Kako Napraviti Svoj Bong !

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

ROX

Aktivan Član
21.11.2006
342
18
0
36
Weed-ran je napisao(la):
Ljudi mješaju pojmove WATERPIPE i BONG, i to baš ono brutalno. I onda kada idu raditi spravu, naprave nekog mutanta waterpipe/bong, izmješaju DNA i dobe GMO spravu koja ne funkcionira, ili u najboljem slučaju dim neide kroz vodu. Ljudi waterpipe nije bong, i bong nije waterpipe!!! Odlučite se dali ćete raditi waterpipe ili bong.


Drugo ime, skoro ista stvar. Ne kuzim cemu se uopce razlike rade, u obje sprave se dim filtrira i hladi kroz vodu, u obje sprave se dim akumulira u praznom prostoru i uvlaci (govorim o ovim spravama ovdje, ne o pravim kupovnim pajpovima di toga nema), samo sto bong ima veci otvor i obrnuti sistem koji jednako djeluje. A ovaj moj pajp gore pokojni mi je zabio dim u pluca skoro ko i pravi bong koji smo ja i cimer kupili, i zadero bi i vise da je bio veci. To sto je otvor manji nego na bongu uopce ne igra ulogu. Spalim carb kroz plastiku i dim isto nestane u roku odma kad pustim prst :)
 

bongash

Vutra Veteran
11.12.2006
1.211
78
0
46
www.vutra.org
Bong ima onu rupu sa strane, čini mi se da waterpipe nema.

Na bongu kad pustiš prst sa rupe, sadržaj tube ide u pluća i zaustavlja se gorenje u luli dok na waterpipe koliko vučeš, toliko gori lula.

Iskusnjare, ispravite me ako sam zabrijo. :icon_biggrin:
 

Bull

Aktivan Član
10.02.2007
139
124
43
ovo vam je moj mali bongić ........
33w3703.jpg
 

Beyond

Vutra Veteran
07.08.2006
1.948
335
0
38
Bull je napisao(la):
ovo vam je moj mali bongić ........

Nije nego waterpipe :) I dobro vam torca kaže. Princip konzumiranja na bong nije isti kao na waterpipe. Rox to što bong ima veći otvor nije "samo", koliko god vukao dim na bong, on neće uči u tvoja pluča tako dugo dok ne makneš prst sa rupice, znači kod bonga vučeš i dim se akumulira u tubi i onda makneš prst sa rupice da ti akumulirani dim uđe u pluča. Na waterpipe se konzumira kao na normalnu lulu, on je zapravo lula hlađena vodom, kad vučeš dim ti ide direktno u pluča. Znači nije ista ni konstrukcija ni princip korištenja!
 

ROX

Aktivan Član
21.11.2006
342
18
0
36
Weed-ran je napisao(la):
Nije nego waterpipe :) I dobro vam torca kaže. Princip konzumiranja na bong nije isti kao na waterpipe. Rox to što bong ima veći otvor nije "samo", koliko god vukao dim na bong, on neće uči u tvoja pluča tako dugo dok ne makneš prst sa rupice, znači kod bonga vučeš i dim se akumulira u tubi i onda makneš prst sa rupice da ti akumulirani dim uđe u pluča. Na waterpipe se konzumira kao na normalnu lulu, on je zapravo lula hlađena vodom, kad vučeš dim ti ide direktno u pluča.

Hvala sto si ponovio sve sto vec znam ;) Moj pajp je imo rupu. Imo je i prostor za dim? Razlika? :p
 

Beyond

Vutra Veteran
07.08.2006
1.948
335
0
38
waterpipe nema nikakvu rupu i zatvoren je sistem, i kod waterpipe-a nema akumuliranja dima nego diroktno pri povlačenju ide u pluča. A to tvoje rox je mutant waterpipe. Drugačija je konstrukcija, sistem konzumiranja pa čak i efekt high. Uglavnom rekao sam sve šta je trebalo reći, neznam kako drugačije objasniti, ako netko ne želi shvatiti razliku ja mu nemogu pomoći.
 

Inq

Vutra Veteran
12.08.2006
996
137
0
LOL ne mogu verovati sta se raspravljate... Ono prvo sto si nacrtao ROX je bong a ono drugo water pipe koji ima rupu. Zapusi rupu i shvatio si razliku. Stvar je u tome da bong ima vise prostora za dim a water pajp nema jer koliko vuces toliko gori vutra i toliko ti odmah odlazi u pluca dim.
 
31.12.2006
36
5
8
kužim jebote....
ja sam mislio da rupa služi za ispuhivanje dima van :ludaci_lol:
a kad ono, umjesto da ga šibneš van... potegneš ga u pluća
...isto je moguće i na waterpipeu s rupom.... hmmm da...
 

ROX

Aktivan Član
21.11.2006
342
18
0
36
To je moj pojnt. Ovo sto smo mi radili je onda waterpipe. Al ak zbusis rupu dobis isti princip kao bong samo sto je drugacije slozen. Kako je drugaciji high od toga nego kod bonga? Ak ostavis rupu i puno prostora za dim princip je jebeno IDENTICAN. Ne kuzim vasu logiku ak vidite ikakvu pravu razliku osim estetske. Drugo je pravi pipe bez rupe kojem je cilj samo haldit. Mutant? Pa sta, oces rec da ne radi? Kazem ti pusio sam i na kupovni bong i na ovo.
 

bongash

Vutra Veteran
11.12.2006
1.211
78
0
46
www.vutra.org
RastamanBG je napisao(la):
a i ruzhno izgleda
samo ne razumem kako dok drzhish prst tebi dim ne ide u pluca nego se sve akumulira u bongu???

Alo ljudi ... izmišljamo toplu vodu !!!

I bong i waterpipe su konstruirani prije nego smo se svi mi rodili, znači postoji neki razlog zašto su baš takvi kakvi jesu.

@Rastaman
Kako ne kužiš ? Dim je teži od zraka i pada dole. Upravo radi toga bong ima vertikalnu tubu.
 

b r a i n c h i p

Vutra Veteran
12.12.2006
1.145
90
0
17



Evo moga stroja, na shemu weedranovog, radi predobro. Dim je skroz hladan i ugodan, tesko da ce se opec grlo.
Koristena je tegla od krastavaca :icon_lol:, cijev za bojler, vrh od kemijske i vrh špine sa mrezicom za lulu. Spojevi su ulovljeni sa jakim silikonskim ljepilom sa donje strane poklopca.
Ako radite sami neku spravu za pusenje preporucam svima ovakve pajpove, najbolji su.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: SoStoned

Bezze_Sa

Cannabis aktivista
Vutra Veteran
16.06.2006
1.581
327
108
Bosnia
Kad vučeš dim, ODOZGO, na bong, dok držiš prst vučeš dim i naravno da ulazi u pluća i time ide sagorjevanje vuve, čim skloniš prst sagorjevanje vuve prestane, ali još ostane dima u bongu, obično se drži do pola kapaciteta pluća... npr: vučeš do pola i skloniš prst da udje i ostatak (da napuniš komplet pluća) eee onda ima da te fikne praaavo, ima oči da ti izlete :) LOL,(heheheh ne znam jesam li ovo dobro objasnio, našiljio sam se pravo) i naravno kad se vuče, vučeš direkt u pluća (kao kad dišeš), nije pušenje kao kod džoje, (prvo, usta pa onda u pluća)....