Kako "mamine dečke" izvući iz ormara?

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

JaSamZa

Aktivan Član
29.12.2006
202
7
0
40
psihonaut.org
Prvo, ne mislim na homoseksualce. Jer čim se priča o ormarima odmah svi misle na njih. Šaman_Šandorov post me potakao na to da započmem ovu temu. Nadam se da će biti dobar odaziv.

Pričam o legalizaciji ili dekriminalizaciji marihuane. Nekim osnovnim koracima koje smatram da su realni te da će više manje svi imati tih problema kada se suoče s konkretnijim korakom - korakom naprijed - izlaskom na ulice i pravnom, legalnom demokratskom borbom za legalizaciju.

Koliki broj ljudi ovdje koji puše su priznali da puše svojim roditeljima?

Kada veliku državu gledaš u malom, moja jedina država koju cijenim su roditelji. U svim problemima koje sam imao s travom jedini pravi problem koji mi je stvarno predstavljao opterećenje, nije bio odležat u zatvoru, pišat 6 mjeseci ili platit kaznu. Već misao, Što će mi mater i otac reći o tome kada saznaju!?

Sada već znaju sve. U mnogobrojnim frustrirajućim i ludim razgovorima s njima dao sam im do znanja neka svoja uvjerenja. Bilo to da je to normalno, da je to isto kao alkohol, pa čak i da je alkohol gori, do onih u kojima sam ludio da ću bježat od kuće jer su tolike konzerve.

Slijedom okolnosti, moji roditelji sada znaju kako se odnosim prema tome. Znaju što o svemu mislim, i nekako su se pomirili s tom činjenicom da uvijek mogu zapalit, pušit i sve ostalo.

No znam što njih brine.

Brine ih moja budućnost. Odnosno brine ih moje ponašanje dok sam pušio. Sada znam da to nije normalno. Znam da nisam imao mjeru, i da sam jedan dobar period života izgubio radi svoje zaluđenosti travom.

Priznavanje roditeljima. Razgovor s njima, je vjerovatno prvi korak ka legalizaciji. Ako možete podnijeti njihov pogled, dok oni znaju da pušite, ako vam to nije problem, onda ste spremni izaći dalje. Izaći na ulice, i boriti se za legalizaciju.

Koliko je vas izašlo iz ormara?
 

Silent Bob

Aktivan Član
09.06.2005
291
35
18
Roditeljima sam rekao zbog toga sto mi je majka stalno nailazila na pajpove, bongove, rizle i sl. po kuci. Sestra koja je starija od mene 6 godina ne zeli jos uvijek da im kaze i uvjeravala me da ne treba to da radim. Medjutim ucinio sam to, imao sam poduzi razgovor sa njima u kojem sam im izlagao cinjenice, dobru i losu stranu i naravno da ne pretjerujem i da me ne ometa. Iako mi je sestra sve vrijeme drzala stranu nije smjela da kaze starcima da ih je naduvala. :) Pravila je vutra kolace za gradjevinijadu i starci su krisom pojeli nekoliko jer su mislili da su to "pijani kolaci". Bilo im je ludilo cijelu noc, imaju skoro 50 godina. :D
 

ROX

Aktivan Član
21.11.2006
342
18
0
36
Moji neznaju nis. Planiram im reci kako za travu tako i za ostalo za godinu-dve-tri. Reko bi sada, al mi neide bas najbolje na faxu i sigurno bi to svalili na travu/psihodelike, makar u prosjeku samo jednom do dva put mjesecno konzumiram bilo sto psihoaktivno, a nije alkohol.

Nego, kad cu im rec, necu im rec u lice jer bi doslo do prepirke i nebi nis postigo. Napisat cu jedan lijepi, debeli tekst, kad to procitaju, onda cemo pricat.
 

RedSh

Vutra Veteran
21.08.2006
821
141
63
45
e pa..moji znaju "sve"...kad kazem sve, znaju koliko sam im rekla onako usput a misle ko zna sta jos ali ne rade problem. jest da sam velika i oni to vec znaju i sva sreca nisu neke konzerve pa to i prihvacaju, sve moje ludorije i ispade i konzumaciju opcenito.
prica je tekla vrlo spontano, nitko me nikad direktno nije pitao jel si ti ovo ili ono, ali starcima je bilo jako cudno zasto kad tata dragi gleda history ima sta da vidi..linkovi o travi, gljivama i sl. temama. iako je imao svoje sumnje nikad mi nitko nije srao. a ja sam uvijek u tako nekim razgovorima otovreno rekla...probala jesam, probala i vidjela...experimetirala. i tako bi rekla svakom bez kocenja.
oni nisu nikad radili problem oko toga, jer imaju jedan savsen promjer osobe koja je probavala sve i svasta a ipak je normalna osoba koja funkcionira po nekim danasnjim standardima.
postavlja se pitanje: zasto inace i dode do problema?- kad te starci krenu pilat jel se drogiras sineee....e pa ja mojima nikada nisam dala povoda da se zabrinu. nisu nalazili nikad nista po sobi, iz vana nisam nikad kasnila, na mene se uvijek moglo osloniti, nisam bila losa u skoli i sl sranja. dakle nas odnos se temeljio na Povjerenju i oni su mi bezuvjetno vjerovali. nikad ih nisam razocarala, ono sto mi je receno ja bi i napravila zato sam imala punu slobodu raditi sta hocu bez da pitaju ista. A to sto sam ja radila u meduvremenu ocito nikada nije ubacilo tracak neke brige ili straha da se oni zabrinu za mene i pocnu me pilat jel se ja drogiram ili ne. Uvijek sam se vracala ziva i zdrava i uvijek se natrag uklopila u "normalan" zivot pa nije bilo potrebno sumnjat u mene. tako da sad i kad znaju sta im je djete sve radilo ne dizu buku oko toga..prihvacaju. i mislim da je to jedan vrlo dobar primjer kako mozes nekom promjeniti misljenje o drogama opcenito.
nije ni cudo da starci rade toliku frku kad saznju da im se djete drogira, pa makar pusilo travu, najvjerojatnije se frka dize jer nisi uzoran sin/kcer i radis poneka sranja i boje se za tvoju buducnos jer po njima nakon trave ti ces takav zastranit i pojest ce te droga i oni ce izgubiti svojeg voljenog sina/kcer. Normalna reakcija.

eto imam brata, koji ima 16 god. Poceo je pusiti travu vec sada neko vrijeme i mali uziva u tome. kroz price vidim da ga zanimaju ostale droge malene, ali vidim takoder da ne zabrijava sumanuto na sve i svasta sto dode u njegove ruke. ima neke kriterije sto mnogi u tim godinama nemaju. dakle nema pricu : daj sta das da ukrcam u sebe. i sad posto je mali los u skli, kopa sranja, ljen je i slicno starci se zabrinuli i potaknuti razrednikom koji se kao brine za njega kupili onaj glupi test iz apoteke i testirali ga na THC. mali nije glup i nekako se snasao u tom trenutku i ispao negativan. u razgovoru sa mamom, ja joj govorim: Majko draga, trebala bi se najmanje brinut ako ti sin pusi travu. dok pusi samo travu sitaucija i nije tako zabrinjavajuca... sta bi bilo da zabrije po nekoj kemiji opako i to sa 16 godina kao sto je sada normalno gdje god da pogledas. Trava nije problem.
kroz razgovor sa njom zakljucak je bio: Pa jel mogu ja jednom da popusim nesto pa da i sama vidim sta je to :icon_lol:

uglavnom ne poticem brata niti ikog drugog- dobije i on komentara svakakvih od mene na neke njegove debilane...al bar samnom moze pricat normalno o tome. klinci koji zabrijavaju na sve i svasta najcesce imaju svoju glupu ekipu koja nema granica i ne kuze nista osim : ajmo se razvaliti. Ja sam ovdje da mu pokazem da ne mora bas tako biti, nema jebenog smisla. sva sreca cijeni moje misljenje i dobro je. starce ne slusa...bar nekog onda.

sad sam malo zabrijala na dugo i siroko...al mislim da shvacate sta zelim reci.

poanta je u tome : ako uspijete promjeniti misljenje svoji staraca i njihov pogleda na droge, vec ste naparvili veliki korak. treba pocet sa njima... a tko su drugo ljudi nego neciji roditelji/ rodaci ili bake....kad menjas njihova videnja mjenjas misljenja mnogih, lagano. ako ne mozemo doprijet do svojih staraca..kako cemo do neke XY osobe i uvejrit ih da npr trava nije samo zlo izaslo iz pakla :icon_lol: tu se mogu nadovezat na pitanje od Šandora: kako uvjeriti brata da trava nije zlo. Budi dobar primjer da nije i nekako ces doprijet do njega, kad tad...

eto ..ljudi ja rekoh svoje:bis:

JSZ
odlican potez :kiss:
 

kanehbosem

Rehabilitacija kanabisa !!!
Banovan
12.10.2006
619
46
48
dakle kako reći starcima da volim vutru a?
hm...malo teže pitanje.
kao prvo, nema jedinog odgovora.
mislim da ima roditelja kojima jednostvavno ne treba reći.zato jer u najboljoj namjeri da pomognu svom djetetu oni će ga prijavit policiji.ne zajebavam se.jedan takav slučaj završio u novinama.
opet znam neke klince koje mama vozi kad si sređuju ganđu.
moje osobno mišljenje je da im ne treba reći direktno.
ne zato jer nisu tako pametni kao mi.
niti zato što bi mogli pogrešno shvatiti već zato što je vutra posjedovanje, gajenje...kazneno djelo.
a kako oni nama žele najbolje i misle da vutra nije najbolje za nas.
u tom smislu će im takva tema samo zadavati glavobolje.
to treba svatko sam procijeniti.

puno faktora odlučuje o tome.
da li je netko solo?ili je kod staraca?radi? ne radi?mlad?nemlad:)?klinac?...
no svejedno ti faktori nisu kriteriji koji bi rekli da li je vutra dobra ili loša.
istina je postala laž a laž istina i tu je problem u našoj priči o vutrici
tako da treba govoriti istini, ali treba ju i prešutiti ovisi koliko želiš trpiti za svoja uvjerenja?
ili koliko te boli uvo za uvjerenja jer ćeš najvjerojatnije proći ko isus (bez uskrsnuća).

ovdje ću isto reći kao i šamanu
'ne bacaj bisere pred svinje.jer će prvo rastrgati bidere pa onda tebe.ko ima uho neka čuje:icon_lol::icon_lol:'
 

Kurblaj Kan

Aktivan Član
15.12.2006
1.812
77
73
Ja bi svojima htjeo jako reći ali mislim da bi to bilo vrlo loše jer čim bi ja reko da sam to vidio razgovor bi bio gotov i nebi ja mogo ni dovršit rečenicu nego bi bilo joj znao sam ja odma sin mi je narkoman to je sve zbog te glazbe i kose nisam ja to nikad smio dopustit i tako dalje i onda bi opće sranje ispalo i tako.
Što se tiče stare ona je malo razumnija mislim da za nju još ima nade
 
07.03.2007
23
1
0
40
Jos nisam nista svojima rekao. Imam namjeru, bar indirektno, no tek nakon sto stanem posve na svoje noge, kroz godinu dana hopefully.
Briju jako na katolicanstvo, mislim da bi sad zavrsio u krscanskoj komuni, najozbiljnije :)

Nisam im dao bas mnogo povoda da se brinu; ipak znali su se zapitati dal se 'drogiram' , no kako sam sad doma, i to stvarno prakticki uvjek doma, vise nego sto bi i oni zeljeli, sad su se mislim uvjerili da sam 'cist' , jer inace jel sigurno bi trebao to nekako uzimati redovito, po njihovoj logici .. Nikad se nisam kompromitirao dok sam doma.
Ipak, znaju moje stavove o tome, i znaju da sam prilicno informiran o raznim supstancama, stavove nisam nikad ni skrivao.
 

Kurblaj Kan

Aktivan Član
15.12.2006
1.812
77
73
Sad mi je palo napamet da kad sam posto onu temu kak da uvjerim brata hrpa je ljudi napala na mene jer kao šta ja njega imam uvjeravat, to je njegov život ovo ono.
Kak mi mislimo ikad postići išta radi neke legalizacije, dekriminalizacije ili bilo čega ako u to prvo ne uvjerimo obitelji i one koje poznamo.
Mislim da je to prvi korak jer kad bi svi uvjerili svoje obitelji to bi se lagano širilo okolo i tako nebi se možda svugdje gledalo na travu ko na SATANU i tako to.
 
07.03.2007
23
1
0
40
Šaman Šandor je napisao(la):
Sad mi je palo napamet da kad sam posto onu temu kak da uvjerim brata hrpa je ljudi napala na mene jer kao šta ja njega imam uvjeravat, to je njegov život ovo ono.
Kak mi mislimo ikad postići išta radi neke legalizacije, dekriminalizacije ili bilo čega ako u to prvo ne uvjerimo obitelji i one koje poznamo.
Mislim da je to prvi korak jer kad bi svi uvjerili svoje obitelji to bi se lagano širilo okolo i tako nebi se možda svugdje gledalo na travu ko na SATANU i tako to.

obitelj ne biramo, nije uvjek slucaj da ovi budu dio onaj dio , ajmo reci politickog spektra, koji bi najlakse probavio progresivne ideje.
Naravno, if at all possible, svakako bi trebalo, znam ponesto ljudi kojima su roditelji OK with it.
 

psycho.ludjak

Aktivan Član
08.10.2006
66
2
0
32
meni su starci old school ,vec su saznali i nisu prihvatili to nikako.za njih je marihuana teska droga i ne zele da izrastem u narkomana.. (da..teska droga :S )

...ma reko zajebi..

marihuana u srcu! :)
eh jos 2 godine , pa onda fax..kontam da cu tada nekako stati na svoje noge ,nece tolko njuskat...onda cu im otvoreno reci.
sad igram na foru da sam se skuliro,i mislim da je tako najbolje,pazim di ostavljam pljuge,gens vise ne donosim u kucu..
jer ..cemu izgubit povjerenje staraca opet,nakon sto sam 3 mjeseca bio izlagan testovima i testovima.sad su se konacno smirili,pa cu i ja neko vrijeme.. (nakon testa zapalim gens ,i do sljedeceg se procistim).zasad funkcionira ,vidit cemo dalje.

p.s jedini bed mi je sto ne mogu saditi :( ,iako sam se bas zapalio za to,citam gro i gro tekstova
 

gloss_zelenky

Vutra Veteran
01.09.2006
920
28
48
77
Tema koju sam zapamtio i eto kao da sam znao da će mi trebati.

Još se prije javila sumnja kod moje majke jer ona ipak najviše zalazi u sobu
ostaviti robu i primjećuje stvari, prije svega je još davno
primjetila miris, a kako sam imao prvu biljku koja je rasla na prozoru i usput "smrdila"
mogla je pretpostaviti da se radi o ničem drugom nego travi.
Pokušavao sam u zadnje vrijeme sa forama i uvjeravanjima da kupujem
i koristim insense,ali je šteta već učinjena i makar sam u međuvremenu
miris rješio ostane ona stara dobra psiha u mozgu da tu nešto ne štima :)

Jednoga dana se spustim na ručak i čim sam počeo srkati
juhu rekla je da previše energije ulažem u uzgoj.... NARAVNO da su mi se odsjekle
noge i situacija je 10sec bila kao da mi murija provalila u kuću i gotovo.
Ja NARAVNO šutim kao pizda i samo kažem svoj ma...slegnem ramenima,grimasa
na licu i krenem dalje sa juhom. Nisam reagirao i tu sam zeznuo stvar.

Upravo prije sat i pol je brat morao napraviti nešto za mojim kompom
da bi majka došla jer je trebala poslati neki mejl i kao da sam znao
čim je progovorila:

"X, mislim da si stvarno apsolvirao taj uzgoj i da je vrijeme
za jednu pauzu od 10...dobro ne 10,ali nekih 5 godina i da se posvetiš drugim stvarima."
Odgovorio sam dobro,ali iza nove godine. Rekla je ok.
Nije se digla nikakva prašina niti išta tome slično,ali nije bio trenutak išta drugo
spominjati jer je išla na posao i nije imalo smisla.

Recimo da se osjećam poprilično jadno jer nisam mislio prestati tako brzo
sa mojim "ilegalnim" aktivnostima.
Sutra kad će biti solo, pokazat ću joj ormarić i izvalit dušu jer mi ništa drugo ne preostaje. Inatiti se ne
želim jer iz iskustva znam da to ne vodi nikuda niti ima imalo smisla.
Probat ću to polako i smireno rješiti jer ako je ona pokazala da to može
pored mog štekanja na faksu mislim da je sve moguće makar
se ne složila samnom,ali treba skinuti sa dnevnog reda svu tu stigmu i tabu
jer je i meni više pun k**ac paranoje i debilana vezanih uz obiteljsku
atmosferu.

Najjači argument mi je definitivno ljubav s kojom ulazim u ovaj hobi.
Također znam što mi slijedi... makar sam optimista vjerujem da prije sljedeći jeseni
ništa od daljnje sadnje. To će se promjeniti samo ako se ja promjenim, nitko drugi :)

Vidjet ćemo sutra pa kud koji mili moji :thumb:

Peace ljudi :maryjane:
 

extranoize

Aktivan Član
04.01.2008
255
22
0
35
moja mama je hippie tak da nema frke s njom, zna da sam probo travu...
čak kad mie salvia došla poštom nije bilo problema kad sam objasnio šta je to...
mislim da bi mogo i zapalit s njom :rasta1:
jel neko od vas možda zapalio sa starcima?
 

Kurblaj Kan

Aktivan Član
15.12.2006
1.812
77
73
E gloss totalno te žalim istinski onako stvarno je to sranje, ali eto još mi se tvoji roditelji čine i relativno razumni

Ja sam svaki dan ali stvarno svaki dan u ogromnoj napasti da svojima kažem da pušim marihuanu ali odvratno se bojim jer nažalost nisam se trenutno sposoban za sebe sam brinuti a mislim da bi to jako jako loše završilo, ako ne time da me otjeraju što ipak vjerujem da nebi napravili ali onda nekim gadnim sankcijama i neznam čime.

Sretno ti bilo
 

Red Weed

Aktivan Član
12.04.2008
136
8
0
36
@ gloss ma najgore je proslo sad samo popricaj sa starom i sve joj objasni....
dobro si jos i prosao neznam sta bi se meni desilo u slicnoj situaciji ali mislim da bi se radije u pritvor preselio...