Kako da se ne pravi kasika?

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
21.04.2016
3
10
3
28
Često kad pušim sa ekipom, počne kašika da se pravi, tj neravnomerno gorenje dve strane.. Uvek zalizemo pre nego sto pocnemo pusiti... Postoji li neka solucija za ovo?
Ne znam da li postoji vec tema za ovo, ali nisam ništa našao u pretrazi....
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Degustator

Farmer

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
12.03.2008
378
685
93
40
Vutra i duhan ne gore jednako brzo, najcesce ekipa stavi prvo duhan pa od gore onda posoli crtu vutre, i najcesce ju prstima kidaju / mrve.
Koristiti grinder i dobro ju izmljeti i dobro pomijesati s duhanom i trebalo bi biti ok.
 
21.04.2016
3
10
3
28
Mešamo je često sa duvanom, ali kako onda napraviti savršen mix da se kašika ne bi pravila?
Uzecu onda mrvilicu definitivno pošto sam do sad koristio samo prste..
Hvala još jednom!
 
02.07.2009
103
174
43
Treba samo ravnomerno rasporediti i lepo nabiti. I naravno ne vući kao magarac, nego lagano...ali to je već malo teže kada je ekipa s buksnom. :)
 

Blader

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
06.03.2015
1.324
4.892
188
Uvijek rolam jednoslojne i pazim na svaki dio rolanja da se napravi dobro.
Prvo vutra mora biti i dobro osušena. Ne previše nego taman. Naravno mrvilica pridonosi ravnomjernom gorenju jer sve relativno jednako izmrvi. E sad možemo pričati i o flašanoj i neflašanoj vutri. Kažu da lošije gori neflašana... meni se pokazalo to par puta ali teško mi je reći sa sigurnošću da je baš radi toga.

E sad kad rolaš isto treba dobro zavrtiti da smjesa ostane kompaktna, a ne da se razbije pa puno zraka ostane i kad je stisneš nije to to...
Nekad rolam čiste nekad sa duhanom jer mi je tolerancija niska, a puši mi se. Kada rolam sa duhanom stavim malu crticu dole pa vutru i onda i posolim gore malo... duhan ne prelazi 30 posto, a jointi mi u 95% slučajeva dobro gore i gušt ih je pušit. Omiljen sam rolač u društvu pogotovo kad su testni uzorci u igri, a ide i mit da se od trube kad ja srolam više razbiješ ali to sad već prelazi van domene egzaktne znanosti...

Bilo kako bilo kod mene se stalno netko umiva na sudoperu :objesen:, tuži dio priče je da se ja umivam najčešće:D...
 
01.02.2016
27
17
8
27
Ako promješaš vutru i duhan,dobro zarolaš i nabiješ, žlice nebi trebalo bit:) iako,to pada u vodu ako pušiš sa nekim ko srče pljugu ko da mu je zadnja u životu i u 1 dimu ubije pola pljuge, sasvim je normalno da če ti se pojavit žlica..
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Steff and Jamrock

Degustator

Aktivan Član
02.11.2010
806
1.750
163
iza dima
To je vecito bio veliki problem kod uzivaoca ali i tome je dosao kraj :D
Kasika se pravi iz vise razloga,a najcesci je zbog duplo prelepljenog papira,zato treba kratiti papir po duzini,odnosno suziti,(moze i kao sto je Triptanik prikazao, malo rizicniji nacin je se desi da papir progori)....
ili kad se zapali, stranu na kojoj su spojevi treba uvek drzati na gore jer ta strana sporije gori.
Naravno,po potrebi se :drull: samo strana koja brze gori:spliff:
 
21.01.2014
91
158
33
Upravo to sto @Degustator kaze, ukloniti visak papira, dobro izmjesati travu i duhan i ne motati na mekano, nego ipak malo stisnuti, mora biti malo tvrda, onda ljepse gori.
Ovaj nacin koji je pokazao @Triptank mi ne pase jer mi uvijek ispada nekako mekana, ne mogu je napraviti malo tvrdu. Jednoslojka takozvana:D
 

Stipe

Urednik
Moderator
20.03.2014
12.261
35.798
2.698
Weed California USA
Ja u vecini slucajeva ne pomijesam, vec stavim ganju pa posolim duhan, rijetko kad radim inside out joint i nikada mi se ne pojavi tunneling iliti kanuing.
Mislim da je suhoca trave i kompaktnost rolanja najbitnija stvar. A to da kad se roka u krug dolazi do pregrijavanja svega i kondenziranja vlage pa se svasta krivo moze desit. Isti slucaj je sa cigarama i lulama.
Ak je vec lose smotatn joint, malo tuckanja ce pomoc, i malo nabit odozgora sa nekom olovkom da nije onak razbacano :D
 

Corleonev

Aktivan Član
03.09.2016
511
1.637
163
Sicily
Ja sam se naucio da dobro zamotana pljuga zlata vrijedi :D ...Mnogi motaju CS507C1-Q-C.jpg pa zato se stvaraju žlice i pljuga izgori odmah jer ima puno zraka unutra i bude njesra..
A kakve topcine rolaju španjolci u coffe shopovima u Barceloni mene boli glava kad sam to vidio ..Znaci filter širi od cijele pljuge a pljuga jedna 4 puta veca od jedne moje koju sam zamotao tamo..Potpuna razlicita kultura motanja..Meni moja bolja :puuuh::
 

Felt

Psilocybe Semilanceata ( Liberty cap )
Poznanik Foruma
21.06.2015
707
3.749
163
Pljuga ti radi žlicu (kašiku) jer se ne smota kako treba u večini slučajeva.
Na dijelovima se rizla premota,presavine pa imaš više slojeva što naravno rezultira sporijem gorenju na takvim mjestima.
Praksa je majka svega :D