Kako pomoći osobi oboljeloj od Chronove bolesti

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Snjezana1971

Aktivan Član
17.01.2012
527
140
83
Dosta sam pročitao u ova 2 dana po pitanju liječenja, kao i vaša iskustva sa pojedinim bolestima pa me zanima ima li tko kakve savjete/iskustva sa pomoći glede Chronove bolesti i jel se netko susretao ili ima istu.
Imam bolesnu ženu kojoj je na početku bolesti 92.god postavljena kriva dijagnoza(Ulcerozni kolitis) te usljed dugogodišnjeg liječenja pod istom došlo je do velikih komplikacija te je ostala bez jednog važnog dijela organizma(debelo crijevo) što je prethodilo 3-ima operacijama, naravno liječnici nisu našli shodno previše se brinuti(kako to obično biva kad zabrljaju) te su nastavili sa kljukanjem medikamenata.Od svega toga korištenja istih(kortikosteroida,Imurana,Pentase,Salofalk i dr.) došlo je do novih komplikacija(pojavile su se cistične tvorevine u trbušnoj šupljini te razne fisure/fistule(opet par operacija da se to sanira i ukloni). Uglavnom veliki problemi te je opet završia na stolu,naša medicina samo to zna na stol i rezanje, te je opet ostala bez jednog dijela tankog crijeva, uglavnom da rezimiram do sad je imala 11 teških operacija i ostala bez većeg dijela tankog crijeva-neznamo kolikoga uopće ima jer na svakoj operaciji je izrezano nešto, a debelo naravno nema.Zadnje 2 operacije su bile 2010 u 9-10mj.( u ZG u bolnici S. Milosrdnica te je provela 19 dana na Intenzivnoj) te je jedva ostala živa.Rijeći doktora koji je operirao su bile sljedeće odstranio je tim operacijama neke cistične tvorevine(pseudociste)koje su se opet pojavile 3mj. nakon operacije a crijeva su u katastrofalnom stanju, naravno opet dio odrezan/skračen) " Provedite ostatak života što bolje možete i na operaciju samo u slučaju životne ugroženosti"

Uglavno prošla je popriličnu kalvariju u životu, te smo se od prošle godine posvetili malo više alternativi i inom načinu života te trenutno koristimo(ulje crnog kima i koloidno srebro) u nadi da će bar malo pomoći, ali najveći problem su nam kontinuirani i učestali bolovi(žena trenutno koristi prepisani Tramal 100mg 3x20 kapi i flastere Transtec od 35mg ali njega režemo po pola dakle 17 mg), za sada nismo ništa postigli glede riješavanja bolova.

Hvala svima na sugestijama/savjetima.Ukoliko negdje ima sl. tema/post ispričavam se.

Registriran sam na forumu CRUC gdje sam i pisao o problemima žene evo post http://www.forum-cruc.net/index.php?topic=282.0 Hvala.

Pogledao ali nažalost ništa nisam razumio i naravno veliko ograničenje je poznavanje str. jezika, ali svakako hvala.
 

Z&N

Aktivan Član
27.12.2009
3.360
5.539
298
Bez da se upuštam u bilo kakvo filozofiranje, pošto moji problemi nisu niti približno ozbiljni, reći ću samo jedno svoje iskustvo. Farmaceutske pripravke protiv bolova (ne želim ih zvati lijekovima, jer to i nisu) treba izbjegavati maksimalno, jer su opasni upravo za probavni sustav. Meni su osobno značajno naštetili želucu i crijevima.
Kod primjene kanabisa za ublažavanje bolova, meni je osobno naj efikasnija metoda inhalacija. Na žalost, financije mi ne dopuštaju zrav pristup toj metodi, pa još uvijek moram udisati dim. Vaporizer je uređaj koji je must have kad je lijećenje u pitanju i preporučam nabavku jednog. Osobno posjedujem neki jeftini i ne preporučam ga, pošto ne radi svoj posao kako treba (bačen novac...)
Za ublažavanje bolova se preporučuju indica sorte kanabisa.
Nadam se da će se netko sa konkretnijim savjetima javiti i da će se kvaliteta života tvoje supruge uskoro poboljšati.

https://forums.vutra.org/content/589-vrste-kanabisa-bolesti-koje-lijece.html
 

Snjezana1971

Aktivan Član
17.01.2012
527
140
83
Hvala na savjetima svima, svi su i više nego dobrodošli ali i mi imamo velikih problema glede financija.Stupio sam s jednom osobom u kontakt glede nabavke ulja ali cijena nam je neprihvatljiva(tražio je 1200 eura):eek:hno: što nam je jednostavno nedostupno i nedosanjani san trenutno.jedino da prodamo auto(vozim Eskorta 96god. taman toliko mogu dobiti za isti) ali nam je auto prijeko potreban radi mogućih komplikacija i odlazak u bolnicu u ******.Glede tog inhalatora/vaporizer ako može pobliže neka informacija/link može i na PM.

Velika HVALA.
 

Z&N

Aktivan Član
27.12.2009
3.360
5.539
298
Vjerujem da je situacija nezgodna, a auto nemoj prodavati. Kupovina ulja je naj gora moguća opcija. Ne znaš porijeklo i ne znaš kako će djelovati. Bačen novac...
Ako je hitno, žao mi je što ti ne mogu pomoći, jer trenutno nemam ni za sebe, a osim toga, na ovom se forumu iz sigurnosnih razloga ne smije diskutirati u tome smjeru. Pogledaj pravilnik, puno lakše ćeš komunicirati ovdje kad to napraviš https://forums.vutra.org/content/220-Pravilnik-Vutra-Organizacije
Jedina ispravna odluka je uzgoj. To može potrajati, na žalost, ali s obzirom da je za terapiju, treba bit ciljana sorta, a ne nešto sa ulice. Ako se odlućiš na taj korak, ovdje možeš dobiti sve potrebne informacije.
 

mazar

šaman
Poznanik Foruma
28.07.2011
1.551
2.971
188
Snjezana1971 je napisao(la):
Hvala na savjetima svima, svi su i više nego dobrodošli ali i mi imamo velikih problema glede financija.Stupio sam s jednom osobom u kontakt glede nabavke ulja ali cijena nam je neprihvatljiva(tražio je 1200 eura):eek:hno: što nam je jednostavno nedostupno i nedosanjani san trenutno.jedino da prodamo auto(vozim Eskorta 96god. taman toliko mogu dobiti za isti) ali nam je auto prijeko potreban radi mogućih komplikacija i odlazak u bolnicu u Osijek.Glede tog inhalatora/vaporizer ako može pobliže neka informacija/link može i na PM.

Velika HVALA.

Nisam ni ja pri lovi, nitko nije, dao sam 500 kn za sjeme, još toliko za rice cooker, i nešto sitno za gnojiva. Nemoj ni slučajno kupovati sa ceste.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Z&N

Beyond

Vutra Veteran
07.08.2006
1.948
335
0
38
Ufffff, strašno, žao mi je što ti je ženi odstranjen toliki dio crijeva da više neće moć normalno prirodno živjeti (vjerojatno?), ali svakako moraš nabaviti ili napraviti ulje, naletio sam često da se spominje ulje u efektivnom lječenju kronove bolesti. Mislim da ti je to jedina i najbolja šansa. Prodaj šta imaš, ja vjerujem da se isplati. Zdravlje nije sve ali sve je ništa bez zdravlja. Ako može izdržati još par mjeseca onda nabavi sjeme i uzgoji (najjeftinija varijanta), pa onda napraviš ulje (odma će efikasno ukljanjat bolove), sve informacije su na forumu, svi smo ti voljni pomoći u nedoumicama oko uzgoja i izrade ulja.
A ovi otrovi koje nazivaju ljekovima, stvarno neznaš šta je gore.... drž se i ti i žena, ja čvrsto vjerujem da joj ulje može mnogo pomoći a vjerojatno i izlječiti... do one mjere do koje konvencionalna medicina nije nepovratno upropastila ženin organizam. >(
 

DJFlyHigh

Aktivan Član
18.05.2010
768
459
83
50
treba uvijek bit spreman na sve, i prije nego sto nesto uradis prvo se dobro informiraj o tome, a internet je pravo mjesto za to. htio sam samo napomenut da si prilicno detaljno napisao neke informacije o sebi i neznam koliko je to sigurno, ali za pandura da malo poveze par zica u glavi i par tipki da stisne na kompu, moze doc do tebe bez problema samo pomocu rijeci kojih si napisao.
ali ovo je samo moje panicno razmisljanje ali samo hocu rec da je moguce i da pazis sta pises, pogotovo ako se odlucis za grow. peace out!
 

Snjezana1971

Aktivan Član
17.01.2012
527
140
83
Ovdje sam i prilićno toga malo napisao ali u par rečenica da se samo zna o čemu se radi jer ako ne opišeš kakvih problema imaš i s čime se suočavaš nemožeš ni očekivati adekvatnu pomoć.Neke stvari jednostavno nemogu biti tajna(pogotovo kad se boriš za nečiji život i to svojih najbližih).Jasno mi je o čemu se ovdje radi i mislim da paranoji ovdje nema mjesta jer da postoji vjerujem da se ovaj sajt nebi ni pokrenuo ali ovdje se isključivo ljudi bave s borbom za svoj osobni život ili svojih najbližih kako bi im donekle olakšao ionako težak život s obzirom na bolesti s kojima se suočavaju, a alopatska medicina nema lijeka i nezna što i kako dalje.O našim problemima sam pisao poprilićno opširno na nekim forumima te sam čak slao i ženinu liječnićku dokumentaciju jer teško možeš ljudima dočarati(ljudi nevjeruju da se takvo što može dogoditi i događa se pa traže dokumentaciju s kojom se potkrepljuje teško stanje).Ukoliko nekoga nešto više zanima može se obratiti putem PM-a i nebi spominjao sve forume na kojima sam pisao da neispadne reklama ili da neprekršim neke od obaveze/pravila ovog sajta i trudit ću se da što manje griješim glede toga.


Hvala svima.
 

Z&N

Aktivan Član
27.12.2009
3.360
5.539
298
Mislim da niste na istoj valnoj duljini. Kao što ima beskrupuloznih ljudi koji traže ogromnu cifru za nešto što prema zdravoj logici nebi trebalo uzeti ništa (rizik je jasan i naravno da je uložen trud i novac, ali ovo je moj osobni stav), tako ima i onih koji će za svoje osobne bodove kod šefa stanice, čekati pogodan trenutak da te hapse. Jel to bila poanta DJ?

Ono što bih ti savjetovao je da makneš grad koji si naveo iz lokacije, a ako želiš, editirat ću ti gornje postove da se ne vide ostali podatci.
 

Snjezana1971

Aktivan Član
17.01.2012
527
140
83
Dobro, ako misliš da treba editiraj što nije u redu nema nikakvih problema imaš moju dopuštenje, razumio sam o čemu je kolega pisao i na što aludira.
Dobro editiraj.(Slavonija):sun2:

Hvala.
 

Snjezana1971

Aktivan Član
17.01.2012
527
140
83
Kolega editiraj što treba i hvala.
Ovim putem bi se htjeo zahvaliti kolegama mazar i He-man-u na inicijativi i pomoći.

Velika HVALA.
 

Nisam ja

Aktivan Član
09.11.2011
157
20
0
31
Stari jako mi je žao zbog toga.. i stvarno je.. Kad bi neko s foruma mogao skocit u pomoc mislim da bi mu bio jako zahvalan..
Prijatelju,ako mozes ako si u mogucnosti a vidim da bas i nisi,vjerujem da ce se neko s foruma obratit na PM.. ima ovdje jako dobrih ljudi koji su spremni pomoc,ako se odlucis za grow sve mozes pitati ovdje,ljudi su nevjerojatno educirani u tom pravcu..Želim
ti svu sreću ako se uspije nesto napravit glede toga.. I usput da kazem,svaka cast liku koji ti je trazio 1200E ,pljunem mu u usta..
 

DJFlyHigh

Aktivan Član
18.05.2010
768
459
83
50
ma ja ni sam neznam svoju poantu xD htio sam reci samo da je nesigurno jer se lako moze provjerit sve. onaj ko moze, oce. a sad i da se dogodi to, nevjerujem da bi nesto bilo jer ocito krenuo si u potragu za tim da bi pomogao zeni u vezi zdravstvenog stanja. malo sam zametnuo tu informaciju u glavi ali sve mi je jasno sad :) drzim fige, sretno i peace out!
 

Snjezana1971

Aktivan Član
17.01.2012
527
140
83
Ma kolega sve uredu i jasno mi je na što si aludirao "u strahu su velike oči" kako kaže naš narod i to nije bez vraga ali u takvom smo društvu da ako netko nekom želi nešto namjestiti/napakostiti naći će načina da to učini na ovaj ili onaj način.Danas je to barem lako "špija na svakom čošku" Ali čovijek bi za svoje zdravlje i zdravlje svoje obitelji sve učinio kako bi pomogao.Kad vidiš kako se netko pati pored tebe i to svaki dan, bogme nije lako i neznaš kome je gore onome koji boluje i pati se ili onaj koji pored njega nemočno gleda i nemože/nezna kako pomoći(kad je čovijek bolestan odmah je i izoliran na izvjestan način od okoline jer teško netko može rezumijeti bolesnog ako nije iskusio tu muku), svima je jasno kako nas doktori/farmacija kljukaju svima i svačime sve se svodi na genetski modificirani hranu i čovjek čim se rodi već je bolestan nažalost ali je to tako, ali nesmijemo se predati i uvijek omožemo učiniti "ono" nešto za naš život.
Ali zato uvijek ima dobrih ljudi koji žele pomoći da li savjetom/uputom ili dijelima nije ni bitno ali i to je od velike pomoći i čovjek ipak dobije nadu i želju za životom ma kako on težak bio.

Hvala svima.
 

mazar

šaman
Poznanik Foruma
28.07.2011
1.551
2.971
188
Ja sam klasa optimist, i vjerujem da ćete i vi i žena uspjeti u vašoj namjeri da joj pomognete da joj bude bolje:sun2: Već ćete nekako doći do ulja, ovaj forum je pravo mjesto za vas, meni je puno lakše na forumu jer imam punu podršku i puno istomišljenika, očekuje se da i vi otvorite dnevnik (kada počnete s terapijom, a koliko vidim ionako ste prisutni) kako bi olakšali budućim korisnicima (pacijentima). Drž te se oboje.
I ne brinite se da će vas otkriti, ako se to slučajno desi, imate moju podršku, izlazim van sa svime:violent018: A vjerujem da će mi se i ostali pridružiti u borbi za zdravlje vaše napaćene supruge, a i naravno za svoje vlastito zdravlje:sun2:
 

Snjezana1971

Aktivan Član
17.01.2012
527
140
83
Hvala svima na podršci i pomoći i naravno da ćemo napisati iskustva glede korištenja istog i to nije uopće upitno i to ću pisati sa velikim zadovoljstvom jer čitajući iskustva vas kao korisnika vjerujem da će i ženi pomoći
da se barem nakratko riješi bolova što bi bio veliki pomak nabolje.Do sada korištenjem ulja crnog kima i koloidnog srebra dobili smo blago poboljšanje glede ishrane(žena bolje jede i češće što je jako bitno, kod oboljelih od Chrona) dok prije tih terapija je dosta slabo jela te poprilično omršavila i nadamo se da će se barem pola izgubljene kilaže vratiti što bi bilo super, premda je to teško jer nema onih bitnih dijelova organizma gdje se to sve prerađuje/skladišti te organizam nestigne uzeti sve hranjive sastojke.Neki dan je žena popila neznam kakvu tabletu i nakon nekih 15 min morala na wc i to nije prvi puta da je vidjel tu cijelu tabletu(na nezgodnom mjestu) jer sve pojedeno samo prozuji kroz organizam(neznam kako je to moguće ali je sitina, te se po tome vidi koliko je crijeva ustvari ostalo nažalost).Svjesni smo da to nemože više nitko popraviti ali ako samo riješimo i umanjimo bol i upola već smo puno toga napravili:sun2: ali imamo vjeru i nadu da će se već nešto riješiti i biti malo podnošljivije.Mogao bi jako puno toga napisati glede bolesti i onoga kroz što smo prošli zajedno.

Hvala svima.
 
14.01.2012
42
2
0
46
bok, evo procitao sam cijeli dnevnik u jednome dahu i prvo da vam oboma cestitam na hrabrosti i dobroj zelji da podijelite svoja saznanja sa svima nama. ipak u najdobronamjernijoj mogucoj kritici moram ti reci da cijelo vrijeme ocekujem da krenete sa reguliranom prehranom a o tome su vas vise puta upozorili najdrazi nasi vutrasi. dakle: kava, kolaci (jaja, mlijeko, secer, prasak za pecivo, arome, margarin ) grah i suho meso, kobase ( pa i nek su neljute ), mlijeko... to je ono sto je spomenuto u vasem dnevniku... i vejrujte mi da ono sto je dobro i zdravo nije nedostupno zbog cijene. a takodjer , s obzirom na gospodjino zdravstveno stanje nije vrijeme ni za predrasude a jos manje za malodusnost i prepustanje nekim starim navikama, udovoljavanje takvim sitnim hazardima kao sto su kremsnite ili cupavci. sa nekim se stvarima najbolje pomiriti sto prije i prihvatiti da vam nesto od toga vise nije dostupno. a da budem i konstruktivan u ovom postu predlozit cu vam da ono sto je navedeno izbjegavate ( citaj: izbacite ) a prehranu bazirate na integralnim zitaricama ( osim psenice koja stvara previse sluzi u crijevima ali kamut i pir su odlicna zamjena ), bijeloj ribi ( ne mora biti skupa ) vocu i povrcu. sve najbolje vam zelim od srca i pratim dalje..