Kako napraviti hašiš - bubble hash vodič

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

L0oD

Form
Poznanik Foruma
09.03.2015
5.686
20.015
398
Planeta Zemlja
www.vutra.org
Ja sam radio po tvom receptu... puno traje da se ceka u ono njesra od kafe... tako da sam uzeo izvadio vodu koliko sam mogao,i ono sto je ostalo taloga pokupio... i to metnuo napolju na tarasi ceo dan,ono sto je ostalo malo vode nestalo i samo hash ostao... :) a nisam nista slikao,mislio sam bio da sam nesto usrao... uglavnom,zdrava trava smisli nesto sto brze da se dolazi do taloga i brze da se procedi :D
 

Joxim_HR

Aktivan Član
22.02.2009
63
568
83
pitanje: a jeste probali zamrznut posudu sa talogom i vodom i onda jednostavno odvojit zamrzuti talog ? dali bi to bilo ok ? pa onda ostavit na nekakvom plehu da se osuši i vlaga ispari
 

t@mara

Aktivan Član
10.12.2013
2.278
5.762
258
9
To pitanje je već netko negdje postavio,ali mislim da nije isprobano.
Ma svakako mislim da dođeš na isto,jel opet ostaje za ispariti dio vode.
Ali svakako ako misliš probati poslikaj pa podijeli sa nama :)
 

Tarzan

Aktivan Član
31.05.2013
3.999
6.425
298
109
The Mighty Jungle
Vaš zadatak je na bilo koji način izvući vodu iz staklenke pazeći da ne uznemirujete talog na dnu. Ja sam koristio žlice, slamke, pumpice... Još nisam uspio naći efikasan i lagan način za taj dio. Možda mi je pred nosom, nadam se da ćemo zajedno doći do riješenja.

kad radim bubble hash u cistu plasticnu kantu ili veci lonac stavim trim i sitne hedove (obicno stoje u zamrzivacu neko vrijeme dok se ne odlucim na hash) hladnu vodu i led. mikserom "miksam" otopinu 15ak minuta i onda procijedim u cistu sto vecu posudu (za cijelu otopinu) kroz gazu i najsitnije kuhinjsko sito/cjediljku.

smedu otopinu koju dobijem ostavim na neko poviseno mjesto, malo vece od radnog stola npr. ali da stojeci mogu pogledati u sadrzaj posude. Tako ostavim 12-24h da se talog fino slegne. (moze i manje od 12-24h ako ste nestrpljivi)

sutradan uzmem tanko i prozirno crijevo duljine otp. 2m, na podu stoji kanta ili posuda priblizno iste velicine kao i posuda u kojoj je otopina (bilo bi dobro da su istog volumena jer sadrzaj iz prve posude na kraju zavrsi u drugoj).

jedan kraj crijeva lagano uronim otp. 2-3cm ispod povrsine smede otopine a s drugim krajem crijeva ustima lagano povucem vodu, kad voda krene drugi kraj crijeva stavim u drugu posudu koja je na podu, drzim prvi kraj crijeva koji je uronjen u smedu otopinu i cekam dok sva voda iz prve posude ne prede u drugu. postupak se zove sifoniranje.

nikada necemo uspjeti doci do cistog taloga ovim postupkom, uvijek ostane 2-4cm vode iznad taloga, tu vodu necemo dirati da ne bi povukli i dragocjeni talog (haš). ja ovaj postupak za izradu haša uvijek koristim jer mi je najjednostavniji i odlicno funkcionira.

talog i malo preostale vode presipamo u neku drugu manju i plicu posudu i osusimo po zelji, obicno bude brzo gotovo na koji god nacin susili.
 

Lazarus Led

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
04.04.2015
1.400
3.305
188
Ne želim pametovat, ali zašto jednostavno ne nađete neko fino platno i procijedite? Postupak je brži, a jednostavno se tako i radi.
 
03.05.2015
64
97
33
50
napravio sam sve po uputama, izmiksao trim vodu i led, procjedio u staklenku i dobio zelenkasto smeđu otopinu sa trihomima na dnu, ali nemam filter za kavu da procjedim to sve, tek ga mogu nabaviti za 5 sati pa me zanima moze li takva otopina stojati u frizideru pet sati i da ju onda procjedim ili moram odmah ?
 

huana.meri

Banned
Banovan
30.11.2010
1.110
7.467
258
imo sam do sad tiskarsku mrežicu, više komada, 80 mikrona, sad mi jaran pomogo jer u firmi nije bacio još istih i 2 komada od 125 mikrona...
sad se nadam da ću pobrat većinu sa trima s tom 125icom...
javim rez kad se trim osuši
 
01.03.2017
62
48
18
Uskoro za koji dan ide moj grow na susenje... i sad me zanima, ako nebi koristio trim itd, nego bas samo hedove koje bi prije dobro dobro izgrindao i sa ovom tehnikom, Koliko bi mogao dobit hashisha od jedno 10-15grama suhe hedovine.

Hvala unaprijed!