Kako Napraviti Svoj Bong !

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Tarzan

Aktivan Član
31.05.2013
3.999
6.425
298
109
The Mighty Jungle
@artistic isto pitanje kao da ja tebe pitam zasto crtati kad vec imas toliko slika svugdje, a mos naci i da nisu skupe :D fora je kad nesto napravis sam i potrudis se, ali moram se slozit da nisu skupi jer ti puno vise vrate naravno ak imas s cim nalozit.. ja sam si slozio 2-3 komada al nisu bili bas nesto kvalitetno napravljeni, sad si moram naci nekog staklenog ljepog heheh zetva ce uskoro i trebat ce mi neki bongić

@power bijeli je super, a ova duda mi je smijesna :D
 

artistic

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
26.07.2011
346
1.478
143
Universe
pa ne znam bas da li mozes uspoređivat to sa crtanjem....ali dobro, u pravu si da je gust kad nesto sam slozis, kao i kad palis svoj grow :) meni osobno su drazi pravi bongovi :D
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Tarzan

SoStoned

Aktivan Član
01.05.2013
74
87
18
34
PowerSeed je napisao(la):
hum25e.jpg
24bpu6e.jpg
;)
trebao si ostaviti onu spricu sa boce pa spricati dim u sebe.
 

fat_troll

Aktivan Član
18.09.2012
318
160
43
44
lol zakon

1. kako si skinuo staklo sa žarulje? nije li unutra vakuum? ne prsne li žarulja ako je 'probušiš'?
2. čime zagrijavaš staklo kad 'sišeš'?
3. jel pušiš tako i vrhove? ne vappa li se samo hash? (nikad nisam, pa čisto me zanima kak ti to radiš, jel mi se to više sviđe nego popušit pola cigarete...)
hvala !
 

opa cupa

fuckin' Petrolhead
Administrator
04.03.2012
7.986
34.300
2.598
fat_troll je napisao(la):
lol zakon

1. kako si skinuo staklo sa žarulje? nije li unutra vakuum? ne prsne li žarulja ako je 'probušiš'?
2. čime zagrijavaš staklo kad 'sišeš'?
3. jel pušiš tako i vrhove? ne vappa li se samo hash? (nikad nisam, pa čisto me zanima kak ti to radiš, jel mi se to više sviđe nego popušit pola cigarete...)
hvala !
vrlo je jednostavno napraviti ovo cudo ..
onaj metalni dio na zarulji probijes ili uz sami gornji rub odrezes.
poslije ti ostane onaj dio unutra sto drzi zarnu nit njega polomis i izvuces van.
Nasarafis cepod kole i njega probijes,kroz njega provuces neku cijevcicu i to je ustvari sve .
Ja sam umjesto cijevcice stavio cijev koju sam skinuo sa nargile koju nekoristim.
Unutra stavljam vrhove ..evo npr jedan manji vrh koji obicno stavljam u pljugu mi je dosta za cijeli dan.Mozes ga smrviti a mozes ga staviti i u komadu.
Zagrijavas na svijeci ..ja stavljam na 5-6cm od plamena da se vrh nezapali vec da isparava.zarulja se vrlo brzo napuni sa dimom i okus,miris,aroma su nevjerovatni to u pljugi nikada neces osjetiti :)

evo ti link pa malo prostudiraj i probaj...hebeno je http://www.youtube.com/watch?v=vgtl31fFKMs
 

Big L

B.I.G.
Poznanik Foruma
11.09.2009
1.841
2.187
188
Brooklyn NY
jednom sam radio nesto slicno, ali sam krivo to koristio... svejedno sam se razvalio al je vise bila kao lula haha


probat cu opet... vap je najbolja stvar daleko :)
 

opa cupa

fuckin' Petrolhead
Administrator
04.03.2012
7.986
34.300
2.598
evo jos jedan vap...puno veci nego zarulja ali i puno funkcionalniji.
Kod zarulje fali dima..sve nesta srk na pola a ovo je vec druga prica...
evo kako taj vap izgleda,mozda ne kao budha ili vulcan ali je zato ...jeftin za popizdit.

screenshot windows 8

Ovaj lim na kojem stoji teglica od dvije litre je ustvari onaj drzac plafonjerki na plafonu.
Njega sam probio na sredini ,odnosno prosirio rupu i u sredinu uglavio ovu malu posudu (cep od laka)i tu stavljam ganju,ulje :)
screenshot windows

sve to sam postavio na zicu koju sam nekada koristio za scrog i ispod napravio nosac za svijecu (loziste) haha

how to screen capture

probio jos pokoju rupu za cijev od nargile i montirao dotok carobnog dima :joint2:

screen shot on pc


a sada idem naloziti turbo akcelerator i povuci duha iz boce malo u pluca hahahaha

free image hosting

evo kolicina dima dovoljna da razvali i najjace

picture share
 
23.02.2008
1.048
1.455
188
avnv.jpg


8rv2.jpg


juce vido od opa cupa i sklopio za 10 minuta al sto kaze opa fali
dim, nema kapacitet, al miris, ukus se bas oseti, u dzointu se ni 10 posto ovoga ne oseti.
nego mislim da je ovo neka vrsta pajpa/lule posto je vaporajzer ipak
zagreva na odredjenu temp a i filtrira dim(valjda) tako da se ne bi slozio da je ovo vap.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: 1310

opa cupa

fuckin' Petrolhead
Administrator
04.03.2012
7.986
34.300
2.598
pa da...ustvari vapovi rade na isti princip..manje,vise ali su malo slozeniji i skuplji pa nema smisla da proizvodac sam sebe ukenja vec..malo zakomplicira cijelu pricu..jbg treba opravdati 300-400 eura.
ovaj gore sto sam napravio na teglicu od dvije litre je savrsen..probaj weedicu taj sklopiti ima dima i previse.
E sada bi bilo dobro umjesto otvorenog plamena staviti nekakav grijac,imam nesto u glavi ali nisam siguran da je izvedivo.Pa cu o tome ako uspijem sloziti.
na ovaj veci sa teglicom sam stavio svijecu dosta daleko od posude sa ganjom i treba mu malo vremena da pocme puniti sa dimom ali kada krene shvatim da sam stavio puno marihuane.ustvari nikada dima previse hahah

mozda nekakvu sijalicu umjesto svijece...prije su postojale one ,mi smo ih zvali reflektorke,one dosta griju i mislim da bi one bile skroz dobre za ovo a male su.Idem po sijalicu u bauhaus hahah

edit:
ja sam na ulaz cijevi stavio filter od cigarete...mislim da je to dovoljno a za vaporizer nisam siguran da uopce ima bilo kakav filter.ustvari siguran sam da nema
 
  • Sviđa mi se
Reactions: 1310

Gagiba

Aktivan Član
Brat opa cupa slikao vap a na kompu otvoren vutra.org!! Posvećenost... :dada

A kako tegla stoji na limu? Jel gravitacija dovoljna da dim ne izlazi (neki zakon termodinamike pominje kretanje toploga na gore pa ne bi trebalo) i jel baš mora od dva litra ili može i ona sirotinjska od kile?? ;)
 

MarkoMil

Aktivan Član
16.02.2014
70
53
18
Moze nekakva pomoc?
Pokusavam kreirati bong ali nezelim da u onu cijev u bong stavlam cistu "travu" nego zelim staviti joint jer necu imati puno trave...
I jer moze s jointom da se skupi dim pa da onda ude u pluca kada pustim onu rupicu.. jer to isto dijeluje?
Molim pomoc jer sam vido samo one sto se stavlja "trava" odmah bez jointa i one kroz koje ti dim u pluce ide kako ga ispusta joint...
Ako ste me shvatili mogli bi dati neki pridlog kako ga napraviti
Hvala unaprjed svima
 

finestBLkush

Aktivan Član
13.04.2014
346
588
0
109
MarkoMil je napisao(la):
Moze nekakva pomoc?
Pokusavam kreirati bong ali nezelim da u onu cijev u bong stavlam cistu "travu" nego zelim staviti joint jer necu imati puno trave...
I jer moze s jointom da se skupi dim pa da onda ude u pluca kada pustim onu rupicu.. jer to isto dijeluje?
Molim pomoc jer sam vido samo one sto se stavlja "trava" odmah bez jointa i one kroz koje ti dim u pluce ide kako ga ispusta joint...
Ako ste me shvatili mogli bi dati neki pridlog kako ga napraviti
Hvala unaprjed svima

uzmes flasu od pola listre, litru, probusis rupu nagdje na 2/4 flase, izbusis jos jednu rupu iznas(rupe sirine olovke...) uzmes hemijsku, rastavis je uzmes cjev od hemijske, uguras u donju rupu, uzmes malo seloteupa namjesteis cjev da ne stoji vodoravno, nego ko na bongu ;) naspes vodu, stavis dzidz u cjev, stavis prst na onu drugu rupu, punis smaknes prst pusis... al ako vec imas jedan dzidz zasto ga ispusiti ko ludjas u 4 punjenja? :/

ja imam cjev od bonga i bong mi je u sta god da je zabodem :D
nemam slike, ali cesto to od jabuke bude probacu od ananasa uskoro pa javim i slikam:D