Kako povećati THC?

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.457
3.198
Bekaa Valley
sharp je napisao(la):
..mene zanima kakva bi ispala industrijalka u tim(4 tocke) "mrak"uslovima.dali bi joj thc od 2-3% skocio na 12-15%.

ne bi... ni inteligenciju ne mozes sredinski nabudziti ako ne postoje genetske predispozicije... malo grubo poredjenje al verujem da kontas sta hocu reci ;)

+ thc kod industrijalke retko prelazi 1%:
"In contrast to cannabis for medical use, varieties grown for fiber and seed have less than 0.2% THC and they are unsuitable for producing hashish and marijuana. The most important cannabinoid in industrial hemp is cannabidiol (CBD) with a proportion of 1 to 5%." [wikipedia]
"Industrial hemp has a THC content of between 0.05 and 1%." [naihc.org]
"Industrial hemp contains only about 0.3% - 1.5% THC" [hempethics]
 
  • Sviđa mi se
Reactions: sharp

thc boss

Aktivan Član
29.12.2011
275
216
43
43
@sharp

šta je najbolje strain je bio od jednog poznatog breedera i sjeme je imalo deklarirano 25% thc-a, tak da sumnjam, prije bi rekao moj fail sa zemljanim uzgojem u indoru.

@PowerSeed

u industrijskoj konoplji ima od 1-5% cbd-a ?'' ovo nisam znao, značili to kad bi pacijenti jeli recimo hemp protein prah da bi bili opskrbljeni cbd-om, a ima ga legalno za kupit.
Recimo rumunjski protein prah proizvođača Canah, kojeg sam konzumirao mislim da oni toliko ne paze na sorte postotak thc-a,tj mislim da imaju viši %-tak od recimo kanadskih proizvođača tipa Nutiva, Manitoba harvest koji se striktno pridržavaju.
Pa onda ako dobiš unutra cbd-a kud ćeš bolje.. Dakle trebalo bi kupiti ne 50%-tni protein nego onaj koji ima najviše fibera dakle 30% jer on nije toliko obrađen i ima puno zelene materije.
Inače ti hemp proteini nemaju kao ni ulje baš dobar omjer omege 3 i omege 6, jer omege 6 imaju 2x više što baš nije dobro.
 

huana.meri

Banned
Banovan
30.11.2010
1.110
7.467
258
priprema zemlje, kompost, vrhunska zemlj, čajevi od bilja, kopriva, gavez, čajevi od kore od banane, kore krumpira, razni čjevi od raznih livadskih cvijetova....čitaj, gnojiva, organsko, bla bla...
 

Stipe

Urednik
Moderator
20.03.2014
12.263
35.803
2.698
Weed California USA
Frend, ajde pocni citat forum umjesto da redas pitanje za pitanjem. Imas o organic uzgoju koliko zelis.
Mozes kupit gotovo, a mozes i sam radit. Koristi trazilicu i sve ces naci ;)
 

Bezze_Sa

Cannabis aktivista
Vutra Veteran
16.06.2006
1.581
327
108
Bosnia
Ne bih niko da me pogrešno shvati ... Ne osuđujem nikog, ne pratim svaki podforum i diskusije, ali uvijek mi je otvorena stranica i redovno se javljam na svaki PM, od bilo koga da je .... al' ovako nije moglo prije...

Osoba (Ivan333) se reg. prije par dana malte ne i odmah prvo kako povećati THC, (ne jednom, nego nekoliko puta...) a iz predhodnih pitanja, da se zaključiti da nije uradio niti jedan indoor uzgoj (čak ni vanjski, mogu se kladiti...al' et' ako računa da pobaca sjeme i šta bude - bude! - takve ne računam)

Opet kažem, nemoj se ljutiti haveru, al' pročitaj osnove, mnogo ljudi je dalo ooogroman svoj doprinos ovom forumu, u svakom smislu, od pisanja tekstova, linkovanja, posebno pravljenje ovog, onog, ... upravo da bi raja kao što si ti lako našli informacije! Nemoj samo biti lijen što se toga tiče, pročitaj malo forum, sve je na dohvat ruke (miša...) :)

Vidjećeš da ćeš naći odgovore na pitanja, na koja nisi ni pomislio da ćeš pitati .... !!!

Lp
 

hazeri

.
Banovan
25.01.2016
7.664
34.464
2.598
Slazem se potpuno.Meni samo nije jasno zasto se jednostavno ljudi sami ne educiraju oko onoga sto zele raditi pa ce samim time bolje pitati,shvatiti i uciniti i doprinjeti forumu.Jer kako mozes znati da je odgovor tocan ako sam nisi usao u "magicnu zemlju zvanu google",utipkao problem i procitao.Dobro pise kolega iznad,na forumu se prvo treba malo upoznati,sudjelovati,da te ljudi prihvate pa onda ovakva pitanja.Naravno,nikog ne zelim uvrijediti ali neki red bi trebao postojati.:thumb:
 

Misel06

Aktivan Član
05.09.2017
74
304
53
33
Bok..ova tema je promjenila milijun tema i vrijedanja i svasta..ja bi samo pitao sto vi mislite o ovom nacinu povecanja thc-a..vidio sam snimku na youtubu pa da pitam..sterilnim skalpelom je prerezao stabljiku iznad zemlje po sredini vertilalno i nutra je lik gurnuo stapic za raznjice..neznam kak se ta metoda zove..zaboravi sam reci da se to radi zadnji tjedan prije berbe..biljka sigurno prozivi veliki stres i zanima me sto se tocno onda dogada s biljkom..ak mozda tko zna..hvala
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.457
3.198
Bekaa Valley
neznam kak se ta metoda zove..
splitting:
"Have you ever heard of splitting the stem of your plant?
No? Well, did you know this will force your plants to create heavier and denser buds? And it also increases THC production up to 20%!
The purpose of stem splitting is to disturb the flow of nutrients and water right at the base of the stem.
This will cause the plant to start producing more trichomes which means heavier and denser buds with higher THC levels.
How to split the stem in 3 easy steps:
Step 1 Tie the stem with a rope or cable tie right at the base. Tie a second rope or cable tie a couple inches above that.
Step 2 Take a very sharp knife and cut from the top tie to the bottom tie. There should be one vertical cut that is a few inches in length.
Step 3 The knife should remain inside until you have a pencil or chopsticks to replace it with. This is to keep both sides of the marijuana plant from touching each other.
Splitting the stem causes stress on the plant and forces it to create more trichomes.
Trichomes serve as protectors of the marijuana plants. Specifically against pests, diseases, low temperatures and wind.
Because of this protective feature, more trichomes are produced during times of stress. Take advantage of this special feature and read this article about splitting the stem and many more secret tricks to grow huge buds and increase your yield.
Tip 1: Apply this technique 3 days or a week before harvest, not sooner!
Tip 2: Try it on only 1 of your plants until you’ve mastered the technique
Tip 3: Ever extended the dark period to 48 hours right before harvest?

Source: Bergman's Lab"
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Bezze_Sa

Štaćukadjevolim

420ツ
Banovan
26.02.2017
934
1.639
188
Vutrograd, Bosna i Hercegovina
Tip 1: Apply this technique 3 days or a week bef

Pitanje vezano za ovo.

Sobzirom da ću biljku obrat 21.10, ovu metodu bi uradio 18. 10.

Da li će mi to produžit cvjetanje, pošto se stvaraju novi trihomi,onda su oni prozirni? hmmmm.gif

Ako razumiješ šta hoću reći.

Da li da omotam izolir trakom okolo gdje je otvorena stabljika da se ne inficira šta?

420-magazine-mobile157767014.jpg
 
Poslednja izmena:
18.08.2016
173
47
28
40

Jojoman

Banned
Banovan
08.02.2011
2.276
11.277
358
Po ovoj logici mogla bi se "splitovat" jedna grana na biljci koja i usporedit je s netretiranom granom s istog kata. Imam biljozu koja je pred branje pa cu sad probat ovu metodu ali samo na jednoj grani. Uslikat cu sve, trenutni izgled, postupak i konačni produkt, pa ako bude efekta u smislu bilo kakvog "povećanja" mase ili potencije , napravit cu turitojal.
Peace
 
  • Sviđa mi se
Reactions: malteze74

h0nda

"easy skanking"
Prijatelj Foruma
02.03.2016
2.661
13.860
358
Mjerenje mase finalnog produkta ti nije bas relevantan pokazatelj dal si nesto dobio sa splitingom posto su vrhovi vec formirani i tesko da ce se puno promjeniti tih zadnjih par dana, a povecanje thca neznam kako ces skuziti bas tocno osim mjerenjem u labu.
 

Jojoman

Banned
Banovan
08.02.2011
2.276
11.277
358
Ma znam nego sam htio pokusat to napravit na 1 grani i usporedit je s drugom s istog kata. 20171105_210846.jpg . To vrh te grane a ovo sam napravio i uslikao sinoc, nemam sada sliku vrha druge s ostog kata ali indentični su veličinom, ako se slucajno pokaze ikakva razlika u velicini vrha pred branje onda uslikam obje i okačim za ovaj post..onaj lik je na slici ili videu iz ranijih postova postavio 2 slike buda suhog kojeg drzi u ruci i drugog koji pari 3 puta veci, pa ako je to result splitinga onda bi se bar nesto trebalo uocit na kraju..mislim je drzat bar jos 10 dana prije škara, pa ako iti malo bude razlika u korist splitinga vidjet ce se. Napominjem da sam se potrudio pronaci 2 što indetičnije grane s istog kata i ove odabrane su skoro kao blizanke. Znaci " split" je napravljen , 20171105_210803.jpg imamo s čim usporedit rezultat,iako je u kasnom stadiju i ostalo je samo 10 dana cvjetanja pa cemo vidit.
Ionako se igramo, da se i osusi grana nije bed ali nece jer sada vrh izgleda netaknut, a sinoc sam to uradio.
Sjecam se da sam davno jednom gledao video gdje lik to izvodi uz HST, prvo je splitovo glavnu stabljiku(granu) pa štipnuo 1-2 grane, savio pod kutem od 90 prema van i tako svako par dana po 1-2 grane da prezivi stres. Navodno pod takvim stresom biljka izlučuje puno thc a, on je to slikovito se izrazio da kao , biljka usredotoči sav thc i šečer iz stabljike ,lišca i grana ,a taj thc je kao imunosni sustav, te ga šalje na "ozljeđene" vrhove i tako se na kraju povecava potencija a za masu nisam siguran.. kazem, to je ono cega se sjecam i nemojte me uzimat zdravo za gotovo, mozda sam nesto falio ali u globali je o tome bila rjec.
Peace
 
Poslednja izmena od urednika:

mladji referent

Aktivan Član
06.03.2018
297
1.491
143
37
Factors Influencing THC Production

sto manje zalivanja i niza vlaznost vazduha tokom cvetanja povecava koncentraciju thc-a u biljci, a cuo sam i da kratkotrajna izlaganja UV-B (280-315 nm) takodje uticu na povecanje thc-a... ima prica i da stres moze to isto uciniti ali sa tim treba oprezno jer moz' imati kontraindikacije u formi hermafrodita.
pozdrav druze kako mislis kratkotrajna. Koliko kratko. Imam neke UV lampe pa mogu to probati. Ali ako si voljan da mi to objasnis. Unaprad hvala