Kako destilirati vodu ?

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

Pocetnik_cro

Aktivan Član
12.10.2011
80
38
0
33
Prvo par stvari o destilaciji vode da budemo na cisto :
Destilacija vode ne garantira uklanjanje svih kemikalija iz vode, jer i kemikalije isparavaju i ponovno kondenziraju zajedno s vodom. Takvim načinom pročišćavanja iz vode se eliminiraju otopljeni minerali. Čista destilirana voda vrlo je agresivna i nepogodna za dugu primjenu, osim ako se ponovno u određenoj mjeri ne mineralizira.

"Kucna" destilacija vode:
Potrebne stvari :
veliki lonac od nehrdajuceg celika (min 3 l)
poklopac za veliki lonac
staklena posuda (manja od velikog lonca)



Počnite s pripremom destiliranja vode tako da napunite veliki lonac s vodom. Postavite okruglu, staklenu posudu da pluta po površini, ali da ne dodiruje dno. Ako u posudi ima dovoljno vode ona će jednostavno plutati po površini vode.




Zatim, okrenite poklopac posude i napunite je ledom. Voda koja isparava će kondenzirati pri dodiru s hladnim poklopcem koji stoji kako prepreka.



Uključite plamenik i zagrijte vodu do vrenja. Dok voda vrije, počet će se isparavati i skupljati na poklopcu i opet će se vratiti u tekuće stanje i nakapat će natrag u posudu s vodom. Sklonite posudu s plemenika i maknite poklopac. Destilirana voda koja je kapala s poklopca bit će u staklenoj posudi. Ohladite destiliranu vodu prije nego što je premjestite u boce.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Teglica_Unka

Z&N

Aktivan Član
27.12.2009
3.360
5.539
298
I ne pišeš nepotrebno jer je za razliku od većine novih tema danas, ova barem informativna :p
 

ZOKI

Aktivan Član
21.01.2008
1.257
42
73
16
destilovana voda ne moze biti destilovana ako je u dodiru sa metalom tako da nista od ovoga ,, destilovana voda se pravi u staklenim posudama pa cak do samog otvaranja nema kontakt sa vazduhom..

ovako si mozda samo odvojio od kamenca ali nisi namestio ph na 7.

mogao bi prvoeriti koliki je ph ovom metodom pa javiti...
 

dr.manijak

Aktivan Član
08.07.2009
231
131
43
34
zlo&naopako je napisao(la):
I ne pišeš nepotrebno jer je za razliku od većine novih tema danas, ova barem informativna :p

E ako je ovo edukativno i prakticno....
Ovom metodom ti treba cirka 2 sata da izvuces jedva pola litre "destilovane vode"
A za tih 2 sata drzanja upaljenog sporeta potrosis 3 puta vise struje nego da jednostavno kupis u prodavnici vodu u 6 puta vecoj kolicini.

Zasto ne bi napravili temu kako da stavimo drvece i lisce da istrune negde, cekamo par godina i dobijemo savrsenu zemlju za gajenje?
Nidje veze.
 

Z&N

Aktivan Član
27.12.2009
3.360
5.539
298
Prvo skoći pa kaži hop!
Napisao sam informativno, a to što si ti nesposoban uočiti razliku između dvije rijeći je za iskreno žaljenje...ali ne s moje strane. :vb_wave:
(da ne bude zabune, nije dobio ban za gornji post)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: huana.meri

Z&N

Aktivan Član
27.12.2009
3.360
5.539
298
Valja, spominje se na puno mjesta, samo treba ponekad i pročitat nešto...
 

not smoke

Aktivan Član
26.12.2011
766
126
63
41
procitao sab mnogo,a slabo sam video puno se lome oko vode

navatat kisnicu i resen problem.

kakav je ph kod kisnice trebao bi da je najbolje za biljke uvek ok
 

Z&N

Aktivan Član
27.12.2009
3.360
5.539
298
Po meni je kišnica nesigurna jer može sadržavati razne nečistoće. Probao sam ju koristiti u indooru i neću tvrditi da je 100% radi toga, ali biljke nisu dobro odreagirale. Nakon što sam ponovo počeo zaljevati vodom iz bunara (tada sam još imao pristup bunaru), sve se normaliziralo.
Ovo je debelo otišlo off..ključam!
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.