kad je najbolje zasaditi??

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Stoner

Aktivan Član
11.12.2006
856
285
83
24
za sadnju vani vidio sam nešto što bi bilo po meni super a to je kartonska tegla koja se vremenom raspadne i male klice posaditi u kartonske teglice koje su napunjene sa nekom dobrom zemljom za početnu vegetaciju i kad ojačaju korjenje probijaja karton i biljka nastavlja dalje :=) .
 

outdor@c

Aktivan Član
20.02.2007
98
7
0
.........scar.........ako si na moru..........napravi stabljike u kući dok ne postignu visinu od tri cm..........i onda ih već polako možeš izbaciti vani.........malo je rano.......ali biljka ce podnjeti ovogodišnju blagu zimu........a proljece kuca na vrata.........
 

SLO-Era

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
24.10.2004
1.812
583
138
52
ove godine je vegetacija barem tri tjedna unapred!!!!!!!
Meni je white widow vec procvala pre sedam dana na balkonu-presadjena je i veselo raste
 

SLO-Era

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
24.10.2004
1.812
583
138
52
Scar je napisao(la):
Zanima me dali postoji odredeno vrijeme kad je dobro zasaditi proklijale sjemenke,sto ranije??

Pošto je za razvoj korena i samu vegetativnu fazu ipak potrebna toplota,najbolje je zasadit kad temperatura dostigne konstantnih 17-18˙C+ tokom dana.Sve zavisi od podnebja.Nekoliko si možemo pomoči sto proklijemo i razvijemo koren doma pa pnda juriš van....
 

3ananasa2

Aktivan Član
05.06.2007
213
9
0
38
SLO-Era je napisao(la):
ove godine je vegetacija barem tri tjedna unapred!!!!!!!
Meni je white widow vec procvala pre sedam dana na balkonu-presadjena je i veselo raste

kako biljka može procvast ranije od 21. 6. , pa zar nije potrebno smanjit fotoperiod na 12/12 da bi se aktivirao hormon cvjetanja, ako biljka nije autoflowering ili neka jako rana indika? nadam se da sam bio jasan
 
14.04.2008
19
0
0
36
skuzajte neman pojma o ovome sadzenju al pokusavan naucit...pa mi recite jel mi kasno posadit sad sredinom 4og miseca? i koliko traje period od pocetka do onog dijela kad mogu vec biljku stavit vanka da raste??i kako cu znat kad je mogu stavit vanka??

fala na razumijevanju
 

wu-tra

Aktivan Član
21.02.2007
240
7
0
33
nisi zakasnio ne brini :D mozes ih ti i kasnije stavit...samo sto ce ti bit malo manje al bit ce ti isto ok...a da je stavis vanka...ma vec je ok za van...a ako nije dok ih ti stavis da rastu i sve to ce bit ok :D pis
 

Casper

Aktivan Član
14.01.2008
232
16
0
36
sta mislite kako ce utjecat ove kise sta padaju vec 2 tjedna u hrvatskoj... ja sam posadio svoje biljcice prije nekih 2 tjedna kad su pocele ove kise...sunca nisam vidio od kad su pocele padat a cujem da proljepsanja nece bit jos neko vrijeme
sad problem su mi ove neproklijale sjemenke iz paketa uličnih sta sam pobaco po sajtu kako ce to na njih utjecat?
 

DirtyDeeds

Aktivan Član
18.12.2006
415
11
0
Moje su biljcice vec vani i ljepo napreduju, uskoro idu u divljinu.
E a mene zanim dali mi se isplati posadit još njih u 6mj. tako da ostanu manje od 50cm i koliko bi to bilo u odnosu na ove druge,jel bi to bio prinos otprilike ko indoor ili?
 

elephant0r

Vutra Veteran
17.09.2007
1.495
60
0
39
Casper ova vlaga po mojem misljenju moze samo pozitivno utjecati na male biljke da se bolje zakorijene, a kad je korjen duboko lako ce one razviti lisnu masu.. al vidjet cemo :)

edit: Balkan mi napominje da se korjen slabije razvija kad ima vlage jer ne mora ici duboko po vodu.. sto je istina.. i dobro da me opomenuo jer se nisam precizno izjasnio pa da probam opet :)

Ja sam dodse mislio reci da ce generalno biljka imat bolje sanse da se primi i napreduje dok je mala ako ima vlage, nego ako je susa.. tako da u slucaju outdoora po mojem misljenju kise su dobra stvar.. pogotovo kad se izmjenjuju sa suncem.
Pa zato i sve pocinje rasti u proljece.. nije ni priroda luda.. pruza blazu vlazniju klimu mladicama bez ekstremnih hladnoca i bez ekstremnih vrucina, a onda taman kad stignu ojacati opici ljeto.. nek me netko ispravi ako sam na krivom tragu sto se ovoga tice u slucaju cannabisa.. mozda je bas ova biljka iznimka na pravilo primjenjivo na vecinu jednogodisnjih biljaka.
 

mr. Gucho

Aktivan Član
30.06.2006
251
17
18
34
pa vjerojatno sjemenjke nećeš saćuvat za dogodine, pa šta te košta zasadit i kraj tih šta su već vani stavit i ove, manje od toga šta ćeš od tih sjemenjaka dobit da ih ostaviš u džepu nečeš dobit, tako da samo bolje može biti :)