Kako posaditi sjeme

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

elephant0r

Vutra Veteran
17.09.2007
1.495
60
0
39
Koristi pretragu i citaj po forumu.. dobio si infraction radi offtopica i nekoristenja pretrage. Toplo ti savjetujem da kliknes na pravilnik i procitas ga umjesto sto spamas po citavom forumu sa jednim te istim pitanjima.

Svi odgovori su vec napisani.. potrudi se malo.

Ako si ljen za tako nesto onda barem svoja pitanja postavljaj u "PITAJTE SVE STO VAS INTERESUJE" topiku koji je za to namjenjen.
 

gloss_zelenky

Vutra Veteran
01.09.2006
920
28
48
77
Zadnjih par dana eksperimentiram sa sjemenom industrijalke i uvjerio sam se
u onu sliku sa početka teme. Ako pustite korjenak da krene 1-2cm vidi se kako
sa vrha koštice odakle je izašao ide u krivulju i prema dolje.
Stavio sam po 5 sjemenkica sa korjenom prema dolje i prema gore.

Naravno da su one sa korjenom prema gore izašle 3-4 dana brže :)
Ubuduće tako radim ...

:maryjane:
 
21.08.2011
0
0
0
30
joj ljudi sto mudrujete oko te opreme,ja to posadim u saksije na tarasi,i svake godine od 5 sjemenki bude bar po dvije biljcice :p tako da nema rashoda,samo prihodi..:p:smoke18:
 
25.10.2016
1
0
1
32
Evo naisao sam na zanimljiv info koji govori o tome kako tocno treba sjemenku posaditi da bi sto prije provirila vani i time ustedjela veaoma bitnu energiju za daljnji rast.

seed_2.gif


Dakle kao sto je na slici vidljivo prilikom stavljanja sjemena u zemlju siljati/zaostreni dio sjemenke mora gledat prema gore i to je optimalan polozaj za germinaciju.


Eto nadam se da ce nekome pomoci.
koliko treba da sjeme izadje iz zemlje,humusa nebitno to.hvala
 
08.11.2016
77
76
18
30
Pozdrav Svima
Naime ovako nedavno sam narucio iz RQS : Dance World.
Napravio sam metodu papirom da iz klije, pa sam je zatim zasadio u zemlju, i za 2 dana je vece ovolika ali nema jos listova, da li znate kada ce otpasti do kraja ljuska i krenuti rasti listovi, inace jako brzo raste vec za 8tjedana je gotova. evo slike pa ako mi mozete samo reci odprilike kada bi se listovi mogli poceti pokazivati :D ;D tnx
 

Prilozi

  • IMAG0105.jpg
    IMAG0105.jpg
    373,9 KB · Pregleda: 51
  • IMAG0106.jpg
    IMAG0106.jpg
    342,8 KB · Pregleda: 46

xcx

Aktivan Član
07.05.2015
433
380
113
Uzmeš prskalicu i poprskaj ljusku. Koristi pincetu ili duge nokte ako ih imaš. Zemlja zašto?
 

Degustator

Aktivan Član
02.11.2010
806
1.750
163
iza dima
mogao bi neki transformers fazon da odradis... Iseces dno plasticne case i navuces preko sadnice koju naknadno zatrpas na odprilike 1cm od vrha.
Ili malo tezi i rizicniji nacin ali sigurno bolji je da presadis celu biljcicu ponovo.

edit:
ja sam ranije presadjivao,jer nisam znao sta se desava ispod povrsine zemlje. Sad mi pada na pamet da bi mogao samo da izrezes dno,gornji deo navuces preko biljcice i pobodes u zemlju do kraja jer je biljcica u fazi klijanja i koren joj nije razvijen u sirinu,vec se vertikalno spusta do dna. Nakon toga izvadis casu sa sve zemljom i biljkom i presadis u dublju casu,npr 1/2l i zatrpas visak.
 
Poslednja izmena:

grouchy

theGrumpy
16.08.2013
7.177
23.425
1.098
ma ne komplikujte; skini tu ljusku prstima, pincetom, nozicem, makazicama...
dugo nisam primetio da se neko zalio na to, ili je bezveze da se prijavi jer je cest slucaj.
meni ove godine ok, a prosle 2/6 kapice.
 

H2O888

Poznanici Foruma
Banovan
Poznanik Foruma
27.12.2011
1.546
3.338
188
Nature wizard dugo je ta sjemenka na njoj,inace mokri stapic za uho i 2 cackalice su majka za taj zahvat,ako vec nisi ucini rabotu:Dmoras djelovat odma,zna se dogodit da pocme gnjit u sjemenci:)
 
08.11.2016
77
76
18
30
Evo bio sam je samo dva puta nakapao vodom. I sada se pola otvorila. Ima jos malo skroz ljuske na njoj. Cekatj cu do sutra mozda je tokom noci skine. :) :)