Vutra Društvo

Dobrodošli na skladno multietnički jedan jedini Vutra Forum! Učlanite se da pristupite i drugim djelovima foruma te da vršite PRETRAGU novih tema.

Učlani se

1. Vutra Radio is back. Možete ga slušati preko forum plejera ili preko web plejera. Slušamo se!

Kako povećati THC?

Diskusija u 'Unutrašnje Uzgajanje' započeta od cybersolder, 17.07.2013.

1. PowerSeed

PowerSeed fuckin' mod
    Urednik Super Moderator

Učlanjen(a):
    15.10.2006
    Poruka:
    23.230
    Sviđa im se:
    33.975
    Trofej poeni:
    3.158
    Ratings:
    +38.187 / 1 / -1
    ne bi... ni inteligenciju ne mozes sredinski nabudziti ako ne postoje genetske predispozicije... malo grubo poredjenje al verujem da kontas sta hocu reci ;)

+ thc kod industrijalke retko prelazi 1%:
    "In contrast to cannabis for medical use, varieties grown for fiber and seed have less than 0.2% THC and they are unsuitable for producing hashish and marijuana. The most important cannabinoid in industrial hemp is [Registujte se da vidite originalne linkove]
    A možete pogledati i linkove neke od naših sponzora kao sto su: SeedsMan, Original Sensible Seeds. (CBD) with a proportion of 1 to 5%." [wikipedia]
    "Industrial hemp has a THC content of between 0.05 and 1%." [naihc.org]
    "Industrial hemp contains only about 0.3% - 1.5% THC" [hempethics]

• Sviđa mi se Sviđa mi se x 1
  2. thc boss

thc boss Aktivan Član

Učlanjen(a):
    29.12.2011
    Poruka:
    272
    Sviđa im se:
    209
    Trofej poeni:
    43
    Ratings:
    +218 / 0 / -0
    @sharp

šta je najbolje strain je bio od jednog poznatog breedera i sjeme je imalo deklarirano 25% thc-a, tak da sumnjam, prije bi rekao moj fail sa zemljanim uzgojem u indoru.

@PowerSeed

u industrijskoj konoplji ima od 1-5% cbd-a ?'' ovo nisam znao, značili to kad bi pacijenti jeli recimo hemp protein prah da bi bili opskrbljeni cbd-om, a ima ga legalno za kupit.
    Recimo rumunjski protein prah proizvođača Canah, kojeg sam konzumirao mislim da oni toliko ne paze na sorte postotak thc-a,tj mislim da imaju viši %-tak od recimo kanadskih proizvođača tipa Nutiva, Manitoba harvest koji se striktno pridržavaju.
    Pa onda ako dobiš unutra cbd-a kud ćeš bolje.. Dakle trebalo bi kupiti ne 50%-tni protein nego onaj koji ima najviše fibera dakle 30% jer on nije toliko obrađen i ima puno zelene materije.
    Inače ti hemp proteini nemaju kao ni ulje baš dobar omjer omege 3 i omege 6, jer omege 6 imaju 2x više što baš nije dobro.

3. ivan333

Učlanjen(a):
    18.08.2016
    Poruka:
    148
    Sviđa im se:
    37
    Trofej poeni:
    28
    Ratings:
    +48 / 0 / -0
    Bok.Imam jedno pitanje..Mogu li sa necim zalijevati biljku da bi povisio urod ili pojacao thc? Sve da bude na bio bazi..

4. xcx

xcx Aktivan Član

Učlanjen(a):
    07.05.2015
    Poruka:
    549
    Sviđa im se:
    640
    Trofej poeni:
    113
    Ratings:
    +867 / 3 / -1
    Povisio urod,da,sa gnojenjem, THC ne možeš.

• Slažem se Slažem se x 1
  5. ivan333

Učlanjen(a):
    18.08.2016
    Poruka:
    148
    Sviđa im se:
    37
    Trofej poeni:
    28
    Ratings:
    +48 / 0 / -0
    Znasli neko gnojivo neko bio(prirodno) gnojivo koje moze da se koristi kako bi se povisio urod?

6. huana.meri

huana.meri Poznanici Foruma
    Poznanik Foruma

Učlanjen(a):
    30.11.2010
    Poruka:
    560
    Sviđa im se:
    1.615
    Trofej poeni:
    163
    Ratings:
    +1.876 / 4 / -0
    priprema zemlje, kompost, vrhunska zemlj, čajevi od bilja, kopriva, gavez, čajevi od kore od banane, kore krumpira, razni čjevi od raznih livadskih cvijetova....čitaj, gnojiva, organsko, bla bla...

7. Stipe

Stipe Japanac
    Urednik Moderator

Učlanjen(a):
    20.03.2014
    Poruka:
    10.576
    Sviđa im se:
    20.605
    Trofej poeni:
    1.158
    Ratings:
    +26.547 / 17 / -0
    Frend, ajde pocni citat forum umjesto da redas pitanje za pitanjem. Imas o organic uzgoju koliko zelis.
    Mozes kupit gotovo, a mozes i sam radit. Koristi trazilicu i sve ces naci ;)

8. Bezze_Sa

Bezze_Sa Cannabis aktivista
    Vutra Veteran

Učlanjen(a):
    16.06.2006
    Poruka:
    1.539
    Sviđa im se:
    99
    Trofej poeni:
    73
    Ratings:
    +109 / 1 / -0
    Ne bih niko da me pogrešno shvati ... Ne osuđujem nikog, ne pratim svaki podforum i diskusije, ali uvijek mi je otvorena stranica i redovno se javljam na svaki PM, od bilo koga da je .... al' ovako nije moglo prije...

Osoba (Ivan333) se reg. prije par dana malte ne i odmah prvo kako povećati THC, (ne jednom, nego nekoliko puta...) a iz predhodnih pitanja, da se zaključiti da nije uradio niti jedan indoor uzgoj (čak ni vanjski, mogu se kladiti...al' et' ako računa da pobaca sjeme i šta bude - bude! - takve ne računam)

Opet kažem, nemoj se ljutiti haveru, al' pročitaj osnove, mnogo ljudi je dalo ooogroman svoj doprinos ovom forumu, u svakom smislu, od pisanja tekstova, linkovanja, posebno pravljenje ovog, onog, ... upravo da bi raja kao što si ti lako našli informacije! Nemoj samo biti lijen što se toga tiče, pročitaj malo forum, sve je na dohvat ruke (miša...) :)

Vidjećeš da ćeš naći odgovore na pitanja, na koja nisi ni pomislio da ćeš pitati .... !!!

Lp

• Sviđa mi se Sviđa mi se x 3
  9. hazeri

hazeri ..trichoderma hazarium fungus...
    Poznanik Foruma

Učlanjen(a):
    25.01.2016
    Poruka:
    4.654
    Sviđa im se:
    16.701
    Trofej poeni:
    358
    Ratings:
    +21.321 / 4 / -0
    Slazem se potpuno.Meni samo nije jasno zasto se jednostavno ljudi sami ne educiraju oko onoga sto zele raditi pa ce samim time bolje pitati,shvatiti i uciniti i doprinjeti forumu.Jer kako mozes znati da je odgovor tocan ako sam nisi usao u "magicnu zemlju zvanu google",utipkao problem i procitao.Dobro pise kolega iznad,na forumu se prvo treba malo upoznati,sudjelovati,da te ljudi prihvate pa onda ovakva pitanja.Naravno,nikog ne zelim uvrijediti ali neki red bi trebao postojati.:thumb:

• Sviđa mi se Sviđa mi se x 2
  10. Misel06

Učlanjen(a):
    05.09.2017
    Poruka:
    41
    Sviđa im se:
    21
    Trofej poeni:
    8
    Ratings:
    +22 / 0 / -0
    Bok..ova tema je promjenila milijun tema i vrijedanja i svasta..ja bi samo pitao sto vi mislite o ovom nacinu povecanja thc-a..vidio sam snimku na youtubu pa da pitam..sterilnim skalpelom je prerezao stabljiku iznad zemlje po sredini vertilalno i nutra je lik gurnuo stapic za raznjice..neznam kak se ta metoda zove..zaboravi sam reci da se to radi zadnji tjedan prije berbe..biljka sigurno prozivi veliki stres i zanima me sto se tocno onda dogada s biljkom..ak mozda tko zna..hvala

11. PowerSeed

PowerSeed fuckin' mod
    Urednik Super Moderator

Učlanjen(a):
    15.10.2006
    Poruka:
    23.230
    Sviđa im se:
    33.975
    Trofej poeni:
    3.158
    Ratings:
    +38.187 / 1 / -1
    splitting:
    "Have you ever heard of splitting the stem of your plant?
    No? Well, did you know this will force your plants to create heavier and denser buds? And it also increases THC production up to 20%!
    The purpose of stem splitting is to disturb the flow of nutrients and water right at the base of the stem.
    This will cause the plant to start producing more trichomes which means heavier and denser buds with higher THC levels.
    How to split the stem in 3 easy steps:
    Step 1 Tie the stem with a rope or cable tie right at the base. Tie a second rope or cable tie a couple inches above that.
    Step 2 Take a very sharp knife and cut from the top tie to the bottom tie. There should be one vertical cut that is a few inches in length.
    Step 3 The knife should remain inside until you have a pencil or chopsticks to replace it with. This is to keep both sides of the marijuana plant from touching each other.
    Splitting the stem causes stress on the plant and forces it to create more trichomes.
    Trichomes serve as protectors of the marijuana plants. Specifically against pests, diseases, low temperatures and wind.
    Because of this protective feature, more trichomes are produced during times of stress. Take advantage of this special feature and read this article about splitting the stem and many more secret tricks to grow huge buds and increase your yield.
    Tip 1: Apply this technique 3 days or a week before harvest, not sooner!
    Tip 2: Try it on only 1 of your plants until you’ve mastered the technique
    Tip 3: Ever extended the dark period to 48 hours right before harvest?

Source: Bergman's Lab"

• Informativno Informativno x 2
  12. Štaćukadjevolim

Učlanjen(a):
    26.02.2017
    Poruka:
    724
    Sviđa im se:
    1.312
    Trofej poeni:
    163
    Ratings:
    +1.512 / 1 / -1
    Pitanje vezano za ovo.

Sobzirom da ću biljku obrat 21.10, ovu metodu bi uradio 18. 10.

Da li će mi to produžit cvjetanje, pošto se stvaraju novi trihomi,onda su oni prozirni? hmmmm.gif

Ako razumiješ šta hoću reći.

Da li da omotam izolir trakom okolo gdje je otvorena stabljika da se ne inficira šta?

420-magazine-mobile157767014.jpg

Poslednja izmena: 08.10.2017
    • Informativno Informativno x 1
  13. PowerSeed

PowerSeed fuckin' mod
    Urednik Super Moderator

Učlanjen(a):
    15.10.2006
    Poruka:
    23.230
    Sviđa im se:
    33.975
    Trofej poeni:
    3.158
    Ratings:
    +38.187 / 1 / -1
    nisam nikada radio splitting al ne bi trebalo da produzi cvetanje niti treba obmotati taj otvoreni deo, bitno je da iznad i ispod reza dobro stegnes stabljiku (izolirom ili jacim kanapom) da se rez ne prosiri

• Informativno Informativno x 2
  14. ivan333

Učlanjen(a):
    18.08.2016
    Poruka:
    148
    Sviđa im se:
    37
    Trofej poeni:
    28
    Ratings:
    +48 / 0 / -0
    Jel ti pomoglo ista kakvi su ti komentari na ovu metodu?

15. Štaćukadjevolim

Učlanjen(a):
    26.02.2017
    Poruka:
    724
    Sviđa im se:
    1.312
    Trofej poeni:
    163
    Ratings:
    +1.512 / 1 / -1
    Ja svoju biljku berem u subotu tako da nisam imao vremena jučer uradit kada sam bio na sajtu

Poslednja izmena od urednika: 12.10.2017
    • Informativno Informativno x 1

Preporučite stranicu