Kako je nastao svemir?

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Kako je nastao svemir?


  • Total voters
    101

Beyond

Vutra Veteran
07.08.2006
1.948
335
0
38
:thumb: elephantor, drago mi je.


Weedran proudly represent:
img00099ar2.jpg


http://rapidshare.com/files/86727203/Michael_Talbot_-_Holografski_Svemir.pdf

Sa zadnje stranice:

Postoje dokazi koji ukazuju na to da su naš svijet i sve u njemu - od snježnih pahuljica do stabala javora, zvijezda padalica i elektrona u vrtnji - samo slike nalik duhu, projekcija iz razine stvarnosti koja je u toj mjeri izvan naše da je doslovno izvan i prostora i vremena.
Glavni arhitekti ove zapanjujuće zamisli među najeminentnijim su svjetskim misliocima: fizičar sa Sveučilišta u Londonu, David Bohm, Einsteinov štičenik i jedan od najpoštovanijih svjetskih kvantnih fizičara; i Karl Pribram, neuropsiholog sa Sveučilišta Stanford, i autor klasičnog neuropsihološkog udžbenika Languages of the brain (Jezici Mozga).
Kod holografskog modela najviše zapanjuje to što je odjednom dao smisao širokom spektru pojava koje su toliko neshvatljive da ih se u pravilu svrstavalo izvan područja znanstvenog razumijevanja. Te pojave obuhvačaju telepatiju, vidovitost, mistične osjećaje jedinstva sa svemirom pa čak i psihokinezu, odnosno sposobnost uma da pomiče fizičke predmete a da ih nitko ne dodiruje.
I doista, stalno rastučem broju znanstvenika koji su prigrlili holografski model brzo je postalo očigledno da je taj novi model pomogao objasniti praktički sva paranormalna, mistična iskustva, te je u posljednjim pet-šest godina nastavio nadahnjivati istraživače i osvjestiti sve veći broj ranije neobjašnjivih pojava.


Šta da kažem, najbolja knjiga koju sam ikad pročitao, proširila mi um i promijenila iznutra. Možda nije baš najlakše štivo za čitanje prije spavanja ali je pisana laički koliko je to moguće, ima dosta pojmova i dobro ju je pročitati više puta da se sve pohvata. Možda će vam se činiti da se gubite u tome svemu čitajući ali to je samo osjećaj pucanja starih obrazaca razmišljanja i stvaranja novih. Knjiga se čita polako, nećete ništa postići čitajući ju metodom "brzog čitanja". Sve u svemu must see, ako ste tip osobe koju zanimaju dublje stvari i koja traži neke odgovore koji imaju smisla, a nisu puko vjerovanje...
 
21.11.2006
9
0
1
veoma zanimljiva tema. nažalost, ne mogu obećati na samom početku neke novitete, jer, koliko sam imao prilike uočiti, jako, jako slično gledam na ovo kao i weedran. svrha, smisao, cilj...ne postoji- to mi je skroz logično. iz ovoga se sada da postavit puno pitanja, ali vidim da neka već jesu, pa neću nastavljati. što se tiče boga, mislim da je očito kako se slika nečeg većeg nego što je čovjek oduvijek mijenjala, i mijenjat će se. razlozi su brojni. ali u svakom slučaju, veliki je napredak uvid u sveprisutnost, sveprožetost. bog dakle nije osoba, nepokretni pokretač, vrh na hijerarhiji kako su to kršćanstvo, islam, judaizam, a i neki filozofi (aristotel) prije njih gledali. no..meni osobno zanimljivije je pitanje: zašto biće, bit i bitak promatramo iz okvira slike stare više od 2000 godina??? ne moramo koristiti termine bit, biće i bitak, ali bit ćemo u filozofiji neminovno. ne predlažem da se iz filozofije izađe ( iako je ona dosta utjecala na sliku čovjeka kao neke biti za kojom moramo tragati) već da krenemo od samog početka. dakle je li naša bit uopće ljudska?? jesmo li mi ljudi po primarnom, a i univerzalnom načelu, ili samo imamo ljudsko iskustvo? ako smo samo duša, što je onda s Čovjekom? sa svim humanističkim načelima?? to su pitanja koja su po meni ustvari teža od kozmoloških pitanja
 

Vutragenjo

Sutra Genjo
Administrator
23.10.2004
5.421
8.733
298
Čikago, USA
www.vutra.org
Weedran je napisao(la):
Postoje dokazi koji ukazuju na to da su naš svijet i sve u njemu - od snježnih pahuljica do stabala javora, zvijezda padalica i elektrona u vrtnji - samo slike nalik duhu, projekcija iz razine stvarnosti koja je u toj mjeri izvan naše da je doslovno izvan i prostora i vremena.


Teorija iluzije, holograma i sve ostalo mi se bas svidja...Nervira me pomisao da stvarnost moze biti dvodimenzionalna...ocu da vidim unutrasnjast i sve ostalo i zato sam siguran da svijet u kojem zivimo nije stvaran. Bio sam na skijanju ovaj vikend i gledam one prelijepe planine i mislim da su toliko lijepo da su irealne...divota prelijepa iluzija.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Sativa Diva

Beyond

Vutra Veteran
07.08.2006
1.948
335
0
38
Ima još jedna dobra teorija, tj. pod-teorija, jer može biti istinita neovisno o holografskoj teoriji i mnogim drugima.

Ako dobro razmislite teorija matrixa je vrlo realna teorija, i kada pričamo o matriksu onda pričamo o iluziji koja nam je stavljena ispred očiju, ali kada pričamo o teoriji holografskog svemira, ne pričamo o direktnoj iluziji, jer iza holograma nema ništa, tj. to su onda drugi nivoi svijesti, ali teorija holografskog svemira nije teorija iluzije, jer je to razina u kojoj je hologram stvaran kao i mi sami, naše biće. Kužite, ako je svemir hologram onda smo i mi i sve ostalo u 3D percepciji hologram, pa je zato sve stvarno a ne iluzija.
Iluzija je nešto što vidite/percipirate a da nije istina, i tu dolazi teorija matrixa. Kužite radi se o razinama; recimo imate brojeve 1, 2, 3, 4, 5, ako mi ustanovimo da je broj 2 točan (recimo da je broj 2 teorija holografskog svemira), ne znači da su ostali brojevi netočni, oni su samo na drugačijem nivou, dublje ili pliće, i ako predpostavimo da smo mi na razini 0, onda je matrix na razini 1. (razina 5 je recimo konačna i ona je zapravo sam bog ili čitava kolektivna svijest, izvor i cjelovitost svega). Ili npr. možemo uzeti za primjer objašnjenja razina kod čovjeka; on se sastoji od organa, pa onda idemo dublje i rečemo da se sastoji od stanica, pa onda od molekula, pa atoma... to sve istina samo drugačija razina istine.

Dijalog Neo-a i Morpheus-a iz filma The Matrix:

- Ti si došao ovamo jer ti znaš nešto. To što ti znaš, ti ne možeš da objasniš, ali ti to osjećaš. Ti si osjećao cijeli svoj život da nešto nije u redu sa ovim svijetom. Ti ne znaš šta je to, ali taj osećaj je stalno tu kao trn u tvojoj glavi, koji te ponekad izluđuje. Taj te je osjećaj i doveo do mene. Da li znaš o čemu pričam? (moj dodatak: taj osjećaj imam oduvijek)
- O matriksu?
- Da li ti znaš šta je to? Matriks je svuda, svuda oko nas. Čak i sada, u ovoj sobi. Možeš da ga vidiš i kad gledaš kroz prozor ili kad upališ televizor. Možeš da ga osjetiš kad ideš na posao, u crkvu, ili kad plaćaš porez. To je svijet koji koji je prevučen ispred tvojih očiju da bi te učinio slijepim, nesposobnim da vidiš istinu.
- Koju istinu?
- Da si ti samo jedan rob. Kao i svi ostali, ti si se rodio u zatvoru, u zatvoru bez mirisa i okusa, kojeg ne možeš da opipaš, to je zatvor namjenjen za tvoju svijest. Nažalost, nikome se ne može da objasni šta je to matriks, ti to moraš sam da vidiš.
- Ja sada pokušavam da oslobodim tvoj um, međutim, ja mogu samo da ti pokažem vrata. Ti si taj koji će morati da prođe kroz njih.
:::::::::::::::

Evo jedna dobra pričica, pomalo komična, napisana u prenesenom značenju i full poučna: http://www.galaksija.com/djecamatriksa.htm
:::::::::::::::

A za one koji misle da su samo mali ljudi koji nikada neće saznati odgovore na svoja najteža pitanja evo isto jedna dobra:

Našao netko orlovo jaje i stavio ga pod kokoš. Orlić se izlegao kad i pilići i odrastao sa njima.

Čitavog života orao je radio isto što i kokoši u dvorištu, misleći da je jedna od njih. Kljucao je naokolo u potrazi za bubama i glistama, kokodakao je i lepršao krilima, uzdižući se koji pedalj iznad tla. Prošle su godine i orao je ostarjeo.

Jednog dana ugledao je u visini, na vedrom nebu, čudesnu pticu moćnih raširenih krila, kako lebdi na vjetru.

Stari orao zapanjeno je gledao uvis. "Šta je to?!?" pitao je."
To je orao, kralj ptica", rekla mu je jedna kokoš. "
On pripada nebu, dok mi, kokoši, pripadamo zemlji."

I tako je orao umro među kokošima, ne znajući tko je.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Sativa Diva
02.01.2008
11
0
0
38
U većini stvari se slažem sa Weedran-om.
Teorija,što kraće:

Čini se da su se masa, energija, vreme i prostor stopljeni u Jedno, a zapravo nikad ni nisu bili nezavisni entiteti.

Naš pojam Svemira obuhvata materiju/masu i energiju. Kada bi masa, energija i vreme postojali i pre stvaranja Svemira to bi značilo da je Svemir nastao iz Svemira tj. iz nečeg već postojećeg ili nastalog.Zar postoji više Univerzuma sa svrhom da jedan nastaje iz drugog? Možemo i tako reći, no u tom slučaju Univerzum ne bi bio univerzalan (pojam) tj. ne bi obuhvatao sve fizičko, emotivno, misaono itd. To bi bio samo deo Univerzuma sa mnoštvom paralelnih, međusobno prožimajućih ili dodirujućih Univerzuma sa svojim počecima, trajanjima i krajevima. Kuda bi se Univerzum mogao širiti? Je li ispravno upotrebiti izraz “Univerzum” za nešto što se širi u Univerzumu tj. kroz Univerzum?

Pod pojmom materije podrazumevam svu masu i celokupni zbir svih tvari u Univerzumu. Zar ima smisla uvoditi nove pojmove i reći da je Svemir nastao iz nečega što nije materija, masa ili tvar s obzirom da svi pojmovi i ono što oni imenuju (zajedno sa svim postojanjima i nepostojanjima) jesu Svemir tj. Univerzum.Sve ideje uključujući i ideje o stvaranju, postojanju (i nepostojanju) i razaranju odnosno nestajanju Univerzuma ili, drugim rečima, celokupni univerzum/svet – samo su fragmenti Univerzuma. Sveukupnost svega manifestiranog i nemanifestiranog, sve to zajedno je Univerzum.

Promatramo ovaj svet kroz fizička čula, ali je doživljavanje je isto tako samo mentalni koncept.Naš položaj u prostoru određuje naš položaj u vremenu; i obrnuto. Ako ste u svim “tačkama” prostora tada ste i u svim “tačkama” vremena ili, bolje rečeno, prostor i vreme “iščezavaju”. Tek kada se oslobodimo ideje o (bilo kakvom) telu, tek tada
se “pojavljuje” Bezgranično/Večnost, s tim da je (na tom nivou) ideja da ste sveprostirući u vremenu i prostoru istovetna s iskustvom tj. misao o doživljaju nije odvojena od samog doživljaja. Kada ste sveprisutni u vremenu i prostoru tada pojam vremena i prostora postaje besmislen. Nema ih!

Sve je svest.Ti,ja i svi ostali su fragmenti svesti. Nije sve (niti odjednom niti postepeno) postalo svest. Oduvek je Univerzum samo um a“supstancija” od koje se “sastoji” um jest svest bez ikakvog praznog prostora između “čestica” svesti.Svest je nedeljiva pa ne postoje čestice svesti. I sama praznina“sastoji” se od svesti. Ovde govorimo o svesti kao Apsolutu, kao Bogu. U odnosu (u relaciji) sa čim bi mogao biti Apsolut? Apsolut koji postoji u odnosu na relativno nije Apsolut. Smešno je govoriti da je Apsolut u relaciji sa relativnim. Može li Apsolut biti u relaciji sa Apsolutom? Takav apsolut ne bi bio Apsolut jer bi postojalo više apsoluta u relaciji jedan s drugim pa bi samim tim bili relativni jer bi na bilo koji način ograničavali jedan drugog. Kada bi Apsolut postojao u odnosu na relativno, tada bi i sâm bio relativan. Gdje je relacija, tu je i dualnost. Ne postoje dve svesti sa ciljem da jedna spozna drugu. Gdje je Apsolut, nema relativnog pa ni samog apsoluta (kao apsoluta). Nema Boga iznad/pored Boga.

Prošlost se može izmeniti, a da ostane ista. Samo ste promenili tačku gledišta i perspektiva (odnosno čitav vaš pogled tj. način na koji doživljavate Večnost) je drugačiji. Može se doći drugim putem do sadašnje sadašnjosti sada. Postoje sve mogućnosti. I mogućnost da odlučiš da to nije tako.Tada gledaš iz te perspektive. I doživljavaš to tako kako misliš da jeste.

Večno je Sveukupnost ili osnova za koloseke prostora/vremena. Pod Večnošću se ne misli na bilo šta što traje u vremenu. Papir na kojem iscrtavamo liniju vremena je Totalitet vremena i prostora, a strela vremena može ići u bilo kojem smeru pa bilo koja tačka može biti i prošlost i budućnost i sadašnjost.Takođe, do iste “sada”-tačke mogli smo doći i došli smo različitim vremenskim stazama. Baš kao što vozovi na istu stanicu mogu stići različitim kolosecima. Prošlost nije prošla (ona još uvek jeste, ali nije niti prošlost niti budućnost niti sadašnjost), budućnost nikada neće doći (ona već postoji, ali nije niti budućnost niti sadašnjost niti prošlost), a sadašnjost bi uvek bila takva i nikad ne bi prestala kad bi stvarno bila sadašnjost. Na isti način prošlost bi uvijek bila u prošlosti, a budućnost se nikada ne bi mogla pojaviti (već bi uvijek tek trebala da dođe).

Sve ono što se desilo još uvek se događa. Utisak vremena nerazdvojno je povezan s kretanjem. Ono što se kreće nije vreme već naša pažnja. Mičem li ruku iz jednog položaja u drugi svi pokreti postoje "istovremeno".
 

Kurblaj Kan

Aktivan Član
15.12.2006
1.812
77
73
Muči me malo u mozgu to da vrijeme ne postoji, shvaćam to zašto ga mi doživljavamo i to ali me muči i to jer se vrijeme koristi za izračun mnogih stvari u prirodi, i sad ako pomoću vremena računamo jer moguće da ono stvarno ne postoji
 

Beyond

Vutra Veteran
07.08.2006
1.948
335
0
38
Postoji vrijeme, i postoji prostor, to je očito. Ali to je naša percepcija, ono postoji samo u našoj percepciji i to ne znači da je vrijeme i prostor iluzija, oni su naša stvarnost, ali pitanje je koliko duboko želite ići. Kao da lik iz neke kompjutorske igre shvati da se nalazi u igri koju pokreće procesor sa HD-a, itd. možete ići koliko duboko želite. Mi smo 3d bića u 3. denzitetu, i od nas već je puno to šta uviđamo paradoks vrijeme/prostora. Isto tako teško je shvatiti kako materija zapravo ne postoji. Ne postoji ništa "čvrsto" u našem svemiru, sve je oblik energije i naša interpretacija nje putem osjetila. 99% atoma je prazan prostor, a čine ga samo neke tamo, gotovo zanemarive, sičušne čestice. ...I sad nam, kao, pada kamen sa srca, kao, znači ipak postoji "čvrsta" čestica, iliti komadić materije... NE... ne postoji, svaka čestica je isto prazna, ona je samo neko gibanje nečega, ona je doslovno val... nečega. Iz toga sljedi zaključak da se atom sastoji od 100% praznog prostora = cijeli naš svemir se sastoji od praznog prostora. Možete li to razumijeti iz pozicije vašeg bića? ...teško, ali to je dokazana istina naše znanosti, područja kvantne fizike. Naš svemir nalikuje više na misaonu formu nego na "naš svemir". Isto tako utvrđeno je da se prostor može savijati i time teoretski spajati točke koje su udaljene u "normalnoj" situaciji bilijunima kilometara.

Vrijeme, i za njega je dokazano da je relativno, može teći brže, može teći sporije... ovisno o uvjetima. Postoje neki experimenti koji pokazuju da se može mjenjat prošlost (na kvantnoj razini za sad), postoje experimenti koji ukazuju na to da se može spriječit buduć događaj. Vrijeme je relativno, to je činjenica, pitanje je koliki je taj postotak relativnosti, vjerojatno 100% :) Teško je isto tako za nas shvatiti da se svo vrijeme već dogodilo... to onda ide u prilog teoriji sudbine, ali spomenuo sam da se i budućnost može mjenjati (pročitati Holografski Svemir).

Koja je uopće vjerojatnost da jedan laik kao ja (koji je tek uronio mali prst u otkrivanju vječne misterije) objasni drugim laicima nešto što ljudi nemogu shvatiti od kad postoje?
 

vrtlar

Aktivan Član
21.11.2007
194
10
18
41
meni je vece pitanje odakle je dosla energija. jer ako nemoze nastati i nemoze nestati od kuda je onda na prvom mjestu dosla?

a to se nadovezuje na moj odgovor. glaso sam za bog/neko vise bice. smatram se se to desilo na neku foru vibracija. znaci bila je ta energija koja je cijelo vrijeme vibrirala i u datom trenutku kad je zavibrirala u odredjenom patternu (uzorku) je dobila neku vrstu svijesti te se onda s vremenom se sve ovo pocelo odvijat. i sve to kroz matematicke jednadzbe po kojoj jedna strana mora odgovarati odgovarati drugoj. tako da sve sta se desi se desi s razlogom, ima svoj uzrok i posljedicu te faktore koji cine tu jednadzbu. a ti faktori su vibracije. bilo prema nasoj percepciji fizicke ili pshihicke ili whatever i know neznam kakve. a ta svijest (ili sta vec) je cisto regulator odvijanja procesa. da jedna strana jednadzbe odgovara drugoj strani. a univerzum kao univerzum je nastao i josh uvjek je u procesu kreiranja samog sebe, a ta "svijest" ga navodi da se on manifestira u nesto prema nasoj percepciji fizicko. znaci imamo planete, zvijezde, ostale pizde materine i sve to ima svoju atmosferu, a onda imamo vakum u svemiru. zasto? dobro tu sad teoretiziram ali ta energija koja je bila je morala negdje otic, i prilikom nastajanja planeta i zvijezda i svega toga, gomila se na mjestima (planete, zvijezde) a tamo odakle je otisla ostaje vakum.

blah, neznam vishe sta sam htio reci, izgubio sam se. al eto, ovo samo onako okvirno
 

Beyond

Vutra Veteran
07.08.2006
1.948
335
0
38
vrtlar je napisao(la):
meni je vece pitanje odakle je dosla energija. jer ako nemoze nastati i nemoze nestati od kuda je onda na prvom mjestu dosla?

A šta je uopće energija? Neka potencijalnost, nabijenost, vibracija nečega? Čega? Možda je energija misaoni obrazac - to se meni sviđa :) kreacija na djelu
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Sativa Diva
02.01.2008
11
0
0
38
vrijeme koristi za izračun mnogih stvari u prirodi, i sad ako pomoću vremena računamo jer moguće da ono stvarno ne postoji
[FONT=&quot]Ima dosta stvari koje se koriste za izračunavanje,a zapravo ne postoje-uvedene su zbog lakšeg izračunavanja kao nekakve matematičke konvencije.[/FONT][FONT=&quot]To samo znatno uprošćava matematičko opisivanje pojava.

[/FONT]
Niti ja prolazim kroz vreme/prostor niti vreme i prostorni oblici/forme klize pored mene –sve dok ne iskrsne ideja o "ja" (ego) plus mentalni procesi koji se nadovezuju na tu prvu misao, misao o "ja".(Dakle, čim ego iskrsne priviđa nam se da mi plovimo kroz vrijeme ili da vrijeme teče pored nas i tome slično-proizvod ograničene percepcije,poimanje sveta kroz čula).Ja-svjesnost ne izranja u nekom hronološkom trenutku niti na nekom mestu u prostoru. Trajanje ili promena prostornih formi/struktura je ono što nazivamo vreme. Ideje o vremenskom nizu tj. kretanju/promenama u prostoru su rezultat mišljenja (razmišljanja), a mišljenje ne postoji nezavisno o ja-svesnosti tj. egu. I pojava (i trajanje) i nestanak prividnog "ja" je privid.To je rasparčavanje bezvremenosti (svevremenosti) u tobožnji vremenski (hronološki) niz. Kao poput kljucanja jednog po jednog zrna premda svo zrnje postoji "odjednom". Ali, samoograničeni pojedinac (svi mi) nije odjednom svestan čitavog silosa ili svih kapljica u sveokeanu svesti u kojem su te kapljice zapravo neodvojive jedna od druge, nerazlučive kao voda uvodi. Kao neko ko šeta prirodom i krajolik (deo prirode) koji njegova pažnja osvetli/osvesti u "ovom" trenutku naziva sadašnjošću, krajolik kojeg je donedavno bio svestan naziva prošlošću (sada kada ga je svestan samo kao sjećanja), a budućnost je termin za krajolik koji njegova pažnja tek treba obasjati. Ako bi pojedinac sav taj krajolik doživeo odjednom, bila bi to nepromenjiva Apsolutna Stvarnost, bez modifikacija,bez kretanja, bez trajanja (bez vremenskih intervala i ciklusa) i bez ikakvih promena. Bilo bi to stanje bez stanja, bez ograničene tačke gledišta i bez ikakve perspektive (žablje, ptičje ili bilo kakve druge, ili njihove kombinacije) i bez vremensko-prostorne panorame. Bila bi to bezoblična Stvarnost koja objedinjuje sva motrišta (tačke gledišta). To bi bila nerazgraničena i neograničena,beskrajna i bezgranična Stvarnost; bez relacije između "ja" i "ne-ja",bez ego-motrišta i njemu pripadajućih perspektiva.
Bilo koji delić Večnosti (tzv. prošli – kojeg više nismo svesni; ili tzv. budući- kojeg još nismo svesni) bilo kada možemo doživeti sada, jer sve postoji odjednom. (Zapravo, Večnost ne može biti doživljena u vremenu jer Sveokean ne stane u reku vremena. Međutim, ukus jedne kapi isti je kao i ukus Sveokeana.) Vreme je iluzija jer je jedina Vrhovna Realnost sam Bog (Večna Istina, Stvarnost, ApsolutnoPostojanje,nije bitno kako se naziva). Bog je nepromjenjiv i jedino što ti (ego) možeš promeniti je da delimično porekneš Boga(Stvarnost) i time “stvoriš”/doživiš univerzum materije, energije, prostora i vremena. Bog je i dalje Nepromenjen/Nepromenjiv,ali ti sad možeš menjati svoj iluzorni put tj. imati iluziju biranja svoje staze (prividnog kretanja kroz Večnost).Ego je prividno “ja”, jer nema ničeg što bi moglo postojati u relaciji sa Apsolutom- ne postoji relacija ja/on.Večnost je nepromjenjivi okean, ali ti se možeš slobodno kretati okeanom, proizvoljno menjajući smer i doživljavajući isti krajolik iz različitih “novih” tački gledišta. Trag kojim si jednom prošao možeš imenovati kao “prošlost” ali ako se u “budućnosti” vratiš na njega – to opet može postati tvoja sadašnjost. No, čitav okean postoji odjednom kao okean svesti kojeg prividno odvojeno/zasebno “ja” diferencira kroz određenu tačku gledišta.
 

Beyond

Vutra Veteran
07.08.2006
1.948
335
0
38
Pogledati emisiju "Na rubu znanosti - Vedska znanost" Uglavnom vedska filozofija je vrlo kompatibilna s ovom koju sam ja predstavio, i 12345. Trebalo bi se baciti na proučavanje veda, izgleda da u tom grmu leži zec. Niko nezna kada su napisane vede, niti od kuda potjeću, u indiji su ih našli, međutim, ne potjeću od tamo jer sadži neke opise životinja i sl kojih nema tamo. Izgleda da potjeće od civilizacije prije naše. atlantida? Isto govori da je svijest temelj, a vibracija zvuka konstruktor našeg svijeta. (vede nemaju veze sa bogom, religijama, budizmom i sl. ako netko misli, one su samo znanje)

down linkovi:
http://rapidshare.com/files/87629627/Na_Rubu_Znanosti_-_2008-01-28_-_Vedska_znanost.part1.rar
http://rapidshare.com/files/87604968/Na_Rubu_Znanosti_-_2008-01-28_-_Vedska_znanost.part2.rar
http://rapidshare.com/files/87582486/Na_Rubu_Znanosti_-_2008-01-28_-_Vedska_znanost.part3.rar
http://rapidshare.com/files/87563389/Na_Rubu_Znanosti_-_2008-01-28_-_Vedska_znanost.part4.rar
 

vrtlar

Aktivan Član
21.11.2007
194
10
18
41
Weedran je napisao(la):
Izgleda da potjeće od civilizacije prije naše. atlantida? Isto govori da je svijest temelj, a vibracija zvuka konstruktor našeg svijeta.

actualy to ima veze s onim o cemu sam ja pricao... (pogotovo ovaj dio o vibracijama, a i david icke ima bas fine experimente na na temu vibracija u freedom roadu prikazane, tako da pogledati ko nije obavezno)

svjest=energija
sve oko nas=energija
kad postignemo svijesno stanje uma, predjemo s ove fizicke percepcije na jednu duhovnu (ne mislim crkveni pojam) razinu, kad percipiramo stvari oko sebe kako trebamo, postajemo jedno sa svime, jer mi smo sve i sve smo mi iliti ga energija
 

3kokosa2

Aktivan Član
02.06.2007
69
4
8
38
uf, nisam sve mogao pročitat, al ću reći 2 stvari:

1. prvo je bilo jaje, a tek onda kokoš (uz napomenu da prihvaćamo Darwina)

objašnjenje je jednostavno. probat ću nekako ukratko napisati: prva kokoš identična današnjim kokošima izlegla se iz jajeta koje je napravila kokoš koja je slična toj kokoši, tj. nisu 100% identične. :icon_idea:

2. big bang donekle drži vodu. problem je što se javlja sukob između dvije strane ovdje: "produhovljeni" pogled na svijet (svemir, bitak itd.) i znanstveni pogled na svijet. meni je draži onaj znanstveni pogled jer ima puno više dokaza, a ovdje koliko vidim prevladava taj "produhovljeni" pogled, no to nije nimalo čudno jer nas je većina ovdje imala svakakve spoznaje (što zbog tvari koje su u tom trenutku bile u nama, što zbog razmišljanja o "tripu" nakon što nas pusti :D )

sigurno nitko ovdje (ili jako malo ljudi) nije čitao (sa razumijevanjem) znanstvene radove o big bangu i teoriji struna (string theory) i samim time ova rasprava je više "slatka" nego ozbiljna pa mislim da se ne bi trebali previše živcirati ako vam netko pobija tvrdnje.

da zaključim ovo baljezganje: najvjerojatnije čovječanstvo neće nikada (čak možda i izumremo prije :D ) saznati kako je nastao svemir, a do onda današnje teorije o big bangu (redshitft, blueshift, crvotočine itd.) i strunama zadovoljavaju jer daju dovoljno dobre rezultate u "praktičnoj" primjeni. osobno sam malo čitao znanstveni rad o teoriji struna.... mislim da samo studenti viših godina teorijske fizike i profesori mogu konkretnije raspravljati o tome, dok mi možemo samo sjest i plakat :flamed:

:vb_wave: