Kako Napraviti Svoj Bong !

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
25.07.2012
7
1
0
31
Da ne otvaram novu temu, imam pitanje vezano za bong. Posto trenutno nisam pri parama, a stari bong mi je puko, ako neko zna kakav je ovaj bong "Black leaf g20" ili ovaj "Akrilni bong? http://www.hocuto.rs/files/3565/bong-main.jpg" (posto se ne razumem bas u bongove), ili ako nekom nije problem da mi preporuci neki bong do nekih 20-30evra?
 

DJFlyHigh

Aktivan Član
18.05.2010
768
459
83
50
hahahahah prvi put vidim ovako nesto zbrkamon...
svaka cast, lijepa improvizacija i jako dobro napravljeno... ne kuzim bas kako radi ali ako kazes da radi odlicno :D
moja ocjena od 1 do 5... 5 :)

peace out !
 

loop

veteran spliffer
10.08.2012
773
527
0
43
ja da vam dam recept za bong-al' prirodni...
-uzmes zrelu lubenicu,pa cak i PREzrelu...ne mora velika.
-izbusis rupu cca 3 cm u precniku na boku lubenice,dakle,sa strane.
-gurnes neki ostar stap,srafciger ili nesto slicno u tu rupu,izdubis potpuno unutrasnjost lubenice,al' mora u TECNOST da se pretvori.I to sto vise,sto blize kori,samo pazljivo-ovo je malo pipav posao
-gurnes crevo sirine rupe(dakle 3cm) SKROZ do dna lubenice,tako da bar 3-4cm ostane 'napolju'
-dobro zadihtujes rupu na lubenici
-stavis lubenicu u frizider na barem 4 sata(idealno 24h)
-smotas 'xnu,nabijes u to crevo spolja i zadihtas dobro(selotejp,izolirka...budite kreativni)
-izbusis rupu dodatnu za uvlacenje vazduha,moze i uza(zbog pritiska),nabijes slamcicu za sok,isto zadihtas
-izbusis rupu za vazduh
dakle sveukupno 3 rupe na lubenici !!
-zapalis spravu,povuces dim kroz slamcicu OBAVEZNO DRZECI ZAPUSENU 3 RUPU(za vazduh)
-kad osetis da se prave mehurici u lubenici,i da se ista puni dimom-naglo pusti rupu za vazduh i povuci iz sve snage
-sedi
-uzivaj u slatkastom,divnom osecaju na ustima i u plucima

savetujem svakom ko nije probao,necete se pokajati !
 
  • Sviđa mi se
Reactions: 1310

Detox2Old

Aktivan Član
21.11.2012
176
424
63
33
salko100 je napisao(la):
tu trebaš pluča ko krava imat.....ali like za trud...

uvjerio se u to jučer,no dobra je stvar što možeš bez problema napravit da se samo filtrira jednom,dva puta,tri puta...sve do 6 puta :D
tako da mu je svrha dobra.
 

SoStoned

Aktivan Član
01.05.2013
74
87
18
34
Evo kako sam ja sastavio svoj bong koji me sluzi vec 2 godine.
Za to su nam potrebni:

-jedna plasticna cijev (fi 50 promjer;duzine 30cm ili vise ) i poklopac koji dodje uz nju (pri kupovini pitajte trgovca)
-jedna metalna cijev (niklovana bi najljepsa bila) promjera od 10-20mm (stare cesme,kisobrani) duzine 15-20 cm

Proces pravljenja:

-busilicom izbusimo rupu na plasticnoj cijevi,nekih 5-10cm od kraja (sirina nebitna);
-borerom od 6-10mm izbusimo rupu kontra prve i to visocije barem 5cm od prve
-plasticnu cijev zacepimo poklopcem i to sa one strane koja je bliza izbusenoj rupi
-upaljacem,brenerom ili lemilicom zagrijemo plastiku oko rupe koju smo probusili
-dok se plastika topi,gurnemo metalnu cijev pod tupim uglom prema zatvorenom dijelu cijevi
-postavimo mrezicu na kraj metalne cijevi i lagano prstom je utjeramo u cijev,ali tako da rub mrezice
ostane na rubu metalne cijevi,a ne da probadne skroz unutra;
-postepeno sipajuci vodu u plasticnu cijev,provjeravamo kolicinu vode koja je potrebna za bong (idealno je da
nivo vode u bongu bude do mjesta ulaska metalne cijevi u plasticnu);
-zacepite obje rupe na bongu i probajte povuci.Ukoliko osjetite protok zraka onda silikonom popunite praznine oko prve rupe.

Nas bong je spreman za upotrebu.

Dodatak koji mozete uraditi:

-prije svega,smirgl papirom skinuti zastitni sloj farbe sa plasticne cijevi i ofarbati u zeljene boje (ja sam isprintao list marihuane,zatim ga iskruzio i zelenim sprejem prefarbao kroz sablon.Sa druge strane sam uspravno,crvenom farbom napisao Vejsil )
-prije svega,jedan kraj metalne cijevi gdje dolazi mreza,prosiriti do cca. 15-20mm od kraja i gurnuti maticu za vijak,podlosku ili sl. a zatim postaviti mrezu na taj to.

Nadam se da se nekome svidja ideja.
 

artistic

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
26.07.2011
346
1.478
143
Universe
Zasto praviti svoj homemade bong? Bar danas ima toga za kupit svugdje, a i nisu skupi...ja sam sebi kupio jednog velikog i volim ga ko brata :p samo jos da cesce ima sta da ga zaposlim hehe
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.456
3.198
Bekaa Valley
hum25e.jpg
24bpu6e.jpg
;)