Kako napraviti svoju sortu?

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.456
3.198
Bekaa Valley
Probao sam to sjeme i pocinje da cvjeta nakon 3 sedmice
mozda uleteo neki uvoz iz rusije :) ne znam, ja nisam cuo za auto hemp, nigde sreo u literaturi. u koje doba godine si sadio, probao u indooru ili vani. u svakom slucaju ako ukrstis auto i foto dobijas reg seme foto. al probaj ako vidis nekog smisla, mozda skratis vreme cvetanja tog novog hibrida. i nisi odgovorio koja sorta bi bio muski sa kog uzimas polen
 

boscco

Aktivan Član
16.02.2016
116
393
63
74
Postoji auto hemp sa deklaracijom, strain se zove Finola, dolazi iz Finske. Meni osobno se ne sviđa jer ako nemaš idealne njive (đubrenje i prava zemlja) bilke su male, nikakve...isto kao i obični autosi koji nemaju idealnih uvjeta...
 

Fahro420

Aktivan Član
02.06.2016
108
379
63
32
auto hemp, gde si to sreo. jel pise na deklaraciji :D
Ne,nego sam već sadio to sjeme i zaista je automatik
mozda uleteo neki uvoz iz rusije :) ne znam, ja nisam cuo za auto hemp, nigde sreo u literaturi. u koje doba godine si sadio, probao u indooru ili vani. u svakom slucaju ako ukrstis auto i foto dobijas reg seme foto. al probaj ako vidis nekog smisla, mozda skratis vreme cvetanja tog novog hibrida. i nisi odgovorio koja sorta bi bio muski sa kog uzimas polen
Polen uzimam sa indike kada uberem polen ounda se bacam na hemp to jest treba mi ženska hempara tako da ću to tako odraditi. Kada sve to završim baciti ću dnevnik.Uglavnom planiram dobiti auto seed ako griješim može savjet.
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.456
3.198
Bekaa Valley
pa da li ce ta indika da bude auto ili fotoperiodna biljka. napisao sam ti gore, ako polenom fotoperiodne oprasis auto dobijas fotoperiodno regular seme. tek kroz nekih bar 5~7 generacija mozes napraviti auto, ali moras oprasivati automatikom foto biljke. nisam znao da ima auto hemp iz finske (mada me ne cudi), nisam ispratio pricu o auto hempu posto nisam zainteresovan za industrijsku konoplju
Uglavnom planiram dobiti auto seed
a u cemu je poenta da ga radis sa hempom, za koju namenu to planiras uzgajati, zar nije jednostavnije poruciti regular seme automatika od dva razlicita straina pa ih oprasiti, dobices 2 nova hibrida i oba budu auto
 

hazeri

.
Banovan
25.01.2016
7.664
34.461
2.598
  • Sviđa mi se
Reactions: Mekani and Jojoman

.i.

Radioaktivan Član
03.05.2018
1.486
7.999
258
bunar
www.vutra.org
Jednom sam sa djecom iz zezancije posadio konoplju iz hrane za ptice, sadili smo nekako u proljeće na balkonu sa ostalim proljetnim kerefekama, skoro sve su bile hermići i sve su počele cvijetati ca mjesec dana od nicanja. Stavili smo šaku sjemenki u kantu od jupola i imali fora šumicu "malih palmica". Eto moje jedino iskustvo as hempom.
 
Poslednja izmena:
  • Sviđa mi se
Reactions: Fahro420

pannonian

Bogu mil, a ni Vragu nije mrzak
16.07.2018
224
1.495
143
Pozdrav i jedan veliki respect(ne mogu stavljati smajlije iz nekog razloga. Valjda je do tora)
Imam jedno pitanje, i bit cu zahvalan ako mi netko moze odgovoriti i eventualno obrazloziti odgovor...
Rijec je o povratnom ukrstanju. Znam neke zbilja osnovne stvari o nasljeđivanju, krizanju...jasna mi je upotreba backcrossinga i da jedino ima smisla ako se hoce vec potpuno stabilnoj liniji dodati jedna ili eventualno dvije osobine...

Sad, imao sam biljku Uzbeki. Heirloom je sorta i jos je dodatno selektirana preko 12 generacija. Oprasio sam ju Uzbeki muskim i dobio dosta sjemenja. Sljedeca generacija je bila odlicna i ujednacenija od biljaka iz paketa. Pokazalo se dobro u outdooru, ok prinos, miris... Rad je indika, potentan, nije da te veze za kauc, ali budes glup ko k. Bogom dano. Ali svejedno bi se igrao s njom i pokusao joj dati sativastiji rad. Iskoristiti tu stabilnost, neobicnost i sveukupnu kvalitetu.
Ko i vecina nemam uvjete za neku selekciju i breedanje(2.5m2 i poneka biljka vani) a htio bi se malo igrati. I evo kako mislim pojednostavniti proces i prilagoditi ovim neuvjetima.
Prvo oprasiti jednu odabranu zensku Uzbeki biljku sa Uzbeki muzjakom i onda jednom napraviti backcrossing.Iz zadnjeg krizanja odabrati musku biljku i nju ostaviti za rekurentnog roditelja u daljnjem procesu, tj. na njoj raditi daljnje povratno krizanje.
Druga biljka je klon durban poison x skunk. Prijatelj ju je prije dosta godina napravio i meni je to najbolja biljka na cijelom svijetu. Sativa rad, cvjetanje dosta kratko, cvjetovi nelose tvrdi. Nju mislim oprasiti tim Uzbeki muzjakom, a od nasljedstva ostavit samo zenske i odradit ih do kraja. Prije toga uzeti klonove(ili ne uzimat vec oprasiti na svakoj jedan top), odabrati najbolju i napraviti povratno krizanje sa muskim Uzbeki. I tako par puta. Iz zadnjeg krizanja od potomstva odabrati najbolju zensku i oprasiti je sa nekoliko muskih za koje mislim da nose tu sativa osobinu... dalje birati... stabilizirati.
E sad, jel to ima smisla?
Vremena imam. Godine valjda. Growam ionako, i mislim to i dalje raditi. Ovo bi mi doslo kao neka dodatna zanimacija, dobar hobi. Nikakvi snovi o nekoj super sorti...
U svakoj seriji bi imao vutre razlicitih karakteristika i gomilu sjemenki., ulja i dima. Jasno, ako bi to islo kako treba. Ako se pokaze da ne valja, jebiga, sto sad.
Zanima me prije svega to prvo povratno ukrstanje sto mislim raditi da bi stvorio koliko toliko musku repliku zenske Uzbeki. Mozda nema potrebe za tim, ali neznam moze li naskoditi. Ne vidim razloga da to ne uspije, ako nista drugo bar bi trebalo smanjiti postotak mogucih losijih muskih biljki. Ili nesto propustam u toj logici. Sto sam nasao o kanabisu, svagdje govore o zenskom roditelju i da biranje muskog nema smisla. Samo, ja ga ne bi birao vec pokusao napraviti.

Ne znam, hoce li sve to mozda dovesti do slabljenja genetike i gubitka snage. Pa onda to u startu nema smisla? Mislim sav taj silni backcrossing.U poljoprivredi se povratno krizanje desetljecima uspjesno koristi. Ne za stvaranje novih, vec za unapredivanje postojecih, a to je nesto slicno ovom sto ovdje i mislim. U kojekakvim tekstovima sto sam citao pise da se krizanje radi na istog ili razlicite roditelje. Valjda to ovisi o kulturi(zitarice, vocke, povrce)

Ima li tko da mi nesto kaze? Razlog da odustanem. Ili savjet kako mozda bolje osmislit sve to. Bilo sto
Zivi bili
 

dedskin

Banned
Banovan
16.06.2019
326
549
93
36
Citao sam svasta , ali sam i dalje malo zbudnjen , ne znam dal je ovo prava tema ,
ja ne bi svoju sortu , samo da imam menku , a da je automat , svidjaju mi se jer ne mora flip svetla , onda mi ne trebaju 2 boxa nego jedan , za konstantni harvest .
I sad imam jednog Foto izgleda je muzijak , kad bi ja uzeo polen odatle , i oprasio jednog Automata , jel bi ja onda dobio menke automata ? Ne mora biti fem
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.456
3.198
Bekaa Valley
moze i to, samo onda bi trebalo da dobijes auto fem seme, sto ti dodje jos bolje :) ako imas vise cura, probaj na jednoj neku granu prskati koloidnim srebrom, makar onim koje se moze kupiti u apoteci, mislim da radi posao koliko sam cuo na forumu
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Zelenko63 and Nogud

dedskin

Banned
Banovan
16.06.2019
326
549
93
36
a znaci moze i na jednu granu , pa ako nista mogu se igrati , kad moze da se krene sa tim , imam jednu u fazi puna je dlacica il mora ranije
 

Atox

I belong in hell
11.03.2017
507
1.156
163
Кингстон, Јамајка
Nacitah se ali opet me bune stvari oko F1 stabilnosti i sl, ali hajde da postavim prosto pitanje
Ako sad imam, npr, criticala od rqs i ww od rqs... Resim da oprasim criticala, oprasim ga hermi criticalom i usput oprasim ww istim polenom od criticala, znaci critical x critical i white widow x critical. Sta ja dobijam, F1? Da li ce to stabilno da bude i sta ce da ispadne od jednog, a sta od drugog? Kontam da bi od criticala ispala verzija sa vecim isticanjem neke genetike od roditelja, a kod ww x critical bi bilo 50:50, jel da? I jel bi to bilo stabilno ili?
 

grouchy

theGrumpy
16.08.2013
7.177
23.425
1.098
brate, kritikal ti je stabilan, koliko je stabilna rqs genetika.
ww/k nije stabilna genetika (mozda neka banka ima taj kombo?
tu dolazi do vise fenotipova i od tebe zavisi koji ces ti nastaviti da razvijas/grovas/gajis ...
 

Atox

I belong in hell
11.03.2017
507
1.156
163
Кингстон, Јамајка
Ne kapiras ti mene...
Ako se oprasi strain sa istim strainom, znaci imas 2 fem semenke, od jedne napravis hermija i oprasis drugu, u tom slucaju se dobija stabilna genetika ukoliko je vec bila stabilna?
Ako se oprasi kazi ga ww i critical, znaci imas 1 fem critical i 1 fem ww, od criticala napravis hermija i oprasis ww, onda nije stabilno jer je da kazem novina tj nova vrsta?
To mene buni
 
  • Haha
Reactions: grouchy

Misko21

Aktivan Član
21.06.2020
371
772
93
35
Moze savet,napravio sam od ženke - hermija kol.srebrom i evo jaja su počela da se otvaraju sada treba da otresem celu biljku na neko staklo/ogledalo i pokupim polen karticom u neku kesu koju ću posle staviti u frižider? Ili možda da otvaram pincetom jaja ili da ih gnjecim prstima ,nikada nisam to radio pa bolje da proverim nego da uprskam nešto što čekam 2 meseca
E sad kako najjednostavnije da dodjem do Fem semena,imam jedan box i polen koji trebam pokupi sutra,jednu zenku spremnu za cvetanje čekala je na terasi i još 2 male u seeding fazi.
IMG_20220804_235521.jpg IMG_20220804_235513.jpg IMG_20220804_235511.jpg IMG_20220804_235506.jpg
 
Poslednja izmena:
  • Sviđa mi se
Reactions: šaran