Kako odgovoriti deci na pitanja o travi?

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Gedža

Aktivan Član
Pa cerka ti je jos je mala. Sta ces kada krene po zurkama i okusi alkohol, pa joj padne na pamet da proba i malo vutre? Nemoj da me shvatis pogresno, ne mislim nista lose, ali svi smo prosli te godine kada je sve zanimljivo i sve bi smo da probamo. Ne poznajem je pa i ne mogu da znam kakva je, mozda je ona takav tip osobe da je to ne interesuje. Ovo te pitam da bih znao kako ja sutra da postupim.
 

opa cupa

fuckin' Petrolhead
Administrator
04.03.2012
7.996
34.378
2.598
ocito sam bio ljen pa nisam nasao ovaj dio gdje se vec o tome raspravlja.sorry zbog ponavljanja
 

makisplit

Aktivan Član
07.03.2012
501
132
0
44
trebao bi poznavati tvoj odnos s djetetom da bi iole mogao pokušati dati odgovor na ovakvo pitanje

pošto svak sve zna predpostavljam da je odnos "zdrav" i da se komunicira koliko treba,istina je nekad ljena i teška ali je jedina ispravna

cura je još mlada,za 2-3 godine budi siguran da ce je više zanimati tatin hobi,bitno je da se ne ruži niti uljepšava nego razgovara iskreno o svim aspektima,zdravstvenim i moralnim

ovo moralnim je dosta diskutabilno pogotovo na prostorima bivše juge,jer za veciinu utaja poreza,gradnja bez dozvole,prodavanje malih pelinkovaca,konjaka na pumpnim stanicama i kioscima,bombardiranje pivske industrije na svim medijima i sl. ne predstavlja neki problem,dok susjed koji uzgaja dvije-tri biljcice za osobnu upotrebu bez obzira koju je nešto strašno i za svaku osudu pa cak i za zatvor.

kaav si primjer svom djetetu?

na to pitanje samo tvoja kci može dati odgovor
 

Hooker

music support
09.01.2012
929
2.318
163
55
opa cupa je napisao(la):
zna sve, nepostavlja pitanja ima svoj stav i misljenje o vutri i moje potpuno povjerenje imamo nevjerovatan odnos ali ipak se ponekad zapitam dali je to uredu.moram napomenuti da moja zena nepusi naravno ni malena ja se jedini bodem s travom u venu

Mozda i bolje sto si tako postupio.Na vreme je shvatila kako stvari stoje,mislim na tvoju cerku,to joj je sad normalno,dobro je sto shvata i ne vidi nista lose u tome.

Kod mene je situacija obrnuta.Kad bih ja sad tako nesto obelodanio bilo bi ono-s neba pa u rebra.Mada ne verujem da do sad nisu posumnjale.Pricam za svoju decu.Pametne su,odlicni ucenici,nemam nikakvih problema sa njima.Bilo je slucajeva da dodju kod mene ovi moji manijaci,one se vrate ranije iz grada,udju u sobu da se jave tatinim drugovima,lepo vaspitana deca i sta zateknu...Hirosima!A i u srednjoj su skoli,sumnjam da nisu dolazile u kontakt sa travom,da li su probale ili ne,ne znam...Znam da ne puse cigarete.Zena ih je ispipala za duvku,rekle su da nisu,ali ko zna...
 

Z&N

Aktivan Član
27.12.2009
3.360
5.540
298
Razgovor i samo razgovor! Toga između mene i mojeg oca nikada nije bilo dovoljno, ali ajde, sad kako sam odrastao nekako se i to popravilo, međutim izgubljeno vrijeme se ne može nadoknaditi.
 

SiD

bože petra!!!
Vutra Veteran
15.01.2008
1.091
648
138
36
nemože se nadoknaditi, ali se može ispuniti i ispraviti... ne valja za ničim žaliti...
 

DEDE

Aktivan Član
04.08.2005
444
38
0
51
Pozz

Vrlo interesantna tema.
Imam dvoje maloletne dece 7 i 9g i jos nisam razmisljao uopste o tome. Burazer me pitao sta kad odrastu i pitaju?
Citajuci vase odgovore i sam sam se zapitao.
Misljenja sam bolje je biti iskren i kazati istinu ( mada to najvise boli ), ali dobro razmisliti kako obljasniti.
Ja bih sigurno umesto odgovora na pitanje "dali si i ti pusio" prvo obljasnio sta je ustvari po "mom" misljenju marihuana, negativne posledice i sve stetne stvari. Posle dolaze pozitivne stvari i na kraju medicinske. Kad sam im to obljasnio tek onda bi deci saopstio dal jesam ili nisam. Ako je pitanje bilo postavljeno "dali si i ti pusio nekada" nece biti laganje da kazete da i da nespomenete da i dalje pusite jer to nije bilo postavljeno pitanje. Neverujem da deca barem vecina misli za svoje roditelje da puse i uzgajaju. Ali sve zavisi u kakvom odnosu ste sa decom i kako ste ih othranili. Veoma je bitno kako i na koji nacin obljasniti. Deca su razlicita i razlicitog svatanja na sve. To bi roditelji trebali da znaju kakva su im deca i kako da im najbolje obljasne.
 

Vu ing.

Aktivan Član
09.03.2012
191
229
43
Pazi ovo, nemam decu ali imam misljenje:icon_lol: Nije problem da kazes deci ili ne i ako neko odluci da ne kaze nije to po meni licemerno, problem je ako kazes da koristis i jos uzgajas kako onda da ti ostane autoritet da nesto zabranis? Npr: do toliko i toliko smes u grad - odmah odgovor: ti pusis i uzgajas travu a ja ne mogu u grad posle 12h. Licno sam cuo to kod jedne ribe od koje sam kupovao travu (razgovor izmedju nje i njenog, mislim 14-to godisnjeg sina). I ne samo to nego ima sigurno masa situacija.
 

Najkl

Banned
Banovan
23.11.2011
3
0
0
31
ja imam 16 godina, pusim redovito i kao ekipa cesto pusimo,nikom starci ne znaju nista..i jedan kolega znaci koji se druzi s nama svima zna da mu stari zapali tu i tamo, a on nece da zapali..rijetko zapali i to ako nas je dosta kod nekog u kuci pa ono..znaci sve je do tog kako ce se on postaviti prema svemu tom
 
09.04.2012
43
13
8
53
Odlična tema.
Ali mislim da je to sve od porodice do porodice. Svi smo različiti, ako je zdrav odnos u porodici, mislim da nebi trebalo biti problema s objašnjavanjem. Otežavajuća okolnost je ta što kad ta djeca narastu tko zna kakvih droga će biti , tj. i roditelji će se nači u nepoznatom.
 

Zli Azra

The Good, the Bad and the Ugly
Poznanik Foruma
12.11.2009
540
2.374
163
46
danas sam nesto raspolozen za pisanje i citanje pa da napisem svoje misljenje na ovu temu
Imam dvoje dece(6 i 8 godina) i uveliko sam u roditeljstvu,vaspitavanju i formiranju njihovih licnosti,toliko ima ozbiljnih tema o kojima razgovaramo i tek ce ih biti,da o travi uopste ne razmisljam,niti cu,jer je i ne dozivljavam kao problem,u cemu (bar se nadam) se slaze samnom velika vecina sa ovog foruma.Ako uspem da odgojim(kao vas nekoliko sa ove teme) dva zdrava tinejdzera i duhovno i fizicki(dobri djaci sportisti duhoviti drustveni ......)bio bih razocaran ako bi oni imali iskrivljeno misljenje o ganji a samim tim i o svom ocu koji celo njihovo vaspitanje koristi i gaji istu,cak mislim da je to nemoguce,cinjenice govore u "nasu" korist i u sferi interneta su svima dostupne.Tako da uzivajte u svojoj deci koja su zahvaljujuci vama to sto jesu a cak bih dao i rep+ vasim biljcicama jer su vam u tome pomogle.
Mnogo me je raznezila ova tema posebno onaj gari sto ima super klinku za koju bi zivot dao,pa se boji sta ce ona misliti o njemu.LAFE KRALJU CARE......
 

Losmi the Evel

Aktivan Član
10.07.2012
73
32
0
45
Ja sinoc razmisljam da pokrenem slicnu temu, danas se naostrio kad videh da vec postoji i silno se obradovah.
Imam dva decaka od 5 i 7 godina i sa starim drugarima koji imaju manju decicu cesto pricam na tu temu, sta, kad i kako objasniti deci...
Ja sam nesto u fazonu da zavarim sa njima kad budu hteli i budu spremni, sa neba pa u rebra, resimo to ljudski, postavimo granice - SAMO VUTRA pa lagano dalje...
Nas niko nije mogao nista da spreci, svasta je tu bilo a opet je cela ekipa pozavrsavala fakultete i snasla se koliko je moguce u ovom sugavom neo-robovlasnickom sistemu.
Mislim da dosta zavisi i od zene sa kojom zivite jer bez nje nema nicega pametnog.
Moja zena ne pusi pljuge ni dzeju, ne pije, sva je fina i dobra ali je savrseno zabole sto mi svi varimo, kaze da sam mnogo pozitivniji i opusteniji tako da to sve lepo klapa.
E sad, kad klinci budu dosli u tu fazu, videcemo sta i kako.
Radujem se sto sam miran jos 10-ak godina pa kom opanci kom obojci...
:chef2:
 

Blade

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
11.07.2011
2.504
2.929
188
39
Negdje na Balkanu
Ja svom starom rekao prije nekih 11 godina...aj sjedi stari da vidiš nešto...zamotao..reko povuci 2x muški...poslje me pita sta je to...reko to ti je ono sto gledaš na filmovima "trava"...ocemo uzgajati?....lol
 

Losmi the Evel

Aktivan Član
10.07.2012
73
32
0
45
Nije lose, nije lose...
Samo jedno malo, laicko pitanje:koliko ce mi porasti biljka u ovom ormaru i da li valja cemu to mladunce od 30 cm?
Thanks in advance and best regards.
 

He-Man

√-1 <3 π
Urednik
Moderator
31.05.2009
1.569
1.432
188
Eternia
Biljka će porasti koliko god može i koliko joj dupustiš, a ona od 30cm je potentna isto kao i ona od 3 metra.
I sigurno bolja i kvalitetnija od 80% svega što se nađe na ulici, a da ne pričamo tek samo o činjenici da znaš gdje i kako je uzgojena i sušena.
A ne kojim sve putevima, spremištima i preko koliko ruku je trebala proći da stigne iz albanije ili afganistana.
 
29.07.2011
17
0
0
31
Cim navrse punoletstvo dajte im slobodno.. Tj. ako vec i sami znate da ne steti zasto ne davati sopstvenoj deci.. ali samo sacekajte da sazre,jer klinci su inace dosta naivni..pa mogu i u muriji da zavrse i svasta da vam naprave..trava ok i za one koji imaju po 15,16 godina..ali naivni su u tim godinama..jos su zeleni..zato sacekati 18 dina i onda ih slobodno pustite da duvaju..ali opet motrite na njih pre svega zbog zakona.. Ne zna svako da se cuva ...
-A to "stetne stvari" zajebi te.. nemojte biti kontradiktorni nikad.. il steti ili ne.. ako i sami pusite onda se opustite..ne cimaj te se zbog dece..ako vi niste propali,ako ste vi stvorili porodicu i imate dobar posao a duvate..zasto nece i oni ? Sve im lepo ispricajte o vutri..nikakve "stetne stvari" jer to kod vutre ne postoji (jedino dim).. Ali znaci jedino im nemojte govoriti nista dok su mladji..tek kad sazre dovoljno..znaci nekih 18 dina.. onda im pustite da duvaju.. i opet pazite sa kim se druze..da se ne uhvate samo sa nekim likovima koji koriste vestacke stvari ..mada i oni ce vec sa 18 godina biti zreliji i uz vas ce nauciti da je vutra GOOD..a da su kokain,heroin,ekstazi,LSD,alkohol itd.. BAD ..