Kako da odmah prepoznate neka od najpoznatijih dela ;)

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

huana.meri

Banned
Banovan
30.11.2010
1.110
7.467
258
Šteta što ja hrvat moram nadodati jednog srbina i crnogorca, hbg. no nekako mi ova dvojica spadaju u nadljudske pojave, studirali su obojica i radili sa picasom, daliem i ostalom ekipom koja je u francuskoj tih godina razvijala svu silu slikarstva, poznaju se obojica, cijene i postali su za života primjer vlastite umjetnosti, po meni, postali su bogovi.

Ljuba Popović, srbin,iako rođen u bosni, majka bosanka mislim, nadrealizam sa ljubinom dozom strave i užasa, meni je predobar, nekako mi se čini da je najbliži daliu, a opet nije niti blizu, jer je u ovome i bolji, najbolji, nebi se čudio da se uskoro prizna smjer LJuboizam
Poslušajte, tko voli slikarstvo, sve na yout. od ljube, ja ga OOOOOobožavam

Uroš Tošković, crnogorac, ljudina, slobodan čovjek, crtač, kažu za njega da je najbolji crtač živući, totalni zanesenjak, praktičar, ma luđak, uglavno jeza strava, iskrivljena lica, dosta taman...od njega obavezno pogledati sve na yout., negov način interpretacije slika, života, slikara kao majstora, najjači u svemiru, Tošković je bog.....srpski reperi su mu negdje prije otpjevali nešto
mladi dani
dani odjeba prema moći love, živući genije, čovijek princip, i po meni eciklopedijski primjer crnogorca, balkanca, kakav bi i ja volio da jesam, tvrd, odriješit, samouvjeren, samostalan, slobodan....
nerazumijem baš tex još
 
Poslednja izmena:
  • Sviđa mi se
Reactions: jesam

1310

Aktivan Član
Banovan
14.04.2014
3.800
15.245
398
IMG_20160928_112655.jpg
Konceptualna umjetnost
Probati cu biti kratak i jezgrovit, vise konceptualan nego konkretan.
Vidite li djelove kanalizacije ili natuknicu , ne kanala (to je ipak prezhtjevno, ta isli su na akademije slikarstva a ne filozofije) nego sadrzaja kanala, to je ono zapravo sto progovara iz tih tzv instalacija. vjerujte intuiciji, ti umjetnici ne znaju crtati, slikati,oni izrazavaju bas to, ljudski otpad bez vitamina,bez esencije, iscrpljeno tankim i debelim crijevom,reciklaza recekliranog vec cca 100 godina, od 20ih proslog stoljeca.
Pa zar se ne divimo crtezima naseih clanova, sto nam je lijepo? kocka? Zar svatko od nas ne vidi gdje je finiji potez, osjencano tako da izlazi iz svoje dvije dimenzije, umjetnost- umjece-umjeti-znati, Znati to prikazati tako da mozemo tu sliku gledati satima, godinama, da mi je ugodno u tom pritom. Jednostavno. mozes li ti umjetnice to mi dati ili da pustim vodu?
 

opa cupa

fuckin' Petrolhead
Administrator
04.03.2012
7.993
34.357
2.598
A gdje je pecat ?
Da nisi ziv i da imas akademiju..prodao bi ti te cijevi za masnu lovu haha pa neka u vijestima iz kulture razglabaju sta je 1310 htjeo reci .
Meni te cijevi imaju snaznu poruku ;)
 

opa cupa

fuckin' Petrolhead
Administrator
04.03.2012
7.993
34.357
2.598
Ja nisam mislio na vodu,ali sto god da je..ima sudbinu,slobodan pad :confused:i nije slobodno.
U cijevima je !
Ako ide kontra gravitacije onda je ok....stvar funkcionira.Ako ne...onda se reciklira pa opet nazad u cijev, a i tada stvar funkcionira.
Zivot haha u krug.Sve ispocetka...jesi to htjeo reci umjetnice,ili da pustim vodu :)
O panju i kamenu nisam ni razmisljao ;) Brijem da su tu cisto da popune kompoziciju.
A i o njima bi se dalo ..
 
  • Sviđa mi se
Reactions: 1310

Blader

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
06.03.2015
1.324
4.892
188
Cijev se dijeli na dvi iste što znaći da dijeli nešto ćega imamo beskonačno, kao smijanje i zajebancija. Može se stvorit iz ničega, a slobodan pad govori da sreća i zajebancija se događaju kao slobodan pad bez truda, na neki način naša priroda :D. Panj predstavlja nešto šte je bilo živo, a u njega se uljeva jedna cijev šta ostavlja mogučnost oživljavanja mrtvog. A kamenja iz prirode predstavljaju različitost prirode,dok ploče na podu daju kontrast prirodi jer su uniformna i teže da budu ista :smoke:... hehe primječivanje paterna, moja specijalnost:cool:
 
  • Sviđa mi se
Reactions: 1310

opa cupa

fuckin' Petrolhead
Administrator
04.03.2012
7.993
34.357
2.598
Panj je panj...kamen je identitet,
ili moze biti panj,zar,snaga...kamen,karakter,tradicija...poruka moze biti ponos,borba.Nije slucajno...pogledaj taj potez rukom haha
1310 :respect: moramo kroz dim popiti koju.
kada opet budes na novoasfaltiranoj Sesvete-M Bistrica...javi pa da se gledamo u dupe hahah
Pow sorry na skretanju sa teme.
 
Poslednja izmena:
  • Sviđa mi se
Reactions: 1310

form

... .. .
Prijatelj Foruma
23.03.2015
703
3.744
163
Puno toga čovjek može zamisliti, a puno manje uspije pretvoriti u nešto opipljivo, formom opsano. Kad se to dogodi djelo dobije život ili smrt, ovisno o tome koliko je pogleda i ostalog privuklo od trenutka nastanka i potom izloženosti.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Pantagan and 1310

1310

Aktivan Član
Banovan
14.04.2014
3.800
15.245
398
K vragu @ opa cupa,sad vidim poruku, vratio sam se upravo istom cestom (za ganjanje je dionica Kasina - do vrha, prijepodne od 9.30- pa valjda 14h prazna cesta,sad je bila guzva u oba smjera) ali divota, drapaju zagorci, al pametno.
K vragu i jos nešto (za sve ostale koji su poceli razmisljati nad kanalizacijskom cjevi,slucajno stavljenoj na panj na kojem je plavi soder.) Bas sam htio reći kako je sam pojam konceptualne umjetnosti (sad nisam prost vec jezgrovit) govno. Objasnio sam zašto , za sve treba vjezbe i rada i za trolanje kako je to dobro primjetio kolega. Ajmo posteno, koliko truda su ulozili u sebe razni crtači ,slikari ,muzičari , umjetnici a koliko konceptualni, asocijacija se igramo, (napljugani ocito jos jezgrovitije) bez objekta, zato nismo umjetnici niti nam trebaju. Eh,pljuvao bi ja i dalje po konceptuali,al vama se dopalo razmisljati u konceptu i Gotovo. Demantiran sam a da me nitko nije osporavao, sad sam u komi, ma ne bas tak ali nisam zadovoljan....
Pizza, Joint i idem se grist za rep, Haha kad ga zdimim tko zna mozda se i meni dopadne ta konceptuala.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Blader

huana.meri

Banned
Banovan
30.11.2010
1.110
7.467
258
da samo napomenem,meni se osobno uopće nesviđa, čisti bulšiz, volim istinske zanesenjake, ovo mi je čista smijurija i prannje love..:poop::smoke:
 
  • Sviđa mi se
Reactions: 1310

1310

Aktivan Član
Banovan
14.04.2014
3.800
15.245
398
@Papa Romeo, mislio sam, da sam završio s cijevima , nemam što za dodati. Odgovaram ti, jer, red je :) i da ti zahvalim na postovima, temama. Rado ih čitam.
Koristio sam te cijevi u boksu, usis-ispuh, fi je 160, kamenje je uzorak za stazu po travnjaku, stoji tak već godinu sigurno.
Hvala na informaciji. :wave:
 

opa cupa

fuckin' Petrolhead
Administrator
04.03.2012
7.993
34.357
2.598
Da nebi doslo do zabune ,a ocito da vec je ;)
Mislim da je poruka bila vrlo jednostavna...to malo sale na konto te instalacije tako i shvatite.
Nije valjda netko pomislio kako sam u svemu tome vidio zivot !
Tanka je granica izmedju umjetnosti i :poop:...to je i tema na kraju krajeva.
Power ce popi...diti kada vidi sta smo napravili od teme :eek: