Kako da znam da li su semenke zrele?

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
15.10.2009
43
10
8
44
Zdravo svima,

imao sam muskog i zenskog WW pa sam resio da napravim nesto semenki. Biljka mi sledece nedelje ulazi u 8 nedelju cvetanja a ja ne znam da li mogu da je pokosim jer ne znam da li su mi semenke zrele.Sve su u opnama i zelene se a nekima je spoljna opna malo pukla i malo su izvirile iz nje i tako stoje jedno nedelju,dve. Znam da je metoda da se saceka dok prva semenka ne padne na pod ali sam malo nestrpljiv pa me zanima da li cu imati nesto dobrih semenki ako je pokosim za pet dana? Interesuje me da li ona mora potpuno da se oslobodi spoljne opne ili moze da bude u opni a da ipak dobije crnu boju koja je dobar znak da je semenka dobra? Koliko vremena obicno treba da protekne od osemenjivanja do zrele semenke?

Hvala i pozdrav
 

Flipsilon

Aktivan Član
18.07.2007
85
10
0
36
marijuana-seeds-ready-for-germination.jpg
nice-marijuana-seeds-layed-in-circle.jpg


To je boja koja se preferira.
A inace, sve zelene otpadaju. Beskorisne su

fresh-stack-of-cannabis-seeds-with-chaff.jpg
 

Odin_of_Asgard

Aktivan Član
23.03.2010
185
40
0
51
Čini mi se da su sjemenke od WW crne boje, tako da nećeš imati koristi od njih dok ne dobiju pravu boju...možda da pobereš sve grane osim jedne, sa koje ćeš pokupit sjeme kasnije, ali nisam siguran u tu metodu, možda da netko potvrdi ili negira ovaj način (netko tko je probao)...
 

Odin_of_Asgard

Aktivan Član
23.03.2010
185
40
0
51
Čini mi se da su sjemenke od WW crne boje, tako da nećeš imati koristi od njih dok ne dobiju pravu boju...možda da pobereš sve grane osim jedne, sa koje ćeš pokupit sjeme kasnije, ali nisam siguran u tu metodu(radi stresa), možda da netko potvrdi ili negira ovaj način (netko tko je probao)...
 

Avantura

kontrolor leta
Prijatelj Foruma
17.10.2008
3.867
2.556
228
Netko je nedavno rekao da je kupio sjemenke i da su bile zelenkaste.Primile su se više-manje kao sve.Mislim da je najjednostavnije riješenje pokušati svaku sjemenku staviti među prste i pokušati je stiskom zgnječiti.Ako se zgnječi logično da nevalja,Ako je tvrda i ne pukne ima potencijala.
 

Odin_of_Asgard

Aktivan Član
23.03.2010
185
40
0
51
ma da, to je najsigurniji način, ali kako sam ja razumio, njegove sjemenke su još na stabljici, u razvoju, zanima ga dali da pobere biljku ili je ostavi još, dok se sjemenke ne razviju...a što se tiće zelenih, meni još ni mjedna nije proklijala u zadnjih 20 godina, ali tko zna, sve je moguče...
 
15.10.2009
43
10
8
44
Ok. Hvala svima , snasao sam se, sada imam gomilu dobrih semenki... Zelene svakako nisu dobre ali semenke ww ne moraju biti crne da bi bile dobre ... o:)