Kako napraviti ionizirano (koloidno) srebro za proizvodnju feminiziranog sjemenja

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
16.06.2015
26
5
3
34
Postoje li neka ogranicenja po pitanju velicine srebra koje se koristi, tj srebrnih elektroda ima li razlike kada se koristi kasika recimo ili tanka zica duca 3 cm?
 

Long balls Larry

Aktivan Član
20.02.2017
635
756
113
40
ja nisam nista provjereno uspio naci. ima nesto na ebayu i aliexpressu, ali koliko je to 999 srebro je upitno. jeli zna netko gdje bi mogao nabavit trakice ili zicu a da je sigurno 999 srebro?
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.456
3.198
Bekaa Valley
guglaj lari guglaj, nisi jos biljku uzgojio a vec bi fem. menke da pravis :)
probaj ovo da ukucas pa da vidis, mani se beja i alija: Colloidal Silver Supply
 

Stipe

Urednik
Moderator
20.03.2014
12.260
35.790
2.698
Weed California USA
Kupnja toga sa ebaya je lutrija, osim ako je provjereni seller ili vec znas da je netko narucivao, ili ces citat i "sitna slova", jer puno tih zica je 999 ili 925 silver plated, sto znaci da je samo posrebreno i s time ne mozes nista. Ista prica je i sa nakitom ili platinum rods i sl.
 

grouchy

theGrumpy
16.08.2013
7.177
23.425
1.098
Drug jel može ovo
Pokupim polen sa muske biljke
I njega poprščem sa srebrom
Ili stavim polen na pistile i onda poprscem i onda svaki 3dan dok se sjeme ne formira??
Osnovna ideja je da s vremena na vrijeme spricate koloidno srebro po zenskoj biljci, tjerajuci ju tako da izbaci muske cvjetove.

znaci nema muske biljke! jel ti citas sta je napisano i sta si kvotirao/la?
al ajd, i ja sam imao zbunku, ali ne takvu, ranije sam mislio da se prska vec oprasena biljka, pa usled delovanja srebra dolazi do feminizacije semena :)
onda sam naucio ovde.
 
Poslednja izmena:

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.456
3.198
Bekaa Valley
nisam radio koloidno srebro al mislim da je kolicina dovoljna. imas tamo u shopping basketu shipping calculator pa vidi za postarinu
edit: jbg. sad vidim da ne salju za evropu, trazi dalje :)
 

Long balls Larry

Aktivan Član
20.02.2017
635
756
113
40
eto vidis, to me cudi. tu se prica o tom sad ce 10 stranica, a nitko nije dao jedan hint di bi se moglo kupit 999 srebro u europi. garant ga ima i tu. ako netko zna, podijeli info..
 
Poslednja izmena od urednika:

Felt

Psilocybe Semilanceata ( Liberty cap )
Poznanik Foruma
21.06.2015
707
3.749
163
Ako si iz Hr-otvori njušku i naći češ.
Ima ovdje kod nas,ja uzimam svaku sezonu,al kad radiš CS probaj nabavit i Tds metar jer rastvor mora imat barem 30+ ppm-a.
 

Long balls Larry

Aktivan Član
20.02.2017
635
756
113
40
na njusci nisam nasao nista. ima neki neaktivan oglas. mozda ima lik, samo mu oglas istekao. 2kn cm

mogli smo i prije zavrsit sa gnjavazom da je netko rekao di ima za kupit :D al ok, sad znamo..
 

superoperater

Aktivan Član
17.04.2015
186
634
93
Neko je već u ovoj temi pitao i nije bilo odgovora. Da li se može povećati ppm srebrne vode (iz apoteke)? Da li bi se to moglo uraditi na način da se ispari 2/3 kupovne srebrne vode i dobije jača zasićenost koloidnog srebra? Da li grijanjem/kuhanjem koloidno srebro gubi svoje karakteristike?
Hvala
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.456
3.198
Bekaa Valley
strpljen - spasen :) ja bi pomog'o da znam, al evo sta ima na netu po tom pitanju
"What happens to the silver ions in solution when the water is evaporated?
Silver ions in a solution cannot exist without water, so when the water is evaporated the silver ions (cations) must combine with an available anion to form a compound. The predominant anions present in a silver colloid solution are hydroxide and carbonate. The compounds thus formed are silver hydroxide and silver carbonate. Silver hydroxide is unstable and reduces to silver oxide and hydrogen. The silver carbonate will reduce to silver oxide and carbon dioxide. The final compound that remains is silver oxide.This process begins as a single silver ion is forced to combine with a single anion forming a single molecule of the compound. The molecule has no ionic charge and therefore no repulsive force. The lack of repulsion causes the molecules to be attracted to each other by van der Waals' force of attraction which causes them to aggregate and form small particles of the compound. The size of the particle growth is limited by the reduced mobility of the molecules as the water evaporates. What remains is particles of silver oxide whose diameter is 1 - 3 nanometers. When ionic silver solutions are used topically, the water will evaporate within a few minutes leaving a film of silver oxide. Silver oxide possess only about five percent of the anti-bacterial properties of silver nanoparticles so the effectiveness of the ionic silver is essentially lost."
 
  • Sviđa mi se
Reactions: superoperater

Evgenije

Aktivan Član
08.11.2017
206
1.158
143
ovaj tekst opisuje potpuno isparavanje vode. moja ideja je da koloidnu vodu 30ppm koja je lako dostupna u apotekama (9 eura 0,5 l) ugrejlemo na 70C i isparimo polovinu vode. da li onda dobijamo koloidno srebro 60ppm bez nekih bitnijih izmena rastvora?