Kako ispraviti štetu nastalu odsecanjem bočnih listova u vegetaciji

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
24.08.2014
28
8
3
Pre svega, zahvaljujem se na odgovorima. Što se tiče moje paranoje, to je zbog toga što ne bih voleo da me klinci posećuju u ćorci, jer im ćale prži buksnu umesto bensedina. Jednostavno, ljudi kojima je to posao, kad reše da malo i rade osim da lenčare, vrlo lako mogu da odrede profili ljudi koji se dopisuju. Ako je neko moj prethodni post shvatio uvredljivo ja mu se izvinjavam jer mi to nije bilia namera. Interesovalo me je koja je normalna visina za uslove u kojima odgajam biljke. Ranije sam odgajao biljke u saksijama od 16cm prečnika, sadio sam po 50 semenki iz paketića, od toga bi uvek dobijao oko pola ženki, ali bi se posle nekog vremena 60% njih izdužilo sa slabim bočnim granama i prozračnim cvetovima, kao seno. Na kraju bi mi ostalo nekoliko dobrih biljaka i oko 100ak ć fino osušene džeje. Zato sam pitao koja je optimalna visina i gornja granica do koje može biljka rasti u 15l saksiji, a da se ne utiče na kvalitet hedovine. Uz to ovo mi je prvi put da imam pravo feminizirano seme, pa ne znam kako će se one razvijati, ali su do sada definitivno bolje nego one iz paketića. Mada i ova iz paketa izgleda bolje nego ranije u manjim saksijama, ali dosta niža od ostale četiri.
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.457
3.198
Bekaa Valley
ako radis sa malim posudama i velikim brojem biljaka u indooru onda moras da ides sa 12/12 od starta, i treba ti dobra rasveta. u suprotnom, dobijes to sto si dobio. savetujem da malo procitas o treningu kanabisa, posebno SoG, sto verovatno nisi radio pa si prosao sa "oko 100ak ć fino osušene džeje".
 
  • Sviđa mi se
Reactions: CilI

Ena&Modelsy

Aktivan Član
04.01.2014
499
473
83
Najbolje da otvoris dnevnik i ekipa bi ti pomogla..jer ako mislis raditi Sog cisto sumljam da bi se bas sam snasao,i da to bude ok..nemoj se bojati vidis i sam koliko ima uspesno zavrsenih dnevnika i u indooru kao i outdooru i niko nije imao neki problem sto je na forumu..:)
 

Gagiba

Aktivan Član
Sto kaze Opa tesko je zateci Powera u izbacenom stanju, ali eto I to se desi katkad... :)

Prebaci ti majstore slobodno na cvetanje. Dakle montiraj HPS 12-12 i nou sikiriki (nema sekiracije). Dovoljno im je vege bilo a uslovi su im dobri, bice tu lepe hedovine.

To sto se tice biljki, a sto se tice tvoje primetne paranoje i straha da podelis fotke i sto si u tripu prisluskivanja, pracenja i slicno...e za to ima jedan opasan film da pogledas na tu temu, zove se " Balkanski spijun" :)

A mene ako se sete na Dan bezbednosti, sete se...a ako ne....
 
24.08.2014
28
8
3
Uzgajanjem sam se počeo baviti jer mi je pre svega muka od dilerčića. Dolaze klinci, nekima mogu da budem i deda, i donesu ti za 500 đunti ket veličine bundevine semenke. Pitam ga da li mi je u tu gabaritnu ambalažu upakovao heroin za sve pare jerbo manji paket u životu nisam video, a on mi kaže dedice nemoj da se zezaš samnom mnogo sam zaguljen lik. I onda čovek mora da izađe iz auta i malo vaspitno izvuče uši upišanku. E da se sa takvim tipovima više ne bih jebavo bio sam prinuđen da krenem u ovu avanturu. Sve je ok i volim to što radim iako postoji rizik da mi u kuću upadnu ne zvani SWATovi. Zbog njih mi je malo frka jer će seljaci okolo da pričaju mator čovek, odrasla deca a on uzgaja drogu i samim tim će mi i deca biti obeležena. Znate već da smo još uvek na niskom stepenu civilizacije i ako mi neko zbog ovoga opljuje decu to na njihov život može ostaviti trajne manje ili veće posledice.Možeš misliti drogu. Jaka mi je droga kad je pušim 30 g i nema nikakvih posledica po zdravlje niti sam ovisnik niti otpadnik od društva. Ali vi već svi to znate jer i vi živite u istom svetu kao i ja, delite slična iskustva i susrećete se sa sličnim problemima i malograđanima. Zbog toga sam paranoik, zbog svoje dece. Inače, ja bih se snašao i u zatvoru. To me uopšte ne plaši, više se brinem za klince koji više i nisu klinci već odrasli ljudi.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: gangula brat

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.457
3.198
Bekaa Valley
ma kontam ja frend, samo mozda je vreme da odrasle ljude pustis da zive svojim zivotom, a ti vozi svoj kako zelis, po mogucnosti opusteno i mirno. ko sto cill rece, ima nas dosta ovde koji smo roditelji, znamo o cemu pricas, al mislim da smo ipak malo manje "stegnuti" :) sve u svemu, ako bude jois pitanja, temu imas pa se cujemo. all the best
 

Blade

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
11.07.2011
2.504
2.929
188
39
Negdje na Balkanu
Uzgajanjem za svoje potrebe...znaci 2-3 biljke i da ti upadnu ko zna ko...nema tog suca koji ce te poslat u zatvor...samo nesmješ dozvolit da ti prišiju namjeru prodaje...znaci ako te nađu sa recimo 2 biljke...a nisu ti našli vagu,paketice za pakovanje i tako te stvari...više manje to ti je novčana kazna...drugim rijećima prekršaj...ti se izjasniš da pušiš 30 god i da uzgajaš za svoje potrebe i to je to
Ako se zaletiš u komerc.vode...he jebi ga...nejdi u Savu ako neznaš plivati...

Ja se oduvijek volim zavoditi da boli njih khurac za mene i mojih par biljkica....dok god se moje ime ne poteže po ulici netu mobitelima i šta ja znam kud....
 

Gagiba

Aktivan Član
Poslednji ortak koji me je uradio za 5 eura uz pricu da ce mi doneti paketinu vutre onakve kakvu bas ja volim je bio presudna kap! Ona kap koja prelije casu i natera te za vjeki vjekova da prekines zavrsavanje kod klinaca-dilera...prica koju dele mnogi odavde ukljucujuci i tebe.

Torima, opusteno, 90% likova ovde su skroz u redu. Vecina i porodicni ljudi, ima i klinaca poletaraca, evo ti si povukao i listu seniora.

Zlatno pravilo je da ovde na forumu (i sajtovima slicnog tipa) prikrivas identitet, da se u realnom svetu ne hvalises kako uzgajas opasnu travu i ono presudno: da travu ne prodajes uzivaocima!! (u poslednje se ne racuna da proverenim prijateljima povremeno izbacis po paket)

Ako se ova tri zlatna pravila pridrzavas, sense da ti kornjace upadnu na gajbu su zanemarljive (izuzev ako ne napravis neku drugu piz*ariju tipa isamaras klinca dilera pa ti ovaj namesti trkeljisanje gajbe te slucajno padnes).

U svakom slucaju, sada si na dobrim talasima.
Opusti se, poslusaj savete iskusnijih uzgajivaca i kada budes pripalio prvu sopstvenu vutricu spoznaces da je ovaj forum zapravo jedno vrlo vrlo prijatno mesto... ;)
 

zlavjestica

Superstrpljiva neurotichna konsultantica
Poznanik Foruma
12.05.2012
1.026
1.566
188
ok..nisam shvatila..shto si rekao-pred koliko vremena si ih presadio?
svi ti manevri ( pomotehnika,uzgojni oblici-treninzi,defolijacija,promjena svjetlosnog rezhima ) izazivaju..vishe ili manje.stres/shok kod biljaka..
e sada..ako je dovoljno vremena proshlo od posljednjeg stresa ( daj im -ovisno o stupnju shoka/stresa -3 do 5-6dana )..i ako primjechujesh da su se krenule fino razvijati dalje-izbacivati mlade listove...mozhesh prechi u drugu fazu.
ne znam..mozhda da pokushash prebacivati svjetlo postepeno..svaki dan po cca 45min.manje..dok ne dodjesh na 12/12

( inache postoje i odredjeni preparati..gnojiva..vitamini..aminokiseline..boosteri.i svashta neshto..u bio varijanti i u klasichnoj-umjetnoj varijanti...koji su bolje prilagodjeni ovoj biljci..e..pa medju njima mozhesh nachi i one koji pomazhu biljkama da se brzhe oporave od stresa/shoka...ali..ako ih ne mislish,ubuduche, stresirati na dnevnoj bazi...mislim da che sve biti ok..samo..ono..malo takta,pazhnje i njezhnosti..ipak imash posla sa zhenskim biljkama :) )

btw. stavi ti ipak fotke biljaka..mozhda se uochi neki drugi problemili.mozhda netko izleti sa dobrom idejom...
..sretno dalje..

edit :
negdje si spomenuo temperature i vlagu..pa mi se uchinilo da ti je malo prevelika razlika u dnevnoj i nochnoj temperaturi + ..jedno od pravila uzgoja je da u vegetaciji zhelish shto vechu vlazhnost zraka.dok sve shto cvjetanje vishe odmiche..zhelish nizhu vlagu u boxu
nochna-dnevna temp..bilo bi idealno kada razlika nebi bila vecha od nekih 7-8°C
+ kakvu ventilaciju koristish?
 
24.08.2014
28
8
3
Ma ventilacija ko ventilacija. Uzeo sam je po preporuci prodavca. Mali ventilator od 10cm prečnika za ubacivanje svežeg vazduha, podešen da se uključuje na svakih pola sata po 15 min. Takođe imam klasičan buvljački ventilator sa nogarima koji se kreće polukružno, uključen na isti tajmer sa ventilatorom za vazduh i prečišćivačem vazduha(trenutno ga ne uključujem jer se još ne osećaju mirisi).
 
24.08.2014
28
8
3
Imam turbinu sa karbon-filterom, ali je nisam ukuljučivao jer se ne oseća miris, a i prostorija mi je otvorena tako da može da se luftira. Prebacio sam na hps dve lampe ukupne jačine 1000w.
 

zlavjestica

Superstrpljiva neurotichna konsultantica
Poznanik Foruma
12.05.2012
1.026
1.566
188
gle..bilo bi dobro da poslikash svoj box...nije sve u opremi..ima neshto i u tehnici :)
zhelim rechi..bitan je raspored svih tih ventilatora..otvora na boxu itd..
ali chek..imash 5 biljaka i 1000W HPS ???
to je ..blagorecheno..previshe...tj. nije ti potrebno toliko jaka rasvjeta za 5 biljaka..
+ sorry..nitko ne voli chuti ovo..ali..chini mi se kako je moguche da ti je taj prodavach malo previshe toga uvalio..
5 biljaka lijepo i komotno mozhe zhivjeti na 1 x 1 metar..a za to ti je saasvim dovoljna HPS od 600W

zaista nebi bilo zgorega da poslikash box..pa da ti ekipa mozhe dati savjete kako shto optimalnije srediti box..a sve u cilju shto boljih uvjeta za biljke=kvalitetu i kvantitetu..

+ ono shto si pitao..koliko biljka mozhe izrasti ako se nalazi u 15tak litara zemlje..to ovisi o sorti i uzgojnom obliku tj.treningu koji chesh primjeniti na biljkama..
potrazhi na forumu LST trening tutorial ( ili na youtubeu )...tom tehnikom mozhesh utjecati na visinu biljaka..ali i na bolju osvjetljenost "kroshnje"..( mislim da te power vech uputio na to-LST trening ) = nema potrebe za skidanje tih velikih listova koji zaklanjaju mlade bochne izboje..ali .onak.odokativno..i bez primjene ikakvih tehnika..mozhesh rachunati ovak 15lit zemlje = cca 150cm visine + - 10% ( shto ovisi o sorti tj.genetici biljke )

+ potrazhi na forumu neki dnevnik uzgoja koji je najslichniji tvom uzgoju..gledaj da to bude dnevnik u kojem je sve shto detaljnije opisano-iz toga mozhesh dosta nauchiti

ili..josh bolja varijanta..postoji dio foruma -" Mentorski Kutak" - na kojem mozhesh dobiti totalni grow support tj. mentora koji che te savjetima pratiti kroz sve faze uzgoja...samo..ni tamo ti neche mochi pomochi bez fotografija..
 
  • Sviđa mi se
Reactions: marions and Z&N
24.08.2014
28
8
3
zlavjestica je napisao(la):
nije sve u opremi..ima neshto i u tehnici :)
zhelim rechi..bitan je raspored svih tih ventilatora..otvora na boxu itd..
ali chek..imash 5 biljaka i 1000W HPS ???
to je ..blagorecheno..previshe...tj. nije ti potrebno toliko jaka rasvjeta za 5 biljaka..
+ sorry..nitko ne voli chuti ovo..ali..chini mi se kako je moguche da ti je taj prodavach malo previshe toga uvalio..
5 biljaka lijepo i komotno mozhe zhivjeti na 1 x 1 metar..a za to ti je saasvim dovoljna HPS od 600W
Ne znam zbog čega mislite da se početnici ne informišu o osnovnim stvarima. Mislite da ne znamo čitati. Ja sasvim dobro razumem engleski, mada su moji vršnjaci u to vreme učili uglavnom "jezik budućnosti" tj. ruski, tako da mogu propratiti iskustva poznatih grovera na you tube-u. Inače na ovom sajtu sam našao tabelarne prikaze o optimalnoj jačini lampe po m2. Takođe, sve što sam kupovao sam sam birao po spisku koji sam napravio. Kada sam kupovao prvi komplet lampi, prodavac mi je savetovao da uzmem lampu ms od 400w umesto 250w, uz filipsovu hps 400w, jer je cena bila ista, a kaže da je bolje imati više svetla na površini od 3 m2 koliki je moj boks. Uplašio sam se uvećane struje ne zbog novca već iz čiste paranoje, znate već te priče. Nije mi samo jasno šta smeta biljkama što imaju prostora u mom boksu sa dve hps sijalice ukupne jačine 1kW?
 
24.08.2014
28
8
3
Sad znam da nije. Da filipsovu od 400 i kinesku od 600. Hteo sam i druga da bude filipsova, ali navodno su zadnji komplet prodali 2 sata pre, pa im kao sutra stiže nova tura, ali ja nisam mogao da putujem ponovo pa sam uzeo kinesku uz sugestiju da se taj komplet najbolje prodaje i da su mušterije zadovoljne, što i nije neka siguracija, ali videćemo.