Kak da brata uvjerim?

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Kurblaj Kan

Aktivan Član
15.12.2006
1.812
77
73
Eo ovako brat mi ima nekih dvadesetak godina i nemogu ga nikako uvjerit zašto bi trava trebala biti legalizirana tj. dekriminalizirana ko u nizozemskoj i uglavnom nemoš čovjek uvjerit neda se.
Cijelo vrijeme govori kao ako je trava toliko dobra zašto onda ni je legalna i slične stvari.
Danas mi je reko kao jer bi se on trebo napušit ko deva i onda mi poslje toga reć da je to sranje jer bi onda ja prihvatio njegovo mišljenje ja sam naravno reko ne.
Ali razmišljao sam možda bi se trebao on napušit ali samnom i onda bi vidio kak je to i tako kontam si da ću to i napravit ako bude htjeo.
Objašnjavo sam mu kake bi trava sve ekonomske koristi donjela porez, turizam i te stvari pa onda primjer Nizozemske i tako.
Uspoređivo šretnosti trave i alkohola i fizičke i socijalne i reko koliko je trava u svakom smislu manje štetna.
Na to sve on je rekao meni jer ja mislim onda da bi po tome alkohol trebalo zabraniti a travu legalizirati, ja sam rekao da ne jer bi se ljudi bunili da se alkohol zabrani tj. bila bi ko prohibicija u sad-u nevalja jednostavno nemoš tako zabranjivat ljudima.
Rekao sam kako je sada isto ko u vrijeme prohibicije trava je zabranjena ali ljudi svejedno duvaju.
Pitao me onda kako to da puno ljudi misli isto ko on da se netreba legalizirat ja sam reko zato jer nisu obrazovani o tome.
I tako ta rasprava ide u nedogled pa ajd dajte neke savjete kak da ga preobratim
 
07.05.2007
11
0
0
34
Al to je problem šta ljudi poistovjećuju travu s ostalim težim drogama i ne vide razliku.
Zato služe forumi poput ovog da ljudi saznaju pravu istinu o marihuani, a ne ono šta mediji nameću.
 

kanehbosem

Rehabilitacija kanabisa !!!
Banovan
12.10.2006
619
46
48
neki ljudi jednostavno nisu za duvku
u starom zavjetu je čak bila zabrana sekularne upotrebe upravo iz razloga što ...kako da to kažem
nisu biseri za svinje.nemoj me krivo shvatiti..
a među svećenicima oni koji su bili pomazivani (kanabisom) su bili posebno tretirani,
'..a svećenik pomazan svetim pomazanjem...'


jednostavno nije duvka za svakog
a možda on i je za duvku ali još nezna :)
kada se naduvaš ukapiraš neke stvari
ja puno puta poželim da nisam u ovoj koži i da neznam to što znam
jerovaj svijet polako ali sigurno ide u k...
kako god,
ja ga ne bi puno uvjeravo jer sve je stvar izbora hoće li netko duvat ili neće
stvar je samo ispravne informacije a svako ima pravo na svoje mišljenje
 

1mc

Aktivan Član
13.02.2007
42
5
0
Prvo mu pokaži ono što piše na početnoj stranici vutra.org-a ono pod ;

"Evo samo nekoliko razloga zbog kojih VUTRA ORGANIZACIJA tvrdi da cannabis treba legalizovati(ili bar dekriminalizovati):(...)"

Onda ga uputi malo u to i neka shvati da kanabis nije neka teška droga kakvom ga dosta ljudi vidi i tretira.. ;

e onda baš kako je Kanehbosem napisao,onda je to stvar izbora,,samo jedna stvar, ja sam jednog frenda napušio (pristao je pušit po prvi put) i postao je paranoićan,ja nisam znao šta da radim,,(offtopic) uglavnom pazi da se to ne dogodi..! :icon_lol:

I javi ako će brat htjet pušit,zanima me hočeš li ga uvjeriti... :lock: :lock:
 

DirtyDeeds

Aktivan Član
18.12.2006
415
11
0
Ako se tvoj brat napusi vjerovat ce ti,krenut ce istrazivati + strane marihuane,nece vjerovati laznim podatcima o stetnosti...itd.

Svejedno ta metoda nevalja.Recimo da ti gutas bombone,tvrdis da ih treba legalizirati i das mu jedan vjerovat ce ti,krenut ce istrazivati + strane MDMA,nece vjerovati laznim podatcima o stetnosti...itd.

Tako ga neces ti uvjeriti a vjerovatno se nece ni sam uvjeriti jednostavno se nece zeljeti odreci tog osjecaja...bar neko vrijeme.
 

ROX

Aktivan Član
21.11.2006
342
18
0
36
Ganja_Roller je napisao(la):
Al to je problem šta ljudi poistovjećuju travu s ostalim težim drogama i ne vide razliku.

Lake ili teske, treba sve droge legalizirat. Bilo bi manje stete nego sa prohibicijom, koja samo cini suprotno od onoga sto bi trebala cinit. Lijek ili otrov, covjek ima pravo odlucit. Drzava i drustvo imaju duznost informirat.
 

Bezze_Sa

Cannabis aktivista
Vutra Veteran
16.06.2006
1.581
327
108
Bosnia
Pa ima i ta mjesta.... :), mislim, kad bi se sve droge legalizirale (npr:) sigurno bi bilo manje narkomana (koji su na ovim tezim gudrama)... jer poznato je da sve sto je zabranjeno, to je ljudima "sladje"... Evo primjera: Sjetite se kad ste manji bili u skoli itd... i ono krili da pusite (cigare) od staraca, i dok je tako trajalo, sve je "sladje" da kazem bilo.... aaaa kad su saznali, nije to vise onaj merak....
Ko zna, mozda bi tako manje fakat bilo raje na teskim gudrama.... svi šiljili vuvu :)
 

mr.skunk

Vutra Veteran
16.01.2007
831
44
0
34
nemozes ga uvjeriti kad nisi u pravu, nemas pojma o cemu pricas i pusti covjeka da zivi sretno bez tih tvojih gluposti ako je to tvoj film sta onda imas nekog uvjeravati u to i nametati mu svoje bezvezarije.
 

JaSamZa

Aktivan Član
29.12.2006
202
7
0
40
psihonaut.org
mr.skunk je napisao(la):
nemozes ga uvjeriti kad nisi u pravu, nemas pojma o cemu pricas i pusti covjeka da zivi sretno bez tih tvojih gluposti ako je to tvoj film sta onda imas nekog uvjeravati u to i nametati mu svoje bezvezarije.

istina. šaman_šandor, brat ti je u pravu o tome što ti govori. koliko se sjećam rekao si da imaš 16tak godina. prvo, s toliko nije pametno pit alkohol ni pušit travu, jer ti se mozak još uvijek razvija. alkohol, trava i ne daj bože gore droge uvelike utječu na razvoj mozga teenagera, te bi svakako u tim godinama trebao izbjegavat konzumiranje tih supstanci.

pričekaj neko vrijeme. ok, sada pušiš i šema ti je i sve to, razumijem. ali prvo završi školu s peticama, upiši neki dobar fakultet i završi ga. poslije toga se zaposli i nađi si neku lijepu curu i stan u kojem ćeš saditi vutru i pušiti do smrti.

TRAVU I ALKOHOL nikako ne bi smjeli konzumirati teenageri!!!
 

RedSh

Vutra Veteran
21.08.2006
821
141
63
45
ja sam ti vec rekla sta mislim...bas kao sto Mr. Skunk reko..****** sa tim spikama. uvjeravanje nekog na nesto jer je po tvojim standardima to ok. ne govorimo samo o travi ovdje, to se moze odnositi na opcenito bilo sta sto ti mislis da je ispravno a nekom ne. pa da mene netko pokusava uvjeriti da je nesto super a ja mislim da je qovno...poslala bi ga u tri pichke materine, evo iskreno. nema mi nista gore kad mi netko neda da zivim kako ja hocu vec uvaljuje svoje male prste u moj zivot...****** to stvarno ti kazem. pa vec je on velik momak, ej...ima 20 god sta mu ti imas soliti pamet. to je ko da ja moju baku ubjedujem da je trava super dobra i ne losa stvar..pa bljedo bi me gledala. i pitala Mala jel si ti popizzdila :icon_lol:
 

Beyond

Vutra Veteran
07.08.2006
1.948
335
0
38
Pa ja sam mislio da se mi tu borimo za obrazovanje ljudi, dekriminalizaciju i legalizaciju, zato jer smatramo da nam je nanesana nepravda jer nismo kriminalci. Po zadnjih par komentara je ispalo kao da šaman pokušava nagovoriti svog brata koji ima 10 godina da se počne drogirati, ili da mu propovijeda nacističku ideologiju ili nešto. O čemu vi pričate? Šaman je u pravu u svemu što je rekao.
 

JaSamZa

Aktivan Član
29.12.2006
202
7
0
40
psihonaut.org
dio tog obrazovanja bi isto trebala bit poruka da je trava opasna za teenagere. ne znam jel si ti toga svjestan, al gotovo sam siguran da se malo stariji ovdje slažu s tom izjavom...
 

Beyond

Vutra Veteran
07.08.2006
1.948
335
0
38
Pa očito bi mi tu trebali širiti znanstvene činjenice, i slažem se da maloljetnici nebi smjeli konzumirati travu ali ni za to da će im naškoditi ne postoje nikakve čvrste znanstvene činjenice, osim ako nisu psihički nestabilni. Koliko sam ja skužio radi se o njegovom bratu koji ima 20 godina i znači punoljetan je ne... i koliko sam skužio šaman mu ne propovijeda svoju ideologiju nego ono što bi svaki čovjek trebao čuti - istinu
 

JaSamZa

Aktivan Član
29.12.2006
202
7
0
40
psihonaut.org
Weed-ran je napisao(la):
Pa očito bi mi tu trebali širiti znanstvene činjenice, i slažem se da maloljetnici nebi smjeli konzumirati travu ali ni za to da će im naškoditi ne postoje nikakve čvrste znanstvene činjenice, osim ako nisu psihički nestabilni. Koliko sam ja skužio radi se o njegovom bratu koji ima 20 godina i znači punoljetan je ne... i koliko sam skužio šaman mu ne propovijeda svoju ideologiju nego ono što bi svaki čovjek trebao čuti - istinu

ja ne poznam psihički stabilnog maloljetnika. ne kažem da ih nema, ima ih. al takvi većinom ne -- duvaju ;)

Weed-ran je napisao(la):
ne postoje nikakve čvrste znanstvene činjenice

zar nije očito?

gle, sve se na kraju svodi na stvar vlastitog izbora. a najviše mrzim zvučat ko policajac, jer se kao to mene nešto sjebalo pa mislim da će svakoga. istini za volju, možda sada ne bi bio upola čovjek kakav sam, da nisam pušio. iako volim vjerovat da čovjek sve postiže sam svojom voljom i svojom težnjom ka boljem. dobro je borit se protiv sistema, al isto tako ljudima kada odgovara onda klize kroz taj sistem kako hoće.

nisam htio nikoga ubjeđivat i zato se ispričavam. malo sam se zaletio, oprostite.

kao što šaman pokušava nagovorit svog brata da u tome nema ništa loše, tako valjda i ja njega pokušavam nagovorit u suprotno - pat pozicija :sick:
 

UserName

Aktivan Član
28.10.2006
104
1
0
39
hm.. zanimljivo mi je ovo jer sam ja na slican nacin pocela. Dakle, uz starijeg i pametnijeg brata kojem nije puno trebalo da me uvjeri kak je to dobro, s obzirom na to da sam imala nekih 17 godina..
Al ne bi sad njega krivila za svoje napusavanje 6 godina kasnije, jer svi znamo da marihuana ne izaziva ovisnost :D
Sve u svemu nije dobro forsirat i nametat svoje misljenje nekom drugom. Nek sam odluci dal mu to treba il ne...
Nije u redu pljuvat po vutri, a nije u redu ni dizat ju previsoko u nebesa, jer itekako ima mana...
 

Schlomo

Aktivan Član
26.07.2006
123
65
28
mislim da je Šaman postavio sasvim uredu pitanje.
zašto ne tražiti savjet da bi se nekome nešto lakše objasnilo?!?!
koliko ja znam cijeli problem i je nastao jer su ljude informirali lažima i zato su ljudi danas takvog uvjerenja kakvog jesu.
nevidim ništa loše u tome da pojedinci probaju ispraviti nepravdu.

evo, sad mi napamet pala jedna prica :)))
jednom davno stanovnici Zemlje su zivjeli na ravnoj plohi,tj. oni su vjerovali u to.
i onda se pojavio neki ludi lik, koji ih je poceo uvjeravat da je zapravo Zemlja okrugla. Koji frik pomisliše ljudi i svi ga smatrase najvecim ludjakom.

možda sam malo odlutao s pricom, ali jednostavno želim reć da su Ljudi kad tad morali prihvatiti činjenicu da je Zemlja okrugla, isto mislim da ce se dogoditi s Marihuanom.

uglavnom.
treba biti ponosan na ljudove poput Šamana, jer su oni ispred našeg vremena i treba ohrabriti takav postupak kad netko želim ispraviti nepravdu.
jedino sto meni pomaze u takvim situacijama je logika, ako uspijem nekog natjerat da sam logicki zakljuci pravu istinu o marihuani na osnovi informacija koje mu ja dajem, e tu vec ima napretka i reakcija tipa A-HAAAAAAAAAAA.
Ali ako netko nema sposobnost nekog prosjecnog logičkog zakljucivanja, pa bome i ja tada odustajem , jer ipak ako nejde, nejde... a pisat uz vjetar nevolim :)))

mah - mah
 

mr.skunk

Vutra Veteran
16.01.2007
831
44
0
34
Ma ja sam se samo osvrnio na taj blesavi naslov tipa Modra lasta u moru nezanimljivih tema na ovom politički-religiokrimiduvatorskom forumu , a u dublje rasprave tipa legalizacija-dekriminalizacija ne vredi ni ulaziti jer nema svrhe.

Inace kad smo vec kod toga mogu i reci par stvari o svom razmisljanju u pogledu svih ovih stvari koje vas tište kao npr Šabana Šamana, po meni legalizacija u Hrvatskoj nema nikakve isplativosti, niti u ekonomskom,populacijskom ili prosperitetnom pogledu, niti je vezana sa duhovnim i moralnim osjecanjima velike vecine gradjana tako da misljenje Šačice Cyberduvadzija koji bi da duvaju po ulici nema nikakvo znacenje i vrednost nego je samo jedna rijec u vjetar putem interneta i nema nikakav utjecaj na formiranje misljenja ama bas nikog , a to propagiranje zasto je dobro , a zasto ne, to ostavite strucnjacima nek oni istrazuju.



kada bi naceli temu dekriminalizacija , e tu bi se vec raspisao kao veliki pobornik te ideje i to sa sociolosko-kriminogenog aspekta ali necu vas vise daviti s tim jer stvarno tema je bezveze do jaja. Teme kako bratu dokazati da ce duvanje pobijediti ili hoce li s neba sici Bob Marley u inkarnaciji Osame bin ladena je stvarno ono sta ovaj forum cine Zelenim, ali ne zeleni kao logo vutrasajta nego brate zeleni smo ko pacja govna.:lock: