Kako napraviti ionizirano (koloidno) srebro za proizvodnju feminiziranog sjemenja

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
01.08.2015
48
14
8
52
Zdravo

Razmisljam, koliko koloidnog srebra (40 ppm) bi trebalo, da pomuskis fem automata.
Spricanje ujutro i pred noc, 14 puta, da li bi bilo ca 1,5 litara dovoljno?
Hvala
 

suvobor

Banned
Banovan
29.06.2016
90
26
18
41
drugari citajuci sve ovo ja sam se totalno zbunilo.
imam 3 autoflowera na pocetku cvetanja i jedan je izbacio bananice verovatno od stresova raznih, znaci nisam koristio koloidno srebro. ako ja tim polenom oprasim par vrhova na druge 2 biljke da li ce dobijeno seme biti all female ili 50% 50% male female??
 

L0oD

Form
Poznanik Foruma
09.03.2015
5.686
20.015
398
Planeta Zemlja
www.vutra.org
Ja mslm da je Power danas odgovorio na to pitanje, a nisam siguran dal je tebi ;)
80% ce biti zenska semena... e sad meni se desavalo kad ranije dobijem bananice, to jes ne pri kraju cvetanja(10 tak dana) da mi menke budu regular auto... a i hoce do genetike, ako je genetika jaka, nije bitno kad si dobio narni, bitno samo da ih dobijes i sva budu fem... vidim dosta spike da se na to gleda kao prema book... i da, da dosta je tako, al za one koji to rade profesionalno... pa selektiraju biljke itd... sto se tice amaterskog uzgoja, to jes kako svi mi growamo... za osobne upotrebe (mali prostor) teze se dolazi do uspeha... elem svasta ti ja ispisa... al javi sta si dobio, dal reg ili fem... i mogu ti rec da si totalno promasio temu, al neko nas osudi sinoc, kako ismejavamo... al eto, obrati paznju gde sta pises, to je neki respekt prema svima :) stej haj peace
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Peroooooo

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.456
3.198
Bekaa Valley
ako ja tim polenom oprasim par vrhova na druge 2 biljke da li ce dobijeno seme biti all female ili 50% 50% male female??
ne moze biti nikako 50/50, zenska biljka je homogametna i stvara samo jedan tip celija, ili ti u kariotipu kod zenskih hromozoma imas samo x. fali tu y da dobijes musko ;) u tvojoj kombinaciji, ako su cve ciste cure, imas cure dalje ako sa tim polenom oprasis cure, to ti dodje xx kombinacija, a to je zenski kariotip, ako se kontamo. ako ne, baci pogled malo na net, genetiku, ukrstanja, hromozome, genotip...
Ja mslm da je Power danas odgovorio na to pitanje
nemam pojma vise brt koliko sam puta gde to spomenuo, moze biti uvek drugim recima al prica je ista ;) ne moz od cure napraviti momka, obrnuto je vec lakse, ebeni y u igri ;)
 
Poslednja izmena:

suvobor

Banned
Banovan
29.06.2016
90
26
18
41
ako su cve ciste cure, imas cure dalje ako sa tim polenom oprasis cure
hmm ne razumem se bas u genetiku ali cure su tj kupio sam fem semena. ali sam negde na forumu na par mesta procitao da ako se bananice na biljci dobiju koloidnim srebrom onda daje 100% fem semena kad oprasis drugu curu, ali ako je sama od stresa izbacila banane onda ima mogu da budu i muska semena. sto po meni nema logike, logicniji mi je tvoj odgovor Powere, da ako su obe zenke onda bi i seme trebalo da ima samo zenske gene, ne bitno da li je stres izazvan vestacki ili prirodno, stres je stres
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.456
3.198
Bekaa Valley
ali ako je sama od stresa izbacila banane onda ima mogu da budu i muska semena. sto po meni nema logike
ako je herma izazvana stresom, pa si na xx curama dobio po neku banana, polen na drugoj curi moz da prenese samo xx, nema muskih y, teoretski moze da izadje po neki hermi kasnije, to vec zavisi od stabilnosti genetike, al racunao bih na bar 90% cura u narednom semenu. ako stres drmne prirodnog (genetskog) hermica, znaci ima vec u sebi i x i y, onda je rock'n'rol, seme bacaj
 
  • Sviđa mi se
Reactions: StepaTHC

Lunnamoon

Rise and shine, Mister Freeman, rise and … shine
12.07.2014
565
866
113
Imas kablove od cistog srebra, koriste se uglavnom za audio opremu. Ima ih po e bay-u, 10evra metar
 

L0oD

Form
Poznanik Foruma
09.03.2015
5.686
20.015
398
Planeta Zemlja
www.vutra.org
Sta pravite bauk od srebra :)
Srebro je srebro,pa dje god da je... bilo u zicama,nakitu ili letecim zmajevima,ono kao ogrlica od srebra... postoji google pa tamo pitate za u grad ili drzavu gde se nalazite,kako kupiti... ajde stej haj
 

Lunnamoon

Rise and shine, Mister Freeman, rise and … shine
12.07.2014
565
866
113
Ja najjace sto sam nasao u slobodnoj prodaji je 20ppm i razmisljam da probam sa time, a sa 30ppm ne bih razmisljao, cepas mozda malo cesce nego sto treba i mislim da ce to biti ok. Btw da li si tu od 30ppm nasao negde na netu? Ako jesi PM mi gde ako ti nije tesko...
 
13.06.2015
10
0
1
48
Da li neko ima iskustva koliko vremena treba od prestanka prskanja srebrom i pojave jajasca do zrelog polena,
potrebno mi je da bi znao tajming za oprasivanje,
Hvala,