Kako koristiti vutra.org na Windows XP-u a pritom i sakriti IP adresu

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
02.06.2016
38
18
8
32
https://www.filterbypass.me koristi stariji SSL koji je izašao prije prekida podrške Xp-u, što u prevodu znači da možete ići na sve sajtove koji koriste SSL koji je izašao posle prekida podrške Xp-u. Ovaj proxy takođe štiti vašu ip adresu pa možete pisati bez straha od plavaca. Ipak budite pažljivi ne krećite se po drugim sajtovima koristite samo za v.org. Nipošto facebook, youtube jer kao i svaki sistem i ovaj ima rupa i tako vam MUP možete otkriti IP adresu.

Toliko od mene, nadam se da sam nekom pomogao.
 

ganja_farmer

grower wannabe
25.05.2009
1.336
4.151
188
73
otkad sam na vutra forumu,nikad nisam koristio nikakve zaštite,maskiranje ip adrese i sl.... čak i kad sam bio bez laptopa,išao sam preko mobitela na forum i također nisam ništa koristio za zaštitu...nikad nikakvih problema nisam imao...da kucnem u drvo.
 

ganja_farmer

grower wannabe
25.05.2009
1.336
4.151
188
73
upravo to,mene je ispočetka paranoja drmala žešće,al sam onda shvatio da se murija neće zahebavat s nekim ko ima jednu biljku...ipak su njima draži ovi što na kile uzgajaju i prodaju...od njih imaju veće koristi,pošto to vraćaju na ulicu i dijele zaradu,a u Našicama spaljuju prešani karton. :D
 

napalm

Aktivan Član
11.08.2015
278
717
93
Apsurdistan
give-me-more-thc.com
XP rules, imam ga na starom laptopu i neće prestati raditi :)
Mislim da se nemaš od čega skrivati, policija te neće samo tako ganjati po netu ... barem ne ova naša.

Zamisli da svaki plavac dobi praćenje jednog od člana na forumu ( pošto zna da uzgaja :) ) koliko bi plavaca trebalo biti aktivno na vutra.orgu :p

Mene zanima koliko puta je ovaj sajt bio napadnut i dali je bilo ozbiljnih šteta ?
 

deraxor

Banned
Banovan
28.05.2015
384
648
93
Ip adresa se nemože sakriti, može maskirati.
koliko paranoje oko ip adresa. za sad od lova preko ip adresa ništa.
Jedva nešto pokušavaju za ozbiljne prekršioce neke teroriste ili pedofile, opet trebaju sumjnu opravdanu imati i za to.

Al evo jedan primjer ko je iz Hr sjeća se sa vijesti facebook stranice "Vinkovačke kurve"
Koju je neko otvorio i stavljao slike vinkovačkih cura. Roditelji su dobili popizdikus :grrr: ja sam stalno otvarao stranicu i čitao prijetnje oala šta je tu bilo, ali lik ili likica nisu hebali 5 %.
Mup je "oštro" reagovao i muvao se muvao, tražio od facebooka, logove šifru,
Ovi ih otkantali.
Tražili i od ekipe pomoć (sad neznam smijem li navesti forum uglavnom balkanski hakerski forum)
Pa ih i ovi iskulirali.
Onda su prestali objavljivati vijesti i na dnevniku. "u cilju istrage".
U biti nisu znali šta će a pritisak roditelja je bio ogroman kao i javnosti.
Dok taj koji je otvorio nije istu i zatvorio jer se isćefiro. Stranica je stajala.


Sjetimo se i mupove "borbe protiv piraterija, e to je smijurija. navataju jednog lika koji igro pes.
Ma kakav ip, java ovo ono, došli zbog drugog razloga a kad mu nisu mogli ništa vide na kompu se vrti pes i kazne ga.
Inače poznajem nešto lokalnih murjaka i znam da nemaju blage veze oni sa kompom, traže klince da im krekuju igre i sl.
Za sve ozbiljnije neke prevare i mućke preko neta zovu "stručnjake" iz ZG. :murija:
Ok neko će reći da prašinari ni nemoraju znati ništa oko toga ali ono malo drotova koji znaju ne rade na nama sigurno, bar ne prate naše online aktivnosti.

Ako vam je baš frka koristite "tor"

https://www.torproject.org/

Za sad vjerujem da nema straha a u budućnosti vidjećemo.
Zamisli onda ove koji prodaju sjeme, pito sam ih o sigurnosti.
kažu da ništa ne spremaju., sve logove brišu.... Hoster im u zimabveu o_O