kada je biljka zrela za rezidbu?

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
23.05.2010
3
0
0
39
vanjski uzgoj, velićina 3 metra, osušeno nekih 50 % velikih listova, sad me zanima do kada ćekati sa žetvom? poćelo je hladnije vrijeme, dosta kišovito, zanima me dali kiša može naštetiti u fazi zriobe? bio bih vam jako zahvalan kad bi podjelili svoja iskustva!
 

dr.manijak

Aktivan Član
08.07.2009
231
131
43
34
Te opise biljke sto si ostavio su nepotrebni, jer biljka moze da bude visoka i 5 metra a da nije ni pocela da cveta, osuseni listovi mogu biti i zbog nekog nedostatka, moras da okacis sliku da bi se videlo koliko jos do cvetanja.
A i mene isto zanima da li kisa steti pri cvetanju biljke.
 

Meskalito

Panamamama
Urednik
Moderator
08.10.2008
955
1.439
163
Slika govori vise od hiljadu reci ....

Cesto moze da se vidi u opisu neke vrste karakteristika mold resistent , ali da nece nam odgovarati ako bude mnogo vlage
 
23.05.2010
3
0
0
39
nisam u mogućnosti postavit sliku, hedovi su fino formirani, izbaćene su i iglice po njima, velićine su od 2- 7 cm, kvaliteta je već sad neupitna, samo me zanima dali ima kakvo pravilo kada je spremna za skidanje ili da se držim svoje procjene? zbog velike kolićine kiše je usporeno dozrjevanje, opadanje lišća, a danas sam primjetio i smrdljive martine i još neke male crne bube koje prvi put vidim, ćime bih smio tretirat biljku a da neškodi ni njenom ni mom zdravlju?
 
23.05.2010
3
0
0
39
je.. ga puno pitanja imam, kako rješit problem nejednakog dozrjevanja? kaka su iskustva sa odsjecanjem zrelih grana a da nedozrjele grane još ostavim ?
 

zuz1

Aktivan Član
12.07.2010
274
54
28
36
Naravno da postoje metode koje pomazu da procijenis zrelost biljke.Neke od njih su:

kada najveci listovi pocinju zutiti i susiti se a zatim otpadati,promatranje boju trihoma(kristala po listovima) kada potamne spremno je za berbu,i kada negdje 60-ak % dlacica koje su bile bijele potamni.
Ajde probaj stavit koju sliku moze biti i slikano mobitelom kako hoces tada ce ti kolege moci procijeniti jel spremno za berbu
 

aost100

Aktivan Član
15.03.2010
111
8
0
35
vidis, meni su pistile vec smedje, a svo lišće mi je ekstra zeleno, kristali su mutni.
to je zbog hranjenja, a i tek sam u 6. tjednu cvatnje.
najbolje da prolistas forum i nac ces mnogo mnogo slika i jos vise informacija vezanih uz ovu temu.
svatko ovdje ce ti reci drugacije, neke stvari nemozes kupiti novce, za sve ostalo tu je forum vutre.org
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.