Kako bezbedno kupiti opremu?

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Inq

Vutra Veteran
12.08.2006
996
137
0
Tema se pojavila kao offtopic u oprema izmena informacija pa da ne bih pobrisao postove udomio sam ih ovde... pa pisite kako i sta ste slagali trgovce.

jako mi ide na zivce sklonost nasih trgovaca da postavljaju pitanja "a za sta ti to treba" i sl. umesto da odgovore na ono sto ih se pita.

Kazem lepo: Treba mi HPS od 250w a on odma ko iz topa: A STA CE TI ? jos se covek izbecio na mene...

Evo jedan savet: ako kupujete cool white neonke: treba mi za akvarijum bas ta!
HPS: Imam veliku povrsinu da osvetlim i imam vec reflektor u koji treba da se stavi tubasta sijalica i sve ostalo.
LAKMUS: Isto za akvarijum da proverim vodu.
Djubrivo: Za sobne biljke...
Ventilator: za kupatilo

Odnosno uvek imajte spreman razlog zbog cega kupujete! Jer zivimo na Balkanu :(

malo je off ali prebacicu ga vec negde...
 

Eddie

Aktivan Član
07.12.2006
167
9
0
Nije off vec jako bitno, bas sam hteo da kazem da spremite odgovor unapred da bi izbegli neprijatne situacije. Ali tesko im je doakati. Zovem recimo jednu (izgleda i jedinu) firmu koja ima crno belu foliju i tip me pita za sta mi treba. Pa za jagode rekoh posto je tako u njihovom cenovniku pisalo - folija za jagode. Tip ce na to "pa nije sad sezona jagoda". E tu mi se zeludac okrenuo.
 

balcan_smoke

Vutra Veteran
01.03.2006
1.836
493
108
tu ste u pravu mnogo smaraju trgovci

eddie ovi sa linka gore su profi skroz,ako znas da im postavis pitanje ne smaraju samo kazu koliko kosta,inace rade sa profi uzgajivacima svega i svacega tako da im nista nije cudno
sto se tice replike ja nisam rekao da su bolje opremljeni od aliena vec samo da imaju dio opreme koji manje kosta nego kod aliena +posta+carina

ja unaprijed smislim pitanje,ili izvadim papir sa potrebama za firmu :) i kazem neznam zasta im treba ja samo radim nabavku treba mi to i to...
 

balcan_smoke

Vutra Veteran
01.03.2006
1.836
493
108
Eddie je napisao(la):
Tip ce na to "pa nije sad sezona jagoda". E tu mi se zeludac okrenuo.

kakav mentol,takve najvise mrzim

uvjek dobra odbrana: radim kalkulaciju za firmu trebaju mi podaci i uzorci

nema sta dalje da pita ako bas smara kazes mu fino da tacno znas sta ti treba,ima li to ili nema

lik gdje ja uzimam master son-t pia plus (samo sam kod njega nju nasao)tacno zna za sta mi treba,vidim mu u ocima,nikada me nista nije pitao,najnormalnije mi da sve,racun i dovidjenja
srednjih je godina
dok jedna matora u poljoprivrednoj apoteci ubi kako me smara,ja joj fino kazem ;kupujem za djeda dajte mi to to i to...a ona ; a sto ti djed uzgaja....ovo ono jel ima to i to ili ono i ono
kad sadi i te fore

zato je najbolje kupovati u sezoni :) ali ko ce toliko cekati kada ti treba odmah
jbg balkanska usluzna ljubaznost=najmanje znaju,a najvise pitaju
 

Stoner

Aktivan Član
11.12.2006
856
285
83
24
rasvjeta koja se koristi za uzgoj koristi se i za vanjsko osvjetljenj tako da nema problema ako znaš smislit priču ali dečki u lipapromet d.o.o ti već sve znaju tako da ... :)
 

b r a i n c h i p

Vutra Veteran
12.12.2006
1.145
90
0
17
mene nikad jos nisu pitali "za sto to treba"... ali bilo je par slucajeva kad me je upitno pismena baba u ducanu pokusavala uvjerit da ne postoji natrijava zarulja... ah... balkane balkane balkane moj....
 

Inq

Vutra Veteran
12.08.2006
996
137
0
pojavilo se kao offtopic u oprema-izmena info. Da ne bih pobrisao postove jer su korisni... evo stavicu ih ovde!
 

Mak

25.01.2007
13
0
0
36
Kada sam ja kupovao MH sijalice neki covjek vadi sijalicu i pita me zasto mi bas ta treba. Ja mu nesto lupim kad on za 5 minuta opet pita a zasto ce ti ova sijalica
. A ja njemu fino kulturno kazem boli te ku*** sto ce mi i platim i izadjem
 

EXARP

Aktivan Član
10.12.2006
488
66
48
50
Ja sam jednostavno došao dučan za koji sam zna da prodaje HID rasvjetu i zatražio točno ono što mi treba. Spisak san prethodno pripremija. Prodavačima sam odgovorio na njihove radoznale upite da mi je to električar koji će mi to spojit napisa i reka da mu točno to donesen, a sad; neznan van ja... ;)
I sve je prošlo OK.
 

terrible

Aktivan Član
31.12.2007
67
11
8
38
jesam i ja istu priču prodao, al kad mi je rekao da baš tu nema ali ima jednu sličnu. onda ti donese još 5 lampi. Fino ti sve to promatraš, okrećeš i tražiš podatke jer su debilno napisani na pakovanju. A on kao zadnji idiot pita što točno tražiš. I doda, nemate vi pojma o tome, jelda? :icon_lol:

Ja im sve upite šaljem mailom kao i narudžbe. kad roba stigne nazovu te, ti dođeš po to, platiš i pozdraviš. Bez pitanja. Hvala, doviđenja.:joint:
 

LucidDream

Miran dečak
26.02.2007
1.239
110
88
43
Jao ljudi znam o cemu pricate...Udjem ja u radnju i rekoh:"Treba mi HPS lampa,imate li je", a lik nikad cuo za nju pa odgovara : "Sinko to ne postoji,jeli da te pitam,a sta ce ti,i ciji si ti sin bese???"...
To nije normalno,ljudi su se razboleli od neznanja,a znaju ono sto ne treba...znaju da pitaju...
 

LucidDream

Miran dečak
26.02.2007
1.239
110
88
43
Ja sam u gradu...Pitao sam na pravom mestu,prodaju samo elektricne lampe,svakave vrste i raznu elektroniku...Pa imalo je MH sijalica...
 
05.10.2008
20
0
0
36
Evo za kupit sprice u ljekarni. To mi triba da znan koliko h2o2 ide u vodu.. Nisan zna sta da kazem ako me pita sta ce mi.. Kaze meni prija da ima ona ideju. Ude una u ljekarnu.. nakon po minute izadje sa spricom. Pitam ja sta je rekla kad je pitala zasto joj treba sprica. kaze ona: za hranit macica xD
 

Beyond

Vutra Veteran
07.08.2006
1.948
335
0
38
hehehe, pa šta i da im kažeš da ti treba za uštrcavanje heroina u venu? misliš da ti nebi dali? ima pravo odbiti u tom slučaju? :)
 

Nameless_One

Aktivan Član
07.09.2008
53
1
8
40
1.posto je u toku era new wave kulinarstva ( dzejmi oliver i oni drugi bolidi,
brdo zacina ovo ono)
2.super dobar izgovor: "Ma ja i moja npr. devojka( zena) smo se napalili na spremanje hrane, probali bi neke azijske recepte, pa nam za to trebaju zacini kojih nema kod nas.
3. Auto -zapush -usta!!!!
4. ako kojim sluchajem krenu u pricu tipa pa netje to motji mozda pod hps-om , ovo ono, veliki je to trud za malo zacina..., odbrana moj drug /poznanik ima veliki kutjni vrt zacina i razbija se od kolicine.bla bla bla sta ja znam...