Kako biste nazvali svoj strain ? :)

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
10.01.2015
175
107
43
Dajte link od tog balkan blues, ja ne mogu nikako da nadjem.
I kako to da sad odjednom postoje landrace-ovi sa nasih podneblja?

Ja sam cuo price iz prve ruke kako su se pronalazile divlje biljke u srbiji. Pomislio sam da su nasli necije biljke, ali sad mislim da ipak nisu tolko glupi.. Ili je neko namerno gajio biljke da izgledaju divlje.. Ko ce ga znati, moram malo dublje da istrazim tu temu.

Sry zbog off topica.. Jbg meni je ta prica oko strainova malo otuzna, kad pomislim koliko je landraceova unisteno..
 
  • Sviđa mi se
Reactions: vojka

grouchy

theGrumpy
16.08.2013
7.177
23.425
1.098
divlje biljke (divljakuse) su bas to sto im i ime kaze, ostaci nekadasnje industrijske koja se gajila na ovim prostorima pre nekoliko decenija i nemaju upotrebnu vrednost, bar u smislu u kojem ih mi koristimo, u najboljem slucaju su neka f234 generacija nekog/necijeg outa koji nije sav obran, pa se seme samo od sebe "posadilo".
ovo za balkan bluz, to je mislim kizina hibridizcija koju on sprovodi.
reci ce on koje strejnove je koristio kad za to dodje vreme.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Badi
17.11.2015
252
118
43
sta bi s tim Balkan Bluesom, ima li toga, jel zazivelo? :D i ja sam isto bio ubedjen, tj citao, da ovde na ovim prostorima nije bilo lendrejsova i gle sad, na ovom forumu bukvalno sve sto sam ikad pomislio, nasao sam i demanti :) inace, mala digresija, jel postoji neka literatura o lendrejsovima itd? ma bilo je po balkanu svasta, sve to s vutrom je misterija, kao ona slika onog cetnika ispred polja vuje, za koju pretpostavljam da znate
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Badi