Kako iskoristi mušku biljku - grafting kanabisa

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

napalm

Aktivan Član
11.08.2015
278
717
93
Apsurdistan
give-me-more-thc.com
Problem je da je stakleni box u vegetacijskom, ako biljku stavim samo u vegetacijski klon će odma uvenuti a ako stavim PVC preko biljke, može se oštetiti (bilo u prvom pokušaju). U staklenom mi je izmjereno 82-85% vlage. Dovoljno je tjedan dana u staklenom i da se prebaci u vegetacijski (s manje svijetla).

Evo dobio jednu mušku biljćicu pa ću je kalemiti kao španjolac.:watch: :bocni::

Evo jedne interesantne stvari za staklene boxeve, tj flaše:
 

huana.meri

Banned
Banovan
30.11.2010
1.110
7.467
258
Vjerovatno je moguće cijepiti ili kalemiti na mnogo što, no isto tako postoje i situacije gdje će se na neku vrstu odmah primiti a na neku teško ili nikako. Mehanizam je kod svih nas isti, samo vodovi, vodići, sustav nije identično posložen. Kad doktoriraš maricu samu onda ćeš bolje kopčat s čim se podudara i šta dalje kemijat. Za takve stvari moraš više vremena u divljaku provodit.
Studiraj, :bocni::, :vutra:
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Fenix94

sbcjeceo

Aktivan Član
09.12.2013
673
713
113
015
Hipoteticki kad bi moglo koja je dobit od toga? Ajde ovo i nekako ako se dobije muska biljka pa da pokusas da izvuces zensku od nje mada i to je tanka prica ali recimo da moze na zaru da se nakalemi?
@napalm Pokusao sam ja da napravim mali ekosistem u balonu za rakiju od 34 litre i pored toga sto je jako pipavo i sto sam zivce izgubio oko pravljenja, zavrsih ja to na kraju i izgledalo je prelepo bar meni i posle 2 dana su biljka po biljka pocele da crkavaju, za 10 dana sve su bile mrtve, jako je zeznuto napraviti to :(
 

amneziaHaze

AluGrow
Banovan
19.04.2014
1.783
2.490
188
da li ima ikakve prednosti ako se kalemi zenska na musku jer znamo da muska bude mnogo sira suplja i vise thc ima u listovima/stabiljci

i kannabis nije biljka koju nakon 3 mjeseca odrezes moze se revegetirati ako pazljivo otkines vrhove i ostavis barem jedan cvjetić
 

napalm

Aktivan Član
11.08.2015
278
717
93
Apsurdistan
give-me-more-thc.com
i kannabis nije biljka koju nakon 3 mjeseca odrezes moze se revegetirati
Jasno je da u flowering-u ne kloniras (preveliki stres)... mada nije nemoguče ;) ... cannabis je interesantna biljka :gled:.
Ne znam dali si mislio da nakon berbe staviš reznice iz vegetacije ?

Ustvari znaš šta, bi bilo zanimljivo nakon harvesta tako iskoristiti postojeci korjen maticne biljke i nasaditi klona na njega.
Nakon harvesta indora ću pokušati ;) Klon na pokošenu biljku. Ne košta me ništa :thumb:

Ako ima tko da kalemi neka podjeli iskustva.
 

Farmer

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
12.03.2008
378
685
93
40
Mislim da je amnezia mislio na ponovno stavljanje biljke u vegetacijski mod nakon sto je odcvjetala i ti pokupio plodove, a ostavis par cvjetova da biljka ima za fotosintezu i puknes je na 18/6. Dobijes nesto ovako ...
just-harvested-reveg-cannabis.jpg

Koliko sam procitao tudja iskustva, ljudi tvrde da je brze iz sjemena, al to je pak diskutabilno. U svakom slucaju korisno ako zelis sacuvati genetiku a nisi uzeo klonove ranije dok je vegetirala prvi put.

A ovo sto sam rekao, klon na pokosenu biljku, to bi ustvari bio dobar test da se vidi dal postojeci razvijeni korijen znaci sta u pogledu brzeg rasta klona koji se ima samo fokusirati na razvoj lisne mase... logika kaze da da, al i ona je nekad ko nada ... :rolleyes:
 

Nogud

“Bolje piti vodu nego naftu.“
24.08.2017
530
841
113
kakvi su utisci posle konzumiranja? koliko se promeni rad i ukus te kalemljene biljke?