Kako napraviti precizan timer ili nesto slicno?

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
10.08.2014
57
55
18
Pozdrav,
imam dosta jaki ventilator za ispuh zraka kroz filter koji po onoj nekoj formuli izmjeni sav zrak u boxu za par sekundi.
Problem je u tome sto nisam naso timer koji moze radit tih par sekundi, pa ne radit 5 minuta.
Ima tko ideju/iskustva?
 
10.08.2014
57
55
18
To se i ja pitam jel moze, to je neki industriski 24v 0.65A spaja se na neki posebni ispravljac/pretvarac. Cuje se jebeno zato mi je problem
 

Stipe

Urednik
Moderator
20.03.2014
12.260
35.790
2.698
Weed California USA
Ma kakav mrtvi relej od auta. Relej u autu radi na 12V a ti imas 24V. Potrgat ces vent ako ce se palit gasit svakih pola sekunde(kao zmigavac) a i nece se stic zavrtit do kraja. Za ispuh vent u boxu je najbolje da radi 0-24.
Ne kompliciraj. Ili nabavi 24V ispravljac ili nabavi normalnu turbinu 220V.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: opa cupa
12.04.2008
26
15
3
Čemu komplikacije? Jednostavno nabavi slabiji ventilator, ovisi koliki box imaš. Nisi naveo detalje jačina lampe koju koristiš, veličina boxa; po tome te dalje možemo usmjerit što da si nabaviš, koju količinu ispuha zraka po kubiku. Kažeš da se jako čuje, još jedan razlog za zamjenu ventilatora. S timerom i relejom nećeš ništa postič, osim što ćeš uništit ventilator i eventualno ako nemaš sreće izbit osigurač, tada nisi ništa postigao.