Kaafaaa!!!

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Badi

☼ »» 113 «« ☼
Grow Support
30.04.2016
5.102
44.018
2.598
Nevada, USA
Kako ste mi mogli zapostaviti ovu temu, pa hajdemo i nju oživjeti jer kava je također naša biljčica :D...
Pijem ju cca. 4 - 5 puta dnevno :kafa: , ako se ne pretjeruje kava je itekako zdrava. ;)

Zanimljivo je da je stav katoličke crkve prvo bio da je kava “đavolji” napitak. Navodno je kava vjernike odvlačila iz crkve :p...hmm pitam se zašto mi je ta situacija poznata?? :D

Kava nije samo kofein, već je i važan izvor antioksidansa.

Pomaže
u prevenciji ozbiljnih bolesti; dijabetesa, Parkinsonove bolesti i visokog kolesterola.
U umjerenim količinama umiruje krvožilni sustav i stimulira mišiće, potiče cirkulaciju, moždana aktivnost se blago pojačava. Dokazano je i da kava djeluje antibakterijski, što ju više pijemo to nam je manji rizik od karijesa. Ona popravlja raspoloženje, smanjuje bolove a djeluje i kao afrodizijak. Uklanja blagu depresiju, te potiče kreativnost.
Pijenje kave dosljedno je povezano s nižim rizikom od smrti od svih uzroka i od bolesti srca. Najveće smanjenje relativnog rizika od prerane smrti zapaženo je kod ljudi koji piju tri šalice dnevno u usporedbi s onima koji ne piju kavu.

Ako se pretjeruje može doći do glavobolje, proljeva, hiperaktivnosti, nepravilnog lupanja srca, anksioznosti, bezvoljnosti i razdražljivosti.
Na oprezu trebaju biti bolesnici koji imaju visoki tlak, jer će ga kava dodatno povisiti.
 

FatOne

Budi dobar, da bi bio sretan!
Poznanik Foruma
09.10.2016
1.642
7.506
258
Ne znam meni kava nikad nije igrala neku ulogu u zivotu, jer jednostavno ne osjetim djelovanje. Popijem i mogu odma spavat, popijem ujutro i dalje sam pospan, koliko god bila jaka jednostavno nisam primjetio nikakvu razliku na sebi pio je ili ne

Popijem je mozda 3 salice mjesecno haha
 

Badi

☼ »» 113 «« ☼
Grow Support
30.04.2016
5.102
44.018
2.598
Nevada, USA
Naravno, jer je kava prirodni napitak za uživanje. Nije cilj da ne možeš zaspati.
Danas je ljudi piju samo zbog kofeina da ih razbudi, što je pogrešno...umišljaju nekakvu ovisnost o njoj; "joj nisam popio kavu, sad sam za ništa" i slične fore.
Ona je puno više od toga, samo treba znati guštati u njoj kao i sa travom.;)
Pijem ih 4 - 5 dnevno i spavam kao zaklan.:lol:
 
Poslednja izmena:

likfrik

Aktivan Član
18.07.2018
310
1.310
143
44
jednu ujutro, slatku, znači slađa malo tanja :) (preferiram tako)
ako više kave popijem ,recimo 3-4 (to je za mene više)
sav se tresem, nešto unervozim.
tako da mi je "norma" jedna.
Imam i visok tlak. možda zbog toga me razvali više kave.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: jopezg and Badi

flop87

član od 2008
Banovan
09.02.2018
1.377
7.601
258
ajde ovde da iskuckam, valjda nije pogresno, gledao sam neke jeftine aparate za espreso pa me zanima
jel ima neko da koristi takav, i jel dobar espreso kad se skuva u njemu.
ja sam gledao neki marke Keno, oko 40 eura cena u proseku mada moze i jeftine da se nadje.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Badi

flop87

član od 2008
Banovan
09.02.2018
1.377
7.601
258
evo na ovaj sam mislio, ne izgleda lose e sad kako radi

keno.jpg

e da, i koja kafa za espreso je dobra, kod mene u kaficima se uglavnom pije lavazza..
 
Poslednja izmena:
  • Sviđa mi se
Reactions: Badi

irieman

Voodoo Chile
Prijatelj Foruma
28.03.2013
2.667
11.915
358
Socotra Island
eelslap.com
Znate li da za ovo bialetti kuvalo ide posebna granulacija kafe ?
Za kvalitetne elektricne espresso aparate se kafa najsitnije melje, domaca (turska) kafa je krupnija a za ovo takozvano "stove top" kuvalo ide kafa koja je idealno nesto izmedju te dve. Ja sam nalazio pakovanja kafe koja su namenjena bas za ovaj tip kuvanja. I nemojte nabijati mnogo kafu u dozeru, eto, vidim da ga koriste clanovi vutre sve cesce pa da podelim svoje iskustvo. Probajte, pravi ljubitelji kafe ce osetiti razliku. Pozdravs
 

flop87

član od 2008
Banovan
09.02.2018
1.377
7.601
258
irieman a za ovaj jeftin aparat za espreso sto sam postavio sliku koja kafa bi isla, i sta mislis jel moze da napravi pristojan espreso?
 

razman

Aktivan Član
Poznanik Foruma
10.07.2010
638
3.117
163
ja sam s mokke presao na tassimo/bosch, 16.ovog mjeseca bila akcija na amazon, kostao 109eu platio ga 29,99
i 16kapsula 5eu, fina cream moram priznati, moram jos probati i latte sloziti..
do 12h popijem 2 kave to mi norma, a kad usporedim i 2 uz dim odu
sad kad sam procitao tvoje info badi, jos vise cu je pit nemam visoki tlak.
jedino nekad anksioznost al to je do stanja uma i kako kada.
bas pase cofe&joks