Kako marihuana ubija stanice raka

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.456
3.198
Bekaa Valley
izvini (ne ulazim u to da li prodajes ili poklanjas), ali pravilnik je jasan, po istom suspenzija na 3 dana i 60 negativnih bodova

14. Bez ponude/potražnje ilegalnih proizvoda
Marihuana u ex-YU zemljama još uvek nije legalizovana dok sloboda govora postoji, zato, da bismo ovaj sajt održali legalnim, strogo je zabranjeno nuditi i/ili tražiti prodaju ili razmenu bilo čega što je ilegalno u bar jednoj od država bivše Jugoslavije, počevši od semenki Marihuane pa do Marihuane već spremne za konzumiranje.
Skrećemo vam pažnju da je strogo zabranjeno obraćati se ljudima, a posebno administratorima sajta, kako na forumu tako i preko kontakt forme na sajtu za zahtevima za nabavkom (prodaja/poklanjanje/razmena) bilo kakvih ilegalnih sredstava (uključujući i Marihuanu) i ukoliko tako nešto uradite možete i najverovatnije ćete biti trajno banovani.
 
20.08.2013
25
33
13
VAŽNO: GW Pharma započinje kliničku studiju bezbednosti Sativexa u terapiji tumora mozga - rekurentnih glioblastoma - temozolomidom

GW Pharmaceuticals, kompanija koji proizvodi Sativex, oralni sprej od tinkture kanabisa, najavila je početak I faze kliničkog istraživanja bezbednosti, tolerabilnosti i farmakodinamike Sativexa u terapiji rekurentnog glioblastoma intenzivnim dozama temozolomidom. Glioblastom (glioblastome multiforme) je najčešći i najsmrtonosni maligni tumor mozga, od koga u Srbiji godišnje oboli i do 250 osoba.

GW su započeli sa regrutacijom pacijenata za A fazu kličničkog istraživanja, u kojoj će doktori najpre pokušati da utvrde bezbednosne parametre davanja Sativexa na maloj grupi pacijenata obollelih od glioblastoma. Ako rezulltati budu pozitivni, studija će preći u randomizovanu fazu B, gde će pacijenti uz temozolomid primati Sativex ili placebo.

Istraživanje će biti sprovedeno na Univerzitetskoj bolnici Sent Džejms u Lidsu.

Iako su stotine istraživanja u laboratoriji i na životinjama, kao i brojni anegdotski izveštaji pacijenata, pokazali anti-tumorno dejstvo kanabinoida, ovo je tek druga klinička studija na ljudima. Prvu pilot studiju je izveo tim dr Manuela Guzmana sa Univerziteta u Madridu, u kojoj je ispitivao anti tumorno dejstvo THC-a, primarnog psihoaktivnog fitokanabinoida, na malom broju pacijenata obolelih od rekurentnog glioblastoma. Za sledeću godinu, najavljeno je još jedno kliničko ispitivanje, ovog puta kanabidiola (CBD), u lečenju kancera, koje priprema tim sa Kalifornijskog Pacifičkog medicinskog centra (CPMC).

Pročitajte zvanični opis kliničkog isttraživanja na: clinicaltrials.gov

[Psihoaktivist blog]
 
01.12.2013
1
0
0
Pozdrav,
interesuje me kako možemo da proverimo da li je ulje dobrog kvaliteta? Gde je moguće uraditi analizu i na šta se treba obratiti pažnja? Koji je procenat THC koje ulje treba da ima kako bi bilo lekovito?
Hvala unapred na odgovoru
Milica
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.456
3.198
Bekaa Valley
sumnjam da kvalitet neceg ilegalnog mozes legalno proveriti, pogotovo u zemlji u kojoj si :) ako sama uzgojis brendirane biljke i napravis ulje ne moze biti greske po pitanju kvaliteta, a koliko sam shvatio od ljudi sa foruma koji su ga pravili, sto vise thc-a to bolje (ali za odredjene vrste bolesti, za neke je bitniji cbd)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: wave
05.12.2013
6
3
3
molim vas da mi recete kako mogu doci do kvalitetnog ulja, vec dva put bacam novac.. a ulje je veoma rijetko i prepuno alkohola.. ne pomaze mi za nesanicu, a onda sigurno ni za onu puno ozbiljniju bolest koju sam imala i zelim sprijeciti da mi se vrati
.
 
10.03.2012
10
0
0
50
Uspela sam prosle godine uzgajiti samo jednu biljku mislim da je zenska od semena kupljenog na ulici.Da li od te biljke valja saditi nove ako je rasla sama.
 

metalmaniac

Sve već piše na forumu, koristite Search. :)
16.10.2009
3.148
6.157
298
54
ako sam te dobro shvatio, imala si jednu biljku, i sada imaš od te iste biljke sjeme. to znači da je biljka bila hermafrodit (kanabis je inače dvodomna biljka, postoje M i Ž), i sjeme takve biljke nije pogodno za sadnju, barem što se naše primjene tiče, iz razloga što će potomci opet biti hermafroditi. to znači da ćeš dobivati samo hrpu sjemenja od koje i nema prevelike koristi (osim ako ćeš ga jesti)... :)

edit:

sad tek vidim, promašila si temu, i to kilometrima...
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.456
3.198
Bekaa Valley
moze i ovde to da se razjasni ako objasnis sta ne razumes, ukucas u google buy cannabis seeds ili kanabis seme i biras sta hoces i odakle ;)
 
10.03.2012
10
0
0
50
Hvala za odgovor,pisem pravu adresu ili nesto drugo,da li ce me uhvatiti na granici.Prvi put ovo radim i mnogo sam uplasena,a moram.
 

XsmokemashineX

not careful whit dosage
28.04.2013
689
1.053
163
Za provjeru kvalitetnog ulja uzmi malo tog ulja i ntrljaj na papir,ako je ulje crno i bljuzgavo los je kvalitet i vjerovatno nije dobro za ljecenje tumora.Razlog tome je sto ulje ne bude dobro filtrirano,bude prijerijetko,od losije sorte je napravljeno,dodani su aditivi ili THC nije bio zrel.
Najbolje je kad je boja zlatna na papiru nakon sto natrljas,sto je zlatnija to je kvalitet bolji.
To je Rick Simsonova metoda provjere kvalitete ulja,oni koji ne vjeruju nek pronadu na youtubeu Rick simson test oil potency ili nesto u tom smislu.
 

mazar

šaman
Poznanik Foruma
28.07.2011
1.551
2.971
188
:shit2:
jedino zlatno koje sam imao bilo je rađeno butanom, a to nije psihoaktivno dok ga ne zapališ..
Crno i čađavo je od svježe :maryjane: rađeno, ne mogu baš tvrditi da je nekvalitetno, možda zeru manje potentno nego rađeno sa suhom.
Sa etilnim alkoholom uvijek bude malo gušće, malo teže ide kroz šprice...
Neki ne žele raditi ni sa čim drugim nego etilnim, jer je za njih svaki drugi kancerogen (etilni je prehrambeni)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: mario339

Snjezana1971

Aktivan Član
17.01.2012
527
140
83
Nije li svejedno s kojim otapalom radiš kad i onako on vrenjem/kuhanjem tj. toplinom ishlapi i onda ostane ono što tražimo, dakako uvijek neko perferira neki svoj sistem i otapalo s kojim radi(može biti neki razlog ili jednostavno lakoća samog spravljanja tj. možda lakši i jeftiniji naćin nabave istog).Uglavnom sam ćitao razna iskustva i sve je stvar osobnog izbora valjda......
 
30.04.2014
2
0
0
Dali možda neko zna koji je najbolji način da se ulje uzme oralno? Dali može da se rastvori u čaj, ili je bolje sa hranom? Tata mi je vrlo bolestan, hoću da počnem sa tretmanom što pre...