovackim centrima
 

opa cupa

fuckin' Petrolhead
Administrator
04.03.2012
7.986
34.300
2.598
evo i ja sam ljubitelj kave...mozda i malo previse tako da sam zbog zdrastvenih razloga morao smanjiti kavu drasticno.
Inace mi je svejedno koja je vrsta u pitanju ..bitno je da nije expreso.
Najbolju kavu sam pio u makedoniji dok sam bio u vojsci radio sam cijeli vojni rok kao kafeđija u komandi i tamo sam pio jebenu kavu.
Makedonci ju kuhaju na specifican nacin ..kavu prvo uprze pa tek onda ide voda i caka je u tome da kljuc mora baciti bar tri puta.
Nakraju se dobije kava koju nemozes nasuti u salicu iz one mesingane singl đezvice ako nisi prije toga lupio sa njom o stol haha...to je kava koja dize iz kome a ne iz obicnog sna:)
 

Cikari

Aktivan Član
18.03.2013
150
109
43
12
evo me jos jedan ljubitelj turske kave , ne onih sranja iz kafica iz aparata , to nenazivam kavom ;) ugl turskih popijem jedno 3 dnevno , ujutro 2 navecer sa posla jos 1 , u medu vremenu na sljaci kafic je blizu te tu popijem ona sranja iz aparata jedno 2 komada , Ugl evo kako radim kavu , đezvica cca za 2 salice kave ( velike salice , ne filđane ;) ) cekam da baci kljuc i onda 3 velike zlice pune kave ubacim unutra i dizem ju 3 puta , pustim da odstoji 5 minuta da toz padne na dno đezvice ,( toz , soc , kako ko zove to ) ;) 70 posto kave , 30 posto mlijeka 3 zlice secera i dan moze pocet . :D
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Lilly

Lilly

Aktivan Član
12.08.2011
84
302
53
Wonderland
Turska kafa je mama :D minimum tri velike šolje na dan, i to bez šećera, mleka... A volim sebi ugoditi pa uz kafu zapaliti i buksnu, divota jedna od prirode :smoke18:
 
05.10.2013
1
0
0
Pa nije kafa nezdrava uopste ! dobra je za mnogo toga. samo zavisi kakvu pijes, puno je zdravija domaca (turska) neg nes... i treba se ogranicit na solju dnevno, i pauzirati svakih mjesec dana po par dana, jer se mozak navikne na kofein i posle boli glava kad ne pijes kafu :D
 

Smak420

Aktivan Član
03.10.2013
1.135
4.797
188
somwhere over the rainbow
wake'n'bake....i kafa naravno

Ness classic 2 žlice, 1 žlica čečera, vode do 2/3 -1/3 mlijeka

voda prokuhana u mikrovalnoj (brže je)

Nevolim pricati sa ukucanima dok ne popijem kafa u večernji onlajn

2la3qmw.jpg
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Lilly and frula86

M a n d o r

Banned
Banovan
12.01.2013
720
747
113
he he ni na mene ne utječe 2l crne kave nakon dva tri đigsa,zaspim u minuti od neke prezrele indice
.... :)
a sad jedna black sa đigsom ... :smoke18:
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Badi