Kako napraviti precizan timer ili nesto slicno?

• Nova nagradna igra za sve članove foruma: Growbox izrada - Tutorial. Nagradna igra se završava 31 decembra. Više detalja na linku: Growbox izrada - Tutorial
Hesi Prodavnica Hempatia Organics Nutrients
10.08.2014
57
55
18
Pozdrav,
imam dosta jaki ventilator za ispuh zraka kroz filter koji po onoj nekoj formuli izmjeni sav zrak u boxu za par sekundi.
Problem je u tome sto nisam naso timer koji moze radit tih par sekundi, pa ne radit 5 minuta.
Ima tko ideju/iskustva?

10.08.2014
57
55
18
To se i ja pitam jel moze, to je neki industriski 24v 0.65A spaja se na neki posebni ispravljac/pretvarac. Cuje se jebeno zato mi je problem

Stipe

⛆⛆
Urednik
Moderator
20.03.2014
11.947
33.195
2.698
Weed California USA
Ma kakav mrtvi relej od auta. Relej u autu radi na 12V a ti imas 24V. Potrgat ces vent ako ce se palit gasit svakih pola sekunde(kao zmigavac) a i nece se stic zavrtit do kraja. Za ispuh vent u boxu je najbolje da radi 0-24.
Ne kompliciraj. Ili nabavi 24V ispravljac ili nabavi normalnu turbinu 220V.

• Sviđa mi se
Reactions: opa cupa
12.04.2008
26
15
3
Čemu komplikacije? Jednostavno nabavi slabiji ventilator, ovisi koliki box imaš. Nisi naveo detalje jačina lampe koju koristiš, veličina boxa; po tome te dalje možemo usmjerit što da si nabaviš, koju količinu ispuha zraka po kubiku. Kažeš da se jako čuje, još jedan razlog za zamjenu ventilatora. S timerom i relejom nećeš ništa postič, osim što ćeš uništit ventilator i eventualno ako nemaš sreće izbit osigurač, tada nisi ništa postigao.