Kako "mamine dečke" izvući iz ormara?

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Kurblaj Kan

Aktivan Član
15.12.2006
1.812
77
73
S mojima bi to bilo nemoguće, nebi oni htjeli nikakve dokumentarce gledat
Bilo bi lijepo da su roditelji razumni ali strah ih zasljepljuje
 

Flegy

Aktivan Član
27.01.2007
331
6
0
33
bestineverything.freeforum.ca
et ja bar nemam tih briga moji znaju i dosta mi pomognu oko uzgoja...mada smo svi nepusaci (duhana) ali trava nam godi ponekad pripalit i smirit zivce od stresa i raznih stvari koje se desavaju u svijetu :signs034:

mozda moji shvacaju jer je moj stari prije sadio polja duhana dok jos nije bilo cigara na svakom cosku i bile skupe...
 

Bugi

Aktivan Član
10.11.2006
515
14
0
37
neznam jesam postao u ovoj temi al moji su totalno protiv toga...
al vec godinama znam da sutnja ne pomaze...
tako da ih sam ja sve iz zajebancije poceo...dok ta rijec "trava/mara" nije postala uobicajena...i onda sam je mogao koristiti cesto....i tako potaknut razgovore o njoj...
dokazat da je trava u redu nemogu jer su stari i tvrdoglavi...al sve u svemu znaju da sam pusio i da cu pusit, a njima primjerom/ponasanjem smirujem dusu...
stvar je sto za svaki problem krive moju "drogu"...al sve je to privremene nagle predrasude koje se smire...
najlakse mi je bilo doc na zelenu granu kad sam ukazivao na cinjenicu da sam sa tim upoznat preko 6 godina i da jos uvijek funckioniram normalno...
"pustite mi da vam budem zivi dokaz da mediji lazu"...
naravno dug je jos put prije nego sto se pomire sa tim al eto...pustili su mi da imam box u sobi i sve..
cak mi je stari nudio pomoc pri izradi boxa...
 

rastaMAN^

Aktivan Član
24.10.2008
75
0
0
33
Moji neznaju, ali cu morati da im kazem...zao mi je sto cu ih bzvz iznervirati i ostalo..
Imacu jedan dug razgovor sa njima..sve cu da im objasnim sta je i kako je..
samo se plasim njihove reakcije..ali posto su oni slusali reggae i sve to kad su bili mladji..sigurno znaju sta je trava..nameravam da im kazem posle nove godine.. ^__^...kad budem napravio dredove..
Neznam zasto tad..al verujem da ce mozda blaze odreagovati ako vide da sam se vec prepustio marihuani i reggae-u.. :)))))...mozda je glupost sto cu im reci, ali posto planiram da uzgajam kuci..sigurno necu kriti po ormarima...jer ce se i ovako i onako saznati.. :)))))
Ako znate sta mi je ciniti...posavetujte me :)
Hvala unapred i pozz ;)
 

pecko88

Aktivan Član
26.04.2008
235
4
18
45
Moj stari zna monogo vise nego sta treba znati....:O
Desavalo mi se da ostavim neku masnu glavu na vidnom mesto, a u medzuvremenu dodzu neki njegovi prijatelji.
Vjerujte mi da on to nece da pomeri ili bar sakrije, nego ce im fino lepo objasniti...
Da nije bila ova sveta biljka, ne bi bilo ni njegovog sina, jer zivim u malom gradu i svi znaju kroz sta sam prosao.

pozz...:ludaci_lol:
 

NoTrippin

Aktivan Član
26.04.2007
552
80
48
Uuuuuu zaboravio na ovu temu a evo baš zadnjih 2 mjeseca imam situaciju žešću kod kuće.Uglavnom kad je došlo do "razgovora" prvi put kad su našli cvit u autu i kad sam reko da pušim već 5 godina bez da oni kuže nastupila je nevjerica i tada nisam imao priliku ništa objasniti. A kad su se stvari malo smirile sam im polako objasnio da mi to ne predstavlja nikakav problem i da funcioniram na faksu,odgovoran sam i neradim sranja(osim par ekscesa sve je tip top).

E to nije bilo lako.zaeban razgovor.:balls:

I da im dokažem da nisam "ovisni narkoman" smo se dogovorili da neću pušit par mjeseci, jer sam vidio po njima kako su isprani pričama o ovisnosti+stari se svega nagledo tokom rata.Evo prošla 2 mjeseca da nisam pušio i vidim da im se polako mjenja mišljenje jer su skužili da se ja nisam promjenio otkad nepušim.Još sam skinia sve dokumentarce sa vutre.tv koji imaju prevod i još par stvari i reko starcima da pogledaju to sa mnom i to se gleda ovih dana.

Uglavnom u svemu tome sam skužio da ne ide to brzo i nemožeš mišljenje promjenit sa par činjenica jer ispiranje i poistovječivanje sa teškim drogama traje već predugo.

I još najbitnije da bi oni to mogli oupće prihvatiti treba ispunjavat svoje obveze(posao,fax,odgovornost)bar dok se ne uvjere, jer će inače sva sranja pripisivati drogi,e zato im treba razbit stereotip da trava mjenja osobu(ako si ljen i sklon zabušavanju inače, takav ćeš bit i napušen).Kad vide da ti funkcioniraš dok "odgovorno" pušiš nemaju izbora nego mjenjat mišljenje.A poslije će sve doći na svoje mjesto.

Znam da to nije lako,al ako starci nisu skroz konzerve isplati im se objasniti jer ja kad pogledam malo zadnjih par godina, skoro jedine stvari za koje im serem su vezane uz travu(s kim si,di si ,šta radiš),i stvarno mi se više nije dalo izmišljat i srat im zbog ovako jedne stvari koja mi je praktično postala način života.Otkad znaju osjećam nekakvo olakšanje i uvjeren sam da će starci to prihvatit i da ću moć pušit doma ako oću.Ja imam još ok starce.
Eto toliko od mene :rasta1:
DRŽTE SE

sretno glosy:thumb:
 

doors_of_perception

Aktivan Član
28.10.2005
1.095
51
0
37
ahhhhh...trava i starci...to je luda tema majke mi ( i oca) :D

našli mi 4 puta travu, lule, bongove, jedno 10tak puta rizle, spore, kesu muhara, stoput doma došo mrtav pijan...prije 3 godine stara mi našla 2 paketa, al ono, baš na glup način, išo ja spavat i skinuo hlače i zaboravio buxat ganju....stara išla prat robu, ja se taman budim i vidim kako vadi pakete i gleda starog... bilo je to predivno buđenje, samo sam sebi reko "jebiga, sad je game over, nema više da ne znaju"...

stari otvara robu, gleda i pita me da šta je ovo? ja mu govorim trava, a šta ću drugo...i gledam čovjek se izbezumio, nikad neću zaboravit kolko je to moje starce pogodilo, ko da im se urušio svijet...ono, baš tipično: "ajme bože, zar se moje dijete drogira?! šta sad, kako da ga spasim od tog zla???" meni je bio bed, naravno, ali sam se držo i mislio da moram to odradit do kraja jer da nema sad više druge... i pita mene stari: "I, šta ćemo sad?" mislim, to je baš nažalost uvijek tako...da šta ćemo sad, baš vidiš kolko ti roditelji ne vole te droge i kolko se boje... meni je za njih zbilja žao, ono istinski, ne zato šta oni nisu za travu, gljive ili šta ja znam više, doslovno me boli ***** dal netko želi ili ne, njegova stvar, on ima svoj život, ja svoj i tu nema poveznice po izborima, nego to što su izabrali biti uvjetovani, što nemaju svoje viđenje toga, što su protiv nečega a ništa o tome ni ne znaju....jebiga, to nam svima smeta...ja sam stoput reko staroj: alo ženo, pa budi ti protiv bilo čega na ovom svijetu, ali znaj zašto i neka to bude tvoje razmišljanje! a ne ono ja sam protiv nečeg a ni ne znam zašto...

Najjače mi bilo kad mi stari isto namiriso buxu u kući...ja budala, imo 2 godine buxu u hodniku od stana, ono, čim uđeš pa pored vrata di se jakne vješaju, i nakon 2 godine, hvala bogu, čovjek namiriso...i dolazim ja kući, a taman mi bio dan prije našo ta 2 paketa:D (nisam uspio prebuxat to jer nisu spavali tu noć i svaki put kad bi se usto iz kreveta, ono bi pitali di ćeš) i stari mi otvara torbu...a ono unutra narko laboratorij brate mili, nedaj bože da to netko ponovno nađe; nekoliko kutija rolica, king size role, lule od metala koje sam bio radio, pa od drva, pa bongovi homemade pa jedno 4-5 upaljača ma bezbroj stvari i za kraj 80grama vutre predivne, ono sve kifovi crveni žarki... i stari sve to zavali u školjku pred menom a ja išo dokle bacit polu punu najlon kesu u gajbu pored kuće sa ovim potrepštinama za konzumaciju:D

E, onda sam išo probat tehniku edukacije...6 mjeseci sam ja njima svaki dan vršio predavanja o travi, društvu, zakonima, državi bla bla, sve ono o čemu serem i ovdje:D... i otvorio se ja, najiskrenije i najdublje, imao sam zbilja najbolju namjeru, govorio im da ja nisam za to da oni budu za travi ili da ja pušim već čisto da sami donesu odluku o nečemu a ne da budu pijuni koji donose kao neke slobodne odluke a zapravo ko roboti vjeruju u nešto slijepo...i govorio im kako se trava puši, konzumiranje rekreativa i napušavanje vs. istinsko izbrijavanje, pa odnos tradicionalnih društva kako oni to upotrebljavaju i mi u ovom društvu, čak im i neke dokumentarce pokazivo o ganji i ayahuasci i šamanima....i nakon 6 mjeseci moje muke i napora da im se otvorim i da im pokažem, meni stara samo govori: "Pa ti si u to totalno zaglibio!" E, tu sam stao i sad, godinu ipo nakon više mi ne pada na pamet išta prozborit na toj istoj razini...

Mene srce boli, roditelji brate mili, ljudi koji nam podarili život i koji ga podaruju iz dana u dan, brinu se za tebe, hrane te oblače bezuvjetno vole i brinu se, znači najbolji ljudi i pravi prijatelji i u nevolji i u sreći, netko tko je uvijek pored tebe kao najznačajnija osoba na planeti, ali ta trava tolko nas razdvoji, uništi povjerenje...i onda ja sa naj namjerama mislio nekome reć otvoreno i iskreno zašto i kako, da bih nakon 6mj truda i iskrenosti dobio odgovor: "Pa ti si u to zbilja zaglio, poslušaj se kako ti to braniš, ti si podržavaoc droge"...jebiga ljudi, imajte na umu jedno, a to sam i pričao sa starijim uživaocima i hašišarima koji imaju već preko 35dina i starci im hvala bogu znaju da kure... fora je u tome šta većina naših roditelja je i bit će zauvijek protiv svega toga... ali sad, kad imaš 20tak godina, kad si još na faxu ili započinješ neki posao, zbog te brige i ljubavi prema nama, sistem im je to zloupotrijebio i iskoristio tu jaku/slabu točku... i tako, naši se boje jer misle da je to nešto od čega si gluplji ili putem čega bježiš iz realnosti, skrivaš se ili pak put do težih droga, kako mic po mic pa se navučeš na nešto teže, a i uostalom, rijetko kad ako se čovjek i napije i ne puši niti cigarete znaš da je cijeli njegov život usmjeren kontra tih stimulansa ili ičega što mijenja svijet...oni se zapravo toga i boje, nedaj bože da nekom od njih daš neke gljive na slijepo, to kad bi ih počelo prat, njihov mozak i razum bi se toliko uspaničili što im se slama, da ta potreba za kontrolom bi dovela do totalne panike i kaosa...jebiga, druge su to generacije i tipovi ljudi i nema tu više povratka... jedino kad već budeš imo nekih 35 godina, kad imaš curu/ženu, možda dijete, posao, stan svoj ili šta već šta je u ovom društvu koncept normalnosti i situiranosti, e onda kad starci vide da i dalje pušiš travu, onda bogami više na to ništa ni je mogu jer vide, hej pa on je formirana ličnost, postigao je nešto u životu..pa valjda ta trava i nije toliko negativna kad ima nekog postignuća iza sebe...nije da će ikad to prihvatit, ali onda bi se morali smirit jer im ne bi bilo druge...

Meni i sada, evo baš juče, prekjuče kad god, skoro svaki dan, dođe stara ili stari i kažu: "Ja znam da ti pušiš travu i dalje"...prije sam govorio da pušim, otvoreno, ali sada zajebi, kad imam trave to u gaćama držim, više po kući ne buxam ni rizle, cigare, upaljače, jer stara mi čistunka i nađe za dan-2 ono šta se buxa...tako da nakon stoput pronađenih rizli, opametio sam se da doma više ništa ne buxam:D al kad mi stra tako uleti sa spikom, ti pušiš i ja to znam, ja samo kažem, ne ne pušim, a tebi bi bilo bolje da se malo educiraš i da imaš svoje mišljenje...ali zajebi, nema od toga leba, nikad na zelenu granu s time i nikad pomicanja s nulte točke ili one below zero prije... tužno al istinito...

Šta se tiče testova, i to mi jednom uvalili, jer pametnjaković od frenda pao, a stari mu lud lik, strog i ima agresivan nastup (nije on loš lik, njegov stari, ali nastup ima loš, grub, oštar), i on reko da to rizle od jednog drugog našeg frenda, hvala bogu njegov stari zvao njegovu staru i mog starog, počeo neke nebuloze pričat da nas se pošalje u komunu, ova stara od mog prijatelja mu samo rekla da šta to on priča, moji to ipak shvatili ozbiljnije i uvalili mi test....srećom, podmetnuo sam pišaku i bio negativan...iako je to samo bila olakotna formalnost....što je super inače bi im se i ta slika pozitivnog testa urezala u pamćenje...ono vau, jaka stvar... frend ipak pao, on bio pozitivan, stari ga prebio i evo, čovjek od tada, a tu ima već 2 godine, ne puši (zadnju pušio svoju uzgojenu domaju) a svaki dan s nama kurio 2 godine...pih....i najvj da više nikad niti neće zapalit jer ga prpa starog koji bi ga odma i probio.....zato kad sam nakurblan niti ne idem tamo kod njih, samo mi fali da taj mamlaz od 2 metra i siće da mi skica oči ko neki pandur...

Imao sam i fazu te iskrenosti, kad sam bio spreman reć i starom i mladom da pušim...totalno me već bio bolio *****, bio sam prso više za to skrivanje...i uhvati mene njegov stari, bio šeto psa (pit bull, ali totalno zakon, igro se s njime i stavljo mu šaku u usta stoput a taj prizor izgleda zastrašujuće, pit bullčina najjača i najveća koju sam vidio, bio prije u borbama ali sad je već dosta star i usamljen pa pati:lml_spam:) i žviždne on meni, pređe ulici...i sad zamislite taj trip...počne on samnom pričat o travi zbog sina i svega toga šta je bilo u to vrijeme...kaže on meni: "Ti pušiš!" ja mu kažem "Da"...on meni, pa ti si i sada napušen...a bio pljugu zapalio jaka stvar... i pita on mene:"Kaži ti meni zašto pušiš marihuanu?"...i pričam ja njemu otvoreno pola sata baš otvoreno, šta zašto kako, koja priča iz svega toga itd. i nakraju on meni govori: "pa ti si to meni tako sad predstavio da i meni dođe da zapalim"...ono u smislu ko da sam to idealno predstavio, prebajno... i govori mi lik na kraju razgovora: "Pazi šta ti kažem, ti ćeš kad tad završit na heroinu, garantiram ti"...mislim, šta reć, ko ga jebe uostalom, jel uopće uzeo u obzir da se protivim kemiji jer znam da je beznačajna i bez duše i da ne želim niti imam potrebu uzimat išta od svega toga...glupost

A i komp mi krcat svega o drogama, ko šta kaže red, starci ti prođu pored kompa, a ono samo počne izletavat o gljivama, travi, biljkama za koje nisi ni znao da postoje:D a i marihuana non stop piše kad si na ovom forumu, tako da stara svaki put kad prođe pored kompa samo pročita to i već zna da sam na ovom forumu di se narko obrazujem sa kriminalcima:D:keepoff:
 

doors_of_perception

Aktivan Član
28.10.2005
1.095
51
0
37
[FONT=&quot]Gloss amico, meni žao što ti sad fešta doma...ali pola nama to suđeno...kad tad, pitanje vremena...jer roditelji skuže između redaka, nisu ni oni glupi, brate ako sam zapalio 10000 puta jednom moraju probit, a i kad se igramo s tim uzgojem a živimo s njima u istoj kući...eh, to je prevelik rizik:( napisah ovu bibliju da ti poručim sve verzije koje sam i ja imao i imam sa tom travom...i sa tuđim roditeljima i sa svojim i to milijon puta doslovno...pokušao sam biti otvoren i iskren i otvorim it razmišljanje, ali samo kontraefekt jer kasnije oni to znanje zapamte pa na tu šablonu probijaju...samo se čovjek oda a i ispadne branioc zla i već teško navučena osoba...onaj tko nije za drogu nije i nikad niti neće biti...spas bi mu jedino bio da ga život odvuče na kraj svijeta, u neko društvo tipa maroko ili indija di je to prihvaćeno ko najnormalnija stvar koju konzumiraju ljudi poslije posla (iako, svaki dan kurit po kocku šita na nargilu, nije ni to baš pozitivno, iza svega toga stoji itekako sranje i mafija) pa da onda vide da ako 1000 ljudi pred njima svakodnevno zapali a imaju 50-60-70godina, da onda valjda nije moguće da pola države budu narkomani...do onda, ovo su samo puste riječi a i briju da nam ovo faza i da uskoro tako i onako više nećeš pušit..mladost ludost kako bi se reklo...

Izdrži, vidi kako ćeš, polako to s njima riješi, ništa na grubo ili brzo...stvari sada nek se malo slegnu...starce ti ne poznam, tako da ne znam dal ćeš im reć da i konzumiraš općenito ili šta već o toj biljci na ekukativnoj razini, pametan si momak pa ćeš već nešto i smislit, ali evo, par riječi ohrabrenja i razmijene istog iskustva, da izdržiš...nije lako to sa starcima:) a tako i onako, kad sve to prođe, za kojih mjesec-2 kad se sve polako već i zaboravi, onda ćeš na to gledat kao prošlost i sve će biti lakše:)

lijepi pozdravi i drš se! :thumb:




p.s. post mi je bio predug za u jednom komadu:D :D to mi se već dugo nije dogodilo još od ranih početaka bivanja na vutri.org:D biće da me nešto danas ide, ako nekom treba esej kakav neka javi kod me još pere:D
[/FONT]
 

3ananasa2

Aktivan Član
05.06.2007
213
9
0
38
ej doors ovo što kažeš da ti je lik reko da češ završit na heroinu , ja bi puko totalno i u tom trenutku bi ga vjerojatno bez razmišljanja puko u glavu , znam da je glupo to napravit al zamračio bi TOTALNO!
sad kad sam ovo čito obuzeo me neki bjes , onaj iskonski gnjev naših rođaka majmuna uskonosaca:D
šta njega uostalom boli kuratz na čem ću ja završit , mrzim take konje i vjerojatno bi ga izbo nečim u tom trenutku , eo sad sam puko već...
*****ti ljude i državu svi guraju nos di im nije mjesto , kolko god holandija bila sjebana u nekim stvarima samo zbog ovakih situacija bi se odselio tamo!!!
 

elephant0r

Vutra Veteran
17.09.2007
1.495
60
0
39
ja sam iskultivirao stav "nije me briga sto mislis, no svejedno si savrsen. Bas kao i ja. Zato ti pruzam ruku kao bratu i volim te unatoc svemu"

Ljudi to osjete, postuju i prigrle te bez obzira na povrsinsko stanje stvari. Ovakav stav je veoma ucinkovit jer osoba koja te zeli mjenjati shvati da si sasvim normalan, a da je ona ta koja se ponasa neracionalno, manipulativno, agresorski, poremeceno cak.. Naravno to im treba dati i do znanja, ali ne rjecima i silom kojima se izaziva jos vise vatre, nego u kljucnim situacijama suptilno, SMIRENO, ODRASLO, bez arogancije i trunke krivnje u sebi probudit u njima samokriticara koji ce zalijecit devijantno ponasanje, uravnotezit osobu i na kraju ju ostavit u stanju da se osjeca tebi duznom jer ti je ucinila nepravdu radeci iz straha predrasude temeljene na neznanju.

Izdignite se iznad onoga koji je iznad vas.
 

doors_of_perception

Aktivan Član
28.10.2005
1.095
51
0
37
Ananix, to ti sada nick jelda?:))):ninja:

znaš kad sam ja bio puko?:) on ti je inače, između ostalog (radi i u hotelu), izbacivač...i naravno većina njih ima taj stav grub jer im takva profesija sa pijanim ljudima, iako, nitko nema pravo maltetirat ljude koji nisu ništa skrivili al to ti dođe ko profesionalna deformacija izgleda... i bio ja u hemingway-u u opatiji di on radi i njegov sin dj s kojim sam dobar jako i družim se, i upozno jednu curu, pleso s njom brijo i još neke sitnice, a jedino praktički ja i još jedan frend kad dođemo dole u to sranje( di svi uštogljeni i glume neku elitu a nitko nema kune u đepu i svi kupuju onu mini pivicu za nenormalne cijene pa ju pijuckaju na slamku 7 dana) se zajebavamo, ono skačemo, dižemo noge vrtimo se u kolu itd. zajebancija zdrava...i onda ispadneš ko neki luđak nenormalni, što je baš i dobro za inat tim mamlazima koji glume..ali dobro... i bio ja s tom curom, pleso, zezo se i kasnije dođe ovaj o kome pričamo, stari od frenda do ekipe u autu koja me čekala i kao pita ih da na kojoj sam ja drogi? kad sam to čuo sljedeći dan puko sam! a imao sam s njime još jedan slučaj, kad je frendu uvalio šprehu kad sam ulazio u taj club/kafić (koja kombinacija, ne znam di toga ima u svijetu osim u hrvatskoj)...on govori ovome koji bio ispred mene: "Ja vas promatram duže vrijeme...vi ste non stop nadrogirani, pogledaj si zjenice!" a debil to priča liku koji niti ne pije niti ne kuri ništa ama baš ništa, čovjek bio trijezan trijezan...tako da debil, šta ćeš, nema mu pomoći:)

Tim ljudima najbolje doć za kojih 10tak godina i reć mu:"Alo kumpa, jesam na dopu završio možda a?" i onda ga posrat u praksi i ko ga jebe...:vb_smash::respect:

Hahaha...a da ga puknem na to ne mogu ni pomislit...ima 2metra i nekih 5-10cm, bavio se borilačkim vještinama, dan danas ide u teretanu i čovjek stvarno dobro građen, ne nabildan već mišićav i jak...kad lupa, onda i obara a ostala mu šema da udara low kick pa kad ti slomi rebra da vidiš:D

Jebiga, to nam taj mentalitet i ljudi protiv droge općenito i mrze ju pogotovo kad im djeca u pitanju...tu padaju glave :p



I još da editiram, pošto vidio da slonče odgovorio i fino se nadodo:) definitivno je tako, agresija samo rađa novu agresiju i to je beskonačna vrtnja u krug di nitko neće popustit...čisto doljevanje na vatru. Mislim, ljudi su tako i onako unatoč čak i najgorim manama ipak predivna bića i ako već sami to ne vide, uvijek je lijepo gledat tu ljepotu koja leži u svima nama...a i mržnja i ljubav imaju isti početak i impuls...jedino šta se on isfiltrira kroz nas pa se rasčlani na dijametralno suprotna značenja...

tu je i onaj čisto logičan razlog zašto uvijek moramo radit ok...zato jer moramo:) i nema tu pomoći...ljude moramo vidjet pozitivno, moramo radit pozitivno itd. čist zbog nas samih da ne popizdimo ili da se ne unažađujemo i pumpamo negativnim mislima i osjećajima...i to je taj čimbenik koji je točka na i...naravno, riječ moramo je u drugom planu jer ipak ovaj svijet će uvijek imati bezbroj više pozitivnosti nego mana...bez premca...šteta jedino šta čovjek sam ne vidi neke ljepote...a ima ih kolko god ti srce poželi
 

cricket.

Aktivan Član
31.08.2008
74
0
0
34
ja ne mislim svojima rec, mislim stara mi zna, uhvatila me je indirektno kako motam, nasla mi rizle, pipe mi nasla... stara je to vec jednom prosla sa burazomd avno, nasla mu kako sadi u svom stanu ali drugo je to kad ne zivi doma i ima svoj stan.

ja u razgovoru sa svojima nebi nista postigao, jer znam da stari nikad nebi pristao na nesto slicno, da bi to odmah islo na policiju bla bla.. u biti me boli briga znali ne znali, zivim svoj zivit i to je to.. rec im necu, ako saznaju nekako objasnit cu pricat cu ali prestat necu. :)
 

Bugi

Aktivan Član
10.11.2006
515
14
0
37
nevezano uz sve moralne probleme toga, cinjenica je da je trava ilegalna za posjedovat i uzgajat.
a i cinjenica je da vecina roditelja ne zele da im djeca budu u ikakvoj opasnosti.
i tako da sve uspijesno objasnite sto je zapravo trava i pokazujete primjerom, stvar je daste u konstantnoj opasnosti sa kojom se tesko pomirit.
tu mi je zao najvise...
 

Kurblaj Kan

Aktivan Član
15.12.2006
1.812
77
73
Kak me ovo sad deprimira sve jer znam da me uskoro čeka

A ova tema u biti nije uopće bila toliko o roditeljima tj. Ja sam za ju je pokrenuo potaknut mojom pričom o mome bratu kojem ja uporno nisam mogao dokazati da trava nije nešto loše, tako nešto ni ne sjećam se više.
Uglavnom eto moj brat sada više uopće ne mrda na moje pušenje čisto kaže to je moja stvar i ne sere mi ni ništ(čak mi rješio jednom) on osobno ne puši i nije ga to nikad interesiralo ali čak me i pito pred koji dan koliko bi meni trebalo kao da ja rješim ak bi on htio jednom zapalit s svojom legicom(probo je jedno dva puta dosad travu ali nije osjetio nikakav efekt) tak da eto brata sam bar rješio iz priče
 
15.05.2007
17
7
3
51
hm.. nemam starce vec poodavno tako da nisam suocen s problemom . no ... imam kcer 13 god zivi sa mamom i drugim "tatom i malenom sekom" navrati ponekad do mene... pa pita ..nedavno smo imali razgovor o tatinoj kutijici ispod stola sto je to i zasto... hm .. znam da sam nekad imao pricu kad ja budem jednom imao svoje dijete ja cu bla bla.. uglavnom nije bas lako ... klinka je to ... napuhali su ju tamo a ona opet gleda nevjeruje sve .. pa ti sad objasni.. i tako pomalo to je samo ponekad za relaksaciju .. nije tako lako uvjeriti svoje djete da to nije nista loše .. loše je bar za nju... trudim se ne motati kad smo skupa ..cita me bar mislim kad me vidi i nespusta pogled .. oči u oči .. nije neki filing ...nadam se da ce jednom kad za to dodje vrijeme bar biti dovoljno razumna pa da mi kaze .. cuj ja bih probala a da se ne petlja s ološem po vani .. tad bih znao da je uspijelo i da odnos koji pokusavam stvoriti s njom bude baziran na temu tata -frend a ne bauk... hm..
mozda je of teme .. eto ima i toga..
 

gloss_zelenky

Vutra Veteran
01.09.2006
920
28
48
77
Drago mi je za komentare silne, trebale bi se stvari malo pokrenuti,ali vidim da je to stvarno problem u ovakvom sjebano-dezinformiranom društvu.

Pustio dokumentarac Run from the cure (sa neta) i sjebalo se na pola pa se nije
niti pogledalo do kraja.
Majka ima iste one brije 80% narkomana je počelo sa travom ovo ono,
ja rekao da su to debili jer im ovo nije bilo dovoljno i htjeli
se izgubit u stvarnosti što trava kao takva ne napravi (bar ne toliko :p).
Vidim da joj se lagano ruši cijela koncepcija u glavi,ali svejedno je još jaka
paranoja i izbrijavanja da je to loše da to nevalja...trebat
će još puno posla jer ispod je druga osoba koja je to spremna prihvatiti. Dug je put, imam vremena i samo polako, pokazati primjerom da se sve može
i da te ništa neće spriječiti od tvog cilja kad si ga zacrtaš!

Čak sam otvorio boks i jeeeedva je dovukao da malo prođe prstima
po kristalima nek vidi PRAVI miris marihuane, ne onaj "smrad" koji ispušta kada
cvjeta što joj se gadi :p
Napravila je grimasu ovo ono i njuši,ali poznajem je predobro da bi sakrila
kako je zapravo miris super, još ubacim opis kao limun-citrus-voćni i samim
time i ona skuži da je stvarno tako (makar to ne kaže:D) :dunce:
Led je probijen, veselim se budućim upitima i razgovorima jer nema šanse
objasniti sve u pola sata priče,a mozak zahrđao od lažnih informacija....

Malo pomalo do cilja ;-)

Sve vas volim ljudi :respect:

Peace :maryjane:
 
16.07.2008
24
0
0
35
Jako lijepi tekst Doors.

Meni je isto lagano dosta laganja izmisljanja dok idem skurit negdje gens itd, vec mi je bar nekih 5 put tako malo falilo da kazem , no svaki put sam bio ljut i zivcan bas radi toga kako nerazumju i kritiziraju nesto o cemu pojma nemaju stoga to najvjerojatnije nebi proslo tako dok sad gledam drago mi je sto nisam nista spominjo.

Ja mislim da (bar u mom slucaju) se definitivno neispalti rec starom da pusim travu jer bi poludio najvjerojatniej bi me istjero iz kuce, sto bi se jos snaso i nije mi neki tolko problem vec je problem u tome sto bi ja na takve stvari zivce izgubio , nepodnosim kad mi neko prica o necem o cem pojma nema (ili misli da zna da je naucio iz novian i vijesti).

Već vidim onu standardnu recenicu marihuana vodi do trezih droga , sutra ces prijec na kokain il sta vec, takve stvari jednostavno nemogu slusat.

Inace mi stari obozava uzgajat cvijece, brinut se o vrtu, sto me potice da krenem uzgajat i polako vremenom govorit starom pokazat mu tu ljepotu cvijeta i da u tome nema ama baš nista lose. No širi se previse dezinformacija o marihuani i njenim utjecajima nazalost pa roditelji imaju krivu percepciju svega toga
:mrtva_banana: