Kako posaditi sjeme

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

elephant0r

Vutra Veteran
17.09.2007
1.495
60
0
39
Evo naisao sam na zanimljiv info koji govori o tome kako tocno treba sjemenku posaditi da bi sto prije provirila vani i time ustedjela veaoma bitnu energiju za daljnji rast.

seed_2.gif


Dakle kao sto je na slici vidljivo prilikom stavljanja sjemena u zemlju siljati/zaostreni dio sjemenke mora gledat prema gore i to je optimalan polozaj za germinaciju.


Eto nadam se da ce nekome pomoci.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: bluustoriz

choki123

Aktivan Član
25.04.2007
477
29
0
35
ma nemoj sr*t,ja kao i mnogi drugi vjerovatno, mislio da treba za dole posadit,ovdje na forumu u vodiču piše da treba za dole ono malo bijelo,a na sajtu vutra.org piše obrnuto,al čekaj s tim slikama,zar nije ono prvo što probije vrh sjemenke,šta nije to korijen,jer ako je to korijen,onda zašto bi išo za gore,van zemlje,ne kužim dobro baš......:signs053:
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Jurio

elephant0r

Vutra Veteran
17.09.2007
1.495
60
0
39
Pa kao sta slika pokazuje korjen se namjesti u horizontalu i sluzi kao "dizalica" za ostatak sjemenke i tako navodno najbrze izadje iz zemlje!

I mene je iznenadilo kad sam nasao..

Jel ima tko iskustva sa ovom metodom? Ako netko pocinje grow neka napravi pol na jedan i pol na drugi nacin pa da vidimo sta ce prije :watchplant:

Inace samo da dodam da mi metoda zvuci logicno.. jer veci dio mase sjemenke je u donjem djelu, tako da sjemenka padne prirodno na zemlju taj dio bi uvjek bio na dnu, a ne spicasti dio. Evolucija se pobrinula za ostalo valjda i prilagodila gravitaciji :b_hop:
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Сјај
18.03.2008
5
0
0
33
Kako najjednostavnije posaditi biljku??
ja sam obicno za pocetak stavljao u casicu od jogurta...na dnu bi probusio rupice,stavio vatu iznad tih rupica da kad zalijevm da mi ne curi bas previse van.Stavio sam crnu zemlju i nabacao par sjemenki u tu casicu...Sad mene zanima kako to treba zaljevati??
koliko kolicinski,koliko vremenski???
ako mi moze netko reci???
 
19.01.2008
44
7
8
Bolje bi ti bilo da si prvo ostavio sjemenke da proklijaju pa onda ubaciti u zemlju... ali et imas bruku tema o tome pa nadji sta te zanima i sve ces skontat :banana_rasta:
 
14.04.2008
19
0
0
36
stavia san sjeme u one papire i izniklo mi je i stavia san ga sad u pitar mali sa zemljon i stavia priko njega crnu kesu i stavia ga u toplo...sad me zanima svako koliko triba otvorit tu kesu da udze zraka i svako koliko triba zalit to??molim vas odg.fala unaprid
 

Fukmondo

Varemengo
Poznanik Foruma
27.10.2006
767
481
113
more da otvaras kad te pukne,zasto ne!
u biti dovoljno dva puta na dan,samo sto nije nikla!!!!,pospricaj ju malo jos brze ce da nikne,vlazna mora da bude uvek,jer ako nije vlazna nemaa niš od toga.

a kad nikne e tek onda mora da ju maziš i paziš
tek onda igra počinje,ona prava:)

aj sretno i javljaj situaciju na terenu:smilie_vampire:
 
14.04.2008
19
0
0
36
KaraJack je napisao(la):
Zasto pod crnu vrečicu ??? Pa sad im treba svijetla da izlaze van i to prema svijetlu, kuzis !!!
meni je ona u zemlji 2 dana i jos nije nikla..sad mi voda trba bit stalno vlazna i kad nikne onda je stavit na sunce jel?a dok ne nikne u tu mrak tj kesicu..tako san negdi procita
fukmondo je napisao(la):
more da otvaras kad te pukne,zasto ne!
u biti dovoljno dva puta na dan,samo sto nije nikla!!!!,pospricaj ju malo jos brze ce da nikne,vlazna mora da bude uvek,jer ako nije vlazna nemaa niš od toga.

a kad nikne e tek onda mora da ju maziš i paziš
tek onda igra počinje,ona prava:)

aj sretno i javljaj situaciju na terenu:smilie_vampire:

mene najvise straj da san ja falia stavit sjemu u zemlju...mh:watchplant:

i jos pitanje...kad mi nikne,ako, onda je stavljan na sunce dok ne izraste 10ak cm i onda je pribacin vani jel??
 
14.04.2008
19
0
0
36
kad mi nikne,ako, onda je stavljan na sunce dok ne izraste 10ak cm i onda je pribacin vani jel??il je mogu kad nikne ispod lampe posto neman neonku??
 

mr. Gucho

Aktivan Član
30.06.2006
251
17
18
34
možeš, samo zavisi koje lampe, zavisi koji češ box ili češ bez boxa, pošto vidin da gledaš šta manje para potrošit da ti to izraste onda najbolje stavi na prozor i da tamo stoji ako si okrenut ka jugu, a ože i lampa svijetlit s druge strane od prozora da bolje sve osvjetljava, napiši koja žarulja ili slikaj žarulju pa ti onda detaljnije rečemo, ali stvarno po forumu ima masu tema o šaruljama, i o svemu živemu do detalja
kad sjeme proklija onda češ lako, kupi dobre zemlje (!) i stavi unutra kako je već opisano, i onda imaš dosta vremena za raspravu o žaruljama i sl. kad ti nju staviš u pitar samo na prozor i lako onda
 

elephant0r

Vutra Veteran
17.09.2007
1.495
60
0
39
ma odmah to na sunce/prozor/balkon/van u zemlju.. cim nikne. kakve lampe u ova doba godine? alo.. nema vise mraza u dalmaciji garant
 
14.04.2008
19
0
0
36
Gaucho je napisao(la):
možeš, samo zavisi koje lampe, zavisi koji češ box ili češ bez boxa, pošto vidin da gledaš šta manje para potrošit da ti to izraste onda najbolje stavi na prozor i da tamo stoji ako si okrenut ka jugu, a ože i lampa svijetlit s druge strane od prozora da bolje sve osvjetljava, napiši koja žarulja ili slikaj žarulju pa ti onda detaljnije rečemo, ali stvarno po forumu ima masu tema o šaruljama, i o svemu živemu do detalja
kad sjeme proklija onda češ lako, kupi dobre zemlje (!) i stavi unutra kako je već opisano, i onda imaš dosta vremena za raspravu o žaruljama i sl. kad ti nju staviš u pitar samo na prozor i lako onda
jel ovo sta valja..ovo san doma nasa pa ako valja da ne kupujen drugo

http://i45.photobucket.com/albums/f75/daronmal123/DSC00003.jpg
 

mr. Gucho

Aktivan Član
30.06.2006
251
17
18
34
ne izgleda kao baš neka growerska lampa, vidim da je auto lampa sa samo 8W, ne piše koliko lumena i ostalo, ali po svemu sudeći nebi puno pomogla
 
14.04.2008
19
0
0
36
Gaucho je napisao(la):
ne izgleda kao baš neka growerska lampa, vidim da je auto lampa sa samo 8W, ne piše koliko lumena i ostalo, ali po svemu sudeći nebi puno pomogla
oki..ma to san nasa pa eto zanimalo me..a koliko growerska lampa trib imat i koliko se daleko drzi povise biljke??
 

mr. Gucho

Aktivan Član
30.06.2006
251
17
18
34
zavisi koje planove imaš, tj. kakvi box brijanje hlađenje cool tubovi i sl. i poet sve ovisi o visini, kako se biljka ponaša i sl. ima bar 10 tema o izboru lampi, sječam se prije je bilo, ukucaj usearch lampe pa vidi šta izađe
 
14.04.2008
19
0
0
36
pocela mi je izlazit vani iz zemlje biljka pa mi recite koliko je sad triba zalivat dnevno..i koliko cu je stavit na sunce sati a koliko u mrak??aj hitno mie ovo