Kako Napraviti Svoj Bong !

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Stoner

Aktivan Član
11.12.2006
856
285
83
24
Nakon malo razmišljanja dodjem ja do zapravo vrlo jednostavne ideje kako da napravim jedan mali bong sa vodenim hladjenjem.Pa za početak da krenem sa stvarima koje su potrebne za ovaj kućni uradak :

1.mala boćica od 0.5 ali sa onim malim ventilom
2.tri kemijske olovke
3.kuhinjske folije
4.malo ljepila (za spojeve)

Boca se izbuši(sa cigaretom najzgodnije i naj preciznije) bočno što više prema gore jer je lakše pušit sa time kutem u tu rupu ugurnete praznu cjev od kemijske olovke po mogućnosti što širu. Čep se određe na suženom djelu čepa tako da se kemijska natakne u taj uski dio a u nju se natakne još jedna tako da dim izlazi što dublje u hladnoj vodi.Sve to malo zadihtate ili silikonom ili nekim ljepilom, a što se tiče folije nju izrežite u kocku i uzmite da vam ima 4 sloja formirate ju po prstu nataknete i iglom izbušite mrežicu a evo i primjer :icon_lol:



PS: imajte na umu da je to plastika tako da umjereno sa potpaljivanjem i sve pet.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Zyz

Yami_Raziel

Aktivan Član
18.01.2007
633
160
63
to brate nije bong...jest sprava za pusenje al nije fakin bong...postat cu ja kasnije kak napravit...imam skilla u tom xDDD

ovo je neki cross breed nargile i bonga...napravit cu jedan dan zanima me bas x)))
 
  • Sviđa mi se
Reactions: funky weed

Kurblaj Kan

Aktivan Član
15.12.2006
1.812
77
73
RAdio ja nije mi baš uspjelo ali može se napravit imaš tutoriala na netu a ono di dim stavljaš moš napravit i od limenke da napraviš tuljac i tak to
 

Stoner

Aktivan Član
11.12.2006
856
285
83
24
to je princip vodenog hladjenja bonga i ja sam to isfurao tako da to možeš napraviti full jednostavno. Dim prodje kroz vodu ohladi se napraviš i onu rupicu za srknut sve i to je to a ako ti imaš nekaj bolje baci u ovaj topic da ne radimo 100 različitih tema nego da se sve može pronaći .
 

sinsemila_smajl

Aktivan Član
02.02.2006
286
3
0
43
nisam, selotejp je tu da ne pukne, je malo naciklo ženinim završnim potezom :icon_lol:

naime, bušim li ga ja bušim, lagano i dugo, dugo, nadasve oprezno i još malo mi ostade, ka ona uze čivijicu i tuk :crash: probi rupu, poslije sam još bušio debljim, dobroe drži se :icon_lol:
 

b r a i n c h i p

Vutra Veteran
12.12.2006
1.145
90
0
17
b r a i n c h i p presents:
Waterfall Bong (vodopad bong) :icon_lol: :icon_lol:

Uzmemo neku veliku bocu, najbolje od 1.5 litara sa sirokim grlom... kao na slici

dscn6237st0.jpg


Skinemo čep sa boce i probusimo na njemu rupu, nozicem ili skaricama....

dscn6238sm6.jpg


Nabavimo lulu (zvono, ruzu)... (ovo se moze izvesti na vise nacina, moze se i improvizirati sa recimo folijom uguranom u cep ali to nije bas najbolje jer se lako mozete napusiti plastike od cepa boce, sto bas nije preporucljivo... i mora se paziti kad se puni folija da se sve ne razvali.... itd...) :vb_whip:

dscn6239ff2.jpg


Moja lula sa slike je izvedena od vodoinstalaterskih djelova... metalni dio je ono sto se stavlja na rub cijevi za bojlere, a mrezica u njemu je ona mrezica koja se stavlja na vrh pipe (slavine)... najbolje je skinuti cijeli vrh pipe sa tom mrezicom... ali ima bezbroj kombinacija, pustite masti na volju... :181:
Lulu nataknemo u rupu na cepu koju smo maloprije probusili... i pazimo da to sve dobro dihta, da ne prolazi zrak pokraj lule...

dscn6240wk0.jpg


Uzmemo nasu bocu i probusimo rupu na dnu... (nemojte razvaliti bocu dok busite... ja sam svoju probusio lemilicom... mozete i ugrijanim odvijacem... ili cavlom... snadjite se...) :costumed-smiley-027

dscn6242uk7.jpg


Nataknemo cep na bocu i eto ga, nas bong je gotov i spreman za akciju... :family1:

dscn6241dl0.jpg


Uputstva za upotrebu :icon_lol:

- Napuni bong vodom do vrha tako da prstom drzis rupicu na dnu....
- Napunjenu lulu zajedno sa cepom zavidaj na bocu....
- Pusti da voda tece iz boce, i zapali lulu... (pali pali pali...)
- Pustite da se bong napushi :)
- Kad sva voda ode, otvorite bocu i povucite sav dim u sebe
- Ponovi jos koji put, ako hoces...
- Ako se niste razvalili ostavite se trave, nije za vas :rofl:
 

Stoner

Aktivan Član
11.12.2006
856
285
83
24
vidim da ima puno dobrih izuma baš mi je drago da je tema pogođena da se malo piše na i u ovoj sekciji ovog foruma. :icon_lol:
 
22.02.2007
14
1
1
32
imam jebno pitanje u vezi kućne izrade bonga, frend mi je pricao da je on pri vrhu boce izbušio rupu, gurnuo slamku kroz nju, u slamku je gurnuo pljugu i da je to pušio tj. da je umjesto tuljka stavio pljugu.
dal se to tako može napravit i koja je razlika između toga kad pušim vutru iz tuljka ili ako imam pljugu u slamci?
 

Kurblaj Kan

Aktivan Član
15.12.2006
1.812
77
73
Imali smo i mi bong u koji staviš pljugu napravljen od tikvice za kemiju i tak nije to ni loše bude lakše za pušit al mi se čini da se nekako brže usafta bong neznam znao je postat nakon 2-3 pljuge dosta gorak unatoč promjeni vode i tak.A vodu iz bonga ja neznam kak neko može pit jer je odvratna fuj meni slučajno upalo u usta i skoro sam umro kolko je odvratno a i to je prokleto otrovno tu je sav katran i sve
 

outdor@c

Aktivan Član
20.02.2007
98
7
0
Ja sam to radio puno jednostavnije.......porezao sam bocu negdje do pola i stavio sam ćep od pluta.........na cepu sam izbusio dvije rupe,na svakom kraju po jedan i stavio gumu.A umjesto ovog vijka kojeg si ti stavia ja sam nabio onaj metal od đezve za kavu

Šljakalo je..................
 
  • Sviđa mi se
Reactions: doberman