Kako i kada osvezavati biljku?

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

zla zla

Aktivan Član
06.10.2009
92
2
0
38
Postavljam ovu temu kako bi mnogi kojima nije jasno, a i meni kada treba prskati biljku
vodom, u kom periodu rasta?
Da li je mozda stetno da se budovi prskaju kako nebi sprali kristale i smanjili njihovo dejstvo.
Da li samo velike listove treba prskati i cime ( neko djubrivo )

pridruzite se
 

CAM

Aktivan Član
28.11.2009
201
38
0
43
osvježavat biljku? wtf ? nije da uzgajaš tele , jedino što ćeš osvježit je žute flekice koje će nastati od kapljica vode i svjetla

ako je želiš osvježit prebaci je u veći pitar......my god
 

Teglica_Unka

Aktivan Član
02.05.2009
510
83
0
38
imam jednog nazovi ortaka i on je znao da kad se tusira ponese sa sobom biljku i tako malo se tusiraju zajedno...perverzno a?
 

upitnik???

Aktivan Član
27.04.2009
496
67
48
45
Teglica ova ti je dobra za dobor jutro sam je pročito i umalo ja nisam ponjeo biljku sa sobom pod tuš ali nisam znao koju bi od par komada koje imama heheheh.....

Ali evo ja ću ovako reć ez obzira na zajebanciju .
Iswto nekad znam prije paljenja lampe i rasvjete u box-u uzet pumpicu sa vodom kojom imitiram kao rosu,znači nešto slično kao u prirodi ako kužite.
Imao sam i bilje vani prije znala je to rosa uraditi prije sunca u nekim periodima što da ne i nisam imao nikad problema radi tog što sam sam uradio isto.

******* ako misliš na osvježavanje ovim sistemom umjetno kao što sam reko mislim da nije dobor kad je lampa uaplejna već par sati,nikako nije dobor kao ni zaljevanje istim terminom jer temp.. je već nakon satak normalna oko 25 stepeni i onda se dešava one žute fleke i sl...

Iskustvo koje imam rekao sam gore već prije paljenja lampe isto kao i normalno zaljevanje nebi trebalo štetiti ni Hedovini pa ni biljki.
Možda u zadnji 15-ak dana nije to dobro raditi ali nije isključeno da ću i to probat uskoro svakako sam svaki put do kraja unutar box-a prije paljenja lampe...
Kad imaš par biljki i ide ti dobro sa Groow-om onda podržavam exper.. svakako što da ne sve treba probat...
 

zla zla

Aktivan Član
06.10.2009
92
2
0
38
Ja sam izgleda navikao biljke na vlagu, nisam bio par dana kuci one opustile listove na dole inace sada su u fazi cvetanja, ove koje su mi u vegetaciji prskam 2x dnevno ne zale se ni najmanje. Dobro je znati kada treba i koliko. Ne znam samo da li previse kvasenja gusi biljku.

Hvala prijatelji....
 

Doktor

Aktivan Član
17.02.2007
427
9
0
44
Brate mili!!!!
Kako ljudi sami sebi prave probleme!!!
Brate prskaj kad oces i koliko oces biljka ako nema vode u zemlji mozes je prskati koliko oces i dzaba ti!!!
Pametni ljudi su na forumu rekli da se obicno ne prska ispod MH i HPS lampi ali ja nisam imao problema i ako sam ponekad isprskao (na cvetanju nikada)!!
Obicno se ne prska na cvetanju nisacim jer je svakako kako i pise po forumu u cvetanju potrebno smanjiti vlaznost u box-u!!!!
A na vegetaciji prskaj brate koliko i kada oces jer i tako ce to za sad vremena nestati sa biljke tj ispariti ili ce ga biljka usisati!!
Njoj ako netreba onda ga nece ni uzimati!!
Sve u svemu nemoras prskati a bas ako oces ili ti je bas niska vlaga onda prsni malo da te zelja mine!!!
Baziraj se na vlaznost zemlje i nema sta da se sekiras i prskas i osvezavas!!!
KRAJ PRICE!!!!