Kako Napraviti Svoj Bong !

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

MarkoMil

Aktivan Član
16.02.2014
70
53
18
Kako da znam kada vise trava u onoj cijevi vise nije za pusenje i da je bacim ? to nakong jednog shoota ili kako ide?

Milslio sam napraviti ovako:
Uzeti flasu izbusiti je na 1/2 staviti cijev od kemiske(hemiske) i pricvrstiti je selotepom i u tu cijev nagurati pljugu,a gore na vrhu boce izbusiti rupicu onu koju drzim i tu bocu napuniti vodom malo vise od one hemiske cijevi jer bi to dijelovalo ?
 
11.05.2013
22
29
0
Ovako ljudi, imam jednu staru bocu doma a ne koristim a mislim se mogao bi je iskoristiti za nesto.. pa reko ajmo napraviti bong..ima onaj uski dio isto kao bong i na dnu je kao kugla, ma sve identicno kao bong samo fali rupica..pa ako netko zna cime bi mogao ugraditi tu rupicu na staklenoj boci, da to napravim imao bi bong kao iz smart shopa, tako da ljudi pomagajte :p

evo boca izgleda kao na slici samo nije ovako ofarbana..da znate o cemu se radi
 

Prilozi

  • P1090026.jpg
    P1090026.jpg
    387,9 KB · Pregleda: 95
  • Sviđa mi se
Reactions: ZelenaGroznica

Tarzan

Aktivan Član
31.05.2013
3.999
6.425
298
109
The Mighty Jungle
za busenje stakla treba ti posebno svrdlo, a vjerojatno ga nemas,, pa nemoj ni pokusavati busiti busilicom i obicnim borerima jer je ovo staklo dosta i tanko i puknit ce ti sigurno, odi kod staklara rupa ti ne kosta ni 20kn..

i mislim da nije bilo potrebe za otvaranjem nove teme za ovakvo pitanje,,
 

metalmaniac

Sve već piše na forumu, koristite Search. :)
16.10.2009
3.148
6.157
298
54
može staklo WC svrdlima (wolfram karbidni), može čak i običnim HSS svrdlima. fora je samo u tome da napuniš flašu vodom i da polijevaš svrdlo hladnom vodom, jer ako se pregrije onda će se zatupiti i možeš ga baciti. dok bušiš, stavi na manju brzinu okretanja i pazi da ne pritišćeš prejako. izbušio sam ja nekoliko boca na taj način. jest da sam prve 3 polomio, ali četvrta je uspjela i imao sam funkcionalan bong...

edit:

najbolje su četverokutne boce sa ravnim površinama, kao npr. od Jack Danielsa. na okrugloj je jako teško započeti bušiti (ne možeš točkalom napraviti rupicu kao na željezu :))...
 
  • Sviđa mi se
Reactions: 1310 and Bizzzo
30.03.2014
1
13
3
10313909_649268155153432_1292532815_n.jpg
Moj aparat za varenje.
 

amneziaHaze

AluGrow
Banovan
19.04.2014
1.783
2.490
188
ja sam svoj napravio od staklene boce (0.5$) i epruvetice iz koje se pje tekila(slucajno upala u džep u kafiću :) )
bocu stavio u kantu vode i bušilicom pri dnu izbusio rupu za epruvetu(svirdlo za staklo 2.5$) epruveta je bila pretanka pa kad sam je busio je pukla ali samo dno tako da je odgovaralo,rupa je zacepljena onda akvariskim silikonom (ako nije otrovan za ribice valjda nije ni za mene...) ima li neko ideju za neko tekuce ljepilo koje bi bilo bolje mozda korsititi po mogućnosti prozirno
 

metalmaniac

Sve već piše na forumu, koristite Search. :)
16.10.2009
3.148
6.157
298
54
probaj pištoljem za vruće ljepilo (plastika), drži odlično, nije otrovno i prozirno je.
 

Vutra Samotnjak

VenloNL
Poznanik Foruma
07.06.2010
8.479
43.585
2.598
Ma malo me nostalgija oprala,hehe ... pa se sjetih,gdje li je on sada :D
Sam,jadan,negdje stoji u nekom ćošku pored nekih kartonskih kutija ,punih neke robetine ili je možda pored nekog bureta sa kupusom ...jadan :(

Inače bongać je napravljen od stare petrolejke :D Pa ako nekog zanima,može pogledati malo unazad :DKako Napraviti Svoj Bong !
dsc00650e.jpg


dsc00441a.jpg
 
16.12.2014
353
246
43
30
Evo da podijelim, negdje davno sam gledao video kako to napraviti i ideja me zaintrigirala, znaci jako jednostavno za napraviti, mislim da nije bas pogodno za prejaku vutru, ali svatko ima svoj ukus. :)

Uglavnom lik je uzeo plasticnu bocu, malo cvrscu i na dnu,u sredini (tamo di je obicno onaj jako tvrdi dio) izbusio rupu i umetnuo trubicu.
Uglavnom princip rada je da napunite bocu vodom, okrenete ju naopako, stavite gore pljugu i otvorite cep, a podtlak obavi ostatak posla. :)
Kasnije je na vama da onaj drugi dio posla obavite. :)

Osobno mi se cini malo pre ekstremno, ali i dalje je fora :D
 
16.12.2014
353
246
43
30
Ma nisam mislio napraviti, ja sam inace zagovarac smotanih :)

I nabavio sam si pajp koji se namotava na bateriju od elektricne cigarete, posto sam vaper mi je usput, i mogu ti reci da je super stvar, samo se treba naviknuti, malo pece za pluca na pocetku. :)

Ako te zanima pogledaj "Cloupor Cloutank M3"
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Tarzan