Kako misli utiječu na našu okolinu?

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

420Florist

Zimbabwe
Banovan
25.07.2017
2.156
9.067
258
Harare
shitexpress.com
Pronađe se vrime, kada se jednostavno opireš problemima oko sebe i svoje okoline, i ipak to naravno trpamo sve u sebe, što rezultira negativnim mislima..
Imao sam mjeseci gdje sam stvarno imao problema, i u to sam vrijeme skroz bio depresivan (ne na nivou za psihijatrije), već jednostavno sumiraju se problemčići, kako iz privatnog života, tako isto ti pune glavu sa negativnim stvarima iz medija, i primjetio sam neku noć gledajući slike iz svoje privatne galerije growinga da biljke iz tog vrimena su skroz nikakve bile, i sada ja kontam zašto kako, zbog čega, a ovamo imam opreme za par tisuća eura sigurno.. naravno bitno je i znanje, ne želim reći nit tvrdim da sam botaničar sa diplomom sa harvarda, ali ipak se sjetih doktora cleev bextera koji je vodeći naučnik na oblasti detektora laži bio, koji je radio za američku vojsku i cia, i jednog dana je spojio elektrode na biljku, bockao ju je, puhao u nju.. ništa.. no slučajom igre, slučajno je pomislio da sprži list biljke sa elektrodama, stim da je čak preko 4 metra udaljeno stojao od biljke, a igla ona što mjeri je poludila bila.. tako da je isto experiment napravio sa 6 svojih učenika, postavio je 2 biljke, dok jedna trebala biti "ubijena" a druga je trebala da bude svedok, tako da su 6 tih učenika dobili zadatak (kojima su oči bile privezane) da izvuču iz "šešira" po jedan zadatak, a jedan od tih zadataka je bio da jedna od te 2 biljke bude ubijena, nakon "ubijanja" biljke, bexter je prikopčo "preživjelu" biljku na detektor, dok od 6 učenika su pojedinačno jedan poslije drugog ulazili u prostoriju gdje se "svedok" biljka nalazila, nakon 5 učenika, tek kod 6. koji je ušao u prostoriju (koji je ubojica bio), je igla poludijela i rezultat reakcije je bio strah..
uh al sam se spušio, kako god, šta vi mislite o ovome?
 

sale82ful

Drug Član
Poznanik Foruma
18.12.2013
2.641
10.742
358
Nesto sam jednom nacuo pricu o ovome, ali ne znam sta da mislim. :confused:
U slucaju ovog eksperimenta, ja bih se prije zapitao da li biljka zna tacno sta mi ustvari mislimo i onda to utice na nju, a ne misli same po sebi.
:razvaljen::
EDIT:
Hocu reci, mozda biljka ima moc telepatije.:D
 
  • Sviđa mi se
Reactions: 420Florist

420Florist

Zimbabwe
Banovan
25.07.2017
2.156
9.067
258
Harare
shitexpress.com
Sale, ja sam uvijeren u to da biljke mogu komunicirati izmeđusobno, pogotovo u šumi, gdje u zemlji gljive VELIKU mrežu međusobnih komunikacija stvore, nešto kao internet.. isto tako npr korijen drveta prestaje rasti u jednom smijeru kada naleti na mlađu biljku (u ovom slučaju ista vrsta drveta) tako da ta mlađa biljka/drvo ima šanse da se razvije.. nažalost snimak je na njemačkom, no možeš titlove izabrati:
isto tako postoji fenomen gdje sa pozitivnim ili negativnim mislima možeš menjati strukturu ovog elementa, vode", nzm kako bi se izrazio, pogledaj ovo, imaš isto titlove:
 

Space_Lulu

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
17.09.2015
491
1.957
143
Radni dan, 10:55, raditi ili kuckati svoje teorije na vutra.org? hmmmm.... o_O

Komunikacija je jedan patern, koji se ponavlja iznova i iznova i iznova. Na svim nivoima. Stav nas ljudi je često taj da smo mi nešto odvojeni od ovog sveta. Kao da je on jedno, a mi smo nešto drugo. A ustvari sve što smo napravili prati iste principe Prirode, koja prati principe Univerzuma, koji prati principe ko zna čega. Jer smo svi zajedno utkani. Verujem da ćemo doći do saznanja da sve komunicira sa svime. I time ćemo ponovo znati ono što su civilizacije i narodi, koje mi danas smatramo primitivnim, znali davno.

Engleski jezik ima izreku "throwing out the baby with the bath water", ne znam koji bi ekvivalent bio na našem, jugoslovenskom, jeziku. Jer kako je nauka stupila na scenu, mi smo odbacili sve ne-naučno. Sve neprirodno. I možda smo previše odbacili. Jer sada, naukom, upravo dolazimo do svih tih "natprirodnih" principa. Ironija, omiljeni alat Univerzima.

To što nama deluje da svet ne priča je možda zato što smo mi zaboravili da slušamo, a ne zato što ćuti.
 

Ceracki Mustang

Dr. Green Thumb
17.12.2015
797
2.901
163
43
Moje biljkice imaju muziku 00:24h ... mslm ujedno i indikator za problem, ako stane muzika stali su i ventovi koj vuku vazduh napolje :D e sad sto se teme isto tice, vise dusmani oko nas uticu na nase misli no mi na njih, jel kao sto je ta biljkica ugledala ubicu. Potres. Tako i mi kad ugledamo nekog koga i nemirisemo bas,.. Priroda je cudo :D
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Herb Gardener

shaolin monk

Aktivan Član
15.12.2016
942
6.818
233
Drago Plečko je u emisiji Na rubu znanosti pričao o kolektivnoj svijesti (starije epizode),Graham Hancock ima teoriju da je čovijek pod utjecajem psihoaktivnih biljki crtao crteže po spiljama.Sibirski šamani i ayahuascerosi govore o biljkama kao o učiteljicama.Sve znanje su dobili od biljaka. U Turskoj ima nalazište Gobekli Tepe sa T- kamenim stupovima na kojima su isklesani motivi torbe za koje Hancock misli da su bili puni biljaka sa dmt-em.Prošlost čovječanstva i utjecaj biljaka je zanimljivija i intrigantnija nego što tvrde arheolozi.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Palac

Blader

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
06.03.2015
1.324
4.894
188
Kolektivna svijest se može shvatit slično otocima. Na razini mora odvojeni, ispod površine povezani. Misli i emocije su kao ptice i oblaci koji lete sa otoka na otok, hrane se, a često i umnožavaju. Svi su prijemnici i odašiljači samo se ne spajamo na sve frekvencije nego točno ono što moramo čuti ovisno o strukturi nas samih...

Sve utječe na sve. Nešto zanemarivo, nešto puno. Sve ovisi o odnosa.

A što se tiče biljaka psihoaktivnih, one mjenjaju kut gledanja, iz drugog kuta percipiramo ono što prije nismo, a gledali smo. Postanemo svijesni toga što percipiramo, ugradimo u svijest, a onda inteligencija s tim kombinira i stvara "znanje". Imati samo visok IQ ne znaći puno bez svijesti. Svijest daje viđenje, a inteligencija povezuje uzorke i stvara praktično znanje.

Gledati svijet sa ovih 5 osjetila je put za puno mišljenja i stavova ali jako malo viđenja, dok onaj koji ima viđenja sve manje i manje ima zaključenih mišljena i stavova.

Ukratko vjerovatno sve komunicira samo kamen jako usporeno. Ništa nije mrtvo, samo je nešto u višem razredu. Sve ima svoju muziku, koja možda ne putuje prostorom ali se ipak osjeti i zato ta biljka na testu reagira... iako je pitanje zasto se spominje samo jedan test. Zašto ne ponovit sto puta jer bi se puno dobilo znjanja sa tim eksperimentom. Značilo bi da postoji polje koje ne detektiramo ili biljka ima neka osjetila koja nismo skužili ili oboje...:cool:
 

Papa Romeo

barba non facit philosophus
Prijatelj Foruma
30.03.2011
1.204
6.198
258
Nije mi se jednom desilo da ne cujem pitanje sagovornika, koji sjedi za istim skucenim stolom ni metar udaljen od mene, a govori poprilicno glasno.
Jednostavno mi misli, oliti, "duh" odluta na neko drugo mjesto, u neki drugi dogadjaj, pa se pocesto tamo i pozabavi :D
Biti svjestan podrazumijeva iskljucivanje svih informacija iz proslosti, takodje i onih vezanih za buducnost, u vidu planiranja, ocekivanja i strahovanja.
Potrebno je ocistiti um od svega i dozvoliti culima da rade svoj posao. Tada se otvaraju neki sasvim drugi horizonti i neka nova saznanja.

Apsolutno nista u vaskolikom Univerzumu nije samostalno. Sve je u kontaktu i sve zavisi jedno od drugog, treceg...
 

Space_Lulu

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
17.09.2015
491
1.957
143
Aeneralno se slažem, ali... ne bih se složila sa delom da
Biti svjestan podrazumijeva iskljucivanje svih informacija iz proslosti, takodje i onih vezanih za buducnost, u vidu planiranja, ocekivanja i strahovanja.

Moje neko doživljavanje stvari je da svesnost u tom smislu ne podrazumeva isključivanje već prihvatanje.
Ako misli beže u prošlost ili u budućnost, potrebno je prihvatiti te misli i suočiti se sa njima. Mislim da ih samo tako možemo uravnotežiti, i osloboditi svoju svesnost njih time što ih upoznamo.
Guranje nečega kategorički od sebe samo toj istoj stvari daje energiju inverzno.

Tako da donekle to stanje svesnosti bi bilo oslobođeno misli o prošlosti ili budućnosti.
One tehnički možda jesu "isključene", ali samo zato što su upoznate i integrisane.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: 420Florist

No Joke

Predvodnik Krda
Poznanik Foruma
10.09.2012
5.084
17.174
398
42
Tacna
E to u vezi vode, strukture i njene promjene. Ima tu negdje na forumu dokumentarac što sam već postavio o tome, al neam pojma gdje, negdje jesam. Mislim da je naš ili sa titlovima.
E sad moja teorija je slična ko od onog filozofa što je tupio da sve potječe, sastoji se i ovisi o vodi, a na kraju je umro od dehidracije od previše razmišljanja :D. Neznam kak mu bjaše ime, al u to doba su ga proglašavali luđakom. Danas smo svijesni toga, naš planet i naše tijelo sadrži 70% vode, svaki živući i biljni organizam sastoji se od vode, a svima nam je glavna odlika da bez nje nemožemo opstati. E sad tu dolazi do toga da voda mjenja strukturu ispoljavanjem negative u bilo kakvom obliku. Njeni savršeni kristali poprimaju strukturu totalnog kaosa. Svatko tko ima bolji mikroskop i sam se može uvjeriti u to. E sad tu nastupa zaključak, brigom, negativnim mislima, pesimizmom i općenito negativnim stavovima čovjek nesvjesno utječe na svoje zdravlje jer voda kojom je ispunjen te informacije poprima i mjenja strukturu u totalni kaos, što dovodi do narušavanja zdravlja, kiseljenje organizma promjenom našeg ph. To sve rezultira raznoraznim boleštinama. Ne govori se uzalud da je smijeh lijek i da čovjek uvjek treba ostati pozitivan. Znači to je to što prca naše koke a nije naš pijetao...Voda! Ona nas, formira, pokreće, ali osijeti i čuje, na kraju krajeva mozak nam je sačinjen od 75% vode. Misli i dolaze od vode, jbg. dehidriraj i imat ćeš halove. Znači, popi vode, budi pozitivan i bit će bolje ;) . Okolina utječe na misli, ali misli utječu i na okolinu, sve zbog vode. Baš da se čoek zamisli :(.
 

Papa Romeo

barba non facit philosophus
Prijatelj Foruma
30.03.2011
1.204
6.198
258
Aeneralno se slažem, ali... ne bih se složila sa delom da

Nisam tip koji odbacuje tekuce probleme, jer su nastali juce. Isto tako planiram i djelovanje u nekoj realnoj buducnosti, ono, danas radim da bih sutra taj rad naplatio, a prekosutra platio dobra koja sam proteklo vrijeme koristio. Tako to nekako ide u danasnje vrijeme.

Iskljucivanjem misli, primisli, pretpostavki i ostalog predunapredjenog mozdanog rada, stice se uslov da osjecamo culima i otvorenije pristupamo trenutnoj situaciji, sto za posledicu ima to da je mnogo realnije dozivljavamo.

Misli nisu nista drugo do poigravanje mozga sa vec vidjenim, cutim, procitanim, licnim iskustvom naucenim i spoznatim. Pozabavi se mozak svim tim silnim informacijama i zaigra se poput djeteta sa lego kockicama.
O onome sto nikada nismo vidjeli, culi, procitali, dozivili.., necemo ni razmisljati - nemamo materijala.
Cula nam sluze da spoznajemo, a misli da tu spoznaju logicki poslozimo i nadjemo joj svrhu, nekakvu korist, duhovnu ili materijalnu.

Znam da nisam kadar biti racionalan, ako sam ophrvan problemima, a ti problemi su proizvod mozga koji ne funkcionise kako treba. Za svaki problem postoji rjesenje, a najprije ga nadjem ako sam opusten. Jedina situacija za koju opustenost nije preporucljiva jeste onih pola sata - sat u krevetu, prije spavanja :D
 

Herb Gardener

..micro..
Poznanik Foruma
17.02.2014
1.480
8.748
258
out of space & time
Upravo ovo sto je @No Joke napisao, to je u principu to. Od nedavno na ljude gledam kao na baloncice vode, i nazalost vidim mnoge razlomljene strukture. Tako Rijec, u zavisnosti od predznaka +\-, moze da izlijeci ili razboli. Neka se ne zanose izopaceni, jer negativna rijec utice i na onoga ko je izgovorio, jer i njegova voda cuje. Bez obzira koliko tesko u datom trenutku izgleda, ali uvijek imamo mogucnost svjesnog izbora, kako raspolozenja, tako i rijeci. Potrebna je cesto i odredjena doza mentalne snage, jbg jednostavno jeste, al niko nije rekao da je lako :)

A ovo sto je @Papa Romeo rekao mi stoji kao nesto de facto, i ne vidim prostora za neku diskusiju oko toga. Osim ako je diskusija cisto radi diskusije, pa da se provrtimo u krug.:) Ili eventualno o nacinima smirivanja navalice misli, kao npr u mom slucaju uz par kratkih afirmacija- "nije to bitno" ili "pa sta?"...:)

:spliff:
 

Blader

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
06.03.2015
1.324
4.894
188
Voda služi kao vodič u struji. Takav je materijal. Samo što ona informaciju ne vodi samo u nekom smjeru nego i kvantno.
Može i drvo vodit struju samo jako loše. Evo ovdje možemo vidjet kako pijesak isto mijenja strukturu ovisno o frekvenciji zato jer je "likvidan" u ovim veličinama. Stari narodi su strašno zvuk cijenili. Imena bogova nisu služila da se ždere i pije na te datume nego su to bili ključevi pokretanja energije na određeni način u tijelu, a kroz to i izvan. Ima ljudi koji se mogu udubit više u druge ljude pa ih čitaju do jedne razine baš uz pomoć preslikavanja strukture. I dobivaju onaj neki osjećaj...

Evo taj pijesak, a ovako i voda isto funkcionira, samo se ona puno brže piše i briše:


Voda je čudo ali je i ostatak svemira. Voda se lako mijenja i prva se mijenja ali utječe na druge materijale u tijelu koji se kroz duži period isto mijenjaju. Tako i nastaju bolesti. Vidimo kako je potrebna određena frekvencija da bi nešto imalo određenu strukturu. Kažu da sve ima svoje ime, koje vibrira i možda uz pomoć highsovih bozona u teoriji struna stvara materiju takvom kakva je. I to možda ogromnom brzinom, čak bez vremena se stvara i nestaje. Voda je glavni medij za prijenos informacija.

Edit: I Tesla je govorio da zvuk nikad ne staje.... Jednom stvoren, zvuk traje vječito.

A. jbg izgleda da i jesmo to, No je bas dobro objasnio..:)
Treba paziti na strukturu svoje vode, sto znaci da treba paziti i na ostale strukture okolo..:)

Treba radit na svijesti jer kako pazit što šalješ kad nisi svjestan devedeset posto svojih reakcija.... vidimo nekog nabildanog, javi se zavist, mi na površini govorimo prijatelju "vidi tipa" ili meni se to ne sviđa. Osvjestit sebe malo po malo je jedini način da sudjelujemo u svemiru kao arhitekti, sa sada smo malo dalje od životinja iako i dalje dosta ne svjesni... hehehe zajeban je svemir. Sve šta mislimo, govorimo, radimo je magija. Kako čovjek osvještava sebe tako sve više i više počinje utjecat na sve oko sebe, namjerom.
 
Poslednja izmena: