Kako Napraviti Svoj Bong !

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

GizmoBlaze

Aktivan Član
26.11.2007
96
1
0
33
Eeeee ljudi danas sam slucajno kraj kontejnera ugledao onu futrolu sto arhitekti nosaju svoje mape u njoj .Vidjao sam to u radnjama ali nije mi se dalo izdvajati pare za to da bih napravio neki ogromni bong.Ja sam je sad fino ocistio i kontam bil se mogao napraviti od toga bong jer je ta futrola crna i od plastike je.Mislim da ce mi bit bezze ako ne vidim onaj gusti dim kako se penje prema gore.Sta vi mislite o tome?
 

elephant0r

Vutra Veteran
17.09.2007
1.495
60
0
39
Gizmo ostavi se corava posla.. bong, kao i sve ostale naprave za pusenje moraju bit od materijala koji imaju veoma visoko taliste i nisu toksicni za organizam.
 

GizmoBlaze

Aktivan Član
26.11.2007
96
1
0
33
Ramona_Red je napisao(la):
a diš iz toga bongat, bonga ti tvoga: lol

Hehe :cool44:prvo sam htio vidjeti sta vi mislite o tome pa onda pokusavati uciniti nesto od toga..bajdvej imam preveliku zelju povuci jedan ogroman dim na bong kao sto oni iz Cypress Hill-a rade na koncertima pa izaberu nekog iz publike da dobije jedan hit..:RastaBong:

Pozdrav:flamed:
 
10.11.2007
4
0
0
36
ide debilno pitanje, stoga pozor:


koja je fora kod tog bonga, kak ti povučeš taj dim kroz vodu u fakin prazan prostor u boci? šta ne otiđe sav dim kad zapališ vu samo u zrak/vazduh? nek mi neko objasni,fizikalno, na koji način to ide... i da nisam pušio na bong nikad:thankyou: pa može i mali prohod kroz to. jebiga ja to niš' ne kužim:thankyou:
 

b r a i n c h i p

Vutra Veteran
12.12.2006
1.145
90
0
17
Ti si onda ko jedan moj frend koji puhao u bong i cudio se zasto mu se trava svaki put smoči. Ne brini, nije sramota....

zezam se sramota je...

Bong je zatvoreni sistem sa lulom koja ide kroz vodu, stavis usta na njega i uvlacis... Radi na principu vakuuma... I tako dok vuces, dim odlazi u bong, a ne u zrak... Isto kao kad vuces cigaretu... (i dalje mislim da se zafrkavas oko svega ovoga, ali nema veze)
 
10.11.2007
4
0
0
36
šta da radim kad sam čoban i budala, a i iz fizike nisam najjači:b_woot::b_woot::b_woot:.
nebi ja puho u to majkumu... tolko bar kužim, al ono internet postoji da možeš pitat debilna pitanja. daj rađe objasni
 

kotva

Aktivan Član
13.07.2007
193
0
0
39
imao sam ja doma neke tutoriale za izradu bonga,probati ću ih pronaći sutra pa navečer okačiti na net... znam da ih je bilo dosta,zapamtio sam onaj koji se radi od one velike bačve za vodu od 19l...:eyebrows:
 

elephant0r

Vutra Veteran
17.09.2007
1.495
60
0
39
Ljudi nebudite budale..
Okanite se plasticnih bongova ako imate ista u glavi osim dima.
Znam da govorim uzalud, al iskreno i boli me ku... jer tko nije dovoljno inteligentan da to sam skuzi neka se truje.

Prirodna selekcija na djelu.
 

Bezze_Sa

Cannabis aktivista
Vutra Veteran
16.06.2006
1.581
327
108
Bosnia
Svašta... heeej Tenkre (kreten) drži se ti rizle, (ali i tu treba umjetnost,da se smota) pa možeš uzeti od dede lulu njegovu .... to ti je najbolja komb.
 

GizmoBlaze

Aktivan Član
26.11.2007
96
1
0
33
Bezze_Sa je napisao(la):
Svašta... heeej Tenkre (kreten) drži se ti rizle, (ali i tu treba umjetnost,da se smota) pa možeš uzeti od dede lulu njegovu .... to ti je najbolja komb.
ma ja ba...heheh...nek se on drzi rizle..nije mi samo jasno kako ne moze skontat sistem bonga:hippy:
 

elephant0r

Vutra Veteran
17.09.2007
1.495
60
0
39
Bezze_Sa je napisao(la):
Svašta... heeej Tenkre (kreten) drži se ti rizle, (ali i tu treba umjetnost,da se smota) pa možeš uzeti od dede lulu njegovu .... to ti je najbolja komb.


Slazem se potpuno... Dedina lula je fenomenalna stvar.. lako se prenasa, puni i dumi.. :google2:
 

Pacox

Aktivan Član
20.04.2005
82
5
0
34
Evo i moj doprinos ovoj temi:
1. Moj bong koji je napravljen od Hello boce, i par household itema:

http://i21.photobucket.com/albums/b263/Pacox_/BO.jpg

2. E, ovo je nesto kao water pipe ali je potrebna modifikacija da bude jos efikasniji. Sastoji se od dvaju cevcica, sirokog poklopca koji ima dve rupe, 0.5 l boce za neko pice i mozda jos necega ako se setite. Poenta ove stvarcice jeste da bude sto portabilnija, jer sve sto je potrebno imati kod sebe je samo taj dvorupni poklopac, boca i slamke mogu da se nabave u bilo kom kaficu ili restoranu. Jedini problem jeste da nema nikakav "rezervoar" za kanabis... Potrebno je smotati joint pa ga utaknuti u cevcicu, a to nije ni prakticnu a ni ekonomicno, tako da sam otvoren za predloge :)

http://i21.photobucket.com/albums/b263/Pacox_/WP.jpg
 
10.11.2007
4
0
0
36
GizmoBlaze je napisao(la):
ma ja ba...heheh...nek se on drzi rizle..nije mi samo jasno kako ne moze skontat sistem bonga:hippy:


napravio sam bong i radi. nabavio sam u željezari neki čudan dio nečega, uglavnom...zgleda skoro ko ovo --->http://firma.hr/webshop/product.php?productid=16949&cat=260&page=1
samo šta nije popunjeno čelikom nego je kroz sredinu rupa, a na donjem(onom debljem dijelu) ima fina rupa promjera centimetar i pol. u rupu taman stane mrežica za pipe koju sam kupio isto u željezari.

a što se tiče ne skontavanja sistem bonga - krivim samo svoju glupost. mislio sam da voda stvara nepropusni sloj i da iako ima ''balončić'' zraka ispod površine da nije moguće to povuć...izgleda da mi je logika za*****.
 

GizmoBlaze

Aktivan Član
26.11.2007
96
1
0
33
--->http://firma.hr/webshop/product.php?productid=16949&cat=260&page=1
a što se tiče ne skontavanja sistem bonga - krivim samo svoju glupost. mislio sam da voda stvara nepropusni sloj i da iako ima ''balončić'' zraka ispod površine da nije moguće to povuć...izgleda da mi je logika za*****.[/quote]



Pa super ti je ovaj "cudan dio necega"..pokusaj s tim,ma da ti je jos bolje pokusati s onim sto se spaja crijevo od bojlera na zid..al eto kako hoces..izaberi sebi najjednostvanije za pocetak...
Pozdrav:respect:
 
10.11.2007
4
0
0
36
GizmoBlaze je napisao(la):
--->http://firma.hr/webshop/product.php?productid=16949&cat=260&page=1
a što se tiče ne skontavanja sistem bonga - krivim samo svoju glupost. mislio sam da voda stvara nepropusni sloj i da iako ima ''balončić'' zraka ispod površine da nije moguće to povuć...izgleda da mi je logika za*****.



Pa super ti je ovaj "cudan dio necega"..pokusaj s tim,ma da ti je jos bolje pokusati s onim sto se spaja crijevo od bojlera na zid..al eto kako hoces..izaberi sebi najjednostvanije za pocetak...
Pozdrav:respect:[/quote]


e to za bojler bi mogao bit taj čudni dio nečega:b_hop: