kako je ovde nekad bilo lepo...

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

sinsemila_smajl

Aktivan Član
02.02.2006
286
3
0
43
... i iznenadno, nadajuæe i nadVLADAjuæe...

Utjeha, Davanje i Širenje, Uèenje, Idea, Svrha, Lepota, Ljubav...

Umjesto raspada i napada sistema - raspadanje Sistema...

ne mogu se snaæi, ne znam kako povuæi, ako zatrebam znate gdje me naæi...


Hvala

i zbogom... :cry:

šteta...
 
19.09.2006
0
0
0
Buraz a zasto majke ti ides.Eto ja sam tek dosao ovde i ne znam kako je prije bilo.Ali nije to razlog da ides, da se povuces, pa j... sve se mijenja, grad se mijenja, raja se mijenjaju, starci se mijenjaju, zivot se mijenja pa onda zasto ne bi FORUM se mijenjao.Ti ne treba da ides,vec treba da se prilagodis svakoj situaciji i svakom stanju.Tako ces nadvladati situaciju u kojoj se nalazis.
Vracaj se i ne predaji se tako lako,ajde!!!
 

Vutragenjo

Sutra Genjo
Administrator
23.10.2004
5.421
8.733
298
Čikago, USA
www.vutra.org
Sinse najlakse se povuci. Ajde pomozi nam da budemo bolji. Reci sto ti se tacno ne svidja. Mozda smo malo prerasli mali forum. Mozda treba vise moderatora...ja sve imam manje vremena da moderisem teme nego pratim sve teme. Svaki dan bih morao biti na vutra forumo 3 sata da bih stigao sve teme.

Pomozi nam malo nemoj da bjezis odma...
 

gloss_zelenky

Vutra Veteran
01.09.2006
920
28
48
77
Come Back Sinse...nisam tu od poèetka foruma,ali ne može biti tako loše..! :cry:
I vi uvijek izvlaèite ljude iz bedare pa æemo se i mi potruditi.. :p Ako ne za nas 'mlaðe' onda za stare frendove pliiiiiiiiiz stay! :wink:
 

doors_of_perception

Aktivan Član
28.10.2005
1.095
51
0
37
Što više ljudi to su i problemi veæi. Zato se valja prilagoðavat uvjetima samog Protoka potencijalnosti. Za pohvalu je što administratorsko krilo spoznaje sve veæu popularnost Vutra.org Foruma te i nastoji stvorit što bolje uvjete u svrhu veæe kvalitete i preciznosti time što sad traži više moæi u narodu :) dajuæi im titule moderatora i èineæi Forum flexibilniji promjenama. Takoðer tu je i pravilnik koji ima namjeru poduèit korisnika kako da seodnosi prema drugima, kako da ne èini pogreške i kako da ne onemoguæuje kvalitetno Bivanje i rad, kako sebi tako i drugima.

Ali... Sinse je primjetio ono što je još nekoliko ljudi primjetilo...pad kvalitete Foruma. Ja sam èlanom, eto sad za nekih pola mjeseca, godinu dana... I, osobno, mogu reæ da sam Osjetio 2 promjene. Ova sad druga (po meni) je puno veæa i ozbiljnija i traži hitnu mjeru razrješavanja. Znam da je brat Sinse razoèaran stanjem zainteresiranosti posjetioca ovog Foruma, padom zanimanja za rad na sebi, za ostvarivanje svojih dosega Beskonaènosti i poleta u potencijalne visine Kozmosa. Dualistika nikad niti nije bila spoznata i poduèavana kod ljudske vrste dragi moj brate. Ili jedni potenciraju Apstrakciju ili drugi potenciraju materiju/fiziku. Nažalost, po oboje destruktivnog koba. U našem postmodernom industrijskom društvu polako dolazeæeg svjetskog kapitalizma (razvijene demokracije) pitanja u ljudi o sebi isèezavaju. Moral gubi na znaèenju i biva zamijenjen zakonima i regulativom. Tu je takoðer i usaðivanje materijalizma...tako da, ljude se stvarno pretvara u konzumeristièke klonove samo-ispraznosti.

No, Sinse brate...èiniš jednu pogrešku koja je svojstvena veæini, a i koju sam ja èinio do ne tako davno. Vidi ovako: Biæe Živi samo i jedino Trenutak i ništa više. Njega spoznaješ i on te svojim oplemenjivanjem uèi i poduèava kako o Svijetu tako i o tebi samom (a ti jesi sam Svijet). Ti Trenuci poèivaju na nekoliko pravila: oni su Beskonaèni jer su proizvodom meðuprožimanja kolebajuæe Energije uzroèno-posljediènog reciprociteta Postojanja, iz toga proizlazi da su jedinstveni i unikatni jer više nikad niti jedan drugi istim neæe biti, iz njih dolazi smisao i znaèenje jer su Svrsishodni i jer se pružaju i daju na Osjeæanje sebe u sebi, takoðer, iz njih samo Postojanje crpi svoju nepresušivost jer poèivaju na Igri Sluèaja kojima stvarajuæi sam Život održavaju i svoje postojanje na Životu. Jedan drugome smo potrebni, i jedni bez drugih ne možemo. Naše shvaæanje, prepoznavanje i orijentacija poèivaju na sjeæanju iz proživljenog iskustva (samih Trenutaka)...da nema njega, mi bi bili dezorijentirani u masi neprekinutno-prolazeæeg mikro-(Z)Bivanja i ne bi niti mogli spoznati sam Trenutak. Osim toga, on jest karikom neprekinutoga Lanca Postojanja i na njemu se i temelji sam Tok i Tijek Evolucije. No, vraæam se na poèetak paragrafa, ljudi èine masovnu pogrešku kojom sami sebe sprovode na patnju: mi moramo shvatit kako nama ne pripada ništa više doli sam Trenutak. Naše želje nemaju uporišta u Vremenu koje nas još nije ostvarilo (ilitiga Tijek buduæe dogodivosti) iako veæina želi da njihov Trenutak (kojeg niti ne spoznaju) postane stalnim i kontinuiranim u svojoj nepromjenjivosti. Nemoguæe i nedaj bože da je tako! Išta ikad ne bi niti postojalo! Shvatite, pripada nam Trenutak (i tako mora biti) i sve izvan njega samog obuhvaæeno željom je uzrokom patnje po sebe sama. Ono nam jednostavno ne pripada a opet se njime sprovodimo u destruktivnost.



Uglavnom, Forum Evoluira i valja mu se prilagodit i radit na Moralnom preodgoju njegovih èlanova (a ne samo da slušamo kako se ko danas prepušio, koliko paket danas ima grama u ðiru itd. Ljudi, to svi radimo i svi znamo kako je to zapalit pljugu).






Srdaèan pozdrav
 

sinsemila_smajl

Aktivan Član
02.02.2006
286
3
0
43
kao prvo HVALA...
drugo, možda sam u previše iskljuèivom tonu pisao, pa je došlo do malog nesporazuma. nisam u bedu i patnji, pomalo jesam razoèaran,
a najviše time što ne znam KAKO ovdje pomoæi.
ne bježim, kako i napisah tu sam ako me zatrebate, no nažalost ta moja pomoæ se svodi na eventualno koju uplatnicu ili slièno, jerbo
neam dovoljno takovog Znanja koje je potrebno ovom Forumu(moderiranje), a bilo bi glupo da uèim nešto što nije moje poslanje i u èemu ne mogu pružiti dovoljan doprinos našoj zajednici, te neèiju tuðu ulogu preuzimati, (tako zagušujem obostrani razvoj)

priznajem, ružno sam napisao post

sad æu prepisati svoj najnoviji tekst s bloga, ne zbog toga što nemam poštovanja prema Vama,
veæ dapaèe zbog toga što mislim da govori o èemu se ustvari radi...
i naravno proširiti i prilagoditi FORUMU:

možda æe nekima izgledati, u nekim nivoima moga djelovanja,
pa možda i u ukupnosti mojih postavki,
da dižem ruke od BORBE, da se povlaèim i posustajem....

e NE, NO WAY! samo malo okreæem, odnosno pokušavam okrenuti
ilivam promijeniti naèine dejstvovanja, sebedi mnogih razloga,
a ponajviše želje za aktivnijim i konkretnijim akcijama Širenja...

malo æe mi objašnjenje bit trzavog stila i prekratko,

no shvatit æete:

sad sam još uvjereniji da su mase ovce, i
iako volem i želim da usmjerim,
a pogotovu subnivoe masa - Potencijalne,
moram sprijeèiti rasipanje Energije...

naime, kad se pojavi neka skupina Drugaèijih,
bez obzira na njihov Potencijal i Snagu, ako je ta skupina prevelika,
put Komplementarnosti i Svrhovitog djelovanja se lagano gubi,
odnosno moja se uloga gubi u previše razina,
zbog razloga da moram objašnjavat stvari koje bi trebale bit veæ odavno defoltirane.
a i apstrakcija mi je preširoka

Znam da bi to objašnjavanje odvelo na pravi put neke Potencijalne,
usmjerilo, i nije problem to raditi, èak naprotiv, no kad se to pretvori u pravilo i redovnost, rutinu,i nužnost
onda pati i koèi se moje daljnje usavršavanje i SVRHOVITIJE DJELOVANJE U KOMBINACIJI S LJUDIMA KOJI VEÆ ZNAJU I OSEÆAJU,
jer prevelika doza usmjeravanja odvlaèi energiju s VIŠIH razina, a i neke se stvari moraju Osobno Iskusiti da bi se
Put mogao pravilno nastaviti (bez moga ili ièijeg upliva il nametanja, totalno i potpuno Individualno, Slobodno)

Dakle, za provedbu Ideje NUŽNO su potrebne MANJE ,
da ne kažem Elitne, skupine Kompatibilnih i Komplementranih...


možda jest pomalo sebièno...


naravno da Forum evoluira, sve i svi evoluiramo i na nama blagosovljenima je da koliko toliko usmjeravamo tu Evoluciju...

isprièavam se, ako je izgledalo da se povlaèim, a kako ponovo i iznova èitam, i pokušavam se ''objektivizirati'' vidin da je možda I zaista TAKO IZGLEDALO...

SLIJEDI VRIJEME IZNIMNOG TRUDA I PATNJE, ANGAŽIRANJA I DJELOVANJA PA OSJETIH DA NE DAJEM DOVOLJNO U TOM PROCESU ÈIŠÆENJA, SPOZNAJE, SVRHE, a i usmjeravanja :roll:

ništa, potrudit æu se više :oops:

eto tu smo i idemo...

izvinite i oprostite

nadam se da Vam je ovaj moj pomalo nesuvisli stil pisanja i izrièaja približijo
moje stanje stvari...


HVALA

LUV
 

doors_of_perception

Aktivan Član
28.10.2005
1.095
51
0
37
Doticaj kojim me tvoja spoznaja Vlastitosti oduševila nikada ne može biti Emocionalno proživljen rijeèju. Ja znam da ti ne dižeš ruke i veæ sam èitao tvoj blog (èiji sam redovni posjetioc) ali napomenuo bih jedno:

Brate, ne sumnjaj u sebe. Ti si zrno pijeska a opet nevino bijela plaža, kap a More, nitko a Sve... i tebi pripada sam doticaj Beskonaènosti kojemu pripadaš i ti. Ne sumnjaj u svoje moguænosti i u svoju realizaciju, jer ti kao kolektivna individua u individualnoj kolektivnosti razlogom našeg Postojanja i jedino jedni u drugima možemo ostvarit sve doticaje dvera precepcije u njihovovj netaknutoj i velièanstvenoj Ljepoti. Mi smo jedni drugima nužni i na samoj razini Biæa svaki spoznajni doticaj sa Misaonin Protokom Kozmièkih Vodopada prelijevanja u sebi samom jest unikatno-raritetan i jedinstven. Sve što ti spoznaš nitko drugi ne može i obratno i sama želja i sljeðenje Puta Sebe nikada i nikako ne može biti krivim. Pa kako da i bude, kada postoji samo u ovom Trenutku Postojanja Sebe u Sebi samom.

Sve što uèiniš jest Savršenim upravo zato što jest ne-Savršenim i moramo prihvatit da nama pripdada kako i uspjeh tako i pogreška.

Što se tièe Elite Odabranih, time se ne zamaraj. Totalno je nepotrebno, da ne kažem štetno. Biæe i samo Postojanje ne mogu bit degradirani neèim tako niskim i metafizèki materijalnim kao što je skupina znaèenjske simbolike naziva. Time sami sebi režemo anðeoskakrila i sprovodimo se zemljanim okovima nemoguænosti poleta u visine Sebe.





Put izabire nas...ne mi njega. Ne sumnjaj su Sebe. Majka Priroda dok te stvarala nije sumnjala :wink:
 

sinsemila_smajl

Aktivan Član
02.02.2006
286
3
0
43
Hvala...

Elita jeste tašt i štetan izraz i misao...

mislio sam na to da manje skupine Komplementarnijih, znaèi onih koji otprilike mogu vidjeti, prihvatiti i osetiti tuðu spoznaju Vlastitosti(naravno, mnogo,mnogo takvih manjih skupina u Ukupnosti), mogu bolje i efektnije raditi na olakšavanju promicanja dobrih tokova(jezik, ah!?), odnosno olakšavanja Narednima da idu baš tim Putem Sebe kakav god on bio, jer u ovom Trenutnom stanju stvari Naši Potencijalni, Naši Voljeni imaju puno prepreka i zamki, maski i skretanja na tom Putu Spoznaje, sve ih se više i intezivnije porobljava, 'pozombljava', i skreæe ih se s tog Puta Sebe...

èak i mene Neprijatelj drži s par sitnica, no ne dam se...

sumjati moram, jer mnoštvo je znakova lejtli, i samo milimetarske finese razlikuju, a ponekad i ne, Manipulativne i Usmjeravaèke, pa se ponekad zapitam jel dobro vidim(osjeæam) i delujem, jesam li zavaran,
no pošto je neka dobra Viša sila , ipak na mojoj strani (i ovaj vikend je bio znakovit i dojmovit, ''širkav''), mislin da je kul raningz :)

greške su zakon :lol:

jedni u drugima, nužni, o da.

Doors,Doors, krila su Ti Velièanstvena...

oprosti(te) na previše Ja
 

doors_of_perception

Aktivan Član
28.10.2005
1.095
51
0
37
Brate... Ja je najbitniji korak Biæa prije negoli uopæe i može razmišljat o drugom. Terminologija ju je istereotipizirala i povezala s pojmom egocentrizma, no Istinsko znaèenje ju povezuje i biva vezano sa dosegom same Beskonaènosti Postojanja.

Što se tièe Elite Odabranih... nije to tašt izraz. Nipošto. Nažalost, zbog lošeg iskustva prouzroèenog tisuæljetnim eksploatacijama, izrazi poput voða, greška itd. doživljavani su nužno lošima iako su nužno potrebnima. Odabrani doista Postoje, samo ja sam ispravljo jednu stvar: samoprozvanost. Èak i sama znanost koja je stvorila termin "intelektualac" napominje kako samoprozivanjem i samonazivanjem padamo u klopku. Zaboravite imena. Ona su farsa. Mi smo ono što Jesmo. Ništa više ništa manje. Ono što spoznaješ to pruži ne ogranièavajuæi se da svoje djelovanje ili Postojanje nastojiš oblikotvorit materijalnim pojmom. To je nemoguæe jer Svijet Apstrakcije može biti jedino proživljen putem Emocije, zajednièki èimbenik Komunikacije svih živih Biæa i Svijeta.

A po pitanju skepticizma, naravno da moraš sumnjat. Tada pokreæeš ponovnu i neprekidnu koloteèinu proživljenoga i spoznatoga. Sumnjaš u spoznaju. Ali ne možeš sumnjati u svoj doticaj sa Misaonim Protokom, pošto on kreira nas pritom kreirajuæi sebe. Ne možeš sumnjati u svoje dosege iako ih moraš preispitivati. Ne možeš sumnjati u svoju alternativnost potencijalnosti jer jedino ti imaš svoj specifièni izrièaj Postojanja.



Ja npr. ne sumnjam u tebe :wink: :D

Nastavi Put kojim te Rijeka nosi...želi ti nešto poruèiti...