Vutra Društvo

Dobrodošli na skladno multietnički jedan jedini Vutra Forum! Učlanite se da pristupite i drugim djelovima foruma te da vršite PRETRAGU novih tema.

Učlani se

1. Vutra Radio is back. Možete ga slušati preko forum plejera ili preko web plejera. Slušamo se!

Kako Napraviti Svoj Bong !

Diskusija u 'Upotreba' započeta od Stoner, 25.01.2007.

1. Tarzan

Tarzan Aktivan Član

Učlanjen(a):
    31.05.2013
    Poruka:
    4.316
    Sviđa im se:
    7.551
    Trofej poeni:
    258
    Ratings:
    +8.927 / 8 / -0
    @artistic isto pitanje kao da ja tebe pitam zasto crtati kad vec imas toliko slika svugdje, a mos naci i da nisu skupe :D fora je kad nesto napravis sam i potrudis se, ali moram se slozit da nisu skupi jer ti puno vise vrate naravno ak imas s cim nalozit.. ja sam si slozio 2-3 komada al nisu bili bas nesto kvalitetno napravljeni, sad si moram naci nekog staklenog ljepog heheh zetva ce uskoro i trebat ce mi neki bongić

@power bijeli je super, a ova duda mi je smijesna :D

2. artistic

artistic Poznanici Foruma
    Poznanik Foruma

Učlanjen(a):
    26.07.2011
    Poruka:
    448
    Sviđa im se:
    1.332
    Trofej poeni:
    143
    Ratings:
    +1.348 / 0 / -1
    pa ne znam bas da li mozes uspoređivat to sa crtanjem....ali dobro, u pravu si da je gust kad nesto sam slozis, kao i kad palis svoj grow :) meni osobno su drazi pravi bongovi :D

• Sviđa mi se Sviđa mi se x 1
  3. SoStoned

SoStoned Aktivan Član

Učlanjen(a):
    01.05.2013
    Poruka:
    75
    Sviđa im se:
    90
    Trofej poeni:
    18
    Ratings:
    +90 / 0 / -0
    trebao si ostaviti onu spricu sa boce pa spricati dim u sebe.

4. opa cupa

opa cupa 4.0I6 4x4
    Moderator

Učlanjen(a):
    04.03.2012
    Poruka:
    4.690
    Sviđa im se:
    10.593
    Trofej poeni:
    358
    Ratings:
    +11.809 / 13 / -1
    • Sviđa mi se Sviđa mi se x 8
  5. fat_troll

fat_troll Aktivan Član

Učlanjen(a):
    18.09.2012
    Poruka:
    311
    Sviđa im se:
    148
    Trofej poeni:
    43
    Ratings:
    +149 / 1 / -0
    lol zakon

1. kako si skinuo staklo sa žarulje? nije li unutra vakuum? ne prsne li žarulja ako je 'probušiš'?
    2. čime zagrijavaš staklo kad 'sišeš'?
    3. jel pušiš tako i vrhove? ne vappa li se samo hash? (nikad nisam, pa čisto me zanima kak ti to radiš, jel mi se to više sviđe nego popušit pola cigarete...)
    hvala !

6. opa cupa

opa cupa 4.0I6 4x4
    Moderator

Učlanjen(a):
    04.03.2012
    Poruka:
    4.690
    Sviđa im se:
    10.593
    Trofej poeni:
    358
    Ratings:
    +11.809 / 13 / -1
    vrlo je jednostavno napraviti ovo cudo ..
    onaj metalni dio na zarulji probijes ili uz sami gornji rub odrezes.
    poslije ti ostane onaj dio unutra sto drzi zarnu nit njega polomis i izvuces van.
    Nasarafis cepod kole i njega probijes,kroz njega provuces neku cijevcicu i to je ustvari sve .
    Ja sam umjesto cijevcice stavio cijev koju sam skinuo sa nargile koju nekoristim.
    Unutra stavljam vrhove ..evo npr jedan manji vrh koji obicno stavljam u pljugu mi je dosta za cijeli dan.Mozes ga smrviti a mozes ga staviti i u komadu.
    Zagrijavas na svijeci ..ja stavljam na 5-6cm od plamena da se vrh nezapali vec da isparava.zarulja se vrlo brzo napuni sa dimom i okus,miris,aroma su nevjerovatni to u pljugi nikada neces osjetiti :)

evo ti link pa malo prostudiraj i probaj...hebeno je http://www.youtube.com/watch?v=vgtl31fFKMs

• Sviđa mi se Sviđa mi se x 5
  7. fat_troll

fat_troll Aktivan Član

Učlanjen(a):
    18.09.2012
    Poruka:
    311
    Sviđa im se:
    148
    Trofej poeni:
    43
    Ratings:
    +149 / 1 / -0
    zakon zakon, hvala!

8. iprezime

iprezime Aktivan Član

Učlanjen(a):
    26.08.2012
    Poruka:
    154
    Sviđa im se:
    70
    Trofej poeni:
    28
    Ratings:
    +71 / 0 / -0
    dobra fora, moram bratu rec, on inace na lulu duva

9. weedoye

Učlanjen(a):
    23.02.2008
    Poruka:
    1.296
    Sviđa im se:
    1.769
    Trofej poeni:
    188
    Ratings:
    +1.777 / 1 / -0
    evo i ja napravio od sijalice i crevceta, sutra slike. miris,ukus se bas oseti na ovaj nacin sto kaze opa :)

10. PowerSeed

PowerSeed fuckin' mod
    Super Moderator

Učlanjen(a):
    15.10.2006
    Poruka:
    22.856
    Sviđa im se:
    32.503
    Trofej poeni:
    3.158
    Ratings:
    +36.166 / 1 / -0
    ne gubis vreme, a :)

• Sviđa mi se Sviđa mi se x 2
  11. Big L

Big L B.I.G.
    Poznanik Foruma

Učlanjen(a):
    11.09.2009
    Poruka:
    1.775
    Sviđa im se:
    1.428
    Trofej poeni:
    188
    Ratings:
    +1.448 / 1 / -1
    jednom sam radio nesto slicno, ali sam krivo to koristio... svejedno sam se razvalio al je vise bila kao lula haha

probat cu opet... vap je najbolja stvar daleko :)

12. VenloNL

VenloNL sunce,sunce i samo sunce

Učlanjen(a):
    07.06.2010
    Poruka:
    5.387
    Sviđa im se:
    14.638
    Trofej poeni:
    358
    Ratings:
    +16.692 / 5 / -0
    zašto,hehe ...pa malo kreativnosti nije na odmet :)
    [Registujte se da vidite originalne linkove]
    A možete pogledati i linkove neke od naših sponzora kao sto su: SeedsMan, Original Sensible Seeds. [Registujte se da vidite originalne linkove]
    A možete pogledati i linkove neke od naših sponzora kao sto su: SeedsMan, Original Sensible Seeds. [Registujte se da vidite originalne linkove]
    A možete pogledati i linkove neke od naših sponzora kao sto su: SeedsMan, Original Sensible Seeds.

13. opa cupa

opa cupa 4.0I6 4x4
    Moderator

Učlanjen(a):
    04.03.2012
    Poruka:
    4.690
    Sviđa im se:
    10.593
    Trofej poeni:
    358
    Ratings:
    +11.809 / 13 / -1
    evo jos jedan vap...puno veci nego zarulja ali i puno funkcionalniji.
    Kod zarulje fali dima..sve nesta srk na pola a ovo je vec druga prica...
    evo kako taj vap izgleda,mozda ne kao budha ili vulcan ali je zato ...jeftin za popizdit.
    A možete pogledati i linkove neke od naših sponzora kao sto su: SeedsMan, Original Sensible Seeds.

Ovaj lim na kojem stoji teglica od dvije litre je ustvari onaj drzac plafonjerki na plafonu.
    Njega sam probio na sredini ,odnosno prosirio rupu i u sredinu uglavio ovu malu posudu (cep od laka)i tu stavljam ganju,ulje :) [Registujte se da vidite originalne linkove]

sve to sam postavio na zicu koju sam nekada koristio za scrog i ispod napravio nosac za svijecu (loziste) haha

probio jos pokoju rupu za cijev od nargile i montirao dotok carobnog dima :joint2:

a sada idem naloziti turbo akcelerator i povuci duha iz boce malo u pluca hahahaha

evo kolicina dima dovoljna da razvali i najjace

• Sviđa mi se Sviđa mi se x 11
  14. ivextreme

Učlanjen(a):
    26.08.2013
    Poruka:
    21
    Sviđa im se:
    14
    Trofej poeni:
    3
    Ratings:
    +15 / 0 / -0
    Odlicna Ideja. Nije komplicirano za napravit, a radi vise nego odlicno. :thumb: :thumb:

15. weedoye

Učlanjen(a):
    23.02.2008
    Poruka:
    1.296
    Sviđa im se:
    1.769
    Trofej poeni:
    188
    Ratings:
    +1.777 / 1 / -0

juce vido od opa cupa i sklopio za 10 minuta al sto kaze opa fali
    dim, nema kapacitet, al miris, ukus se bas oseti, u dzointu se ni 10 posto ovoga ne oseti.
    nego mislim da je ovo neka vrsta pajpa/lule posto je vaporajzer ipak
    zagreva na odredjenu temp a i filtrira dim(valjda) tako da se ne bi slozio da je ovo vap.

16. opa cupa

opa cupa 4.0I6 4x4
    Moderator

Učlanjen(a):
    04.03.2012
    Poruka:
    4.690
    Sviđa im se:
    10.593
    Trofej poeni:
    358
    Ratings:
    +11.809 / 13 / -1
    pa da...ustvari vapovi rade na isti princip..manje,vise ali su malo slozeniji i skuplji pa nema smisla da proizvodac sam sebe ukenja vec..malo zakomplicira cijelu pricu..jbg treba opravdati 300-400 eura.
    ovaj gore sto sam napravio na teglicu od dvije litre je savrsen..probaj weedicu taj sklopiti ima dima i previse.
    E sada bi bilo dobro umjesto otvorenog plamena staviti nekakav grijac,imam nesto u glavi ali nisam siguran da je izvedivo.Pa cu o tome ako uspijem sloziti.
    na ovaj veci sa teglicom sam stavio svijecu dosta daleko od posude sa ganjom i treba mu malo vremena da pocme puniti sa dimom ali kada krene shvatim da sam stavio puno ganje.ustvari nikada dima previse hahah

mozda nekakvu sijalicu umjesto svijece...prije su postojale one ,mi smo ih zvali reflektorke,one dosta griju i mislim da bi one bile skroz dobre za ovo a male su.Idem po sijalicu u bauhaus hahah

edit:
    ja sam na ulaz cijevi stavio filter od cigarete...mislim da je to dovoljno a za vaporizer nisam siguran da uopce ima bilo kakav filter.ustvari siguran sam da nema

17. Gagiba

Gagiba Aktivan Član

Učlanjen(a):
    04.04.2011
    Poruka:
    450
    Sviđa im se:
    497
    Trofej poeni:
    63
    Ratings:
    +499 / 1 / -0
    Brat opa cupa slikao vap a na kompu otvoren vutra.org!! Posvećenost... :dada

A kako tegla stoji na limu? Jel gravitacija dovoljna da dim ne izlazi (neki zakon termodinamike pominje kretanje toploga na gore pa ne bi trebalo) i jel baš mora od dva litra ili može i ona sirotinjska od kile?? ;)

18. MarkoMil

MarkoMil Aktivan Član

Učlanjen(a):
    16.02.2014
    Poruka:
    86
    Sviđa im se:
    7
    Trofej poeni:
    8
    Ratings:
    +8 / 0 / -0
    Moze nekakva pomoc?
    Pokusavam kreirati bong ali nezelim da u onu cijev u bong stavlam cistu "travu" nego zelim staviti joint jer necu imati puno trave...
    I jer moze s jointom da se skupi dim pa da onda ude u pluca kada pustim onu rupicu.. jer to isto dijeluje?
    Molim pomoc jer sam vido samo one sto se stavlja "trava" odmah bez jointa i one kroz koje ti dim u pluce ide kako ga ispusta joint...
    Ako ste me shvatili mogli bi dati neki pridlog kako ga napraviti
    Hvala unaprjed svima

19. No Joke

No Joke Predvodnik Krda
    Poznanik Foruma

Učlanjen(a):
    10.09.2012
    Poruka:
    5.236
    Sviđa im se:
    15.099
    Trofej poeni:
    358
    Ratings:
    +18.237 / 31 / -1
    Shvaćeno al mi nema smisla ni svrhe. Ako nemaš puno trave šta će ti bong onda?

• Sviđa mi se Sviđa mi se x 2
  20. finestBLkush

finestBLkush Aktivan Član

Učlanjen(a):
    13.04.2014
    Poruka:
    394
    Sviđa im se:
    630
    Trofej poeni:
    0
    Ratings:
    +632 / 0 / -0
    uzmes flasu od pola listre, litru, probusis rupu nagdje na 2/4 flase, izbusis jos jednu rupu iznas(rupe sirine olovke...) uzmes hemijsku, rastavis je uzmes cjev od hemijske, uguras u donju rupu, uzmes malo seloteupa namjesteis cjev da ne stoji vodoravno, nego ko na bongu ;) naspes vodu, stavis dzidz u cjev, stavis prst na onu drugu rupu, punis smaknes prst pusis... al ako vec imas jedan dzidz zasto ga ispusiti ko ludjas u 4 punjenja? :/

ja imam cjev od bonga i bong mi je u sta god da je zabodem :D
    nemam slike, ali cesto to od jabuke bude probacu od ananasa uskoro pa javim i slikam:D

Preporučite stranicu