Kako napraviti ionizirano (koloidno) srebro za proizvodnju feminiziranog sjemenja

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
07.03.2012
20
1
8
33
E zanimljiva tema jako. Treba uskoro da mi stignu 5 komada fem. Mislio sam da probam napraviti mali box i da stavim 1 biljku koju bi prskao sa ovim i jednu koju bi kasnije oprasio da bi dobio dosta vise semena. Mislio sam odma na 12/12 kao sto je rekao Dolar. Nego koliko vremenski treba za ovakvo oprasivanje? Negde sam procitao da treba seme da se razvije kad se biljka oprasi al ne mogu nikako da se setim gde...
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.457
3.198
Bekaa Valley
doKurca je napisao(la):
... Nego koliko vremenski treba za ovakvo oprasivanje? Negde sam procitao da treba seme da se razvije kad se biljka oprasi al ne mogu nikako da se setim gde...

ne kontam, oprasivanje traje koliko traje, par sekundi ti treba da nabacis polen na cvet;) i naravno da ce seme da se razvije kada se biljka oprasi, to je i funkcija oprasivanja, sta zapravo ti htede reci tj. pitati
 
07.03.2012
20
1
8
33
Hteo sam tacnije da pitam kad bi krenuo sa cvetanjem (verovatno bi odma krenuo sa 12/12), jel bi morao da cekam 2 meseca ili koliko vec da biljka zavrsi skroz sa cvetanjem ili mogu i ranije da prestanem da je drzim u cvetanju i ranije da vadim semena iz tih oprasenih cvetova?
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.457
3.198
Bekaa Valley
pa seme vadis kad bude zrelo, nista ranije, pusti da to sazri kako treba, znaci kada biljka sazri i kada je skines, skidas i seme ko covek i nema jeda, svako cupkanje ranije je rizicno
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Mijo man
14.09.2012
6
0
1
58
a dali kad oprašimo automatik sa polenom od biljke koja nije bila atomatik, dali će na bijlci automatica izaći sjeme automatika?
i dali se biljka mora čim izađe iz zemlje prskat ili kad poćme cvjetat sa ovom srebrenom tekućinom?
dali trebamo zaljevat sa srrebrenom tekućinom?
eto par pitanja, nadam se da nisu glupa :ludaci_lol:
 

crobigg

Aktivan Član
01.12.2011
91
27
18
35
Meni je uspjelo ovo bez problema ikakvih.
Nakon prskanja kroz par dana sam vidio jajca, jajca se prate svaki dan idućih cca 7 dana dok se ne pojave "bananice".
Te bananice su osjetljive i puštaju pelud, polen. Uzmete jako malo, vrh čačkalice je dovoljan(!!) i stavite na pistile.
Kroz par dana će se vidjet nabreklost a kroz još tjedan dana se već vidi i sjeme. Ovisno od sorte, ali u principu
treba oko 30 dana da sjeme sazrije. Znaći najbolje na početku cvjetnje oprašit.
Sjeme će samo ispast bez problema kad je sazrijelo, ne trgati niti ga na silu čupati.
Pošto je bila zima tada, ostavio sam vani zamotano u alu foliju na mjesec dana i onda tek koristio sjeme, 6 sjemena dobio, 4 proklijale odmah i sve 4 ženke :)

@Nike, nisam siguran za automatik sa ne automatikom, zato na to ne mogu odgovorit.
-Kad počne cvjetat se prska, recimo tjedan dana kak je u cvjetnji se prska, ja sam malo prskao( svega par puta u 2 dana) i dobio sam par bananica (jaja) što je i previše, jedno jajce ti je dovoljno za 10 do 20 sjemenki po mom mišljenju.
-Ne zaljevaš srebnom vodom, samo prskaš granu, preporučam neku malu i sporednu koja će ti dat jajca, ostale nemoj da ih ne zezneš, pa onda imaš posla sa prekomjernim kastriranjem.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: visimir

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.457
3.198
Bekaa Valley
@nike1, crobigg ti je lepo odgovorio, prskas tek kada si siguran da imas curu (nema svrhe prskati musku biljku), nema potrebe prskati celu biljku (sporednu granu il dve) i nema potrebe zalivati sa tom vodom, najnormalnije zalivas kao i da ne radis taj tretman, sto se tice oprasivanja, to nisam radio (radio sam obrnuto) ali mislim da ces u f1 dobiti automatika
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Wizdom

Smokey McPuff

Aktivan Član
04.03.2012
469
432
63
39
Evo da malo pomognem sa laganim objašnjenjem i šemom. Kada se prebacuje svjetlo na 12/12 počinje se peridom od 2 tjedna uredno jedanput dnevno prskati odabrana ŽENSKA biljka, koja će nakon toga početi stvarati muške cvjetove, koji će biti puni ženskim peludom, ukratko, i s time se opraši druga ženska biljka da se dobije ALL FEMALE SJEME! :

howtoeasilymakecolloida.th.jpg
[/URL][/IMG]

Sve nacrtano i objašnjeno. Peace
 
14.09.2012
6
0
1
58
hvala svima na odgovoru sad mi je puno jasnije, iako još nisam ni prvu svoju biljku posadia ja već o razmnožavanju:bananabang:
još ćitam i ucim
 
18.01.2013
4
4
0
33
Pozz svima,

odlucio sam napravit tutorial kako dobiti fem sjeme jer znam da to dosta ljudi zanima iz vise razloga,od ustede novaca pa do krizanja biljaka i radjenja svog straina pa eo da podjelim malo sta sam saznao dok sam krenuo istrazivati.

KAKO FUNKCIONIRA?
Postoje razni nacini za dobivanje „fem“ sjemenki, mozemo stressat biljku dok ne postane hermi zatim se razviju vrecice polena iliti „muda“ koja oplode biljku i dobimo sjeme koje bi trebalo biti feminizirano ali se zna desit da u procesu stressanja biljka prenese svojstvo hermija na sjeme pa ce i to sjeme biti hermi, a to ne zelimo.
Mozemo koristit i koloidno srebro koje se dobiva zapravo vrlo jednostavnim procesom elektrolize bakinog srebra koje stavimo u casu vode i spojimo na bateriju od 9-12v.Koloidno srebro ima svojstvo da mijenja tretiranu biljku ili izoliranu granu biljke na nacin da razvije vrecice polena „muda“ te oprasi biljku.

Zdravim razumom mozemo zakljucit da je tehnika sa koloidnim bolja jer ne stressamo biljku.

Dok sam istrazivao na koje sve nacine mozemo dobit fem sjeme naisao sam na proizvod, zove se Tiresias Mist i po mom nagadjanju vjerojatno funkcionira po principu koloidnog srebra makar nigdje nisam to uspio potvrditi uglavnom ima isti efekt samo sto je sigurnije jer je proizvod isproban i eto ljudi pricaju da stvarno funkcionira.Ako vas zanima malo proguglajte po ostalim slicnim forumima itd. da se sami uvjerite.Za razliku od koloidnog „bakinog srebra“ Tiresias Mist je napravljen da nemoze unistiti biljku jer je radjeno u kontroliranim uvjetima.

Kada tretiramo biljku koloidnim srebrom ili Tiresias Mistom dobivamo vrecice polena koje ne sadrze musku genetiku,logicno zapravo jer biljka nije silom sama sebe pretvorila u hermija koji ima muskih gena ili hermi gena koji se prenose na sjeme.(moj osobni zakljucak ako sam u krivu neka me neko ispravi)

Ako zelite sami isprobati metodu elektrolizom dobivenog koloidnog srebra ovo bi bio odprilike proces:

1.uzmite neku posudu i nasipajte unutra destilirane vode
2.uronite 2 komada srebra (mogu se koristiti srebrne zlice,vilice itd.) tako da vrhovi vire iznad vode
3.na vrhove koji vire izvan vode spojite 2 zice
4.zice koje ste spojili na srebro spojite jednu na + a drugu na – izvora,kao izvor mozete koristiti bateriju od priblizno 9-12v
5.pustite neka se proces elektrolize obavlja nekih 9-12 sati max da ne dobijete previse srebra u vodi
6.dok prekinete proces prelijte tekucinu u neku bocu koja je po mogucnosti tamna,mozete bocu obljepit izolirkom ili cim vec

TRETIRANJE BILJKE
1.izolirajte biljku koju cete tretirati od biljaka na kojima ne zelite dobiti sjeme,polen lako nadje put do zenskog cvijeta
2.biljka koju planirate tretirati bi trebala biti minimalno 2 tjedna u fazi vegetacije (ovisno o strainu) prije pocetka procesa, idealno bi bilo tretirati biljku odprilike 5 dana prije nego ju prebacite na cvijetanje
3.odaberite jednu zdravu granu i pocnite spricati tekucinu uzduz cijele grane (jako bitno),proces ponovite svaki dan i tako odprilike 21 dan
4.nemojte panicarit kada vidite da su se svejedno pojavile samo znakovi da je cura na grani koju ste tretirali, vrecice ce se pojaviti cak i uz zenske pistile samo sto ce vjerojatno kasniti vremenski.
5.pustite biljku da raste i polen koji dobijete mozete skupiti u neku papirnatu vrecicu (postoji negdje tutorial i za to sigurno na ovom forumu) ili ostavite jednostavno da se biljka sama oplodi
6.cekajte da sjeme sazrije dovoljno i poberite ga

ako ste se odlucili spremiti polen mozete experimentirati i oprasit neki drugi strain pa vidjeti sta se sve moze dobit :D

Nadam se da vam je ovaj tut pomogao ili barem razjasnio neke stvari,ako se neko odluci isprobati gore navedene tehnike neki feedback bi bio super,

uzivajte,pozz. :)
 

Gardener

Aktivan Član
27.08.2012
175
64
0
36
Ekipa, čitam na stranom forumu da prskanje koloidnim srebrom je super za natjerati biljku da izbaci muske cvjetove,ALI da taj prskani dio se nikako ne smije konzumirati. Imam 2 blueberrya i nikako ih ne želim usrat, pa me zanima da li bi možda water curing riješio taj problem? Jer nije baš da mi se baca ijedan dio sa ionako malog autosa. Danke :)
 

pecurko

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
25.06.2009
211
156
43
41
Haug sa pitanjem... :smoke18:
GH Cheese je skoro gotov, a jedna ženka se sprema da cveta.
Planiram da skinem sa cheesa glavne hedove, a da ostavim par donjih grana i da njih tretiram koloidnim srebrom. Da li je kasno da se na kraju cvetanja počne sa tim?

Mislim da li će se razviti jaja, obzirom da je neki 60-ti dan cvetanja?

Takođe da li je o.k. koloidno srebro koje sadrži 15 ppm srebra?
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.457
3.198
Bekaa Valley
kada se cvetanje produzi (il oduzi) cesto se desi da biljka izbaci bananice, cak i da nicim ne prskas ;) mislim da nista ne gubis ako probas, naravno, i obavestis nas o ishodu ak nije problem ;)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: usrname