Kako i Zasto?

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

HazeSeeker

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
06.09.2008
2.240
1.666
188
Amsterdam-Barcelona-Prague
www.vutra.org
Evo jedna tema za sve vas koji jos uvjek imate dovoljno mozdanih stanica da se sjetite svojih prvih dana kao konzumenata opojne droge tipa marihuana...
Kada ste prvi put , zasto i gdje zapalili taj JOINT???!!!ž

Ja sa sjecam kao da je jucer bilo ...iza nekih garaza poslje skole ...sa prijateljima idem probat nesto sto su oni vec par puta probali ...
Imao am 14 god. i od toga dana do dana danasnjeg sam zaljubljen do usiju!!



cudo...!
Istraživanje provedeno na petnaestogodišnjacima iz trideset država svijeta pokazalo je da mladi sve manje puše marihuanu i tulumare u kasne noćne sate
Veliki pad uživatelja marihuane među tinejdžerskom populacijom dogodio su u SAD-u, Kanadi te većini država Europske unije, i to u razdoblju od 2002. do 2006. Pokazalo se i da sve više mladih radije ostaje kod kuće nego odlazi u kasne noćne izlaske, što se pokazalo povezanim s pušenjem marihuane, odnosno, oni koji više izlaze češće uživaju u pušenju sa svojim prijateljima.

Istraživanje je provedeno na švicarskom Institutu za prevenciju alkohola i droge. Ne zna se točno zašto se dogodio ovakav velik pad uživatelja marihuane među mladima, ali se smatra da je zbog tehnologije, odnosno interneta i kompjutora te uspješnije borbe protiv droge.

'E-mailovi, SMS-ovi, chatovi i druga čuda tehnologije doveli su do toga da sve više mladih komunicira na ovakav način, umjesto da se nalaze licem u lice, što dovodi i do manjeg susreta s drogom', rekao je Emmanuel Kuntsche, voditelj istraživanja.

U istraživanju je sudjelovalo 93.297 petnaestogodišnjaka, a sve je rađeno i u suradnji sa Svjetskom zdravstvenom organizacijom.

Povećanje konzumacije marihuane zabilježeno je u Estoniji, Litvaniji i Malti te posebice među ruskim tinejdžericama.
 

doors_of_perception

Aktivan Član
28.10.2005
1.095
51
0
37
Odgovor zašto se počne pušit je, ajmo reć malo radikalno (iako nije zapravo, ali čisto da ne zanemarim naše osjećaje, želje i znatiželju:) zato šta smo čuli za travu preko medija/edukacije od roditelja i ljudi oko nas koji su prije počeli sa konzumacijom... do prije 60-70-80 i više godina (ne moram ni pričat za prije 100 i više godina), broj ljudi koji bi probali/su probali vutru bio bi nenormalno manji...ono, kontam da bi se to sve samo po sebi proširilo, barem u "industrijskom društvu" (naravno, neke države su imale i imat će kulturu uživanja/lječenja travom, ali to su već drugi kulturalni čimbenici), ali čisto sumnjam da bi to bilo i približno današnjim razmjerima... Antipropaganda je najbolja propaganda...netko ti svaki dan putem medija tupi: "Nemoj probat ovu drogu, nemoj probat onu" i time ti u početku prvi put i prezentira takvo nešto a kasnije još i nabija znatiželju... zašto se čovjek uopće drogira (naravno, tu je sad već i pitanje čime) te zašto u kasnijem periodu života nastavlja s nečime je već jedna puno opširnija i druga tema... Ali šta se tiče samog probavanja, nije ni čudo šta nam starci većinom ni ne kure vutru kad to nije bilo ni upola toliko "popularno" (ili bolje reć ispopularizirano) u njihova vremena do pred samo 50tak godina...danas je ta takozvana "borba protiv droge" toliko jedan licemjeran sistem (poput onih tzv. mirovnih humanitarnih akcija di ljudi koji su u tome, oni mali, čak i imaju ambiciju i volju za pomoć, ali sam sistem pod kojim rade zapravo tamo radi istraživanja, prodaje ljude, oružje, drogu, ubija ih putem novih/starih lijekova, GMO hrana, smanjivanje populacija bla bla bla + ono šta je najslađe: dok sve to razvijeni kapitalistički svijet radi, putem tih organizacija sebi uljepšava sliku i stvara si paravan da tamo nešto dobro kao i radi dok iza zavjese sranja) di oni tvrde da ljude preventivom žele spasit...al kad vidiš statistiku, nikad više se ljudi nije drogiralo u svijetu, svime i svačim, tako da očito da taj sistem "preventive" ne valja, ili bolje rečeno odlično funkcionira u samoj svojoj namjeri regrutacije novih uživaoca i konzumenata (čing-čing;)...

Jebiga, sad je to sve toliko opće znano i izreklamirano (toj metodi treba skinut kapu današnjeg konzumerističkog društva, izbanaliziranje stvari u svrhu njihove veće potrošnje) da je više nemoguće izbrisati tu usađenu svijest u ljudima... počneš praktički pušit jer za to čuješ/vidiš pa čovjek se i zapita šta je to..a kad probaš, većinom probavaš i kasnije:icon_lol: plus taj segment da je to uvijek u medijima negativno prikazivano, kao nemoj nemoj otpast će ti glava ako povučeš, što čovjeka (pogotovo mlade) još više motivira:D


A poslije ove darkerske analize "zašto":2flip: najslađe je ono "zato":rofl:

Prvi put zapalio sa 15 (iako računam sa 16.0 jer to napravio baš na kraju pred rođendan :p ) u šumici jednoj, di nam i sad među dražim i jačim buxama... bio došo sa prijateljem kod frenda, tamo bio još jedan lik, ovi počeli motat...svi smo odma znali šta se radi ali flegma smo to prihvatili...nakon toga pitali su nas dal ćemo ić s njima zapalit i rekli smo normalno "da" bez nekih premišljanja ili tripanja... konto sam si u glavi da to nije ništa strašno, obična vutra a i zanimalo me kako će bit...ovaj mi je počeo propagandu držat, "kao, bez brige, nije to uopće kako se prezentira loše, neće ti od toga ništa bit itd." :icon_lol: na šta sam čovjeku reko da mi nije bed i da mi ne priča to jer sam odlučio svjesno zapalit i probat bez nekih strahova šta će bit (bokte, nije da probajem dop pa da ne znam di ću završit:D )... hahaha, al zato je bio smijeh to pušit...pošto nismo bili pušači (nikad prije toga cigaru zapalili), ja i ovaj prijatelj se na svakom dimu iskašljali ko budale:D nismo mogli ni jednog pošteno povuć kolko greblo grlo...tako da se nismo ni napušili al iskustvo je bilo def pozitivno i u sjećanju:costumed-smiley-027:sun2: nakon toga smo bili kupili kutiju lucky strike-a da se naučimo uvlačit da ne bi bezveze bacali buduću vutru....2. napušavanje je već bilo itekako uspješnije i ubili se svako od svoje cice čistaka:))) nakon toga, sve ostalo je prošlost....ili još bolje, budućnost:icon_lol:
 

Oslama

Aktivan Član
07.08.2008
106
5
0
35
Kako je pocelo kod mene?
bilo mi je 14g kad sam prvi put probo, a pocelo je ovako:
Ja sam se uvjek druzio s starijima od sebe a moj stariji burazer je uvjek imo najmanje 50grama, i onda mene moji frendovi uvjek fektali (zicali) da im donesm da nece burazer nista skuziti (nisam puno uzimo inace bi mi koza gorila) :) i tako sam ja znao tjedno po dva puta uzeti mu po za jednu djou.
Tako sam ja jedno cirka 2-3 mjeseca uzimo i gledo kako oni napusavaju se a mene bilo strah probati sta ce biti, i jedan moj dobar frend (susjed) nagovori ajde probaj nece ti nista biti, i tako ja probo jedamput i dopala mi se. Od tada mom burazeru nije malo falilo nego malo vise :), ali sta ja mogu. Pusim je od 14g do sada a i nadam se da cu i dalje jer nema nista drugo sta ju moze zamjeniti.
 
12.02.2009
1
7
0
34
ja sam sa 15 zapalila prvu pljugu, sa svojom najboljom frendicom. s njom sam i prvu cigaru zapalila, prvi put se nasrala, izasla van..uglavnom, bile smo na groblju, bilo je negdje oko osam navecer. nije me se prvi put dojmila, davila sam se ko prasica, ali se zato frednica napusila ko mladi majmun. isla je tu vecer kod mene spavati i rusila se po putu do kuce. isprepadala sam se. mislila sam da ce krepati :D
durgi put kad sam zapalila sam se svjetski upusila. onda mi se svidjela :D imala sam dobro drustvo, u biti jos uvijek su tu. nas sest cura, koja ekipa. bile smo najjace :D sve skupa smo pocele kuriti to ljeto. tako smo se i pocele druziti :) jos uvijek ih imam, jos uvijek kurimo, ali u ove 4 godine.. tek sam sad skuzila koliko su se stvari promijenile od onda. bas sam ponosna na njih. kraljice su :)
 

dogo argentino

Aktivan Član
22.01.2009
122
0
0
35
sijećam se da sam imao 13i da je bio moj rođendan a pošto sam u svojoj ekipi uvijek najmlađi onda su oni pušili jer je meni kao rođendan bio pa sam reko ajde rođendan mi je pa da probam i probao sam nije mi se iz prve činilo niš posebno al sam uzeo dalje pušit.. eto.. moj prvi put..
 

Džidžadžojac

Aktivan Član
10.10.2007
359
14
0
Prvi put sa profesorom informatike, a zašto, pa eto volim stanje izmenjene svesti i želeo sam da istražujem dalje, a vutra je prirodna pa nisam imao nekih večih strahova u početku. U hemiju nisam zalazio.
 

BlekFog

Aktivan Član
27.03.2009
142
0
0
39
HAHA....koje price....juhu..nego, moj prvi put bio oko 16.17 god. Upoznao Karizmaticnog njemca zvanog Denis, skompali se, popricali platija mu pivu dvi tri, dopa se ja njemu, dopa se on meni, otisli na parapet, izvadiaj on svog shita popalili dvi frule ja frend i Denis, razvalilo me toliko da nisan moga na noge stati(doslovno) pa su me nosali ispod ruke svaki od njih do prvog obliznjeg kafica....uglavnom jedinstveno i nezaboravno iskustvo
 

Tarki

Aktivan Član
11.01.2008
1.184
139
0
37
E nego daj reci ti jel taj denis plave kose, malo je niži i voli i ostale opijate?
Jer ja sam isto prije x godina upozno jednog njemca denisa na moru (u vodicama) i isto smo kurili shit kojeg je imao u izobilju... :icon_lol:
sreo sam ga i 2 godine poslje toga, isto u vodicama, no to je jedna druga prica..

a da budem ontopic ja sam skurio prvi put sa 14 godina mislim, nije me opalilo (ali brijo sam da je), a nakon toga sam iduci put kurio u 1. srednje i odvaaaalio sam se
 

natura

Aktivan Član
29.05.2009
228
146
0
46
u drugom srednje probala sa cimerkama, one su se navukle najstrasnije, a ja sam konzumirala povremeno, jer vremena nije bilo naime
radilo me svaki put tako da sam se smejala nekoliko sati i mortus zaspala posle takve euforije
navukla sam se kasnije kad sam pocela vise da blejim
 

EXARP

Aktivan Član
10.12.2006
488
66
48
50
E hebaji ga, al meni nije prvi put bija joint. Bila je to vodena lula, ručna izrada, jer u to doba moja ekipa & smo bas ono intezivnop Hippyzirali, a onda papirića nije bilo (bilo je lipih taknioh salveta po slastičarnama :rofl:) Taman je počinja rat, a mi smo u svojin idejama tukli kontru. Jebiga...Mi Hippyi :rofl: ; Mir, Cviće, Ljubav....
Tako da mi je za 1. put bila vodena lula, Vutru je donija jedan frend, i to tek "zzz" procvae 3 biljke. Ko je onda išta zna, hahahaha...
Sve u svemu, donija mi je 3 biljoze da mu ih osušin i da si uzmen postotak...i tako je počelo...
To bi bilo "KAKO???"

A zašto...Pa tu je odgovor ultra jednostavan; "radi Svijesti". Ono šta me onda izuzetno zanimalo (a fala Bogu i danas me, još intezivnije zanima) je bila "svijesnost" i kako je "izmjeniti"; povisit, spustit itd...
Definitivno nisan ni zna o čemu pričan. Vutra je donosila nevjerovatne pomake u Svijesti; nevejerovatna stanja izazvana sa meditacija+vutra...
Vutra je kompletnu poruku Mira, Ljubavi, pozititve...jednostavno suprostavljala objektivnim okolnostima u kojima smo živili; u okolnostima rastuće mržnje i gladi za krvlju. Bili smo "iznad" tih previranja...
To bi bilo "ZAŠTO???"

Stay high :hippy:
 

TrueDimSino7ni_ašiš

Banned
Banovan
23.05.2009
29
2
0
82
ja sam zapalio u 15 prvi put kad mi je frend došao doma i ponudio mi u sobi...ni ne sjećam se da me pucalo al je sestra nanjušila dim pa je digla paniku...i odonda sam pušio non-stop, a tek nakon dobrih 5 godina sam saznao da se može pušiti i čista(bez cigare), i otada nastojim samo čistu pušit jer puca jače i čišće, ali ako samo jednom zapalim sa cigarom onda treba par dana proći(jer inaće ne puca) da bi me ponovno pucalo...no problem mi je kod trave što me najbolje puca(al sam se raspucao :D) prvih par jointova nakon nekog vremena, sve posle mi je čista ovisnost i slabost. sad dal je to zato što nemam veće količine nje ili, koj če ga znat. to je bilo kako... -a zašto? jer s njom postajem jedno sa sobom, sa prirodom... postajem svjesniji i duhovniji, mudriji...i neovisniji egu...postajem supermen :)))
 

tambura

Aktivan Član
14.11.2008
119
12
18
52
meni je dojadilo da gledam svog muza kako se tu i tamo svario i probah i ja.ali mi na pocetku nije bilo nista posebno. e al onda smo isli na godisnji sa mojom SVEKRVOM.ja se htjela drugi dan vratiti natrag,ali je suprug rekao da se vracamo tek kad on ispusi sve sta je ponio(100g sigurno). i da bi se sto prije vratili i pobjegli od zmaja,ja sam mu pomogla da bude cim prije gotov....na kraju smo ostali jos 5 dana duze nego sto smo planirali...ove godine idem opet sa svekrvom na more...jedva cekam