Kako marihuana ubija stanice raka

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Highty

Aktivan Član
05.09.2005
162
50
0
Ovo je samo jedno u nizu raznoraznih istraživanja --- ljudi, ništa se neće desit ako mi sami nećemo djelovat!!!!! Eto, word up za članak i neka ih bude što više takvih na vutri!
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Curica 50
08.04.2009
31
8
8
48
Imam jedan primjer. Radio sam u ljevaonici 11.5 godina, pušim cigarete 20 godina a travu 10 god. Sistematski pregled smo imali svake 2 godine. Nikada nisam imao problema s plućima uvijek mi je bio kapacitet pluća 100%. Nepušaći nakon 10 godina ljevanja napušu 80%.
 
04.03.2010
5
0
0
44
pozdrav svim forumašima ovog zanimljivog foruma. Moram priznati da je upravo ovaj dokumentarac Ricka Simpsona potpuno okrenuo moje mišljenje o marihuani i da mi se gadi kad vidim što ljudska pohlepa i glupost mogu napraviti.
Jedna stvar me zanima vezana uz ulje, da li se za istu svrhu liječenja raka može koristiti ulje od hašiša ( koje je valjda najpotentnije od svega ) ili samo ovaj recept od Ricka?
 

Tarki

Aktivan Član
11.01.2008
1.184
139
0
37
Ne moraš čak ni raditi ulje.
Uzmeš hed i mažeš ga po sebi na komadu tijela di ti je problem. Doslovce.
Onda uzmeš taj isti hed i pojedeš ga il popušiš :)

Al oprez, jer mnogo je drugih psihoaktivnih igrača u igri.
Zato je dobro pušiti vutru sa manje od 15% THCa, čak bih reko da je i 10% mnogo dugoročno gledano.

Čuvajte se nizozemskih marketing hibrida.
 

Z&N

Aktivan Član
27.12.2009
3.360
5.540
298
leclerc je napisao(la):
Ma baš mi je drago što te moj prvi post ovako nasmijao.
Evo da te još malo nasmijem, dakle da li je ovo:
http://en.wikipedia.org/wiki/Hash_oil
nešto što bi se moglo koristiti protiv raka?
Sorry,nisam te imao namjeru uvrijediti,ali hash ulje se ne dobiva preradom hasha,kao što bi se na prvu dalo pomisliti,a uostalom to si i rekao,pa mi je zato smiješno.Ponekad tako reagiram,ali nemam namjeru vrijeđati.Uostalom,ja koristim vutru zbog ljekovitih svojstava (kad je ima :icon_sad: ),tako da,sorry još jednom.
 
04.03.2010
5
0
0
44
zlo&naopako je napisao(la):
Sorry,nisam te imao namjeru uvrijediti,ali hash ulje se ne dobiva preradom hasha,kao što bi se na prvu dalo pomisliti,a uostalom to si i rekao,pa mi je zato smiješno.Ponekad tako reagiram,ali nemam namjeru vrijeđati.Uostalom,ja koristim vutru zbog ljekovitih svojstava (kad je ima :icon_sad: ),tako da,sorry još jednom.

nema beda, ja sam to doslovno preveo pa mozda zbunjuje na prvu, definitivno nisam expert za maricu pa sam zato i svratio ovdje da se malo obrazujem :sick::icon_lol:
ali pitanje ostaje, da li bi ovakvo ulje (hash oil) moglo biti koristeno za ovu svrhu?
 

Z&N

Aktivan Član
27.12.2009
3.360
5.540
298
Pa da!U osnovi je isto,s obzirom da se extraktira pomoću alkohola i jedno i drugo.
S mog gledišta,koristi mora biti,jer ja samim pušenjem liječim bol u leđima.Što se eventualnih štetnosti tiće,hm...ja ih na sebi nisam uočio,ali ja ni ne konzumiram često (za sada :icon_lol: ).a koliko sam primjetio na nekim ljudima koje poznajem,nije im naštetilo višegodišnje svakodnevno konzumiranje.Zbog zakonskog statusa cannabisa,ne mogu ti reći da bi trebao pokušati s njim (ako se o tome radi?) Odluka je tvoja!
 
03.03.2010
9
2
0
60
badger badger je napisao(la):
u ovom tekstu cete vidjeti kako se rak liječi i kako nežele da znamo za to..

Administratori bi trebali onemogućiti plasiranje ovakvih postova jer mi vutra.org djeluje kao ozbiljan forum a potenciranjem čudotvorstva sa teorijom zavjere onemogućuje se racionalna rasprava o medicinski opravdanoj upotrebi konoplje tj. dekriminalizaciji i legalizaciji jedne vrlo korisne biljke.

Shvatljiva je ljudska težnja prema Panaceji (lijek za sve) ali to vutra nije pa kratko-znanstvena istina:
1. RAk je skupina od par stotina različitih bolesti koje dijele zajedničku osobinu - poremećaj u ritmu stanične diobe.
2. Uzročnici raka su višestruki, tj. različiti utjecaji mogu poremetiti ritam staničnog dijeljenja (kemijske tvari, radijacija, neki virusi, nasljedni faktori i najvažnije imunološki odgovor)
3. Rak nije primarno i samo ljudska bolest - od raka obolijevaju osim životinja i biljke uključujući i samu konoplju!
4. U našem tijelu (kao i u tijelu svakog višestaničnog organizma), od rođenja do smrti postoji ravnoteža napada i obrane. Neke stanice počnu se dijeliti brže nego što bi trebale ali takve "rakaste" stanice budu razgrađene (imunološki odgovor) u sastavne elemente za izgradnju normalne stanice sve do jednog momenta kada tijelo više ne može učinkovito odgovoriti na poremećaj i tada one bujaju u tumor. Ovisno o tome jesu li agresive prema okolini, razlikujemo doboćudni od zloćudnog tumora (rak). Nadalje, sama tvorba tumora ne znači da će nas rak ubiti nego su opasne metastaze tj. ubrzanim rastom stanica neke tumorske stanice dospijevaju u krvotok i neke od tih stanica izbjegnu obranu i rade zloćudne novotvorbe na udaljenim mjestima (Tumorske matične stanice- vidi dr.Đikić) koje otimaju hranu normalnim stanicama i slabe naš imuno(obrambeni) odgovor ubijajući nas indirektno jer postajemo imunokompromitirani (kao kod AIDS-a, tbc-a, dijabetesa i al.).
5. Zadnjih deset godina medicina je doživjela veliki napredak (vidi nobel prizes) baš u području onkologije(borba protiv raka). Tako da u USA, Njemačkoj, Fr i dr. razvijenim zemljama rak je stavljen pod kontrolu i vrlo uspješno se suzbija te liječi pa je kod njih na 5. ili 6. mjestu uzroka smrtnosti s tendecijom opadanja. Na žalost u Hrvatskoj je rak u ekspanziji i trenutno na drugom mjestu po smrtnosti a mislim da je u ex yu još gora situacija i ne vidim bitne pomake u zdravstenoj politici.

6. U medicinskoj javnosti debata o opravdanoj upotrebi marihuane traje već skoro 100 godina i neke države su vrlo učinkovito dekriminizirale i legalizirale - što želimo i kod nas. Znači umjerena upotreba marihuane ne može štetiti (za početak) a u nekim stanjima kao AIDS može dokazano djelovati. Sapient sat. Pitajte na izborima!

Zaključak: Sa svim naj stvarima u životu treba umjereno a osobito: sex, hrana, vino i trava!

Voli Vas dr. Grgur i nemojte samo donosit ono kupovno smeće u ordinaciju.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: cons

Beyond

Vutra Veteran
07.08.2006
1.948
335
0
38
grgur znam da zvuči djetinjasto naivno, neozbiljno i pretjerano tvrdnja da trava lječi rak... pogotovo dok to pročitaš na jednoj web stranici koja je posvečena travi... onak, vjerodostojnost takve izjave je 0
...ali thc i kanabinoidi rade organizmu svašta korisno, obnavljaju ga, dovode u red... postoje studije koje se skrivaju od javnosti, postoji mnogo ljudi koji se ljeće i koji su izlječeni koncentracijama kanabinoida odgovarajučim postupkom uzimanja... tako da nije ova tvrdnja o ljekovitosti toliko napuhana kako zvuči. Kanabinoidi imaju kompleksno djelovanje na organizam, i treba istraživati to još.

Da, naivno je vjerovati da thc lječi rak samo zato jer to netko tako tvrdi. Isto tako je slijepo i krivo odbacivati tu mogučnost samo zato jer to neželimo i nemožemo prihvatit i shvatit jer neznamo ništa o dubljem djelovanju kanabinoida na organizam. Trebaju nam konkretni rezultati na temelju kojih ćemo donosit odluke. Predrasude i slijepa vjerovanja su beskorisna.

https://forums.vutra.org/threads/5998-Holistic-Biochemistry-of-Cannabinoids
https://forums.vutra.org/threads/3922-Run-From-The-Cure-The-Rick-Simpson-Story

i zavjera oko trave nije teorija već dosta dobro dokumentirana realnost... preporučam pogledati ovaj dokumentarac http://vutratv.info/the-history-of-marijuana/
ako to nije zavjera onda neznam što jest
 

DirtyD

Aktivan Član
26.11.2008
155
2
0
33
U prilog tome da ne ispane da je ovo djetinjastvo mozemo dodati da se odredjene studije uopce nisu bavile THC-om kao ljekom za rak nego SINTETICKIM kanabinoidima koji NISU prisutni u Kanabisu... pa ono eto... al opet su to kanabinoidi i nasa draga biljka je insprirala znanstvenike da kreiraju te spojeve, ionako se manje vise sve u znanosti kopira iz prirode... Ti kanabinoidi cak nisu slicni THC-u nego djeluju na iste receptore u mozgu ko THC.Sad da ne razvlacim dalje, uglavnom imas ona dva osnovna receptora i ovisno od kanabinoida do kanabinoida se razlikuje jacina i odnos utjecaja na njih...
 

natura

Aktivan Član
29.05.2009
228
146
0
46
zavera ili ne, istina ili ne, da mi se desi ikakva teska bolest, najpre bi probala sa tim uljem, jer rezultati hemoterapija i radiacija i nisu neki, da bi prevagnuli, u krajnjem
da ne pricam o "lekovima" za diabetes, holesterol ili visok pritisak, koji ti samo drze stanje na granici da ne umres i zbog kojih postanes ovisnik od tih istih lekova
samo lekovi za holesterol recimo, sprecavaju nastanak koenzima q10 u telu (jer donekle nastaje zajedno za holesterolom) i ljudi bivaju sve bezivotniji, jer bas taj koenzim nam je potreban za stvaranje energije
cudi me sto su bas doktori i farmaceuti tako kriticni, jer sami znaju najvise o tome, barem sebe bi mogli da zbrinu zdravije, ako vec zbog para moraju da truju ostale
 
  • Sviđa mi se
Reactions: đokson
04.03.2010
5
0
0
44
grgur je napisao(la):
5. Zadnjih deset godina medicina je doživjela veliki napredak (vidi nobel prizes) baš u području onkologije(borba protiv raka). Tako da u USA, Njemačkoj, Fr i dr. razvijenim zemljama rak je stavljen pod kontrolu i vrlo uspješno se suzbija te liječi pa je kod njih na 5. ili 6. mjestu uzroka smrtnosti s tendecijom opadanja. Na žalost u Hrvatskoj je rak u ekspanziji i trenutno na drugom mjestu po smrtnosti a mislim da je u ex yu još gora situacija i ne vidim bitne pomake u zdravstenoj politici.

Molio bih neku dokumentaciju za potvrdu ove teze. Ako se pod izliječenjem smatra produživanje života za par godina pa ponovna pojava raka onda ne govorimo o istoj stvari. U klasičnoj medicini još uvijek prevladava terapija kemoterapijom čija je uspješnost po nekim podacima 5 %. Ispravite me ako griješim
 
03.03.2010
9
2
0
60
natura@ svatko može vjerovati i izabrati za liječenje što ga volja ali nije korektno javno širiti defetizam. Naime, neovisno o zavjerama, vutra dijeli sudbinu svih drugih herbalnih lijekova pa tako i kod primjera kolesterola i antilipidnih lijekova koje spominjete, češnjak je dokazano efikasan ali se ne uklapa u vladajuću medicinsku doktrinu. Jeli to zavjera protiv češnjaka?

leclerc@ Za potvrdu "teze" mogu navesti primjer karcinoma štitnjače (sa diseminiranim metastazama) koji se liječi 99 %.
Kemoterapija je stari naziv za citostatike (jer je prvi citostatik otkriven kemijskom manipulacijom iperita). Moderna kemoterapija koristi terapijske koktele gdje su biljni alkaloidi među najmoćnijim sredstvima za zaustavljanje mitoze, npr: taxani iz biljkeTaxus brevifolia, vinskristin iz Catharanthus roseus (halucinogen iz kineske medicine),Podophyllum peltatum i još neke moćne biljke.
Današnja kemoterapija može zaustaviti ili ubiti stanicu bilo kojeg raka ali je problem što ti lijekovi još nisu dovoljno selektivni pa su nuspojave vrlo teške. Kod nuspojava će vrlo vjerojatno cannabis pronaći medicinski opravdanu primjenu jer su zadnja ispitivanja obećavajuća.


Uspješnost terapije raka više ovisi o medicinskoj politici nego o efikasnosti samih lijekova - tako bi bilo dobro da na idućim izborima osima za dekriminalizaciju trave, upitate političare i što misle o uvođenju treće linije kemoterapije za oboljele?

*_-
 
  • Sviđa mi se
Reactions: cons