Kako napraviti hašiš - bubble hash vodič

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
20.06.2014
1.394
3.958
188
Otok Jabuka
www.zdravakrava.hr
Kako napraviti hašiš

Hašiš je u osnovi "koncentrirana" trava, odnosno, hašiš se sastoji od nakupine trihoma.

Svježi hash povećan
tmp_20287-20150108_235557-386785377.jpg

High hašiša ovisan je o vrsti biljke od koje se radi, te zrelosti trihoma.

Iako postoje desetci različitih načina izrade hašiša, u ovom vodiću objasnit ću kako do hašiša dolaze obični smrtnici poput mene.

Prilikom trimanja cvijetova marihuane, ostaje nam hrpa malih listova popularno nazvanih "sugar leafes".
image4_trichomes.jpg
Na njima je hrpa trihoma, od kojih možemo napraviti hašiš.
Naravno, možemo koristiti i cvijetove ali ipak, ovo je najčešći slučaj.

Ideja iza ovog načina izrade jest da trihom, kad je zaleđen, otpada sa lišća te se taloži na dnu dok se lišće zadržava na površini.

Za početak, treba nam mikser, ledena voda, led, posuda u kojoj ćemo miješati smjesu, filteri za kavu i naravno, trim. U mom slučaju, trim je zaleđen.
20150701_163849.jpg
U posudu ulijemo hladnu vodu, najhladniju moguću.
20150701_164038.jpg Dodamo trim i led
20150701_164112.jpg
Bitno je da omjer materijala i vode/leda bude otprilike jednak. Po potrebi dodajemo hladne vode.
20150701_164117.jpg
Ostavimo malo da odstoji, kako bi se trihomi na lišću zaledili. 2-3 minute bit će dovoljne.


Zatim mikserom cijelu smjesu mlatimo 5 do 10 minuta, najsporijim mogućim okretajima. Što više mlatite to će krajnji proizvod biti nekvalitetniji, odnosno u hašišu će biti sitno sjeckani komadići lišća, što nije dobro.
20150701_164216.jpg
Kad smo gotovi s maltretiranjem smjese, voda bi trebala biti mutna, zelenkaste boje.

Tu vodu prebacujemo u drugu posudu, pazeći da nam ne upadne niti malo zelenog materijala. Za ovaj dio, ja sam koristio malo sito za čaj.
20150701_164801.jpg
Zeleni materijal dobro ocijedite, on u ovom trenutku može u smeće, svi trihomi nalaze se u mutnoj vodi.
20150701_165143.jpg
Radi lakšeg baratanja, vodu možete pretočiti u staklenke. U ovom trenutku možete (a ne morate) postaviti filtere za kavu na staklenke. Na taj način će sva voda proći kroz filter dok će se trihomi zadržati.
20150702_145649.jpg
Kasnije te trihome sastružemo s filtera.
20150702_150116 (2).jpg
Čestitam, dobili ste svoj prvi hašiš. Možete ponoviti postupak filtriranja još koji put. Prije pušenja pustite da se dobro osuši: 1 dan će biti dovoljno.

Ukoliko niste koristili filter pri prebacivanju vode u staklenke, sada imate nešto nalik ovome
20150701_170808.jpg
Vaši trihomi se, u ovom trenutku talože na dnu staklenke.
20150701_171057.jpg
Vaš zadatak je na bilo koji način izvući vodu iz staklenke pazeći da ne uznemirujete talog na dnu. Ja sam koristio žlice, slamke, pumpice... Još nisam uspio naći efikasan i lagan način za taj dio. Možda mi je pred nosom, nadam se da ćemo zajedno doći do riješenja.

Kad ste mukotrpno izvukli gotovo svu vodu, izlijte preostalu vodu, zajedno s talogom na neku glatku površinu. Pričekajte da ostatak vode ispari pa kreditnom karticom (ili nečim sličnim) sakupite vaš hašiš.






I evo ga, vaš zlata vrijedan HAŠIŠ
image4 DCIM.jpg
Za pušenje jednostavno otkinite komad i razvaljajte u crvića, bacite između duhana i zarolajte.
U slast! :)
:joint2:





Tagovi: šit shit hash hashish bubble buble babl crvići led ledeni vodic vodić vodič kako napraviti bag
 
Poslednja izmena od urednika:

mario339

Medical Grower
Urednik
Grow Support
26.08.2012
2.148
8.323
258
ljudi treba malo mislit prije nego se neke stvari urade....nemam nista protiv tebe vidi se da zelis dati svoj doprinos ali ne treba forsirati....ides raditi vodic koji vec postoji dobro odradjen i onda jos uzmes slike iz tog vodica bez dozvole autora...mozda sam ja staromodan ali takve stvari se nebi trebale raditi mora postojati neki red i postovanje
 

Saša443

Izmedju planina i mora..
13.03.2013
2.378
8.618
258
sto se tice tog vadjenja vode iz tegle,meni se najbolje pokazao sistem slobodnog pada vode.tacnije,ja sam uzeo crevo iz rashodovanog tusa(a moze i neko drugo,samo da je manjeg promera),i lepo kad ti se slegnu trihomi na dno tegle ti teglu postavis na neku visinu(sto,stolica,itd)a ispod neku kantu u koju ce oticati voda,stavis jedan kraj creva u vodu a drugi spustis prema kanti(drugi kraj mora da bude ispod nivoa tegle) i povuces usnama kao da pijes iz slamcice.voda ce slobodnim padom isticati do nivoa koji ti zelis,a da ne pomeras teglu i ne uzburkujes talog...;)
 
20.06.2014
1.394
3.958
188
Otok Jabuka
www.zdravakrava.hr
Negativno. Isprobano. Nije dobra metoda jer sifoniranjem izvučeš i trihome zajedno s vodom. Teško je to kontrolirat.
Najbolje je izvuć maksimalno vode pa izlit tih par preostalih kapi zajedno s trihomima na neku glatku površinu i čekat da ispari. Najbolje pod navodnicima, još čekamo najbolju metodu.
 
Poslednja izmena:

Saša443

Izmedju planina i mora..
13.03.2013
2.378
8.618
258
naravno.:)na to sam i mislio,meni je tako uspevalo da izvucem najvise vode,a par kapi mora da ostane,i mislim da ne postoji drugi nacin nego isusivanjem...:)
 
16.12.2014
353
246
43
30
A da se taj veci dio vode izvuce sa jednom od gore navedenih metoda pa se ostatak lagano izlozi suncu ili mozda zagrije mrvicu? Cisto da voda ispari.
Samo ideja, bas sam nabavio malo hasisa pa isao citati kako se radi :)

Koliko sam skuzio, kada se koristi, moze se zagrijati upaljacem radi fleksibilnosti smjese, pa ne vjerujem da bi grijanje vode napravilo neku stetu veliku, ali ne znam.
 
20.06.2014
1.394
3.958
188
Otok Jabuka
www.zdravakrava.hr
Samo grijanje, ukoliko ne prelazi 80 stupnjeva (~) ne šteti svojstima kristala. Međutim, grijanjem se i ovako već ljepljivi hašiš još bolje zalijepi za površinu. Vrlo je bitno da hash ne osuši skroz inače bi dobar dio mogao ostati zalijepljen.
 
16.12.2014
353
246
43
30
Vidis, ovaj koji sam dobio je bio kao zemlja, ali doslovno, bas prah.
Ali kuzim, u tom slucaju i grijanje upaljacem vjerojatno nije najbolja metoda da se lakse rastegne, mozda trenje medju dlanovima bolje :D
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Jojoman